Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika - Strana 6
Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Prikaz rezultata 76 do 88 od ukupno 88
  1. #76

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    O prosvetnim radnicima nazalost ne mislim nista pozitivno, cast izuzecima, ali malo ih je. Dopustili su da se ceo sistem skolske discipline izvrne naopako, i eto im ga sad, nek se ceskaju po glavi i razmisle sto su bili i sto jos uvek jesu tako NE-slozni, a deca ko deca, kad vide da mogu da ti jasu po glavi priliku nece propustiti.
    E bas si se nalupao
    Kao prvo prosvetne radnike NIKO nishta ne pita. Odluke donose ljudi koji veze nemaju sa prosvetom nego prepisuju neke evropske zakone, kao idemo u korak sa svetom, shto je chista glupost - taj svet koji oni zamishlajaju daleko je od nas milionima svetlosnih godina. A da ne pricham o razlikama u mentalitetu - mali Srbi nisu isto shto i Englezi.
    Drugo, pogledaj nam par poslednjih ministara prosvete pa ce ti mnogo toga biti jansno. Da krenemo od one shto bi da izbaci Darvina..
    Politika je u pitanju, ne ljudi koji rade sa decom.
    Pokushaj malo da razmishljash na taj nachin.
    Mislim da su obe strane zhrtve politike, pa ko prezhivi, prichace..

    Wampirche
    Ostali su bili ili potpuno nezainteresovani za nastavu (sto mi i nije bilo toliko lose moje je bilo samo da naucim predmet) ili kako mi se cini poput ove profesorice u prici >> zreli odavno za penziju. Polako vec popustelih zivaca, koji svoje frustracije lece na ucenicima.
    Imash samo 21 godinu, mlada si, pa donekle pokushavam da te razumem shto ne razumesh da i ljudi pred penzijom imaju neshto da kazhu, da od njih mozhe neshto da se nauchi. Mozhda su bolesni ili umorni, ali ne mozhemo ih ubiti shto nisu mladi i atraktivni i nemaju savremene metode izvodjenja nastave. Ali imaju iskustvo. To je valjda neshto.
    Ruzhno je govoriti na taj nachin o starijim osobama. Ispada da samo mladi treba da zhive i rade, a chim neko ostari, otarasimo ga se na nebitan nachin.
    Ja sam vaspitana da poshtujem starije. I svoje dete tako vaspitavam. Bice da se sve nosi iz porodice.
    Poruku je izmenio Isahara, 30.07.2009 u 10:54
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #77

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Imash samo 21 godinu, mlada si, pa donekle pokushavam da te razumem shto ne razumesh da i ljudi pred penzijom imaju neshto da kazhu, da od njih mozhe neshto da se nauchi. Mozhda su bolesni ili umorni, ali ne mozhemo ih ubiti shto nisu mladi i atraktivni i nemaju savremene metode izvodjenja nastave. Ali imaju iskustvo. To je valjda neshto.
    Ruzhno je govoriti na taj nachin o starijim osobama. Ispada da samo mladi treba da zhive i rade, a chim neko ostari, otarasimo ga se na nebitan nachin.
    Ja sam vaspitana da poshtujem starije. I svoje dete tako vaspitavam. Bice da se sve nosi iz porodice.
    Sto ne volim kad mi se reci izvrnu. Nadji mi molim te deo u mom postu gde sam napisala da stariji ne zasluzuju da rade i zive??
    Napisala sam da postoje profesori koji su odavno zreli za penziju. Nisam globalizovala sve starije profesore. Cak sam imala i par starijih profesora koji su i pored svojih godina i umora znali i da objasne sve i da budu zanimljivi, korektni itd.
    Oni koji imaju sta da kazu trebaju da ostanu tu gde su... Dok oni koji su vec prezasiceni svima trebalo bi lepo da odu u penziju Inace ce samo stetiti (stetiti u obrazovnom smislu) djacima.
    Everybody Wants to be a Cat

  3. #78

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    ......
    Kao prvo, pitali ih ne pitali, imali su i imaju u rukama mere kojima mogu sankcionisati decu, ukori, iskljucenja,...Sve ovo jeste zasluga dobrim delom retard sistema koji propagiraju nasi politicari i njihovi ministri, al najveca stavka je ne pridrzavanje odluka koju profani donose(iz nekog kvazi straha)-ako sankcionises nekoga , nemoj mu domalo oprostiti i ukloniti sankciju, nego drzi ga, pa ako treba i kazni jace, izbaci jednog-dvoje-daj im ispisnice iz skole, pa da vidis dal ce biti discipline ili ne, a ako si nesposoban/na, onda gde se trpas kad ti mesto nije. Za 20 godina skole, dva fakulteta, i postdiplomskim imam sasvim dovoljno slobode da kritikujem veliku vecinu prosvetara,i da kazem da su mahom jajare. Nisam rekao da deca nisu preuzela sistem anarhije i kabadahija, svakako im se treba stati na put, ali ne sa profanima koji ne znaju nista da objasne, koji samo diktiraju, teraju decu da samo pisu,misleci da ce time smanjiti gadjanja kredom, skakanja za vrat i setnju ucenika po ucionici na sred casa, ne cine im ni malo zanimljive niti prakticne predmete-od najboljeg skolstva spali smo na to da su nasi djaci na dnu po prakticnom znanju, profani smaraju svojim glupim nacinom ophodjenja ka deci, zahtevaju svaki cas kupovinu nekih pribora, knjiga, i ..., a za uzvrat im daju atmosferu u kojoj se deci gadi da borave 7-8 casova. Moras imati prilaz, objasniti im i naciniti zanimljivim oblast koju predajes, formirati fer odnos, a opet jak autoritet i kaznjavati bezobrazluk. Za svo vreme skolovanja naisao sam samo na par takvih profana, i njih su cak i oni "ucenici ulicari" slusali i ophodili se sa postovanjem, a usput i poneli ogromno znanje iz njihovih predmeta.

    PS za Wampirce: Tako je, ko ima sta da kaze nek kaze, a ko nema volju i zelju da se upusti u nazalost izopacen sistem skolstva, nek se ni ne petlja tamo.
    ...................

  4. #79

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Moram da primetim da mlađi članovi diskusije više napadaju prosvetare (činjenica je da se pedagoški i edukativni deo umnogome izgubio zadnjih 15-ak godina). Samo...što ti mlađi ne kažu kako su te mlađe generacije upravo najviše nasilne ? Nikada pre nije učeniku palo na pamet da se fizički obračuna sa svojim mentorom, a ranije su mentori imali pravo i da primene poneku čvrgu ili packe za one najtvrdoglavije. Sada..."niko ne sme da ih pipne" ali zato oni mogu ? Šta bi o sistemskoj zaštiti prosvetnih radnika ? Verujete li da je pitomac smeo da napadne oficira (mlađeg oficira) koji ga obučava ?
    Činjenica je da je politika umešala prste, srozala i plan i program, omogućila kojekome da bude pedagog i predavač i da mnogo toga u samoj prosveti ne valja. Ali...po toj logici bi i pitomac skočio na oficira, pandur na načelnika...etc.
    Nego....da vidim te silne "tolerantne" kako bi reagovali kada bi vam klinac ustao, krenuo iz zadnje klupe i ladno ošamario dete iz prve , vama bacio u lice pribor za crtanje i derao se kao magarac. Sve nešto mislim da bi tada bili za "civilizovane" metode .
    Stoga...menjanje sistema školstva je nama učinilo medveđu uslugu (nešto sam i oko Bolonje mišljenja da je prilagođena prosečnima ..ne darovitima).
    Na kraju...nametanje discipline je osnov svake obuke ...pa i obuke učenika.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #80

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    @aca, wampirche etc

    Joj samo vas gledam..
    pa se pitam, kad tako pametno pljujete po tudjem radu, da li dozvoljavate da se kritikuje vash...
    ceo shtos je u famoznom animiranju, pa nisu oni u pozorishtu, nego u shkoli.
    Chime ih animirati? Tablama od pre 150 godina? Pocepanim geografskim kartama?Jel vi znate gde zhivite? Ljudi jedva deci obezbede knjige i sveske za elementarne potrebe. Za kvalitetnu nastavu bez projektora, markera, stikera, ilustracija potrebno je mnogo vishe nego shto shkolski budzet dopushta
    Ako Vam smeta, ima privatnih shkola, gde su svi nasmejani, animir-majstori pa upisujte decu tamo gde ljudi ne stare, nemaju svoje dobre i loshe dane nego zaledjene osmehe kao u Linchovim filmovima.
    I molim Vas, koristite argumente - ukori i iskljuchenja nemaju nikakav kazneni efekat jer nakon iskljuchenja uchenik biva prebachen u drugu shkolu- problem se ne reshava nego se gura pod tepih. A do ukora im je stalo taman kao do lanjskog snega
    Uostalom,
    ja ne znam zashto se cimam toliko oko objashnjavanja nekome ko ne zheli da misli drugachije.
    Ja problem sa decom nemam. Dodatna sredstva za nastavu doniram SAMA, kako bi im bilo zanimljivo. I poshtujem kako svoje starije kolege, tako i svoje bivshe profesore (kretenski mi je da nabrajam koje sam sve shkole zavrshila).
    Elem,
    to bi bilo to.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  6. #81

    04 Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    @aca, wampirche etc
    Joj samo vas gledam..
    pa se pitam, kad tako pametno pljujete po tudjem radu, da li dozvoljavate da se kritikuje vash...
    ceo shtos je u famoznom animiranju, pa nisu oni u pozorishtu, nego u shkoli.
    Chime ih animirati?
    Pod animiranjem ucenika podrazumevam osoben odnos prema svakom uceniku, jer nisu svi isti. Nekom detetu treba dodatno objasnjenje a nekima ne. Od nasih ucenika se trazi da bubaju sto je apsolutno neprihvatljivo, ne razvija im se kreativnost i zelja za ucenjem. Svako dete ima svoju dinamiku izrazavanja koju pravi pedagog treba da prepozna i postuje. Animaciju ne cini skolski dekor vec nastavnik pedagoskim ophodjenjem prema ucenicima.

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    @aca, wampirche etc
    Ako Vam smeta, ima privatnih shkola, gde su svi nasmejani, animir-majst
    ori pa upisujte decu tamo gde ljudi ne stare, nemaju svoje dobre i loshe dane nego zaledjene osmehe kao u Linchovim filmovima. I molim Vas, koristite argumente - ukori i iskljuchenja nemaju nikakav kazneni efekat jer nakon iskljuchenja uchenik biva prebachen u drugu shkolu- problem se ne reshava nego se gura pod tepih. A do ukora im je stalo taman kao do lanjskog snega
    Tipicna predrasuda nastavnika iz drzavne skole prema kolegama iz privatne skole. Tu se vasa argumentacija na kojoj toliko insistirate i zavrsava.
    "Dobri i losi dani", se ostavljaju ispred vrata skole i ponesu kad se podje kuci.
    Do nesvrsishodnosti ukora kao kazne ucenika je i doveo takav stav kao sto je Vas i nekih Vasih kolega. Vi sami stvarate veliki deo klime u kojoj radite svojim odnosom prema Vasem radnom mestu, kolegijumu, ucenicima, pa i nama roditeljima.

    Citat Isahara kaže: Pogledaj poruku
    @aca, wampirche etc
    ja ne znam zashto se cimam toliko oko objashnjavanja nekome ko ne zheli da misli drugachije.
    Mene definitivno necete ubediti svojim "argumentima", tako da cu Vam ustedeti "cimanje".

  7. #82

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat silsilvester kaže: Pogledaj poruku
    Pod animiranjem ucenika podrazumevam osoben odnos prema svakom uceniku, jer nisu svi isti. Nekom detetu treba dodatno objasnjenje a nekima ne. Od nasih ucenika se trazi da bubaju sto je apsolutno neprihvatljivo, ne razvija im se kreativnost i zelja za ucenjem. Svako dete ima svoju dinamiku izrazavanja koju pravi pedagog treba da prepozna i postuje. Animaciju ne cini skolski dekor vec nastavnik pedagoskim ophodjenjem prema ucenicima.



    Tipicna predrasuda nastavnika iz drzavne skole prema kolegama iz privatne skole. Tu se vasa argumentacija na kojoj toliko insistirate i zavrsava.
    "Dobri i losi dani", se ostavljaju ispred vrata skole i ponesu kad se podje kuci.
    Do nesvrsishodnosti ukora kao kazne ucenika je i doveo takav stav kao sto je Vas i nekih Vasih kolega. Vi sami stvarate veliki deo klime u kojoj radite svojim odnosom prema Vasem radnom mestu, kolegijumu, ucenicima, pa i nama roditeljima.



    Mene definitivno necete ubediti svojim "argumentima", tako da cu Vam ustedeti "cimanje".


    Vidi se da pojma nemash kako funkcionishe sistem
    to copy/paste/google malo pije vodu u realnom zhivotu
    Drago mi je shto takve pojave ne padaju na argumente, nego se chvrsto drzhe svojih amova.
    I nema potreba za persiranjem, vidim nova si (mada mi se chini da se odnekud poznajemo..) a ovde smo svi drugari, te ne persiramo jedni drugima


    Osim ako to tretiramo kao vid perverzije
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #83

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Aca1983 kaže: Pogledaj poruku
    Kao prvo, pitali ih ne pitali, imali su i imaju u rukama mere kojima mogu sankcionisati decu, ukori, iskljucenja,...Sve ovo jeste zasluga dobrim delom retard sistema koji propagiraju nasi politicari i njihovi ministri, al najveca stavka je ne pridrzavanje odluka koju profani donose(iz nekog kvazi straha)-ako sankcionises nekoga , nemoj mu domalo oprostiti i ukloniti sankciju, nego drzi ga, pa ako treba i kazni jace, izbaci jednog-dvoje-daj im ispisnice iz skole, pa da vidis dal ce biti discipline ili ne, a ako si nesposoban/na, onda gde se trpas kad ti mesto nije. Za 20 godina skole, dva fakulteta, i postdiplomskim imam sasvim dovoljno slobode da kritikujem veliku vecinu prosvetara,i da kazem da su mahom jajare. Nisam rekao da deca nisu preuzela sistem anarhije i kabadahija, svakako im se treba stati na put, ali ne sa profanima koji ne znaju nista da objasne, koji samo diktiraju, teraju decu da samo pisu,misleci da ce time smanjiti gadjanja kredom, skakanja za vrat i setnju ucenika po ucionici na sred casa, ne cine im ni malo zanimljive niti prakticne predmete-od najboljeg skolstva spali smo na to da su nasi djaci na dnu po prakticnom znanju, profani smaraju svojim glupim nacinom ophodjenja ka deci, zahtevaju svaki cas kupovinu nekih pribora, knjiga, i ..., a za uzvrat im daju atmosferu u kojoj se deci gadi da borave 7-8 casova. Moras imati prilaz, objasniti im i naciniti zanimljivim oblast koju predajes, formirati fer odnos, a opet jak autoritet i kaznjavati bezobrazluk. Za svo vreme skolovanja naisao sam samo na par takvih profana, i njih su cak i oni "ucenici ulicari" slusali i ophodili se sa postovanjem, a usput i poneli ogromno znanje iz njihovih predmeta.

    PS za Wampirce: Tako je, ko ima sta da kaze nek kaze, a ko nema volju i zelju da se upusti u nazalost izopacen sistem skolstva, nek se ni ne petlja tamo.
    Ja ne mogu a da ne primetim da si ti počeo da se školuješ sa 5 godina.

    Isto tako, džaba ti sva ta škola kad, koliko vidim, nisi savladao ni osnovnu.

    Ovako:

    istina je da, kao i u svakoj profesiji, postoje prosvetni radnici manje ili više talentovani/obučeni/zainteresovani za posao kojim se bave.

    Ali je još veća istina da su klinci sve veći i veći kreteni, bezobrazni do bola, nadobudni i nevaspitani.

    Kako takvom stvorenju na lep način objasniti bilo šta?

    Podržavam prosvetare. I u nekim slučajevima je, nažalost, batina iz raja izašla.

  9. #84

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne mogu a da ne primetim da si ti počeo da se školuješ sa 5 godina.

    Isto tako, džaba ti sva ta škola kad, koliko vidim, nisi savladao ni osnovnu.

    Ovako:

    istina je da, kao i u svakoj profesiji, postoje prosvetni radnici manje ili više talentovani/obučeni/zainteresovani za posao kojim se bave.

    Ali je još veća istina da su klinci sve veći i veći kreteni, bezobrazni do bola, nadobudni i nevaspitani.

    Kako takvom stvorenju na lep način objasniti bilo šta?

    Podržavam prosvetare. I u nekim slučajevima je, nažalost, batina iz raja izašla.
    Ja ne mogu a da ne primetim da je određenidrug član popio svu pamet ovog sveta(pa nije ni čudo što je puko)

    Ima kretena na obe strane,jedino što treba i profesori da znaju da se postave,pričee o muvi koja se čuje na času su davno prošlo vreme kao i komunizam npr...

  10. #85

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Ja ne mogu a da ne primetim da je određenidrug član popio svu pamet ovog sveta(pa nije ni čudo što je puko)

    Ima kretena na obe strane,jedino što treba i profesori da znaju da se postave,pričee o muvi koja se čuje na času su davno prošlo vreme kao i komunizam npr...
    O nacinu ophodjenja prema ucenicima se i radi. Smatram da nije korektan postupak jednog razrednog staresine prema ucenicima 5.-og razreda koji je na pocetku skolske godine na prvom roditeljskom sastanku izjavio kako je dobio najgore odeljenje u generaciji (za odeljenje koje ima vise od pola odlicnih djaka i nijednog djaka sa slabim ocenama). Kasnije se ispostavilo da taj nastavnik nije ni zeleo pomenuto odeljenje nego mu je ono nametnuto. Takodje, nastavnik je imao nerasciscene odnose sa prethodnim razrednim staresinom za vreme njegovog direktorovanja, a u vezi dodele stanova..i ko zna cega jos, pa se taj animozitet preneo na odeljenje kojem je ona dodeljena kao razredni staresina. Malo je reci da su je deca zamrzla za prvih 15 dana skole. Da ne govorim o recima koje upucuje deci: "osisacu te", "odseci cu ti jezik"..itd. Radi se o nastavnicima koji se sigurno usavrsavaju u strucnom delu, ali sta to vredi kad su im komunikacijske vestina na nivou ameba.

  11. #86

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Ne mogu da se otrgnem utisku da Srbija ima najbolje političare, selektore i pedagoge. Iz svakog politikanta izvire politička veština, iz svakog ko prati sport selektor i najposle, iz svakog roditelja pedagog.
    Koliko se sećam, da bi bio profesor moraš da polažeš neku pedagogiju i neku metodiku nastave. Ali, bože moj, šta je to ispit, šta je to znanje, šta je iskustvo, kada svaki roditelj može da iznese svoju doktrinu o individualnom pristupu učeniku (u razredu gde ih ima preko dvadeset, a čas je ograničen na 45 minuta), a da ne pričamo da su je za ocenu profesora od najbitnije važnosti tračevi iz zbornice.
    Daleko od toga da iz svog školovanja ne pamtim i loše profesore. Mada, u mnogo jačem sećanju su mi oni dobri. Isto tako pamtim da sam mogla roditeljima da komentarišem nastavnike vrlo probranim rečima. I pamtim da moji roditelji (ma kakvo mišljenje imali o mojim predavačima) nikad nisu komentarisali njihov rad i kvalitet u mom prisustvu.
    Nego, ja imam predlog. Hajde lepo da omogućimo roditeljima da svoju decu sami podučavaju. Neki od njih to znaju bolje od zaposlenih u prosveti. Tako će njihova deca dobiti najbolje obrazovanje, šljam iz prosvete će se malo razrediti, a deca čiji roditelji nisu popili svu pamet sveta će u školi biti oslobođeni individualnog pristupa i možda se nečem i nauče.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  12. #87

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Ne mogu da se otrgnem utisku da Srbija ima najbolje političare, selektore i pedagoge. Iz svakog politikanta izvire politička veština, iz svakog ko prati sport selektor i najposle, iz svakog roditelja pedagog.
    Koliko se sećam, da bi bio profesor moraš da polažeš neku pedagogiju i neku metodiku nastave. Ali, bože moj, šta je to ispit, šta je to znanje, šta je iskustvo, kada svaki roditelj može da iznese svoju doktrinu o individualnom pristupu učeniku (u razredu gde ih ima preko dvadeset, a čas je ograničen na 45 minuta), a da ne pričamo da su je za ocenu profesora od najbitnije važnosti tračevi iz zbornice.
    Ova prica ima za cilj promisljanje o tome da buduci pedagozi treba da polazu psiholoski test da se vidi da li su spremni za rad sa decom. Takodje, njihove psiholoske sposobnosti treba da budu proveravane vise puta tokom njihovog rada. Nismo svi mi spremni za rad u struci za koju smo se skolovali.


    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    Nego, ja imam predlog. Hajde lepo da omogućimo roditeljima da svoju decu sami podučavaju. Neki od njih to znaju bolje od zaposlenih u prosveti. Tako će njihova deca dobiti najbolje obrazovanje, šljam iz prosvete će se malo razrediti, a deca čiji roditelji nisu popili svu pamet sveta će u školi biti oslobođeni individualnog pristupa i možda se nečem i nauče.
    Tvoje misljenje je misljenje mnogih prosvetnih radnika, a njime se ne dobija nista osim kumulacije nezadovoljstva na sve tri strane. Takvo glediste ne nudi konstruktivno resenje. Buduci da poticem iz prosvetarske porodice i da sam se i tokom svog skolovanja sretala sa svakojakim postupcima svojih nastavnika, ali sa ovim o kojima sam zajedno sa drugim roditeljima pisala, sa ovim se cak i ljudi koji su se penzionisali u prosveti nisu sreli.
    Poruku je izmenio silsilvester, 09.08.2009 u 19:27 Razlog: zastita privatnosti

  13. #88

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat silsilvester kaže: Pogledaj poruku
    Drago mi je da si iznela svoje misljenje, za koje mogu da primetim da je malo ipak subjektivno.
    I moje? Vidim, svako ko se ne slaže sa tvojim mišljenjem iznosi subjektivna mišljanja. Zanimljivo.

    Citat silsilvester kaže: Pogledaj poruku
    Potrebno je znati celu story o problemu o kome sam pisala pa onda donositi zakljucke. Buduci, da su ti tekstovi skinuti sa sajtova, ne mogu te uputiti u sve, nazalost. A i prica je preduga.. sublimacija "pedagogije" na A4 formatu u nekoliko delova. Sve je to prosledjeno odgovarajucim instancama i procesuirano. Problem, medjutim ostaje, taj pedagog i dalje ce predavati deci zbog teranja inata roditeljima i ostatku kolektiva od strane odredjene osobe.
    Ovo je forum, ne sud ili prosvetna inspekcija. Ja ne pričam o jednom jedinom specifičnom slučaju već o društvenoj pojavi.


    Citat silsilvester kaže: Pogledaj poruku
    Ova prica ima za cilj promisljanje o tome da buduci pedagozi treba da polazu psiholoski test da se vidi da li su spremni za rad sa decom. Takodje, njihove psiholoske sposobnosti treba da budu proveravane vise puta tokom njihovog rada. Nismo svi mi spremni za rad u struci za koju smo se skolovali.
    Slažem se. Psihološki se testiraju deca pri upisu u školu, testiraćemo i prosvetare. A šta je sa roditeljima? Hoće li i oni polagati test?

    Citat silsilvester kaže: Pogledaj poruku
    Tvoje misljenje je misljenje mnogih prosvetnih radnika, a njime se ne dobija nista osim kumulacije nezadovoljstva na sve tri strane. Takvo glediste ne nudi konstruktivno resenje. Buduci da poticem iz prosvetarske porodice i da sam se i tokom svog skolovanja sretala sa svakojakim postupcima svojih nastavnika, ali sa ovim o kojima sam zajedno sa drugim roditeljima pisala, sa ovim se cak i ljudi koji su se penzionisali u prosveti nisu sreli.
    Nisam prosvetar. I ne potičem iz prosvetarske porodice (a i da potičem, kakva je to kvalifikacije? dete pravnika je izvrsni pravnik, dete prosvetara prosvetar?).
    Da me niko ne shvati pogrešno, ne kažem da u školama nema šljama, ne kažem da roditelji ne treba da zaštite svoju decu, ali za sve postoji način. A to sigurno nije pljuvanje po svim prosvetarima po forumima.

    I sada bih zamolila da još jednom pogledate naziv teme i svaku dalju diskusiju nastavite u vezi teme.
    Malo pretražite forum. Svaku dalju raspravu o kvalitetu kadrova u školama/fakultetima nastavite na temi koja je davno otvorena.
    Ako zahtevamo poštovanje pravila ponašanja u školama, nije teško isti primer dati na forumu.
    http://www.vojvodinacafe.com/forum/o...kultetima-558/
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 17:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 19:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 12:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 13.04.2008, 00:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •