Konačno. Majkrosoft-ov novi operativni sistem - Windows 7 - ugledao je svetlo dana! Iz Majkrosofta je pre dva dana "procurela" informacija o tome da je konačna RTM verzija Windows 7 operativnog sistema "potpisana", odnosno spremna za isporučivanje krajnjim korisnicima, što će se dogoditi u nekoliko etapa zaključno sa 22. oktobrom 2009, kada će prvi individualni korisnici dobiti svoje kopije ovog OS-a.



Malo mi je čudno da koristim reč "nov" kad govorim o Windows 7 jer već par meseci testiram različite verzije istog. Moje iskustvo je fantastično. Troši mnogo manje resursa nego Vista (neki tvrde manje i od XP, ali nisam u prilici da utvrdim), prilikom instalacije, automatski je pronašao SVE drajvere, tako da apsolutno ništa nisam morao dodatno instalirati, jako je stabilan, nijedan plavi ekran nisam video čak ni u ranijim test verzijama... Nekim ljudima je dovoljno već samo to što je mnogo lepši od XP i Viste Novi taskbar je svakako jedna od najvećih vidljivih novina ovog OS-a, ali svakako, najveća unapređenja se nalaze "ispod haube". Ja lično, ne mogu zamisliti povratak na Vistu, a XP je davna prošlost.