Mama rock
Prikaz rezultata 1 do 5 od ukupno 5

Tema: Mama rock

  1. #1

    Mama rock


    Grupa nastupom na Zaječarskoj gitarijadi 1977 godine osvaja 1. mesto (nastala od grupe Viktorija koja je godinama uspešno nastupala širom stare Jugoslavije - osvojila prvo mesto 1974. godine u Zaječaru na Gitarijadi a vodili su je braća Stojanović (Zoran i Dragomir) i braća Nikolić (Bane i Mirko). 1977. godine Mama Rock dobija novu dimanziju sa Šomijem (bubnjar) i gitarista Krnić Slobodan. Iz tog perioda ostaje singl A: Pismena vežba B: Vranjanka u izdanju DISKOS-a.
    1978. godine u saradnji sa Bregovićem nastaje pesma "Buđenje u 7" i "Eva" izdata za PGP-RTS sa novim pevačem: Zoran Stojković iz zaječarske grupe Istok. Iste godine grupa nastupa na stadionu JNA na koncertu Bjelog Dugmeta i 1979. godine sa Dugmićima po južnim krajevima stare YU.
    Grupa egzistira isključivo od koncerata tako da su nedeljne svirke (2 do 3 puta) dovele grupu u takozvanu koncertnu atrakciju (100 do 150 koncerata godišnje).
    1980. godine dan pre ulaska u studio umire drug Tito i to utiče na snimanje drugog singla, no ono se ostvaruje 6 meseci kasnije sa novim pevačem: Nune jer Zoran Stojković je u JNA. Singl A: Život moj i B: Tebi smeta sve izlazi 1981. godine za PGP-RTS.
    1982. godine svi članovi grupe su u JNA što Z. Stojković koristi i sa grupom Crna Ruža osvaja 1. mesto na Zaječarskoj Gitarijadi.
    1983. godine Mama Rock se opet okuplja, nastavlja sa koncertima i koristi FK Radnički iz Niša za snimanje svog prvog LP-a. Snimivši LP "FK Radnički 40 godina" preostale sate u studiju "druga maca" koristi za snimanje LP-a "Pokreni me" izdatog za Vojvodina koncert 1985. godine. Nastavljaju sa koncertima širom YU i inostranstvo (velike turneje sa Z. Čolićem i Ž. Bebekom) ostavljaju tragove i na njihovu popularnost.
    1987. godine posle uspešnih koncerata po inostranstvu dobijaju poziv i nastavljaju sa svirkom po klubovima širom Evrope (2 člana Boća i Darko ostaju da žive u inostranstvu). Zoran Stojković - vokal i Zoran Stojanović - Ciga - gitara i dalje sviraju po YU sve do raspada sa mlađim članovima: Mika Herc, Dragan Stoja, Joško, Fiksa, Špiklja,PITON ...
    1994. godine pevač Stojković sa grupom RIFF osvaja prvo mesto na Zaječarskoj Gitarijadi i izdaje LP: RIFF - pobednik Gitarijade 1995. godine za PGP-RTS.
    Zoran Stojanović - Ciga to vreme koristi kao studijski muzičar niškim grupama pr. (Lutajuća srca - LP u izdanju DISKOTONA - Sarajevo),i jos mnogih drugih.
    2000. godine grupa se okuplja i snima maxi singl CD sa starim pesmama i jednom novom (mini CD buđenje).
    2002. godine 25. godišnjica rada proslavljaju u disco klubu "13" (Hotel Niš sa gostima) i tu dobijaju ideju da snime još 8 pesama koje su godinama svirane, bile popularne kod ljudi ali nikad nisu snimljene zbog prezauzetosti (koncerata). The Best Of Mama Rock sadrži te pesme sa još tri hita (Buđenje, Eva i Pokreni me) i na najbolji način prezentuje grupu jer na disku ima rock-a, blues-a, balada, dixi, pesmama sa ethno motivima što najbolje govori zašto bend nosi ime MAMA ROCK.


    Zoran Stojanović Ciga - solo gitara,
    Zoran Stojković - vokal,
    Dragan Stojanović Stoja - bass i
    Joško Hartl - bubanj.
    Dragan Piton- solo gitara


    Nastupom na koncertu Glen Hjuza u Dimitrovgradu [kao predgrupa] nastavljaju sa predstavljanjem novog cd-a i nadaju se da ce povecati svoju koncertnu aktivnost.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  2. #2

    Odgovor: Mama rock




    Temu sam pokrenula upravo zbog ove pesme,jer sam jednom na forumu na temu pogodi ko ovo peva (ili tako nešto slično),upravo stavila ovu pesmu za koju su me kasnije ispravili i rekli da ne prirada žanru muzike koji propagira ovaj sajt...Kao u fazonu je Dženana Lončarevića i nekog benda (zaboravih mu ime)...pa eto ljudi orginal peva Mama rock
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.

  3. #3

    Odgovor: Mama rock

    Eva

    Zasto smo sami Eva
    na brodu bez kormirala
    gde stara ljubav se sniva
    nova tuga se stvara
    i nova ljubav izgara

    Zasto smo sami Eva
    na ovoj reci bez vode
    gde tonu obale desna i leva
    a vrbe cekaju nepogode

    Ti i ja gde smo pogresili
    ti i ja sta nismo resili
    ti i ja ko to zna?
    svi samo ne i mi
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  4. #4

    Odgovor: Mama rock

    Buđenje

    Ako nocas dodjes k meni,
    donesi mi pogled sneni,
    baci svetske skripte, knjige
    i studentske male brige.

    Nece znati tvoja mama,
    sakrice nas nocna tama,
    volecu te, voleces me,
    neka nama stane vreme.

    Narucicu, mala, budjenje u sedam,
    cele noci ljubicu te, nikome te ne dam.
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  5. #5

    Odgovor: Mama rock

    Joko ... čini mi se da nigde nisam videla da piše (a nije zgoreg reć') ... to je Niška grupa.

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


Slične teme

  1. Mama
    Autor DrinChe u forumu Porodica
    Odgovora: 61
    Poslednja poruka: 07.02.2015, 12:38
  2. Znaš da si prava mama kad . . .
    Autor Annie u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 16.10.2013, 21:45
  3. Tata, mama - dovodim Vam dečka/curu
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 21.10.2009, 08:21
  4. Vidi šta smo ti uradili od pesme, mama
    Autor DrinChe u forumu Poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 16:43
  5. Zaposlena mama
    Autor irnik u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.11.2008, 21:39

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •