Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki? - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 53 od ukupno 53
  1. #46

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    Uvek mi se vrti po glavi recenica''Ne boli glava od viska ljubavi,nego od manjka''.
    Medjutim u mom slucaju,kao majka jedinca,u jednom trenutku mi se ucinilo da ja na
    neki nacin ''gusim''svoje dete.To je bio taj visak ljubavi od kojeg je sve u mojoj
    okolini bolela glava....Morala sam u sebi prelomiti,i pustiti ga da ima i svoj zivot
    i svoju intimu,i svoje uspone i svoje padove.
    Moj sin ce za mene uvek biti centar sveta....i hvala Bogu na vreme sam shvatila da
    moja briga i paznja mogu da ga opterete...jer je on moj jedinac a majcinska
    ljubav je bezuslovna.


    *********

  2. #47

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    Uvek će postojati mali milion izgovora da se ostane samo na jednom detetu (jako često slični izgovori se koriste i za odricanje od materinstva ). Zašto ovo kažem ? Zato...što sam imao suprugu koja je bila protiv još jednog ! Razlozi ? Imaginarna "sloboda" većine pripadnica ženskog pola! Zar nije malo alarmantna činjenica da veliki broj očeva se izjašnjava ZA proširenje porodice, dok jako mali broj majki to podržava ? Okrenite se oko sebe, "prebrojte" potomke komšija..i recite koji je rezultat.
    "Materijalni uslovi", pokvariće mi liniju, neću da pravim mučenike, neću imati vremena za sebe...i drugi bla, bla izgovori. Zašto iskreno žene ne odgovore na pitanje zašto ostaju na jednom detetu ? Možda...i ne vide sebe više u braku sa istim čovekom pa im je lakše da nastave ako imaju samo jedno ?
    P.S. Ovo se odnosi samo na one koje nemaju zdravstvenih smetnji za povećanje porodice. Možda sam malo pregrub (nije mi bila namera) ali samo sam zbrojio činjenice i osvrnuo se oko sebe. Posledice toga svi osećamo...od "skakanja" roditelja na vaspitače do "ja ...pa deset mesta prazno".
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  3. #48

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    A zasto je ispravna samo zelja muskarca da ima vise dece, ne i zenina da ima samo jedno? Odakle to?

    Svaka zena ima pravo izbora koliko ce dece da rodi i ima pravo iskazati svoj izbor, koji bi partner trebao postovati. Mozda ce nekome glupo zvucati, ali o tim stvarima se prica pre braka - ko koliko dece zeli i zasto....Ako ne odgovara, molim lepo...idi trazi srecu s drugom(drugim). Glupo je kuniti se u vecnu ljubav i pricati da ulazi u brak samo zbog nje, a kasnije postavljati razlicite uslove, evo konkretno ovde - rodi mi jos dece...

    Inace smatram da je bolje roditi jedno i brinuti o njemu kako treba, nego roditi vise samo da bi udovoljila nekome, a ne biti spremna za takvo nesto....Jer koliko god vi ovde tvrdili, veca je majcina odgovornost oko dece, nego li oceva.

    Deca ne odrzavaju brak,tako da imali i desetoro dece, ako je resila da ode nece je deca zadrzati. Takvi primeri su bezbrojni.
    Kao i takvi da opstaju brakovi bez ijednog deteta (govorim o brakovima gde ne mogu imati dece)

    Jednostavno svi smo razliciti i svako ima pravo licnog izbora


  4. #49

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    Lepo Bombice...samo ja nigde ne videh odgovor .
    "Pravo je žene...da SAMA odlučuje o broju dece..." a šta bi sa pravom muškarca ?
    - Roditi jedno i brinuti se o njemu "kako treba" ...je najčešći izgovor . Samo...da li je ta majka nekada upitala svoje čedo da li bi volelo da ima batu ili seku ? Da li je muža upitala šta on želi ? Da li je igde pomenuto da samo žena ima NEPRIKOSNOVENO pravo da odredi veličinu populacije ? "Ja rađam...prema tome...ja sam bog i batina" je stav koji sam "napao" prethodnim postom...ne pojedine dame .
    "Sadašnje mlade da mogu...rodile bi pola deteta" ..su reči mog bivšeg tasta (koji je otac dve ćerke i jednog sina).
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  5. #50

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    Pa ako si malo bolje procitao sto sam napisala

    Mozda ce nekome glupo zvucati, ali o tim stvarima se prica pre braka - ko koliko dece zeli i zasto....Ako ne odgovara, molim lepo...idi trazi srecu s drugom(drugim). Glupo je kuniti se u vecnu ljubav i pricati da ulazi u brak samo zbog nje, a kasnije postavljati razlicite uslove, evo konkretno ovde - rodi mi jos dece...
    razumeo bi sto zelim da kazem...

    Ima muskaraca koji zele jedno dete i nijedno, ko i zene koje bi rodille 5 ili vise ili samo jedno. Zato suludo mi je tvrditi pre braka da ti nije nista bitno (ne mislim licno na tebe), nego samo da budete u braku jer postoji velika ljubav, a kad dodje vreme planiranja porodice tada poceti dokazivanje ko je plemenitiji...

    Ja konkretno imam drugaricu koja bi volela jos jedno dete, ali muz nece...Dok drugi primer je sad vec stara zena koja je ostala bez dece, jer je njenom muzu bilo tako dobro t.j nije zeleo decu ...
    Zato nemoj govoriti da uvek i svi muskarci zele vise dece, a samo zene su te koje odlucuju se za jedno. Ili oni (muski) imaju PRAVA sami odluciti koliko i dali ce uopste stvoriti decu?

    Zasto osuditi nekog da ima samo jedno dete, ako zeli vise? Ili zasto naterati silom da ima vise dece? Stvarno mi nije jasno...

    Lepo Bombice...samo ja nigde ne videh odgovor .
    pa spadam u onu grupu koju si naveo u prethodnim postom pod P.S.



  6. #51

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    Pročitao sam sve Bombice , ali pokušavam da kažem da je pojam porodica nastao baš stoga što postoji porođaj i porod. Znaš...po meni nije porodica ako nema poroda....to je samo suživot.
    Btw...u nedelju sam se raspao radeći u šanku na veselju povodom punolestva jedne moje rođake. Tom događaju su prisustvovala i deca mog kolege...svih PETORO . Bila je milina videti ih...jer su svi već velike curice i dečaci (dve ćere, pa dva sina ..pa curica za kraj)..od 89 godišta do 95 godišta. Smatram da je moj kolega bogat čovek .
    Ja obožavam dečicu...a imam samo jedno...što će reći : poštovao sam želju bivše supruge. Hoću da kažem...ko poštuje želje očeva i želje dece ?
    Moj utisak je da se individualnost stavlja mnogo iznad društva. Društvo je sve siromašnije mlađim naraštajima (i to baš u zemljama koje su ekonomski jače...što potire izgovor o "materijalnoj strani") a deca su najveće bogatstvo .
    I jedina opravdana "udica" koja nas vuče kroz život .
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  7. #52

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    Znaš...po meni nije porodica ako nema poroda....to je samo suživot.
    lepo si rekao, po tebi (inace slazem se i ja s tobom), ali postoje ljudi koji drugacije razmisljaju i to je njihovo pravo, zar ne?
    Smatram da je moj kolega bogat čovek
    slazem se , kako i s tim da je milina gledati decu...imati porodicu sa vise dece...eto kod mene je tako trebalo da bude i najverovatnije ostajem sa jednim. kazem najverovatnije jer ne odustajem i nadam se da cu mozda imati srece da imam bar jos jedno...
    ali ako ne uspem, nek mi je ovo zivo i zdravo i necu sigurno zbog toga da se smatram manje bogatom nego tvoj prijatelj ili bilo koji moj prijatelj koji ima vise od jednog deteta....jer meni je moj sin najvece blago na svetu
    ko poštuje želje očeva i želje dece ?
    da bi necije zelje bile ispunjene uvek postoji vise faktora od kojih to zavisi. u ovom slucaju muz i zena
    zato sam i rekla - pre braka treba o tome razgovarati, rascistiti stvari....
    e sad ako to prihvatimo i resimo da ipak udjemo u brak sa osobom koja nece ili koja bi imala samo jedno dete, a nakon toga optuzivati nju sto nije nasa zelja ispunjena i sto smo uskraceni od neceg sto nam je tako bitno - nije fer....

    i za kraj, nije OK braniti samo zelje oceva i dece. nisam videla da si negde spomenuo zene koje zive s muzem koji ne zeli decu ili eventualno samo jedno mu je dosta.


  8. #53

    Odgovor: Da li su majke jedinaca bolje od ostalih majki?

    pa majka je majka swakako ..nema razlike..dijete je njeno..iz nje ispalo...woli to dijete swakako bilo da je jedinac ili ''jedan od mnogih sam pod zwijedama,jedan od mnogih sam do ochaja''

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Majke
    Autor SQUAW u forumu Domaći spotovi i tekstovi
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 17.03.2009, 23:26
  2. Surogat majke
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 03.07.2008, 13:35
  3. Vozila leš majke u kolicima za pijacu
    Autor makilli u forumu Spomenar
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 04.09.2007, 23:15

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •