Naj Srbin
Prikaz rezultata 1 do 11 od ukupno 11

Tema: Naj Srbin

  1. #1

    Naj Srbin

    Ko je po vama naj Srbin/Srpkinja? Ako ne mozete da se opredelite za jedno ime, slobodno napisite nekoliko.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  2. #2

  3. #3

    Odgovor: Naj Srbin

    Car Dušan, Sveti Sava i Nikola Tesla.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Naj Srbin

    -Kralj i car Stefan Uros IV Dusan, zato sto je znao da sredi nemire u unutrasnjosti svoje zemlje, zato sto je bio i Grcki car, zato sto je Srbija bila velika i mocna, i zbog jos necega, al' necu da kazem.

    -Milos Obrenovic, zato sto je pokazao mnogo prisebnosti, pameti i takta pa su mu verovali i Turci i Srbi, zato sto je bio fantastican diplomata, zato sto je moj cukuncukundeda bio narednik na njegovom dvoru.

    -Sveti Sava, zato sto nas je opismenio i zato sto je iz ispravnog tripa pobegao od kuce kao mali.

    -Carica Milica, zato sto je pokazala da i zena moze da vodi drzavu, zato sto je svog muza toliko volela da se posle njegove smrti zamonasila.

    -Desanka Maksimovic, zato sto je volela Srbiju, decu, prirodu i zivotinje, zato sto sam bakicu sa sesiricem ja volela kad sam bila mala, zato sto je bila puna ljubavi, zbog jedne ploce iz detinjstva.

    -Zoran Djindjic, zato sto mi je bilo milo da nas u svetu predstavlja neko pametan, obrazovan, pa jos i lep.

    -Dzems Bond
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  5. #5

    Odgovor: Naj Srbin

    Citat Kunic kaže:
    Car Dušan, Sveti Sava i Nikola Tesla.

    Pa bravo kralju, potpuno istim redoslijedom sam mislio napisati! Nevjerovatno!

  6. #6

    Odgovor: Naj Srbin

    Sveti Nikolaj Žički, sveti Sava i sveti Simeon Mirotočivi, i Crni Đorđe i Mihajlo Pupun i Vojislav Nikolajević i Blažo Radović i Nadežda Petrović i Knez Mihajlo i Vasa Ćarapić i major Milan Tepić i vojvoda Sinđelić i Nikola Tesla I Slobodan Jovanović i Jovan JOvanović Zmaj i Branko Radičević i Milan Rakić i Veselin Čajkanović i kneginja Milica i Milutin Milanković i Jovan Cvijić i Filip Višnjić i Vuk Karadžić i hajduk Veljko i Starina Novak i Miloć Obilić i Boško Jugović i Toplica Milan i sveti kralj Milutin i despot Đurađ Branković i Zmaj Ognjeni Vuk i Rastko Petrović i vojvoda Živojin Mišić i Sava Šumanović i Petar Konjović i Laza Kostić i Mika Alas i Nikola Pašić i kralj Petar I i Dositej Obradović i Desanka Maksimović i Radoje Domanović i Petar Petrović Njegoš i Prota Mateja Nenadović i Birčanin Ilija i Stanoje Glavaš i Čučuk Stana i Kosančić Ivan i Laza M. Kostić i Branislav Petronijević I Josif Pančić i Jovan Sterija Popović i Joakim Vujić i Milovan Glišić i Branislav Nušić i Janko Veselinović i Kosta Pećanac i Laza Lazarević i Ivo Andrić i vojvoda Radomir Putnik i despot Stefan Lazarević i serdar Janko Vukotić i đeneral Božidar Janković i Ilija Garašanin i kralj Tvrdko II i Ruđer Bošković i kapetan Husein Gradaščević i Medo Pucić i Duško Radović i Mehmed paša Sokolović i knjaz Miloš i sveti Avakum i car Dušan i kralj Vukašin Mrnjavčević i ...

  7. #7

    12 Odgovor: Naj Srbin

    Citat Panta Ray kaže:
    Sveti Nikolaj Žički, sveti Sava i sveti Simeon Mirotočivi...
    I svi ostali, baš kako si nabrojao . Ne može Car Dušan da bude ispred srpskih svetitelja . Razmislite zašto ga SPC nije proglasila za sveca. Ili, pročitajte istoriju ponovo. Ovaj put, temeljnije.

  8. #8

    Odgovor: Naj Srbin

    Nisam ih nabrajao po prvenstvu jer su svi bitni več kako mi je ko padao na pamet.

  9. #9

    Odgovor: Naj Srbin

    Panta Rey, dozvolićeš da se nadovežem na tvoj niz?

    ... i svi oni koji su svoje živote položili za ovu zemlju i ovaj narod, a da im se ni imena ni groba ne zna.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Naj Srbin

    Da i sve one majke u crnini koje su dale svoje sinove, braću i očeve.

  11. #11

    Odgovor: Naj Srbin

    SVETI SAVA! Svi ostali, kojih ima mnogo, dolaze na listu zahvaljujuci NJEMU.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •