Da li twittujete?
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 44
  1. #1

    Da li twittujete?

    Tviter (eng. Twitter) je besplatna društvena mreža i mikro-blog alat koji omogućava svojim korisnicima da čitaju tuđe i šalju svoje mikro-tekstualne unose, takozvane tvitove.

    Tvitovi su tekstualni unosi ne duži od 140 karaktera. Unosi se objavljuju na korisnikovom profilu i isporučuju drugim korisnicima koji su se prijavili da ih dobijaju. Oni koji šalju tvitove mogu da ograniče isporuku samo na one iz svog kruga prijatelja, dok je usluga u startu podešena tako da šalje unose svima koji se na njih prijave. Korisnici mogu slati tvitove preko Tviterovog sajta, SMSa, RSSa (samo primanje tvitova), ili pomoću brojnih drugih aplikacija koje slobodno razvijaju korisnici-programeri, kao što su Tweetie, Twitterrific, Twitterfon, TweetDeck i Feedalizr.

    izvor: Vikipedija

    Da li vam je jasno iz ovakvog teksta sta je to twitter?

    Da li tvitujete? Da li vam je zanimljivo da pratite tudje tvitove?

    Eto ja tvitujem. Doduse u sluzbi sajta, ali mi je zanimljivo da tu imam neke apdejt informacije recimo nekog softvera koji je u fazi razvoja. Pa onda mogu videti da li je izasla nova verzija softvera istog dana, bez da posecujem sajt.

  2. #2

    Odgovor: Da li twittujete?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku

    Da li vam je jasno iz ovakvog teksta sta je to twitter?
    Ne baš, ja sam malo spora 'nate gospojCe, ali sasvim je moguće da ja već tvitujem samo to i ne znam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Da li twittujete?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne baš, ja sam malo spora 'nate gospojCe, ali sasvim je moguće da ja već tvitujem samo to i ne znam
    i ja mozda twitujem,bice waljda twitowanje

  4. #4

    Odgovor: Da li twittujete?

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne baš, ja sam malo spora 'nate gospojCe, ali sasvim je moguće da ja već tvitujem samo to i ne znam

    Pa zenska, ja kad sam prvi put cula za Twitter i tvitovanje zvucalo mi je mnogo smesno i besmisleno. Iz ovog objasnjenja iz Vikipedije se bas i ne kapira sta je to. Mnogo su glupavo objasnili. A to je prvo objasnjenje na koje se naidje kada se ukuca u google Sta je to tviter?

  5. #5

    Odgovor: Da li twittujete?

    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Sta je to tviter?
    Ne znam al' evo ga opet
    A 'oćeš da me naučiš pa da znam da se trtim i da pitam i ja nekog jel tvituješ?
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  6. #6

    Odgovor: Da li twittujete?

    Znam ja jaj a ja To je ono kad neshto jeste a u stwawi nije nego si samo istwitowao .. .jew da jewda?

  7. #7

    Odgovor: Da li twittujete?

    Nemate pojma...

    Pa reč vuče koren iz Twity! To je bar jasno...
    Twitovanje je kad ti se čini da si video cica macu. A onda to javiš prijateljima, pa i oni znaju.

    Ili samo daviš Morphea na pp...
    Vrag odneo šnalu...

  8. #8

    Odgovor: Da li twittujete?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Pa reč vuče koren iz Twity! To je bar jasno...
    Twitovanje je kad ti se čini da si video cica macu. A onda to javiš prijateljima, pa i oni znaju.

    E ovo je pravo objasnjenje, treba ga upisati u Vikipediju.
    Poruku je izmenio goldie, 08.07.2009 u 13:39

  9. #9

    Odgovor: Da li twittujete?

    Ne twitujem Ne zato što mi glas nije pogodan za cvrkutanje već mi je ceo koncept ... ... nedovoljno interesantan da biK se pridružio

  10. #10

    Odgovor: Da li twittujete?

    Dovoljno mi je Facebook...Ionako i tamo retko kad pogledam obavestenja sto mi je ko poslao (srce, zagrljaj i td) i odgovorim na njih, vec najvise koristim profil za kontakt s prijateljima.


  11. #11

    Odgovor: Da li twittujete?

    Twitter?!

    Ne znam sta je al' evo ga opet:

    Tviter je budućnost pretraživanja interneta


    Pretraga u realnom vremenu je nova opsesija vodećih svetskih Internet pretraživača.
    Gugl, Majkrosoft i Jahu su, prema nezvaničnim informacijama, u pregovorima sa mikroblogom Tviterom oko implementacije ove usluge u svoje pretraživanje.



    PRETRAGA Za razliku od aktuelnog pretraživanja informacija na Internetu, gde se podaci i informacije objavljuju sa zadrškom, pretraga u realnom vremenu omogućuje da se sadržaj pretrage pojavi onog trenutka kada se i postavi. Ovo je do sada bilo moguće isključivo pomoću 'RSS feeda' ili posetom stranice od koje potiče informacija.
    Tviter je u međuvremenu izrastao u pravog šampiona pretrage u realnom vremenu, jer u sebi ima ugrađenu tehnologiju koja posetiocima omogućuje praćenje tvitova bukvalno od trenutka kada se postave. Tu su i neke dodatne usluge koje korisnicima omogućuju da prate 'vruće' teme, trendove i slično.
    Nezvanično se saznaje da su vodeći pretraživači i Tviter sklopili dogovor oko implementacije ove usluge u Gugl, Bing i Jahu u zamenu za odgovarajuću novčanu kompenzaciju.
    Rezultati bi mogli biti spektakularni u spajanju pretraživanja i socijalnog umrežavanja.
    Tviter verovatno neće žuriti sa dogovorom jer mu ide prilično dobro, a nedavno je njegova vrednost procenjena na preko milijardu američkih dolara. To mu ostavlja dosta prostora da pregovore oko implementacije nove pretrage u velike pretraživače završi pozitivno u svoju korist.

    24sata
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  12. #12

    Odgovor: Da li twittujete?

    Ja sam probala da twittujem...sad... zavrckutala sam nakratko...nemam ja pojma šta je to i strah me je ..nećem twittujem.
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  13. #13

    Odgovor: Da li twittujete?

    Il sam mator, ili je facebook odvratna budalastina, samo niko nece da prizna, ko se navukao...

    Pa sada ne bih da se registriram na nesto novo, sto mozda opet nije za mene, ja taj twiter ne mogu ni zamisliti.
    Jel moze neko da prilozi snimak par stranica, da bi videli, o cemu se otprilike radi?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #14

    Odgovor: Da li twittujete?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Il sam mator, ili je facebook odvratna budalastina, samo niko nece da prizna, ko se navukao...

    Praviću se da ovo nisam pročitala.

    Kako bih inače znala kad je ko s kim prohodao, kad su prekinuli, kako bih vidjela gdje je ko bio? Poker i farmu da ne spominjem.

    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  15. #15

    Odgovor: Da li twittujete?

    Ja se registrovala... I sad cekam da se nesto dogodi

    U sustini meni se twitter i face ne mogu porediti.
    Everybody Wants to be a Cat

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •