Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika - Strana 3
Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 88
  1. #31

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Svašta !
    U porodici sam odgajan tako da se prvo tražila greška kod nas samih...pa tek onda razmišljalo o greški drugih. Danas...mi mnogi poznanici koji su upali u prosvetu (gde zamalo i sam da završim ) pričaju priče tipa "verovali ili ne" o ponašanju malih huligana i pogotovo njihovih roditelja .
    Ne daj bože da se učitelj, nastavnik, profesor nešto požalio na nekog iz naše generacije..to bi odmah značilo da će nas roditelji tako izribati da nam se uši puše. Sada...milion slučajeva gde roditelji druge krive za ponašanje sopstvenog deteta !
    Aman... Znam ja da mnogi sadašnji "pedagozi" ne bi prošli bilo kakav test iz pedagogije ( jer su mnogi sve drugo samo ne to) ali...mora postojati neki red u pravima i obavezama. Kada će neki svoju decu naučiti da IMAJU PRAVA....ali KADA ISPUNE OBAVEZE ?
    Btw...ona profesorka sa snimka je samo pokušala da najzad sedne za svoju katedru...što joj je onaj prerasli majmun stalno zabranjivao. Nešto se mislim...da li bi se takav moodonja tako postavio i prema nekom ko mu je dorastao ? Čisto sumnjam...a ne podnosim one koji udaraju na slabije .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #32

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si.
    Nije mi jasno sta su ta deca imala u glavama,dok je magarac samarao zenu.
    Sta su ocekivali, neku mnogo dobru predstavu?
    Pa su se komotno zavalili u stolice da vide sled dogadjaja?
    U svakom coveku postoji instikt, kada vidis da neko pada, pruzices mu ruku da se ne polomi, zar ne?
    Ili sam ja od druge fele.
    Nazalost, roditelji u trci za kamionima i milionima, cast izuzecima, ne posvecuju dovoljno paznje deci.
    Ne uce ih osnovnoj kulturi, vec ih uci ulica.
    Dotle smo dosli.
    Ove godine sam na praksi imala dvadeset ucenika.
    Od njih dvadeset samo troje je imalo osnovnu kulturu izrazavanja.
    Ono osnovno kucno vaspitanje.
    Ostali su se priklonili vecini, omnih malih buntovnika da ne bi bili izolovani iz grupe.
    Ova trojica su totalno bili izolovani.


    O cemu onda pricamo?
    ovo imam priliku da vidim
    skoro mi je Potomak kroz plac rekao:Nicemu me nisi naucila!!!! Nisi me naucila da odgovorim kad me za****vaju,niti da se branim!!!!!!!
    mene je to zateklo,prilicno
    Sta treba da radim? Da ga ucim psovanju i vredjanju i omalovazavanju da bi bio prihvacen u grupi?
    Domace vaspitanje se smatra kretenizmom....cak i medju desetogodisnjacima na ceni su oni koji su bahati,vulgarni i prodorni.Devojcice to i te kako pospesuju,necete verovati.Ostali nemaju sansu.
    moj potomak nije izopsten iz ekipe (sam bog zna kako opstaje,siroma) ali mi je kazao da dvojica jesu.
    Zasto? pitam
    On kaze da ne zna,da su povuceni i tihi i da niko s njima nece da se igra.
    U tim godinama je pripadnost grupi preko potrebna i sve sto iskace iz sablona se podvrgava ruglu.Smatram da je to takodje jedan ako ne i najbitniji deo zlostavljanja medju vrsnjacima.
    Gde je resenje?
    nemam pojma,stvarno
    Znam da u nase vreme roditelji nisu toliko ucestvovali u svakodnevnim aktivnostima svoje dece,niti u druzenju.Niko nikog nije zvao telefonom.Niko se nije utrkivao da sto vise da svom detetu,da od malena napravi snoba.Kod mene u razredu je bilo pravilo da sede zajedno odlican i slab ucenik.I svaki odlican ucenik je bio duzan do pomaze ovom drugom u ucenju.
    Nekako se radilo na stvaranju solidarnosti i pravog drugarstva medju decom.Sada takve veze smatramo staromodnim i bezveznim.Povezujemo sa vremenom koje zelimo da zaboravimo.
    Pa ,ako je ista u tom vremenu valjalo ,onda je bilo to.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #33

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Nekako se radilo na stvaranju solidarnosti i pravog drugarstva medju decom.Sada takve veze smatramo staromodnim i bezveznim.Povezujemo sa vremenom koje zelimo da zaboravimo.
    Pa ,ako je ista u tom vremenu valjalo ,onda je bilo to.
    Upravo tako...Danas sve sto valja sve je otislo u propast i u zaborav. I zalosno je sto danas su sve redju roditelji koji se trude da nauce decu koje su prave vrednosti i kako se treba ponasati.
    Beliver kaze da je cudi sto od 10 godina se deca izoluju ako se ne uklapaju u neke standarde koje je postavilo drustvo.
    Ja bih rekla da je to mnogo ranije. Sin ide u vrtic i ima 4 godine...Imali smo problem sa prihvatanjem iz pocetka i zalio se da ga tuku dvoje dece i to decak i devojcica....Kad sam reagovala uciteljica je rekla da zna o kome se radi, jer jos iz pocetka imaju probleme sa njima (oni idu u vrtic vec trecu godinu) i ono koje me je ona savetovala je
    - Znate on je mnogo miran i povucen. Ucite ga da se bije, da vrati !!!!!
    Ja ne zelim to...Ako sad on prihvati da je normalno ponasanje da sve resava pesnicom, onda sto ce postati od njega kad odraste?
    Ako treba da se bije i bude baraba da bi ga prihvatil u drustvo - neka ne treba.....
    Ipak ovde glavni problem t.j najvecu odgovornost imaju roditelji.
    Jedna od majki s kojima sam pricala (i to majka decaka) priznala je da je njen sin takav temperamentan i besan, pa izvinila se i rekla mi da rade s njim da ga pokuvaju promeniti.
    Dok je druga majka (one devojcice) samo rekla "Pa sta da joj radim, takva je..."
    Koji je to izgovor?

    A o tome kad mi je kuma (inace nastavnica do 4ti razred u OS) pricala kako joj otac (od ovih novopecenih bogatasa) pretio i to ispred celog razreda, samo zasto je njegov sin za zavrsnu priredbu na kraj skolske godine imao samo jedan stih pesme da izrecituje...nemam komentar....


  4. #34

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Postupak decaka je za osudu.Ali....postoje cinjenice koje nisu prikazane a postoje na snimku....a to je da ga je profesorka udarila pesnicom po licu....sto je po meni zlostavljanje ucenika.

    Moram da priznam da me zaprepastilo ponasanje ucenika a isto tako i prosvetnog radnika.Zar je ucionica popriste fizickog razracunavanja???

    I moram jos nesto da primetim sto je vidljivo...kako jedan odrastao covek tj zena i to pedagog dodje u situaciju da se fizicki raspravlja sa ucenikom koji je jos dete? Zar ona nema nikakav drugi nacin da objasni uceniku na lep nacin?
    Ne mogu ni da ne primetim da je ovde osuda roditelja koji su ga vaspitavali....slazem se donekle.Jer nasu decu vaspitavamo mi roditelji ali i prosvetni radnici moraju biti dobar primer lepog ophodjenja i dobre komunikacije.Sto nije uvek slucaj.

    Ako su nam deca agresivna ona su ogledalo nas samih.Znaci da odrasli za pocetak treba nesto da promene u svom ponasanju da bi bili dobar primer deci.Zar cemo sve propuste nase svaliti na decu???
    Najveca vlast je vladati sobom.

  5. #35

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Postupak decaka je za osudu.Ali....postoje cinjenice koje nisu prikazane a postoje na snimku....a to je da ga je profesorka udarila pesnicom po licu....sto je po meni zlostavljanje ucenika.

    Moram da priznam da me zaprepastilo ponasanje ucenika a isto tako i prosvetnog radnika.Zar je ucionica popriste fizickog razracunavanja???

    I moram jos nesto da primetim sto je vidljivo...kako jedan odrastao covek tj zena i to pedagog dodje u situaciju da se fizicki raspravlja sa ucenikom koji je jos dete? Zar ona nema nikakav drugi nacin da objasni uceniku na lep nacin?
    Ne mogu ni da ne primetim da je ovde osuda roditelja koji su ga vaspitavali....slazem se donekle.Jer nasu decu vaspitavamo mi roditelji ali i prosvetni radnici moraju biti dobar primer lepog ophodjenja i dobre komunikacije.Sto nije uvek slucaj.

    Ako su nam deca agresivna ona su ogledalo nas samih.Znaci da odrasli za pocetak treba nesto da promene u svom ponasanju da bi bili dobar primer deci.Zar cemo sve propuste nase svaliti na decu???
    prosvetni radnik nema kad da vaspitava vase dete.....gradivno je toliko obimno da dobro stizu i da ga ispredaju....deca treba da se vaspitavaju u kuci....i treba kontrolisati s kim se druze......
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #36

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    prosvetni radnik nema kad da vaspitava vase dete.....gradivno je toliko obimno da dobro stizu i da ga ispredaju....deca treba da se vaspitavaju u kuci....i treba kontrolisati s kim se druze......
    Ja zaista nisam rekla da treba nastavnik da mi vaspitava dete.
    Rekla sam da su i oni deci uzor, model ponasanja...
    A uostalom skola je vaspitno-obrazovna zarne???
    Najveca vlast je vladati sobom.

  7. #37

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Bilo je o tome na TV - u veceras.. A, ja gledam i sve verujem, to sam vec rekla.
    Ona je vec znala za njegovu narav i trazila je da obezbedjenje stoji ispred ucionice.. Ocekivala je reakciju. Trazio je dnevnik, hteo je da ga uzme.. Ponekad situacija odredi nas postupak, nije isto sedeti i kucati o tome sta bi bilo kad bi bilo i naci se u toj situaciji. Ponekad i sami sebe iznenadimo sopstvenom reakcijom koju je izazvao odredjeni splet okolnosti. Ne verujem da bi ga udarila da se nije uplasila.
    Slazem se da su svi krivi, i drustvo i kriza i institucije i more, ponajvise roditelji.
    Takve stvari se usadjuju u coveka pre nego ga drustvo pocne oblikovati..
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  8. #38

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    uzor se nalazi svuda....krenimo od kuce.....tesko da ce ovakvo dete porasti u harmonicnoj porodici koja polaze na bliskost u porodici i propagira obrazovanje kao bitno u zivotu...

    sad kad razmisljam,ja se uopste ne secam da su nas nastavnicu u osnovnoj nesto kao vaspitavali....Uciteljica je bitna,zaista bitna,kao neki prvi susret sa skolom i obavezama...nastavnici su dolazili i odlazili....desavalo se da zbog nekog manje volimo predmet,i da zbog nekog bas zavolimo taj predmet....bili su bitni ,eto,samo u tome sto je na neki nacin zavisilo od njih sta cemo izabrati za zanimanje...i sto su nam pomogli mozda da prepoznamo neke svoje talente.....

    secam se i svoje Gimnazije.....nismo smeli da udjemo na glavni ulaz ni pod razno...nosili smo kecelje i bluze,i nismo se sminkale ko maloletne opajdare.....ko je smeo za vreme malog odmora da visi na hodniku? e bas da ga vidim! i bilo je nekako sramota da budes los djak....sramota te je i od profesora i od drugova iz odeljenja....
    taman posla da smo smeli da udjemo u raspravu sa profesorima....pljustali su ukori ko besni za sitnice.....i stvarno ne pamtim da je bilo roditelja koji su urgirali oko ocena.....
    Poruku je izmenio believer, 25.06.2009 u 01:42
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #39

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Postupak decaka je za osudu.Ali....postoje cinjenice koje nisu prikazane a postoje na snimku....a to je da ga je profesorka udarila pesnicom po licu....sto je po meni zlostavljanje ucenika.

    Moram da priznam da me zaprepastilo ponasanje ucenika a isto tako i prosvetnog radnika.Zar je ucionica popriste fizickog razracunavanja???

    I moram jos nesto da primetim sto je vidljivo...kako jedan odrastao covek tj zena i to pedagog dodje u situaciju da se fizicki raspravlja sa ucenikom koji je jos dete? Zar ona nema nikakav drugi nacin da objasni uceniku na lep nacin?
    Ne mogu ni da ne primetim da je ovde osuda roditelja koji su ga vaspitavali....slazem se donekle.Jer nasu decu vaspitavamo mi roditelji ali i prosvetni radnici moraju biti dobar primer lepog ophodjenja i dobre komunikacije.Sto nije uvek slucaj.

    Ako su nam deca agresivna ona su ogledalo nas samih.Znaci da odrasli za pocetak treba nesto da promene u svom ponasanju da bi bili dobar primer deci.Zar cemo sve propuste nase svaliti na decu???
    Slažem se potpuno. Nezainteresovanost, rešavanje problema nakaradnim metodama, podmićivanje kako emotivno, tako i materijalno na svakom koraku, uz razne oblike i vidove agresije - to su odrasli. To je slika koja se deci jasno stavlja na uvid, a od njih se očekuje da znaju šta je dobro, šta valja, šta je primereno...

    Da, došlo je vreme da deca znaju svoja prava, što je izuzetno dobro. Mi smo morali da ćutimo i trpimo svaki hir osobe za katedrom. I samo od dobre volje pojedinca i njegove svesti šta znači biti pedagog, zavisilo je kako će se prema nama ophoditi. Obaveze se takođe znaju. Vrlo dobro deca znaju i šta je učenje, šta su ocene i čemu škola služi u obrazovnom smislu. Uvek je i bilo dobrih i loših đaka. Ono osnovno što klincima sada nedostaje jeste motivacija i ona doza vaspitanja koja se odnosi na osnovni pojam civilizovanosti. To je poražavajuće. I to se odnosi na zajednicu u celini.
    Profesor koji ne daje ocene na uvid, koji šamara učenika, je za svaku osudu. Učenik koji se fizički suprotstavlja volji nastavnika je za svaku osudu, takođe.
    Direktor koji ne zna šta mu se po školi dešava, učenici koji ne reaguju, psiholog koji tu negde u zgradi sedi i prima platu, roditelji pogotovo... Da su svi valjano radili svoj posao, da su svi odgovorni prema tome ko su i šta bi trebalo da su, do nečega ovakvog ne bi ni došlo.
    Bojim se da se stvari skoro neće pomeriti na bolje...
    Vrag odneo šnalu...

  10. #40

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Slazem se da su uzori svuda....ali necemo valjda reci da je kriva neka pop-zvezda sto je dete agresivno??
    Ja samo zelim da kazem osudjujemo decaka ....a on je taj model ponasanja usvojio od nekog starijeg....ne pitam...roditelj,nastavnik.....oni sa kojima je najvise u kontaktu.
    Zar je moguce da je ona trazila obezbedjenje a da pedagog skole,psiholog,direktor.....ko god .....nije reagovao.....??
    Zar treba da se nesto desi da bi se tek onda reagovalo??
    Postoji li resenje za agresivnost pre nego se desi ....Naravno i roditelji i nastavnici i psiholozi....da pomognemo nasoj deci jer smo svi na istom zadatku...da decu izvedemo na pravi put.
    Poruku je izmenio lado, 25.06.2009 u 01:49 Razlog: slovo
    Najveca vlast je vladati sobom.

  11. #41

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Gledala sam na tvu ovo i zaisa nemam reci Mada se to sve cesce desava sto je zaista porazavajuce.
    A razloga za to ima vise nego dovoljno. Prvo totalni raspad porodice i zapostavljanje dece a samim tim i pruzanje nekvalitetnog vaspitanja a drugo i sama skola je kriva za ovakva desavanja.
    Recimo kad podjem od moje bivse srednje skole. Ovako nesto se kod njih nikad nije moglo da desi... Niti je iko od ucenika ikad pozeleo to da uradi.
    Dok je osnovna skroz druga prica.
    Da se ne lazemo, ni profesori nisu cvecke. Ne branim ponasanje ovog ucenika na snimku ali zaista ima profesora koji su spremni za kosulju i koji djake tretiraju kao objekte za lecenje svojih frustracija. A ova profesorica sa snimka mi lici na jednog od njih. Prvo sto je odavno trebala da bude u penziji koliko sam cula a i sto je sama udarila ucenika. A obicno se kaze da svaka skola ima bar jednog takvog profesora. I kad se nadje neko neodgojeno dete i takav profesor logicno je da ce doci do ovakvih desavanja...

    A nije da se ne moze da spreci.
    Everybody Wants to be a Cat

  12. #42

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Nije mi namera da branim huligane i celu tu ekipu...ali sam zelela da kazem da sam PROTIV bilo kakvog zlostavljanja.
    Ja ni svoju decu ne vaspitavam batinama.
    Poruku je izmenio lado, 25.06.2009 u 02:30 Razlog: izmena
    Najveca vlast je vladati sobom.

  13. #43

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat lado kaže: Pogledaj poruku
    Postupak decaka je za osudu.Ali....postoje cinjenice koje nisu prikazane a postoje na snimku....a to je da ga je profesorka udarila pesnicom po licu....sto je po meni zlostavljanje ucenika.

    Moram da priznam da me zaprepastilo ponasanje ucenika a isto tako i prosvetnog radnika.Zar je ucionica popriste fizickog razracunavanja???

    I moram jos nesto da primetim sto je vidljivo...kako jedan odrastao covek tj zena i to pedagog dodje u situaciju da se fizicki raspravlja sa ucenikom koji je jos dete? Zar ona nema nikakav drugi nacin da objasni uceniku na lep nacin?
    Ne mogu ni da ne primetim da je ovde osuda roditelja koji su ga vaspitavali....slazem se donekle.Jer nasu decu vaspitavamo mi roditelji ali i prosvetni radnici moraju biti dobar primer lepog ophodjenja i dobre komunikacije.Sto nije uvek slucaj.

    Ako su nam deca agresivna ona su ogledalo nas samih.Znaci da odrasli za pocetak treba nesto da promene u svom ponasanju da bi bili dobar primer deci.Zar cemo sve propuste nase svaliti na decu???
    Jako lepo receno/napisano, slazem se

    I Wampirche je isto dobar post napisala sve pohvale za vas dve

    Nemam sta da dodam vas dve ste sve rekle/napisale

  14. #44

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Ne opravdavam postupak profesorice da digne ruku na ucenika. Naravno da postoje i takve osobe koje bi da vaspitavaju ucenike fizickim metoda...I to je za svaku osudu.

    Ipak...gde je bio taj ucenik cele godine? Svi znamo kako se dobija zavrsna ocena u skoli - ucenjem tokom cele godine. Pa sad ko koliko zasluzi....
    Ili je on uspeo da uspostavi svoj autoritet u skoli ko osoba sa nepredvidljivim temperamentom i sad svi trebaju da ga se boje...A on ce ovako ili onako da dobije ocenu koju zeli, jer mu niko ne moze nista.

    Dete treba od roditelja da nauci da se ocene dobijaju znanjem, ne batinama.
    I naravno da ima svoja prava, koja ako oseca da su mu ugrozena mora i treba da reaguje, a roditelj je tu da mu pomogne. Ali opet kazem - ako se na posten nacin trudi da postigne uspeh u skoli....


  15. #45

    Odgovor: Zlostavljanje prosvetnih radnika od strane učenika

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    U porodici sam odgajan tako da se prvo tražila greška kod nas samih...pa tek onda razmišljalo o greški drugih. Danas...mi mnogi poznanici koji su upali u prosvetu (gde zamalo i sam da završim ) pričaju priče tipa "verovali ili ne" o ponašanju malih huligana i pogotovo njihovih roditelja .

    da, da, roditelja..
    kad god odem na roditeljski sastanak svog sina(13 god), smuči mi se život od roditelja kojima nastavnik ne sme ni da pomene da je njihovo dete nešto zgrešilo..velika većina jednostavno ne prihvata da je njihovo dete nedisciplinovano, da remeti nastavu, da ne uči, da maltretira okolinu..skaču u oči braneći svoje mezimče..to je jezivo..

    i samo se traže opravdanja u stanju u državi, ali ja to ne priznajem za razlog..umesto da se svi bave politikom, bolje da se bave svojom porodicom i decom..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


Strana 3 od 6 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Prava radnika u Srbiji
    Autor Turkmenbashi u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 03.09.2010, 16:13
  2. Profesor priznao zlostavljanje dečaka
    Autor Turkmenbashi u forumu Spomenar
    Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 02.06.2010, 18:27
  3. Zlostavljanje dece od strane pedagoških radnika
    Autor gerbes u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 26.07.2009, 11:56
  4. Sexualno zlostavljanje na poslu
    Autor swba u forumu Spomenar
    Odgovora: 12
    Poslednja poruka: 12.04.2008, 23:45

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •