Rumenilo
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8

Tema: Rumenilo

  1. #1

    Rumenilo

    Za mene lično jedna od neizostavnih stvari u neseseru,doduše imam ga u više nijansi ali isto tako volim i da ih kominujem pa šta ispadne Čini mi se da je jedno vreme bilo totalno aut staviti rumenilo dok je sada opet neizostavno naročito kada su pitanju neke večernje varijante šminke.



    RUMENILO DAJE SKLAD CRTAMA LICA

    Rumenilo obrazima ne samo sto daje boju vec i tenu vraca sjaj, i to posebno ugasnulom. Njime se istice i sakriva, pojacava i ublazava, i kao nijedan drugi kozmeticki artikal cini lice blistavim i svezim.

    Potez rumenilom je zavrsni potez na besprekornom licu, a na manje savrsenom je nezamenljiv pomagac. U vestim rukama ono skriva znakove umora i sitne nedostatke. Prema tome koliko ste vesti, kakvo vam je lice, kao i kakav efekat zelite da ostvarite, odlucicete se za rumenilo u formi praha, kreme ili stifta, ili eventualno, u tecnom obliku. Rumenilo u prahu je najcesce potpuno nemasnog sastava od mikrocestica sedefa i praha titan-oksida i idealno je za sencenje i korigovanje. Mnoge kozmeticke kuce su rumenila svoje proizvodnje obogatili vitaminom E i hijaluronskom hidratantnom kiselinom.


    Odgovarajuca nijansa za vas ten


    Najbolja nijansa rumenila nije samo ona trenutno najmodernija. Pozeljno je pratiti modne trendove, ali je jos vaznije prouciti boju vlastitog tena. Ruzicasta boja, na primer, nikako ne pristaje maslinastoj kozi.
    Na skali nijansi koje se ove sezone preporucuju, izaberite onu koja vasoj kozi najvise pristaje.

    Svetlom tenu pristaju sve nijanse ruzicaste, od veoma svetle do koralne.

    Svetlijem tenu koje ima zuckaste primese pristaju tonovi poput boje breskve i nezne narandze.

    Maslinastom tenu pristaju smelije nijanse

    Najbolje resenje su pakovanja sa dve boje rumenila jer je pogodno za nijansiranje i sencenje.


    Nanosenje rumenila i isticanje, odnosno skrivanje


    Rumenilo se stavlja preko vec napuderisanog lica. Nacin nanosenja je od izuzetne vaznosti, kao i nevidljivost prelaza. Nanosite ga velikom okruglom cetkom mekane dlake od jagodicne kosti ka kosi, pokrivajuci zamisljeni trougao. Ravne cetkice su zgodnije za putovanja, ali se prah njima ne moze dobro dozirati. Cetkica koja se obicno dobija u pakovanju sa rumenilom u prahu, pogodna je samo za korigovanje sminke.

    Sklad dugog lica istaknite tako sto cete naneti svetlo rumenilo na rubove cela i jagodice vodoravnim pokretima cetkice, a na sredinu cela i na bradu nanesite prozracni sloj tamnijeg rumenila.

    Obline bucmastog lica cete prikriti tamnim rumenilom, i to tako sto cete osenciti rubove obraza tik ispod jagodica, pokretima od ruba ka sredini.

    Cetvrtasto lice cete omeksati tamnim rumenilom uz vilicnu kost i sencenjem prema licu, izbegavajuci bradu na koju cete naneti svetlu nijansu rumenila kruznim pokretima.

    Malo veci nos cete smanjiti ako nanesete na rubove nosa malo svetlijeg rumenila, a tamnije stavite na vrh nosa.






    preuzeto sa neta
    Da li Vi drage dame koristite rumenilo?

    Koje nijanse Vam najviše odgovaraju?

    Preporučite uostalom neko koje je postojano a da puno ne košta,solidarnost se uvek ceni




    I may not be perfect but I'm always me

  2. #2

    Odgovor: Rumenilo

    Koristim iako mi je lice skladno i simetrično To mi je neizostavni deo šminkeraja. Uvek sam kupovala i koristila samo rumenila u kamenu i u kuglicama. Iako imam svetlu put nikada nisam imala i stavila (osim da probam) rumenilo ružičastih nijansi, jer sam tako sama sebi izgledala kao Hajdi, stidljiva cur'ca ili kao neko sa žešćim dermatološkim problemom - a umem da se šminkam moje nijanse su one koje idu u rasponu od narandžaste do braon, bez obzira što sam svetlije puti.

    Kremasta rumenila koja se sijaju pa obrazi izgledaju 'nako kao da će da puknu, cakle se i na jagodicama imaš utisak da moreš da ispržiš jaje - ne volem.

    Dobra četka mi je bitna isto koliko i samo rumenilo, imam svoju veliku, magičnu obično me nerviraju oni kurčići koje stave u kutijice.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Rumenilo

    Jeste.....rumenilo mi je must have make up. Koza mi je izrazito bela, a kosa tamna i ako ga nemam, a nasminkam se, izgledam ko bolesna....
    Koristim najcesce one u kamen il kuglicama i to volim one mesavine, znaci da nije od jedne boje.
    Za nanosenje nekako navikla sam s sundjercetom, a imam i cetku koju sam posebno kupila samo za tu namenu (ali je redje koristim )

    Masne u obliku kreme i sl rumenila ne mogu da koristim jer mi je koza mesovitog tipa, pa kad zasija na t-zoni i jos obrazi ima da delujem ko da sam umocila lice u ulju

    P.S. Nisam prepisivala od skvojke, casna rec


  4. #4

    Odgovor: Rumenilo

    Nikada nisam "umela" da se šminkam. bar ne ono - ...krejon, pudrijera, senka, rumenilo, maskara ...
    A u "šminkerske" SalOOne ne zalazim.
    Imam običaj da kažem.slažem da je "ostavilo traga vreme kada mi je stariji brat šIminkanje branio" ... ,
    ali to s'tim nema nikakve veze.

    Zato sam se i tada i kasnije zezala... i nacrtala do mile volje "šminkajući" zidove, prozore, odeću, obuću ... i sve ostalo redom

    Volim dobar karmin.
    Danas imam (stogodišnju) naviku da istim karminom koji na usne namažem, povučem po dvetri crte duž obraza
    ...i samo razmažem ...


    _________________________________________

    Nekada i ne razmažem ... ( kada osetim da u meni ratnički ples igra duh moje prve inkarnacije

    samTinG laJk Dis


    ajLajkIt
    (fejs & boDi peint) ing.

    Poruku je izmenio CHichaGlisha, 30.06.2009 u 15:13 Razlog: UH, ma onako dođOH, počEH da lektotišem i primetIH da progutAH "volju" ... ;)

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  5. #5

    Odgovor: Rumenilo

    Ja nikako na "zelene" grane s' rumenilom

    Imam ih uvek bar 5 komada, ali kako stavim..uzmem blaznicu pa prebrisem..i ono sto ostane, ostalo je...

    Jedino koje sam potrosila i volela je neko Avonovo cetvorobojno sa sljokicama
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Rumenilo

    Dobra cetkica zivot znaci..
    I ja imam od prirodne blake, placeniju od svetog petra kajgane ('zvinjavam se na malim slovima) i koristim ono u kuglicama..
    Uvece jace, danjom tek tek..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  7. #7

    Odgovor: Rumenilo

    Korisitim ga isključivo za večernje varijante
    Imam Giordani kuglice, braon nijanse. Pošto mi je ten izrazito svijetal kada bih stavila rumenilo roskastih nijansi bila bih rumena k'o seoska mlada
    I'm floating on air..

  8. #8

    Odgovor: Rumenilo

    Imala i ja to u kuglicama, ali nisam nikako umela sa njima...ili ne vidim nikakav efekAt, ili ako jace uprem zabodu se kuglice u cetku...na kraju sam ga turila u ono za mlevenje kafe, samlela, probala tako u prahu da ga koristim ..i...bacila
    Budi pametan i pravi se lud

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •