Windows 7
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 27

Tema: Windows 7

  1. #1

    Windows 7



    Konačno. Majkrosoft-ov novi operativni sistem - Windows 7 - ugledao je svetlo dana! Iz Majkrosofta je pre dva dana "procurela" informacija o tome da je konačna RTM verzija Windows 7 operativnog sistema "potpisana", odnosno spremna za isporučivanje krajnjim korisnicima, što će se dogoditi u nekoliko etapa zaključno sa 22. oktobrom 2009, kada će prvi individualni korisnici dobiti svoje kopije ovog OS-a.



    Malo mi je čudno da koristim reč "nov" kad govorim o Windows 7 jer već par meseci testiram različite verzije istog. Moje iskustvo je fantastično. Troši mnogo manje resursa nego Vista (neki tvrde manje i od XP, ali nisam u prilici da utvrdim), prilikom instalacije, automatski je pronašao SVE drajvere, tako da apsolutno ništa nisam morao dodatno instalirati, jako je stabilan, nijedan plavi ekran nisam video čak ni u ranijim test verzijama... Nekim ljudima je dovoljno već samo to što je mnogo lepši od XP i Viste Novi taskbar je svakako jedna od najvećih vidljivih novina ovog OS-a, ali svakako, najveća unapređenja se nalaze "ispod haube". Ja lično, ne mogu zamisliti povratak na Vistu, a XP je davna prošlost.

  2. #2

    Odgovor: Windows 7

    Svakako ću u sledećoj instalaciji OS-a preci na Windows 7. Imala sam priliku da isprobam Windows 7 vise puta na drugom lap topu i mogu reći da je po izgledu isti kao Vista. Vistu x64 koristim oko 2.5 godine. Očigledna razlika u interfejsu je super bar umesto standardnog quick luncha. Ali to su sve sitne modifikacije, nije to ništa spektakularno, i treba da se uvode novine u interfejs.

    Nisam primetila neku veliku razliku u zauzeću RAM-a u odnosu na Vistu. Malo su kraći (transitions) efekti kada otvarate i zatvarate same prozore pa to daje osećaj bržeg rada. Sigurna sam da je ovaj OS dosta optimizovaniji u odnosu na Vistu što je opet za očekivati. Svakako mi se dopada novi MS OS ali ne mogu da kažem da je sad mnooogo bolji od Viste. Pre bih rekla da sada svi imamo bolje mašine nego pre 3 godine.

  3. #3

    Odgovor: Windows 7

    Većina ljudi ima primedbe na Vistu koje zaista nisam razumeo nikad. To je sasvim dobar OS, koji je meni na duplo slabijoj mašini radio besprekorno. Treba samo voditi računa

    Meni je na sedmici zauzeće RAM memorije manje za više od 15% u odnosu na Vistu. Doduše, i na Visti i na 7 sam isključio pojedine sistemske komponente koje mi nisu bile neophodne. Sistem je, moj lični utisak, ipak daleko stabilniji od Windows Viste. 7 je ono što je Vista trebala biti.

  4. #4

    Odgovor: Windows 7

    Evo, već neko vreme ne koristim nijednu alatku za čišćenje (osim default Disk Cleanup) i moram da konstatujem - nije mi ni potreban nikakav dodatni softver! Sve funkcioniše savršeno sa default podešavanjima.

  5. #5

    Odgovor: Windows 7

    Da izgleda super,izgleda..Nadam se da su istinite one glasine da je brzi od XP-a,u tom slucaju instaliracu ga prvom prilikom iako nisam od onih koji instaliraju najnovije verzije softvera.

  6. #6

    Odgovor: Windows 7

    Citat Morpheo kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Doduše, i na Visti i na 7 sam isključio pojedine sistemske komponente koje mi nisu bile neophodne.
    ...
    Hajde, ne bilo ti zapoveđeno, napiši šta si, a može i kako, ako je potrebno, isključio od sistemskih komponenti. Nešto ne volim da na svoju ruku čačkam ispod haube više no što je menjanje ulja i duvanje svećica. Ali uz savete nekoga sa iskustvom...

    Ihaj.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  7. #7

    Odgovor: Windows 7

    I ja testiram Windows 7... a imam sve verzije (od startera do ultimate i to 32bita i 64 bita).
    Mislim da je ono što je Vista trebala da bude ali većinom su samo kozmetički nešto promenili.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #8

    Odgovor: Windows 7

    Start i u Search polje ukucati "services" - OK.
    Za servis koji želite da isključite: desni klik - stop (ako je pokrenut), desni klik - properties - postavite na "disabled" - apply - ok.


    Ono što većina korisnika bez problema može da isključi:

    Fax - malo ko koristi
    Parental Controls - ako ste jedini korisnik, nepotrebno
    Smart Card - ako ne koristite neke kartice tog tipa
    Superfetch - neki tvrde da ubrzava performanse, nisam primetio
    Tablet PC input service - nepotrebno
    Windows Defender - nepotreban, većina ionako koristi antivirus
    IPHelper

    !!! Ove servise može isključiti svaki korisnik.

    Ja sam isključio i:
    Windows Firewall - jer koristim Avirin firewall
    Seurity Center - ne preporučujem ostalim korisnicima, mene je nervirao
    ActiveXinstaller
    Adaptive Brightness - ako niste profesionalac ni vama ne treba
    Bitlocker Drive Encription Service
    Bluetooth Support
    Certificate Propagation
    Credential Manager
    Diagnostic Policy Service
    Diagnostic Service host
    Diagnostic System Host
    Homegroup Listener i Homegroup Provider
    i mnoge druge...

    !!!Ove servise sam ja isključio, ostalim korisnicima može doneti smanjenu funkcionalnost sistema, u zavisnosti od toga za kakve namene ga koriste.

    Punu listu servisa i preporuke o tome koje servise možete i zbog čega isključiti možete naći ovde: Windows 7 Service Configurations by Black Viper

    Pored ovoga, isključio sam i neke komponente Windowsa.
    START - Control Panel - Programs - Programs and Features - Turn Windows Features on or off.


    Isključio sam:
    Tablet PC components
    Internet Explorer
    Windows Media Player
    Windows Media Center
    Windows DVD Maker
    Indexing Service


    !!! Isključivanje ovih komponenti može onemogućiti neke opcije MSN messengera, kao i samog Windowsa.

  9. #9

    Odgovor: Windows 7

    Ev' ja stavila danaske.. em sto mi en izgleda kao Morfijev, em sto pola drajvera ne rade.. al' dobro, sledeci put cu da platim pa ce da radi. Btw, meni to skoro pa isto kao XP.
    I Morfi.. ja nista od tog tvog ne nalazim sto si narojao iznad
    Krek, krek.. Ne gudra

  10. #10

    Odgovor: Windows 7

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ...em sto mi en izgleda kao Morfijev, em sto pola drajvera ne rade...

    pretpostavka je da ti graficka karta nepodrzava Aero

    minimalni zahtevi za instalaciju Windows-a 7:

    1 GHz procesor (32- or 64-bit)

    1 GB RAM (32-bit); 2 GB RAM (64-bit)

    16 GB slobodnog prostora na disku(32-bit) ili

    20 GB slobodnog prostora na disku za 64-bit

    graficka karta koja podrzava Direct X 9 sa WDDM 1.0 ili novijim drajverom

  11. #11

    Odgovor: Windows 7

    Sve onda podrzava, osim MB rama, ne smem ni da kazem koliko je, mene stid
    Fala vi
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Windows 7

    Windows 7 koristim vec nekih 15-ak dana i odusevljen sam.

    XP pada u yaborav i vise mu se nikada necu vratiti, eto toliko jer je Windows 7 besprekoran.

  13. #13

    Odgovor: Windows 7

    Meni na sedmici od skoro ne radi stari, legalni ACDSee Photo Manager 10. Kako to da je na tom OSu bio naizgled kompatibilan i ništa se nije bunio do skoro, a sada se samo odjavi, bez pardona? Legalna je i sedmica. U stvari, važnije mi je rešenje za acdsee od objašnjenja.

    Neće ni google talk i još nešto, ne mogu sada da se setim šta, ali je zapinjalo sa programčićima na koje sam navikla.

  14. #14

    Odgovor: Windows 7

    predji na verziju 11...kad kazete da vam je vaznije resenje od objasnjenja



    meni 9-tka fenomenalno radi

    Windows 7 Compatibility Center home

    mozete proveriti kompatibilnost i ostalih programa

    Poruku je izmenio neobarocco, 16.01.2010 u 23:31 Razlog: i meni je legalna ;)

  15. #15

    Odgovor: Windows 7

    Citat neobarocco kaže: Pogledaj poruku
    predji na verziju 11...kad kazete da vam je vaznije resenje od objasnjenja
    Hoću, hoćemo ti - vi brE, hvala ! Moram ja ovo laganini. Vidim 32bitni je, ovaj nije. To verovatno nema veze.

    Ok, rešiće se.

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. POMOĆ: Windows Vista / Windows 7
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 22.02.2014, 20:05
  2. Windows 8
    Autor test korisnik u forumu Softver
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 21.01.2014, 23:01
  3. Windows 7 uputstva
    Autor Morpheus u forumu Softver
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 19.08.2011, 17:30
  4. Cene Windows-a 7
    Autor Charlie Harper u forumu Softver
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 26.12.2009, 19:41
  5. POMOĆ: Windows XP
    Autor DBlica u forumu Softverski problemi
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 19.10.2009, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •