Da li duh može da nadživi mozak? - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 22 od ukupno 22
  1. #16

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ok, mislim da se nismo razumeli.
    Naravno da nauka nema objasnjenja za sve, ali nema objasnjenje ni teologija za sve, naprotiv...

    Negde sam vec opisao:
    Mi ovaj svet osecamo pomocu nasih cula, koja su nesavrsena, te iz sveta dobijaju samo one informacije koje im je evolucijski bilo potrebo.
    /Na pr. i pauk vidi samo postojanje svetlog i tamnog ali zato odlicno oseca vibracije, pas vidi crno belo ali ima odlican njuh, itd, itd.../
    Da bi primili jos neke informacije iz okoline, mi smo razvili merne instrumente (koje su opet nesavrsene, ali za dato merenje zadovoljavaju) i razvili smo naucne analize da bi obradili iskustva cula u neku teoriju. To se zove model. Model ne mora da bude savrsen. Dovoljno je da zadovoljava nasa predvidjanja te da nam otklanja nesigurnost. (Tako nas je nekada zadovoljavao na pr. geocentrican model sveta, posle smo presli na heliocentrican model, pa nas je zadovoljavala Njutnov model mehanike, da bi presli na Ajnstajnov model relativiteta, itd...).

    I sta se sad desava?
    Uradili smo model koji za nas potpuno objasnjava mehanizam svemira. Ono ne predvidja i ne zahteva objasnjenje postojanja duha. Model radi i bez toga.
    Kazes ne moze energija da radi sam za sebe. Pa i domine kada poslazes u niz i oboris jednog, taj obara sve ostale. Jer: imamo dve sustinske stvari koja je potrebna ovom svemiru da radi bas ovako, prvo, sposobnost akumulisanja energije a drugo, konacno vreme prostiranja energije. Ove dve osobine omogucavaju operisanje celog svemira (princip opruge).
    Kazes sve je vibracija, mislim da zelis reci o novoj teoriji struna, koja zapravo tvrdi da je materijalna tacka u svemiru zapravo mesto gde vibrira struna. Kao prvo, pitanje je da li cemo ikada razviti cula koja nam to mogu dokazati (a ni teoretski modeli jos nisu savrseni), kao drugo, pa i to je model. Ne mora biti stvarno stanje.
    Dok sam ja pisao o duhu pojedinca, ti pises o duhu Boga.
    Nauka ne zalazi izvan granica postojeceg svemira, znaci ne bavi se time sta je izvan. Naravno sto je izvan, moze biti i izmedju ako je neprimetan. No, sam model radi i bez duha. Znaci takav pojam nam je nepotreban. Opet ne mogu zamisliti kako bi taj duh uticao na energiju ili stvarao. Nemamo modela za to.
    Slazem se, to sto kazes to je jasna i prihvatljiva teorija. Ali, mozda ti mene nisi razumeo. Ulozio si energiju na domine koje padaju po principu federa. Ali i u samoj domini i oko domine postoji energija koja ima svoje delovanje, ne samo ona koju si ti ulozio. Model koji potpuno objasnjava mehanizam svemira bice uskoro promenjen, jer vec se primecuju neke netacnosti. Zivi bili pa videli. A tako ce biti i sa novim modelom i sve tako na dalje... kako covek shvata univerzum sve dublje i dublje tako ce i menjati modele.
    Ja opet kazem energija je ta koja krije gotovo sve tajne postojanja, i ako to mozda cak i 90% ljudi ne shvata. Ali zanimljivo je da nauka to odbacuje dok kvantna fizika "stvalja prst na celo". Ne zelim se upustati previse u ove dijaloge jer nas mogu odvesti dosta daleko, mogu samo reci da ce proci verovatno jos mnogo godina kada ce se pobiti mnoge teorije ili cak preurediti na neki nacin iz razloga sto ce se shvatiti da su te teorije samo posledica reakcija u fizickom i materijalnom svetu, tim posledicama se mi danas sluzimo i zato mislimo da tu lezi "zec", jer to tako i funkcionise a kada se po nekada desi da neka "nit ispadne iz koloseka", to nam onda deluje kao slucajnost ili neki paranormalni fenomen, pa ga zbog toga i odbacujemo. Kako bih rekao "iza ogledala" jos uvek nauka ne vidi. I nije tacno da nam to nije potrebno znati, potrebno je jer tu je put ka smislu svog postojanja.

  2. #17

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Ja i mnogi drugi, nismo iskusili paranormalne fenomene.
    Ne postoji nijedan naucan opis paranormalnog fenomena.
    Paranormalni ``fenomeni`` su posledica pogresne interpretacije ili namerne varke.

    Po nauci, covek je samo posledica, mala tacka u univerzumu, koja bi funkcionisala i bez coveka.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  3. #18

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Ja i mnogi drugi, nismo iskusili paranormalne fenomene.
    Ne postoji nijedan naucan opis paranormalnog fenomena.
    Paranormalni ``fenomeni`` su posledica pogresne interpretacije ili namerne varke.

    Po nauci, covek je samo posledica, mala tacka u univerzumu, koja bi funkcionisala i bez coveka.
    Nisi iskusio, nisu mnogi ali i mnogi jesu, ali i mnogi lazu da jesu. Naziva se paranormalnim jer nije svakidasnje, i to ne znaci i da je nemoguce.

    Naucni opis ne postoji, ali kada bude definisan, onda vise nece biti paranormalan, nego ce biti normalan.

    Nije samo covek posledica, ceo fizicki svet je posledica svih sila i energija u univerzumu. Naravno da bi sve funkcionisalo i bez coveka, ali ja mislim da bi sve mnogo bolje funkcionisalo bez coveka i to ovakvim kakvi smo sada. Jer previse smo se prepustili tehnologijama koje ugrozavaju nasu majku prirodu, jer se ne koriste za dobrobit svega, nego samo za dobrobit covecanstva dok negativno uticu na sredinu. A poznato je da priroda t.j. univerzum tezi ka simetriji i balansiranju pozitivnog i negativnog. Danasnja civilizacija vise donosi negativnosti nego pozitivnosti, tako da ce priroda uskoro sasvim vidno ispraviti taj poremecaj koji danasnji covek remeti. Na primer: zagadivanje zivotne sredine, utrosak prirodnih resursa u abnormalnim kolicinama, ogroman pojas negativnih zracenja od strane raznih tehnoloskih uredjaja poznato kao elektricni smog, zagadjenja vode, unistavanje zivotinja i biljaka, vestacka genetika i mnogo toga.... no o tome se danasnji covek ne zabrinjava, ali ce zato priroda sve to ispraviti, bilo kako ona to uradila bice ispravno, ali ne tvrdim da ce to biti dobro za coveka, jer isuvise je stete naneo prirodi da bi ga ona postedila.

    Posto fizicki svet na sve ostale dimenzije i obrnuto uticu uzajamno na neki svoj nacin, mnogo je bitno kako mislimo i kako se odnosimo prema sebi, drugima i svemu ostalom u okolini. Svaki nas rad, misao, svaka nasa akcija bila u mislima ili na delu ostavlja trag za sobom i utice na sve dimenzije postojanja. Tako nastaju svi dogadjaji u prostoru izazvani od strane nas i okoline, a tu se krije uzrok i posledica desavanja, zbog toga ne postoji slucajnost niti paranormalni fenomen bar ovako kako ga danas nazivamo. Vec je sve tako kako je i sve ima svoje uzroke, posledice i svoje definicije o postojanju i delovanju, jedino prosecan covek pa i nauka ne prihvata tu cinjenicu da je to tako jer traze direktne fizicke dokaze sto je po meni suludo. Treba otici u srz kako bi se ovo razumelo, a dokaz lezi u vremenu i posmatranju. Sto kaze stari narod "ko zna zasto je to dobro". Njima nije trebala nauka, oni su imali znanje koje im je zivot kroz vreme i iskustva doneo, a da ne pricam o ljudima koji su duhovno uzdignuti i razumeli prirodu bolje nego najpametniji naucnik danas. Da li duh nadzivljava mozak (a mozak je samo skup celija i prirodna masina koja ima svoju funkciju zbog cega i postoji), za to nema fizickog dokaza, jer se posmatra sa materijalne strane. Gledano sa duhovno razumljive prirode postojanja na energetskom nivou kroz sve dimenzije postojanja, definitivno postoji, i to ne znaci da ce taj neki duh nekog coveka fizicki uticati na neku osobu kako bi se njegovo postojanje dokazalo. Ko sto se ne moze dokazati sta je energija u pravom smislu tako ne moze ni ovo, jer to je upravo oblik energije. Ja znam da se mnogi nece sa ovim sloziti sto je i sasvim normalno ako uzmemo u obzir danasnje opste obrazovanje, a jos normalnije od toga je da danasnjoj civilizaciji ne treba servirati takvo znanje, jer bi to onda promenilo svet iz korena, a to se za sada ne uklapa u danasnji nacin zivota na kakav smo naviknuti. I zato ce proci jos mnogo godina kada ce covek konacno shvatiti da smo krenuli u pogresnom pravcu razvoja civilizacije, dok za sada ostajemo zaslepljeni materijalizmom i tehnologiji koja nam pruza uzivanje i pomoc u mnogim poljima zivota sto je sasvim nepotrebno i skodljivo prema nama i prirodi. Ovakva zaslepljenost daje snagu nasem egu (a ego je skup negativne energije u telu), i zivot nam se pretvara u jednu borbu za opstanak po uputstvima koja su nam data od strane vise vlasti. Nauceni smo da zapostavimo svoje vise ja, dakle nauceni smo da ne primecujemo sebe onakvim kakvim jesmo, no zivimo i kreiramo sebe,svoju licnost i ponasanje prema uputstvima sa televizije, reklama, politike, skolskom obrazovanju itd. Ne kazem da je sve to pogresno ili stetno ali ima vise loseg nego dobrog. Covek se od ordjenja bukvalno dresira. No ipak je primeceno da su ljudi zadnjih godina polako poceli da se "bude", sto je dobar znak i videcemo sta ce dalje biti. A budnost koja se polako primecuje je nista drugo no, energija duha covekovog koja se kroz vreme i prostore polako usavrsava i to po zakonima karme. Ko ne voli ovu rec ili u nju ne veruje moze je nazvati evolucijom. Bilo kako, ispravnim mislima, pozitivnim stavom kroz zivot, sa skinutim povezom od ociju, nemamo se cega bojati, priroda je uz takve ljude i duh takvih ljudi ce vecno ziveti zajedno sa pozitivnim energijama univerzuma, u rukama smo pravog smisla postojanja - Bozjeg.

  4. #19

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Citat Radiant kaže: Pogledaj poruku
    Jer previse smo se prepustili tehnologijama koje ugrozavaju nasu majku prirodu, jer se ne koriste za dobrobit svega, nego samo za dobrobit covecanstva dok negativno uticu na sredinu. A poznato je da priroda t.j. univerzum tezi ka simetriji i balansiranju pozitivnog i negativnog.
    Mi to ne znamo...
    Prvo je postojalo nezivo, pa je odjednom u svemir ``eksplodirao`` zivot. (pretpostavimo da ga postoji i na drugim mestima sem Zemlje)

    I sta onda? Zivoti se stvaraju na planetama, zivoti se gase zbog unistavanja planeta, a mozda neki zivoti i prezive...
    Sta ako je sledeci predodredjeni korak, koji je ``zapisan`` u samo svojstvo univerzuma vestacka inteligencija? Sledeci nivo moze biti masinska civilizacija koja ce se izrojiti u nehuman svemir i pokoriti sve. A sto ne bi moglo? I za teglu pekmeza, (koji je jedan zatvoreni sistem kao i nas univerzum) kazemo da se kvari. A zapravo ono se samo menja. Dok ima energije, ima i promena!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #20

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mi to ne znamo...
    Prvo je postojalo nezivo, pa je odjednom u svemir ``eksplodirao`` zivot. (pretpostavimo da ga postoji i na drugim mestima sem Zemlje)

    I sta onda? Zivoti se stvaraju na planetama, zivoti se gase zbog unistavanja planeta, a mozda neki zivoti i prezive...
    Sta ako je sledeci predodredjeni korak, koji je ``zapisan`` u samo svojstvo univerzuma vestacka inteligencija? Sledeci nivo moze biti masinska civilizacija koja ce se izrojiti u nehuman svemir i pokoriti sve. A sto ne bi moglo? I za teglu pekmeza, (koji je jedan zatvoreni sistem kao i nas univerzum) kazemo da se kvari. A zapravo ono se samo menja. Dok ima energije, ima i promena!
    Predodredjeni korak moze biti zapisan, ali to je zato sto mi tako hocemo, to je ljudskih ruku delo.

    Promena je prirodni ciklus. Ali promena moze biti pozitivna ili negativna.

    Pekmez u tegli se kvari zbog odredjenih supstanci koje se tu nalaze, kao i zbog vrste energetskog stanja koje okruzuje tu materiju. Ostavi jednu teglu u mraku i hladnoci ili frizideru a jednu na suncu i toploti. Ona u mraku ce malo duze trajati nego ona na suncu. Ona koja je na suncu ce se pokvariti po nasem shvatanju a po shvatanju prirode ce oziveti, jer ce sunce dati zivot bakterijama. To je ono sto je pozitivno, dok mi to vidimo kao stetu. Priroda nam nije dala pekmez, pekmez je ljudskih ruku delo. Ako hoces pekmez, uberi voce sa drveta, zdravije je nego bilo koji drugi slatkis koji smutimo u kuhinji. Tegla koja je u mraku ili frizideru, usporava svoj proces promene, jer je slabija energija.

  6. #21

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Citat Radiant kaže: Pogledaj poruku
    Predodredjeni korak moze biti zapisan, ali to je zato sto mi tako hocemo, to je ljudskih ruku delo.
    nisi razumeo... pitanje je da li biramo i pitanje je ako kazemo ne, da li ce neka druga civilizacija ipak to izabrati..
    mozda svemir ima na milijarde civilizacija od kojih neki izceznu a druge stvore masine... naime masine mogu pobediti vreme (dugovecne su) i ogromnu daljinu medju galaksijama....
    mozda je to sledeci nivo iza organskog zivota...



    Carl Sagan je razvio teoriju o tome...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #22

    Odgovor: Da li duh može da nadživi mozak?

    Ne brini, to se nece desiti. Sve sto sam rekao odnosi se na univerzum sto podrazumeva sva ziva bica na zemlji i van nje. Ukoliko postoje inteligencije iznad nasih, onda je jasno da te civilizacije razumeju prirodu univerzuma i ako imaju neku tehnologiju, to je onda tehnologija koja je u skladu sa prirodom, oni zasigurno pokusavaju pomoci u odrzavanju tog balansa. A mi smo i previse zatucani da bi to razumeli, na zalost.

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Kada vam je stao "mozak"?
    Autor Doti u forumu Pričaonica
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 01.09.2012, 16:29
  2. Kažiprst je mozak šake
    Autor silvia u forumu Zdravlje
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 30.05.2012, 11:27
  3. Koliko je star tvoj mozak?
    Autor SQUAW u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 23.04.2012, 15:02
  4. Alo mozak?
    Autor valter u forumu Psihologija
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 28.07.2010, 22:09

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •