Vikipedija uskoro u vidu knjige
Prikaz rezultata 1 do 7 od ukupno 7
  1. #1

    Vikipedija uskoro u vidu knjige

    Vikipedija uskoro u vidu knjige

    Jedan Britanac iz Brajtona pretvorio je Vikipediju, onlajn enciklopediju koju stvaraju sami korisnici interneta, u knjigu od 5.000 strana, debljine 51 centimetar.



    Knjiga sadrži 437 članaka skinutih sa internet sajta i njenom autoru Robu Metjuzu doseže do kolena kada je spuštena na pod.

    Metjuzu, studentu dizajna, bilo je potrebno dve sedmice da sačini ovu knjigu.

    "Vikipediju poredim sa tradicionalnim enciklopedijama prebacujući ih u isti format", rekao je on.

    Metjuz je sa velikom pažnjom odabirao članke Vikipedije koje je uneo u knjigu. "Ti članci su smatrani za najbolje na sajtu, a procenjivani su u funkciji kvaliteta njihovih referenci, preciznosti, neutralnosti, iscrpnosti i stila.

    Kako prenose britanski mediji, Metjuzova knjiga naišla je na veoma dobar prijem i on se nada da će se uskoro naći i u prodaji.

    izvor: B92

  2. #2

    Odgovor: Vikipedija uskoro u vidu knjige

    Vikipedija uskoro u vidu knjige ... bezveze.

    Meni se ovo ne svidja

    Vikipedija je posebna bas zato sto nije knjiga i mnogo je lakse, brze i jednostavije naci ono sto te zanima na internet Vikipediji nego kada se Vikipedija pretvori u knjigu koja je debljine do necijih kolena i zabole te ruke dok je pomeric ako je to uopste moguce ko zna koliko tezi.

    Plus informacije se non-stop apdejtuju tako da ne vidim smisla u ovome.

  3. #3

    Odgovor: Vikipedija uskoro u vidu knjige

    Mislim da nema potrebe za ovim.

    Wikipediu koristim samo za neke osnovne stvari (sto ustvari i jeste funkcija nje),nasla sam dosta interesantnih stvari ali za neke ozbiljnije stvari nije jer sam bas citala nesto u vezi Vojvodine gde ima pojedinih nebuloza.

    Ali ne sumnjam u to da ce prodaja biti velika.

  4. #4

    Odgovor: Vikipedija uskoro u vidu knjige

    Super,samo me zanima ko će se kod nas odvažiti da odštampa to ? I kako bRe takvu knjigu može da koristi neko dete kad dođe u biblioteku(a ona teža od njega bar jedno 2x) ?
    I may not be perfect but I'm always me

  5. #5

    Odgovor: Vikipedija uskoro u vidu knjige

    problem je i velichina i neobjektivnost vikipedije jer nju uredjuju korisnici interneta
    Poruku je izmenio maksimilijan, 20.06.2009 u 11:16 Razlog: dodajem dodatna slova vidi se da sam sad ustao

  6. #6

    Odgovor: Vikipedija uskoro u vidu knjige

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    problem je i velichina i neobjektivnosti vikipdije jer nju uredjuju korisnici interneta
    upravo tako maks....
    a samo da dodam da se vec pojavila knjiga "Stupedija" - sa najvecim glupostima i netacnim podatcima koji se mogu naci upravo na Vikipediji...


  7. #7

    Odgovor: Vikipedija uskoro u vidu knjige

    realno vikipedija nema shta da radi pored britanike koja je rudnik zlata

Slične teme

  1. Zidne obloge u vidu imitacija kamen - drvo
    Autor fkovac77 u forumu Uređenje enterijera i eksterijera
    Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 29.11.2023, 13:01
  2. Vaše prve i omiljene knjige...
    Autor SQUAW u forumu Književnost
    Odgovora: 71
    Poslednja poruka: 11.02.2014, 19:55
  3. Najčudniji naslov knjige...
    Autor diktatorka u forumu Književnost
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 27.11.2009, 20:59
  4. Da li kupujete online knjige
    Autor littleangel u forumu Književnost
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 28.03.2009, 21:08
  5. Stare knjige i rukopisi
    Autor felix u forumu Kulturna baština
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 16.10.2008, 13:24

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •