Албанци присвојили и Милоша Обилића - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 32
  1. #16

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat Luctor kaže: Pogledaj poruku
    Занимљиво....
    Ne bi ja tu mnogo kopala po "istorijskim arhivima" ... ko zna šta bismo u tom kopanju i za nas mogli pronaći.


    A Miloša svakako treba "odbraniti".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  2. #17

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Sam čin prisvajanja Miloša Obilića, od strane Albanaca, za svoga sunarodnika ima jasan i vrlo praktičan cilja koji nema nikakve veze sa emocijama, tradicijom, pa ni istorijom u konačnom smislu...

    Naime, promovisanje Miloša Obilića za Albanca bi bio jedan od krunskih dokaza da su na Kosovu i Metohiji oduvek živeli Albanci, da je ta zemlja njihova bar toliko koliko i srpska, čak i u još većem stepenu. Time bi se stvorila i teoretska pretpostavka i pravni osnov za ispravnost i legitimitet tvorevine koja se zove Nezavisno Kosovo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  3. #18

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Jedva čekam da vidim koliko će knjiga biti prodato.
    Albanski heroizam u pohodu na načitanu Ameriku!
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #19

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Evo kako izgleda druga strana...

    Republika e Kosovs je miroljubiva država na jugu Evrope (čiji je sastavni deo), kroz istoriju ugnjetavana i osvajana od strane velikih naroda...
    Njena istorija počinje u neolitu, osnivanjem (za to vreme napredne) civilizacije, poznate kao Vina-Turdaş culture, Najnovija istraživanja na tu temu, pokazuju da je upravo ta kultura, postala kolevkom evropske civilizacije, i da su stanovnici iz naselja u dolini onoga što danas zovemo Rrafshi i Dukagjinit (Metohija), krenuli na jug, na letovanje... i osnovali ono što danas znamo, kao Antičku Grčku...
    Boreći napred se kroz istoriju Narod Republika e Kosovs, je prolazio kroz razne promene i mnoga teška vremena... Invaziju Slovenskih plemena u VI-om veku, dočekao je nespreman...
    Bila su to teška vremena za napaćeni narod tada već međunarodno priznate Republika e Kosovs... Miroljubiv narod, nenaviknut na borbu, bio je laka meta krvožednih okupatora, koji su sebe nazivali Srbima... Plač, lelek, i krici su odjekivali nekada pitomim dolinama Republika e Kosovs... Svaki trag predhodne slavne istorije naroda Republika e Kosovs, zauvek je uništen...
    Deo stanovništva je pobegao u nepristupačne vrleti Ilirije (Albanije), gde se stopio sa starosedeocima i stvorio moćnu Imperiju Republika e Shqipris... A ono malo stanovnika što je ostalo stopilo je se, sa osvajačkim Srbima, čije je ime, jezik, kulturu, običaje, pismo... preuzelo, ali zadržalo svoje shqptarski koreni, nastavljajući da na teritoriji Republika e Kosovs, gradi novu civilizaciju, ne toliko naprednu kao staru, ali ipak, na vruncu svoje moći, najjaču u tada poznatom svetu, poznatu kao... Srpsko Carstvo!
    Iz perioda srednjovekovne Republika e Kosovs danas imamo mnoge gradove, kao sedišta državnosti: Prishtin, Mitrovic, Gjakov, Pej, Shtrpc, Prizren, Dardan, Leposaviq, Lypjan, Zvean, Obiliq... kao i neprocenjive spomenike kulture, zaštićene od strane UNESCO-a i UK... Važno je napomenuti da su potomci nekadašnjih Srba-osvajača (koji su se razvijali na severu), u više navrata, uništavanjem pokušavali da zatru sve tragove slavne istorije Albanskog naroda na tlu Republika e Kosovs...
    Neki od tuh spomenika, i danas uprkos teroru Srba, stoje i prkose svojom lepotom Srpskim ugnjetačima... dovoljno je pomenuti Graanic, Pej Patrijarshy, Dean, Malishev... pa da se shvati da istorija Albanskih naroda, ne može da se izbriše ni jednom zločinačkom agresijom velikosrpskih osvajača...
    Republika e Kosovs je krenula putem moderne svetske istorije, oslobođenjem od srpskih okupatora, u Kosovskom boju, kada je uz pomoć Turaka Osmanlija vojska nove Republika e Kosovs porazila desetostruko nadmoćniju vojsku srpskog imperatora i vlastodršca Cara Lazara... Međutim ni ovom pobedom snovi o ponovnom uspostavljanju Republika e Kosovs, nisu ispunjeni!
    Predhodnim ratom iscrpljenu Republika e Kosovs, Osmanlijske vlasti su lako stavile pod svoje okrilje... ugnjetavajući i tlačeći pokoreni narod...
    Da bi sačuvao goli život, narod je masovno počeo da prelazi iz katoličanstva u islam... oni koji se nisu hteli pokoriti, u dva navrata su organizovali velike seobe stanovništva na sever... Nihovi potomci i danas se nalaze u ropstvu u državama čiji su osnivači bili... Repiblika e Vojvodin, Republika e Shqip krain, Republik e Shqipska...
    Mnogo vekova zatim, oslabljenu i ostarelu Tursku imperiju, probuđeni Srbi počinju komadati i stvarati kvazi držve... posle osnivanja Kraljevine Srbije, pogled su skrenuli na nezaštićenu Republika e Kosovs... silovitom vojskom, uz pljačku i pokolj nesrpskog stanovništva, srpska vojska je izašla na Jonsko more, ostavljajući za sobom miris vatre i dima...
    Srpski okupatori su uništili sve dokaze o postojanju slavne Albanske istorije na tlu Republika e Kosovs, sve tekovine kulture, pripisali su sebi... čime je otpočela masovna kolonizacija Kosov srpskim življem.
    Narod je masovno stradao prilikom svetskih ratova, Shqiptarsky narod, boreći se na strani saveznika pretrpeo je stravičan teror od strane Srba, međutim ni naša južna braća nisu bila pošteđena... osvajačka srpska vojska je krenula put Albanije, osvajajući je metar po metar... Sam je Alah bio na našoj strani, desetkujući osvajače hladnoćom, glađu i bolešću... Srpski pohod na Albaniju 1916 završio se neuspehom, ali to nije bio kraj muka...
    Usledili su novi napadi, osnažene srpske vojske, i Kosov je opet potpala pod velikosrpsku hegemoniju...
    1941-1945 donosi nagoveštaje svetle budućnosti...
    Boreći se na strani saveznika Shqiptarsky narod je uspeo da da stvori osnove buduće države iako pod velikim pritiskom fašističkih snaga Srbije goloruki narod je izvojevao mnogobrojne pobede, ali još nije sazrelo vreme da orlovi ponovo polete...
    Kroz mračni period od 1945-1999 Shqiptarsky narod je ugnjetavan i mučen više nego ikad u svojoj istoriji... bez ikakvih prava, pod konstantnim napadima od strane većinskog srpskog življa narod je patio, sakupljao u sebi gnev, čekao... čekao...
    Kao opravdanje za svoje zločine Srbi su izvršili strahovit i zverski pokolj više od dve trećine sopstvenog stanovništva na Kosov... optuživši Shqptarsku manjinu za to... ''osveta'' srba je bila strahovita...
    Sa svetlima eksplozije granata nad Beogradom, palo je svetlo na Shqiptarsky budućnost... USA i EU uzimaju napaćeni narod pod svoje okrilje, a Srpski okupatori svesni svojih zločina, od stida begaju na sever, u Srbiju... ostavljajući Kosov onima, čije sa pravom jeste...
    17-og februara 2008. osvanuo je novi dan za Republika e Kosovs, i nova stranica u istoriji evropskih naroda, ispisana krvlju oslobodilaca slavne UK.
    S' obzirom da je Republika e Kosovs međunarodno priznata država svaka aktivnost srbije u pogledu ponovne okupacije je nerealna i neosnovana... Istorija je na našoj strani, međunarodno pravo je na našoj strani, svet je na našoj strani...
    Jer Kosov je naše!!! Shqiprasko je bilo, jest' i biće...
    Kosov je srce Albanije...
    Qui vit content de rien possde toute chose.

  5. #20

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Ovaj text stvarno postoji.
    Ovde...


    a i komentari su dobri.

    KOMENTARI

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  6. #21

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Ono što mene zanima je kako će naša vladajuća garnitura odgovoriti na sve ove laži .
    Uveliko me nervira kratkovidost u shvatanju funkcionisanja sveta (100 puta ponovljena laž postaje istina). Bili smo svedoci demonizacije Srbije i naroda na njenoj teritoriji od strane moćnih medija. Ne želim da izgubimo "medijski rat" jer je činjenica da šiptarski lobi ima velikog uticaja u kreiranju politike trenutnih moćnika.
    Btw...šiptari (oni su sami sebe tako zvali jer su želeli da se distanciraju od brđana iz Albanije) sada rade punom parom na prekrajanju vekovnih istina dok naši zvaničnici "sede i vrte palčeve".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #22

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Ovakva fabrikovanja možda nama zvuče smiješno i bezazleno ali tako je sve i počelo na ovim prostorima. Ako Srbija na ovakve nebuloze ne bude reagovala i podnijela tužbu protiv dotične autorice knjige kao i protiv izdavača ja ne znam šta čekaju. Možda kada preduzmu još neki radikalniji potez. Već nakon nebuloza o "albanskim manastirima" Srbija je trebala reagovati. Šta pobogu radi kulturni ataše ambasade Srbije u USA?

    Žalosno je zaista kada nemaš svoju istoriju ti prisvoji tuđu. Albanci su i Ilire prisvojili iako nisu njihovi potomci. Ne samo da su prisvojili nego su tu laž nametnuli svima tako da i danas možete čuti i kod nas da ljudi tvrde da su Albanci potomci Ilira. Stoputa ponovljena laž postaje istina.

    Takođe Iliri nisu narod nego grupa plemena koja se prostirala čak do Slovenije. Najviše potomaka Ilira na Balkanu ima u Bosni a ne u Albaniji dok na Kosovu ih nije ni bilo. Albanci nisu Iliri nego su došli sa Kavkaza za vrijeme turskih osvajanja Balkana.
    Njihova pradomovina je područje koje obuhvata rusku republiku Dagestan i Azerbejdžan. Tamo je postojala država koja se zvala Albanija.

    Prije nekolike godine vlasti Dagestana su ponudili Albaniji prijateljstvo i saradnju. Oni su to odbili. Zaista interesantno.

  8. #23

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat Gospodin Ne kaže: Pogledaj poruku
    Evo kako izgleda druga strana...
    Ne mogu vjerovati! Odakle su ove nebuloze skinute! Je li ovo iz udžbenika iz istorije na albanskom jeziku?

    Na ovakve gnusne laži Srbija treba reagovati tako da bude uvijek korak ispred, da im ne da oka otvoriti.

    Albanci se Turcima borili protiv Srba a prije toga pobijedili u kosovskom boju.

    Kakve samo nebuloze čovjek može pročitati.

    Katolici prelazili u islam a oni koji nisu išli na sjever u "republiku Vojvodinu". Katolika na Kosovu nije ni bilo. Bilo ih je u Albaniji na njenom sjeveru. Ovo je očigledan primjer pokušaja zatiranja bilo kakvog traga postojanja Srba na Kosovu i Metohiji. Ako se Srbija bude pravila i dalje blesava možda se ovo i dogodi a onda će nam đavo biti kriv s obzirom na to da na Kosovu trenutno ima svega 140 hiljada Srba. Sreća u nesreći je što je natalitet kosovskih Srba takođe visok.

  9. #24

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    ja ne znam šta čekaju...
    Srbija je trebala reagovati.
    Šta pobogu radi kulturni ataše ambasade Srbije u USA?
    Kako šta ?
    K A K O - Š T A ???

    Pa kompletna vladica i sveCka diplomatija je preokupirana slučajem "Miladin Kovačević" - koja je od vitalnog značaja za sve nas.
    Drugo, ima tu još nekih par prodaja (pssst da ne čuju deca u tajnosti) od velike važnosti... takođe za sve nas.

    pa nemojmo tako nisu ni oni svemogući. Ne postiZAvaju.
    Jesu oni dugoprstaši ali nisu baš oktopodi ...
    pa stvarno.


    __________________

    ma... kako im ne pade na pamet da prisvoje Sljobodana Miljosheviqe ... ispade da je sve što je taj radio

    "uradio" - k'o da je njihov čo'ek ?!

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #25

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat sa juga kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu vjerovati! Odakle su ove nebuloze skinute! Je li ovo iz udžbenika iz istorije na albanskom jeziku?


    Katolici prelazili u islam a oni koji nisu išli na sjever u "republiku Vojvodinu". Katolika na Kosovu nije ni bilo. Bilo ih je u Albaniji na njenom sjeveru. Ovo je očigledan primjer pokušaja zatiranja bilo kakvog traga postojanja Srba na Kosovu i Metohiji. Ako se Srbija bude pravila i dalje blesava možda se ovo i dogodi a onda će nam đavo biti kriv s obzirom na to da na Kosovu trenutno ima svega 140 hiljada Srba. Sreća u nesreći je što je natalitet kosovskih Srba takođe visok.
    bogami oni tamo kosovski albanci mogu se pohvaliti najvećim natalitetom u Evropi a možda i šire...

  11. #26

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat DobrySchweik kaže: Pogledaj poruku
    bogami oni tamo kosovski albanci mogu se pohvaliti najvećim natalitetom u Evropi a možda i šire...
    tek sad ne razumem šta će im onda i naš Miloš ?

    Jedan od primera (statistiĆki gledano) "Jedan a vredan" ... iz našeg tako malenog nataliteta u Evropi a sigurno i šire.


    Biće da nije sve do nataliteta ... nego - do kvaliteta.
    A...?




    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  12. #27

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Narod koji nema svoju istoriju, kiti se tudjom.
    A polazeci od cinjenice da smo mi u svetu vec prikazani, kako smo prikazani,
    a Albanci kao jadan i ugnjetavan narod od strane Srba, ne sumnjam da ce im i ovo proci.Mozda vec sledece godine nas Milos ce postati njihov Milos,kao i ostale svetinje koje pripisuju svojoj kulturi i istoriji.
    Da li cemo i ovo ocutati?
    Verovatno hocemo, ne mi vec nasi velikani i vodje ove jadne Srbije, koji ce cutati zarad mira i ljubavi sa Evropom
    I polako,kroz koju godinu, postacemo narod koji nema svoju istoriju,i onako nam uzimaju sve sveto i proglasavaju svojim, mediji su mocni, pa tako mi mozemo samo da psujemo u sebi, kao sto ja sad radim.

    Dokle, pitam se?
    Zar nam je bas sve svejedno?
    Meni nije, verujem ni vecini od vas, ali nazalost mi se tu nista ne pitamo.
    Nova istorija se pise pred nasim ocima, a mi nemamo prava ni slovce da joj udelimo.

  13. #28

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Sam čin prisvajanja Miloša Obilića, od strane Albanaca, za svoga sunarodnika ima jasan i vrlo praktičan cilja koji nema nikakve veze sa emocijama, tradicijom, pa ni istorijom u konačnom smislu...

    Naime, promovisanje Miloša Obilića za Albanca bi bio jedan od krunskih dokaza da su na Kosovu i Metohiji oduvek živeli Albanci, da je ta zemlja njihova bar toliko koliko i srpska, čak i u još većem stepenu. Time bi se stvorila i teoretska pretpostavka i pravni osnov za ispravnost i legitimitet tvorevine koja se zove Nezavisno Kosovo...
    Eeee upravo to, prvo je bio pokušaj brisanja svih tragova srpske istorije na Kosovu i Metohiji a na prvom mestu kulturnih i istorijskih spomenika, crkava, manastira, istorije... pa kada nisu uspeli da popale i poruše, onda hajde da sve to proglasimo albanskim kulturnim nasleđem Pa i Obilića, pa... tako redom možda i Nemanjići postanu Albanci do kraja.

    Albancni su zaista narod sa oskudnom istorijom. Zato je danas fabrikuju, za svoje političke potrebe... Iliri, Obilić, albanske crkve koje su Srbi preoteli itd. Bio je i neki sajt sa srpskom verzijom sa turističkom ponudom Kosova i nekim pregledom istorije (iz albanskog ugla naravno), svašta se tu moglo pročitati.

    A i za Skenderbega bih ja bio vrlo oprezan, obzirom da mu je brat sahranjen na Hilandaru. A teško da je tamo iko sahranjen kao Albanac.



  14. #29

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Citat Turkmenbashi kaže: Pogledaj poruku
    A i za Skenderbega bih ja bio vrlo oprezan, obzirom da mu je brat sahranjen na Hilandaru. A teško da je tamo iko sahranjen kao Albanac.

    Dajmo se kontrolirati.
    Ako nam se ne sviđa kada se prisvajaju naši junaci ... pa ne moramo sada valjda uzvraćati istim fulanjem.

    jeste da ...
    Wikipedia - Skanderbeg
    Његова мајка Војислава, била је принцеза српског порекла, из породице Трибалда (који су дошли из области данашње Македоније), или из племићке породице Музака

    ali ...
    to samo govori - koliko je mnogima (ako ne i svima) krv "izmešana"...


    ... i koliko su sve te "mržnje" (priizašle iz nacionalizAma) - primitivne, površne i glupe,
    kao i ... koliko "čvrsto" stoje ... na svojim staklenim nogama.





    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  15. #30

    Odgovor: Албанци присвојили и Милоша Обилића

    Skenderbeg je vrlo zanimljiva istorijska ličnost. Bio lojalan jednima pa im okretao leđa, menjao veru čini mi se dva puta, na kraju je valjda umro kao italijanski grof. Brat mu je sahranjen u priprati Milutinove crkve, a na Hilandaru je osim Srba sahranjeno tek nešto Bugara. Mislim da je i Skenderbegov otac sahranjen tamo.

    Dalje:

    Jovan Kastriotic je sa Voisavom imao devetoro dece, cetiri sina - Reposa, Stanisu, Konstantina i Djuradja, koji se tim redom pominju u listini Atanasija, igumana hilandarskog manastira, i pet kceri - Maru, Jelu, Andjeliju, Vlaicu i Mamicu. Ostalo je jos zapisano da se najstarija Mara udala za Stefana Crnojevica, Vlaica za Stefana Balsica, dok se Skenderbegov sin jedinac, Ivan, jos za zivota oca ozenio Irinom, kcerkom Lazara Brankovica i unukom jos slavnijeg dede - Djuradja Brankovica. Tacnost ovih podataka potvrdio je i Kenigzberski profesor Karl Kopf, koji je sredinom 19.veka za potrebe i po nalogu Carske akademije nauka u Becu kao istoricar, etnograf i arheolog ostavio u svojim spisima citavo geneaolosko stablo porodice Kastriotica.

    Itd.

    Sad da su se Arnabasi sahranjivali i zamonašili u Hilandaru, rodbinske veze uspostavljali isključivo sa srpskom vlastelom itd. Meni nije ubedljivo..

    Zatim:

    U časopisu Trojet šćiptare broj 108 iz 1996. godine, Hadži Nimani piše: Albanci kao grb koriste crnog dvoglavog orla na crvenom štitu, odnosno crvenoj zastavi. Ovaj grb vodi poreklo od najvećeg albanskog junaka Skender bega (1405. 1468.), koji je bio Srbin. Poturčen, ali Srbin. U istom tekstu on navodi da je reč o velmoži Đurađu Kastriotiću iz Kastratija kod Kukeša.

    Albanci jesu učestvovali u kosovskom boju, ali daleko od toga da je Miloš Obilić Albanac. Skenderbeg jeste predvodio Albance u svojim bitkama, ali daleko da je i sam bio Albanac Ako su mu otac i brat bili ktitori u Hilandaru, tamo su sahranjeni, brat mu bio zamonašen itd.




Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Мали екрани наших ТВ пријемника...
    Autor yossarian u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 44
    Poslednja poruka: 24.08.2015, 23:19
  2. Омиљени позоришни глумци
    Autor broj310 u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 23.08.2013, 08:39
  3. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 01.04.2010, 19:34
  4. Милутин Миланковић
    Autor Turkmenbashi u forumu Nauka
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 26.11.2009, 22:11
  5. Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 23.07.2009, 20:19

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •