Malo sam, što se tiče i posla i nečega što me zanima, perfekcionista i želim da "zatvorim krug". To znači..ako se sada bavim elektronikom (popravkom kompjuterskih napajanja, matičnih ploča i grafika) sam sam sebi napravio potreban instrument.
Naime, nema šansi da to kvalitetno radite ako nemate dobar ESR metar (instrument koji meri unutrašnji otpor El. kondenzatora).
Našao sam neke šeme, modifikovao ih, proširio raspon merenja zbog veće tačnosti..i napravio već pre neki mesec sebi jedan...a istovremeno pravio još 5-6. Najviše sam se namlatio praveći skale u Corelu...jer sam tražio baš što preciznije merenje.
I tako..sada odgovorno tvrdim da mnogo kondenzatora koji na izgled izgledaju savršeno uopšte nemaju vrednosti otpora koje bi trebalo za funkcionisanje. To mi je pomoglo da brže (jer ne moram skidati kondenzatore..već na ploči ih kontrolišem) otkrijem probleme i proverim ispravnost pa tako uređaj koji remontujem ili popravljam će sigurno služiti bar koliko i nov .
Ovo sam samo kao ilustraciju naveo. Kada sam radio magnete za električnu gitaru...pročitao sam bar 3 , ruske, knjige od po 600-700 strana o čelicima za magnete.
Jbg...jedan drugar reče " ko pliva, pliva..ko se brčka, brčka..a ko se davi neka ga" .