Uticaj partnera na posao
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11
  1. #1

    Uticaj partnera na posao

    Kako i koliko partner utiče na vaš posao, koliko pomaže i koliko odmaže?
    Da li imate potpunu podršku i razumevanje ili se često dešava da umesto podrške, dobijete zvocanje, namrgođeno lice i bes?

    I kakva je situcacija u obrnutom smeru, tj kako vi utičete na karijeru vašeg partnera?
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  2. #2

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Pre nego sam se zaposlila, znala sam da budem ona koja reaguje ljutnom i namrgodjenim licem, zbog posla supruga, koji je takav da ima cesta otsustva iz kuce, prekovremeni rad i sl...
    Valjda to moje stalno sedenje kuci i nemanje obaveza je najvise pridonelo da se tako ponasam. No kako sam i sama pocela da radim, shvatila sam da neke stvari nisu onako kako ja mislim i promenila se.

    Verujem da je tome pridonelo i njegovo razumevanje, poddrska, koje je pokazao kad je moj posao u pitanju - t.j za moje ostajanje kasnije na poslu, za odlazak na put, za iznenadne obaveze, neodredjeno radno vreme (sto znaci da nekad posao donesem i kuci pa radim ili moram da dodjem kuci, pa opet izadjem popodne i sl).
    Najvise mi znaci to sto kad se rodilo dete pokazao je svoje najvece razumevanje i poddrsku. Pocela sam da radim kad je mali imao samo 5 meseci (morala sam) nikad mi nije prigovarao zasto i kako. Uzeo mesec dana odmora kako bi on bio uz njega....
    Sad kad sam ja otsutna on se sam brine o detetu - kupanje, jelo, spavanje i td....a bake pomognu samo ukoliko mora na posao.

    Jednostavno znamo da svako voli svoj posao, a uzajamna poddrska i razumevanje su nesto koje je obojici bitno i potrebno kako bi bili srecni i uspesni.


  3. #3

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Moram da priznam da je skoro moj suprug utjecao da se ne zaposlim tu gdje jesam i gdje već 7 mjeseci obavljam uredno a i uspješno svoj posao.

    Nije bio za to jer je kriza uzela maha, ljudi su ostajali bez posla a ja sam htjela otići u branšu prodaje automobila.

    Uglavnom, kada sam obavještena da sam dobila posao (veća plaća, viša pozicija i na neodređeno) objasnila sam svojem da ga u ovom pogledu neću poslušati jer je ovo prilika za napredovanjem a toliko sam sigurna u sebe da, ako sutra ostanem bez posla, isti dan ću se zaposliti kao zaštitar.

    I eto, na kraju me ipak, sa zebnjom, podržao.

    I dosad se nisam pokajala.

    Što se tiče moje podrške njemu - sve dok radi i želi raditi - ima ju.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  4. #4

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    U mom poslu nema mnogo odricanja, sve obavim u okviru radnog vremena, a nema ni neke mogućnosti za napredovanjem, to mi je, što mi je, tako da mi neka preterana podrška nikada nije bila ni potrebna..
    Moj suprug se bavi poslom gde je aktivan maltene 24h i puno mu znači to što ne zvocam, ne zivkam ga, ne dočekujem ga namrgođena..šta više, u meni ima punu podršku, a bome i sagovornika kad nešto zapne ili kada treba da donese neku važnu odluku..a vrlo često i obavim nešto umesto njega, pogotovo ako je vezano za računar jer ga on ne podnosi..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  5. #5

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Ja sam imala stalan posao mnogo pre mog muža i on je poštovao to što radim posao koji volim i za koji sam se školovala, bez obzira što baš i nije mnogo plaćen. Imam posao koji je dobar, bez mnogo mogućnosti da se napreduje, ali traži mnogo usavršavanja u vidu predavanja, seminara i polaganja raznih licenci ( i doškolavanja)...U tim danima kada sam okupirana takvim obavezama moj muž preuzima brigu oko dece i kuće i maksimalno me podržava i olakšava da savladam šta treba...
    Za uzvrat njegov sadašnji posao je vrlo zahtevan, odgovoran i radi po ceo dan, traži putovanja i višednevno odsustvo, a u svemu tome ima moju bezrezervnu podršku...Nema ljutnje, zvocanja i prigovaranja, namrštenog lica, pokušavam da ga ne opterećujem stvarima koje će ga opteretiti bez potrebe. Vodimo računa da svaki njegov slobodan trenutak organizujemo tako da ga kvalitetno provedemo zajedno i za sada dobro funkcionišemo...

    Mislim da je međusobna podrška i razumevanje potreba i obaveza između bračnih partnera osnova za jedan skladan odnos.

  6. #6

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Ma bilo je sve ok.
    Ja sposoban mladi talenat, jak kao bik, radno sam bio ektremno sposoban, dan i noc...
    Ona puna razumevanja, pa trebalo nam novaca a i karijera nije na odmet (i to je novac). A novac je standard.

    Medjutim kadgod sam primio ekstra posao, koji se sastojao u munjevitom reagovanju na projekat, rada dan i noc, nekoliko dana ili nedelja, nespavanja, ne brige za porodicom (tada je ona morala da drzi celu porodicu), poceli su problemi.
    Svadje sto nikad nisam kuci, sto se zezam sa strane, sto ne zaradjujem dovoljno za taj rad i slicno... To me je toliko opterecivalo da mi je smanjivao radnu sposobnost, sto je opet uticalo na druge stvari...

    Istrajali smo deceniju i po u zajednistvu... Delimicno nas je rastavio i razlicita radna sposobnost i ne razumevanje prema poslu partnera.
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #7

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    zene ocekuju od nas da samo radimo a posle su ljubomorne i pitaju se zasto se ponekad i zadrzimo na poslu. treba napraviti zlatnu sredinu

  8. #8

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Kod mene je kriza!

    Prije nego sto sam usla u obrazovanje, radila sam sve i svacega. Ti psolici nisu smetali mom suprugu.
    Kada sam dobila sadasnji posao, poceli su krize.
    Nije bio ponosan.
    Nije dozvoljavao da ostajem prekovremeno, da posecujem edukativne seminare, da odem na eksurzija sa ucenicima jednodnevne i visednevne ... ma sve sto podrzaumjeva moja profesija i je tako normalno.
    ...
    Jedan je dan izasao sa predlogom da biram izmedju njega i posla. (predlog je pao u vreme kada smo brak doveli do kraj svoga putovanja).
    ...
    Nisam feministkinja. Ponekada zazelim da ne radim. Ipak, moram (za)raditi i opstati u zivotu..
    ...
    Najveci problem u celoj prici je to sto je moj bivsi suprug bio 20 godina doma. Nije radio, samo se backao sa nekih nocnih muziciranjima koje su nosile sitne pare, za jedva kupiti rucak za sledeci dan.
    ...
    Epilog:

    Nismo uspjeli zajedno.
    Jos sam na istom poslu.
    On se uposlio posle Nas.
    Ima dana kada mi treba neko... Neko, ko ništa ne pita, a zna sve.

  9. #9

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Citat Sokica kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da je međusobna podrška i razumevanje potreba i obaveza između bračnih partnera osnova za jedan skladan odnos.
    Ovo je ispravan stav i slobodno mogu reći sraćan je onaj ko na ovaj način formira odnose u braku.

    Moj posao zahteva veliku i čestu odsutnost sa posla. Karakteristika mu je da je dosta zatvoren i da inforamcije vezane za njega ostaju u kancelariji. Iz tog razloga nisam nikada imao problema da sa članovima moje porodice regulišem sve obaveze ali ni da pravdam moju odsutnos. Deca to savršeno dobro razumeju i sada su moja velika podrška. Možda sam ja srećan što nemam kome da polažem račune i da se pravdam. Ko zna... Zadovoljan sam što partner nema uticaja na moj posao.
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  10. #10

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Nije uticao.Bilo mu je sasvim normalno,i njegova mam je radila i verujem da se taj stav formira jos od detinjstva.Kad je on ostao bez posla,bio je presrecan sto zna da je posao takav da cu ga sigurno imati.

  11. #11

    Odgovor: Uticaj partnera na posao

    Ne bi trebalo dozvoliti da bilo ko ima preveliki uticaj na vašu karijeru. nije dobro to

Slične teme

  1. Koliko ste partnera promenili?
    Autor Becar u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 92
    Poslednja poruka: 25.06.2011, 19:08
  2. Da li ste izbirljivi pri izboru partnera?
    Autor Lillith u forumu Ljubav
    Odgovora: 131
    Poslednja poruka: 17.06.2011, 16:44
  3. Uticaj sna na zdravlje
    Autor Charlie Harper u forumu Zdravlje
    Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 28.04.2010, 16:23
  4. Izbaciti partnera iz takta?
    Autor Muckota u forumu Ljubav
    Odgovora: 51
    Poslednja poruka: 06.08.2009, 19:11
  5. Vaspitanje vs Uticaj okoline
    Autor leptirić u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 15.05.2009, 19:06

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •