Novi statut Vojvodine - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 19 od ukupno 19
  1. #16

    Odgovor: Novi statut Vojvodine

    Надам се само да ми, грађани ове наше државе Србије, нећемо плаћати сад некакву посебну зграду, или вилу у елитном делу Брисела, на којој ће бити застава покрајине и грб покрајине ... надам се да ће покрајина добити пар лепих, пристојних и крајње скромних и функционалних просторија у оквиру амбасаде Србије у Бриселу, у којој ионако има вишка просторија .... те да ћемо на тај начин уштедети као држава (и покрајина) пар стотина хиљада евра на годишњем нивоу за трошкове рентирања засебне зграде, обезбеђења, плате за 101 Пајтићевог и Кострешевог отправника и отправница као и трошкове њиховог смештаја и боравка у Бриселу! Дакле, 3-4 чиновника из покрајине у 3-4 просторије унутар Србијанског велепосланства! Ни евро више, ни евро мање ... за лобирање пројеката унутар покрајине (ако је само то намера) сасвим довољно!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

  2. #17

    Odgovor: Novi statut Vojvodine

    Svet će jednom da se ujedini a mi bi da se odvajamo.
    Uh, što nam je pomoglo.
    Samo Sloveniji možda pošto je i bila najbogatija a sada ne mora slati pomoć najsiromašnijima.
      Vrh

  3. #18

    Odgovor: Novi statut Vojvodine

    Golim računom sam shvatio da je vlast uvek veći teret podanicima ako je manja teritorija. Zato mi malo smešno kada neko misli da će mu biti "bolje" ako se "usitni". Ali...svak bira.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .
      Vrh

  4. #19

    Свечана песма Војводине

    Свечана песма Војводине би требало да буде:

    Где је српска Војводина?

    Где је српска Војводина?
    У Мађарској ил` Угарској,
    Или у сну ил` на јави,
    У Банату ил` у Бачкој,
    Ил` у Срему, старој слави?
    Није сада тамо, није,
    Већ у души Србадије!

    Је ли жива Војводина?
    Жива нам је сахрањена, -
    Ал` умрети донде неће
    Док сва крвца не истече
    Из јуначка срца њена.
    А то живо срце гди је?
    У срцима Србадије!

    Кад ће синут` Војводина?
    Када правде сунце сине
    И устану деца њена
    Чистом слогом умивена,
    Па загрме од милине:
    Стан`, Будиме! Стани, мајчин сине!
    Ево главе, не дам Војводине!

    Стеван Владислав Каћански

    Али наравно, свестан сам да се то неће десити у скоријој будућности, поготову за време пост Брозовско-Милошевићевског Борисовог режима и локалног кабадахије др Бојана Пајтића (са све таблом моста) ... иронија је да је ова песма смела да се пева у време Аустроугарске окупације и да су Срби тада уживали већа права у Војводини него што их имају данас у време владавине Србије.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...
      Vrh

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Navijači Vojvodine sa zastavom Vojvodine sa zvezdicama
    Autor vojvodina2 u forumu Spomenar
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 15.05.2011, 18:42
  2. Vojvodina usvojila Statut pokrajine
    Autor SQUAW u forumu Spomenar
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 23.02.2009, 13:20

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •