Dovidjenja drugarice
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 28

Hybrid View

Prethodna poruka Prethodna poruka   Sledeća poruka Sledeća poruka
  1. #1

    Dovidjenja drugarice

    Danas sam prekinula jedno staro prijateljstvo, koje se odrzavalo
    izricito zarad stare slave.
    Bez suvisnih reci i mnogo buke.
    Ipak su postojale stvari, zbog kojih nisam mogla preci i ovaj put olako preko svega, sa povezom preko ociju.

    Nisam povredjena, vec razocarana, jer bilo je to jedno od onih prijateljstava "za citav zivot" sa neslavnim krajem koji se kidao vec godinu dana.

    Da li olako prekidate stara prijateljstva ili poput mene zarad stare slave drugarstva, dozvoljavate da vam neko crno,boji u belo?

  2. #2

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    kao i svaki drugi odnos sa ljudima,tako i prijateljstva tesko raskidam...pre bih rekla da pustam da me losi odnosi mrcvare do granice koja je krajnja....nikad nista ne prekidam dok apsolutno nisam sigurna da necu zazaliti.....
    Poruku je izmenio believer, 16.06.2009 u 00:17
    Ploviti se mora i bez broda ..

  3. #3

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Prag tolerancije mi je visok, trudim se da razumem sve i svakog, pa zato tesko raskidam prijateljstva a i druge prisne odnose....
    Desilo mi se skoro da sa jednom prijateljicom prekinem sve kontakte, pa cak i javljanje na ulici...cesto razmisljam o tome i preispitujem svoju odluku....stvarno bih volela da to nije tako...da lakse prolazim kroz takve situacije...
    Poruku je izmenio starsica, 17.06.2009 u 12:37 Razlog: slovce :)
    Covek je sinteza beskonacnosti i konacnosti,prolaznog i vecnog, slobode i nuznosti, kratko: sinteza.

  4. #4

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ja nekako nisam baš imao sreće sa drugaricama. Mislim da nemam ni jednu.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #5

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ja nekako nisam baš imao sreće sa drugaricama. Mislim da nemam ni jednu.
    Ni ja

    S' obzirom da sam studirala "muski' fakultet...uvek imala vise drugara no drugarica....

    Salu na stranu...prebirem danas po glavi (nekako) i ne pada mi ni jedan drastican "raskid"...jednostavno sa nekima se pogubila u vremenu i prostoru, neki su odrasli i shvatili rolu veoma ozbiljno ....novi potiskuju stare...c' est la vie
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #6

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    sve shto mi i ko mi ne odgovara eliminishem bez neke posebne patetike i muchenja...
    uvijek sam za to da se oprosti i da nova shansa, ali ako neko to ne umije da prepozna i cijeni, onda ima veliki problem, a ja nemam namjeru da dijelim takvu vrstu 'tereta' s tom osobom...
    a nema nishta gore od ravnodushnosti..i svaku normalnu osobu upravo to boli vishe od ichega..pa ih tako i kazhnjavam...totalno nezainteresovana i pasivna za sve shto se njih tiche..i onda sami odu...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  7. #7

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ponekad pomislim da su mi živci od čelika. Mogu mnogo da progutam ali kad stavim tačku - završila sam svaku priču. U poslu, u ljubavi, u drugarstvu.

    Dugo sam se družila sa jednom devojkom. Išle smo zajedno svuda. Kasnije sam shvatila da je to svuda bilo ipak gde je ona htela.

    Radile smo zajedno svašta. Kasnije sam shvatila da je to svašta najčešće bilo ono što njoj odgovara.

    I nije to sve meni bilo teško. Prijala mi je. Bila mi je društvo, bila sam joj društvo. Dosta smo slične po nekoj zatvorenosti i obe smo na specifičan način teške, pa smo se valjda u tome svemu bile našle.

    I sve bi bilo u redu, da nije njena samovolja isplivala u punom svom sjaju. Tad sam spustila slušalicu i završila s tim.

    Dugo se nismo srele. Pa skoro dve godine.

    Pre dve nedelje sretnem je u gradu i reče mi, kao da ništa nije bilo: "Hajde javi se pa da odemo na kafu", a ja rekoh "Dobro ili se javi ti".

    I javila se. I videle smo se.

    Želim da verujem da se ljudi menjaju i uče na svojim greškama.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  8. #8

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    u mladjahnim danima
    bez ove mudrosti
    teskom mukom stecene
    trpela sam zarad stare slave i nekih "priajteljskih "zasluga ..dok ne dogori do nokata
    sada biram mudrije ,doduse i mene ...
    ako se bas i predjem u proceni ,to se vremenom pokaze
    sad tacno znam sta i koliko mogu od nekog da ocekujem,pa nema iznenadjenja
    boze ne volim sto sam tako pametna
    tacnije iskusnija ,
    kako je lepo biti glup

  9. #9

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Nekada.. kad' sam bila mlađa.. kad' sam imala mnogo manje problema.. kad' sam imala vremena i želje i volje da se bakćem sa pretresanjima i rešavanjima njihovih problema ... i kad' sam slušala samo i isključivo "glas Blizanca" ,
    verovala sam da su moja prijateljstva (naročito ženska) ... nešto što će trajati u beskonačnost..
    dok postoji svet.



    Sada.. kada je Škorpija uspela da dođe do reči ... Blizanac mi se nešto ućutao ... i podvio rep .
    Svatio veSELJAČIĆ kol'ka je naivčina bio. Tupson.


    Teško sam se rastajala od tih nek(olik)ih svojih drugarica.
    Ustvari, najteži deo tih rastanaka je bio kada sam morala da izgovorim ĆAO svojim iluŽNima.

    ________________

    Kada na ovu temu razmišljam, uvek se setim anegdote vezane za Vladiku (il' Episkopa) Niškog - Irineja. Pomagao je stalno.. svim popovima, a najviše jednom od njih.
    A onda se taj jedan popčić pokondirio. I radio, radio, radio.. nešto iza njegovih leđa. Nešto zbog čega je popić mogao imati neku malu "korist", a Irinej neku veliku "štetu".
    Kada je sve to izašlo na videlo, pozvao ga je .. i rekao mu ovako:
    - Prijatelj sam ti bio
    i uvek ti pomagao.
    Ne želim i ne mogu da ti ikada učinim zlo.
    A siguran budi - nikada ti neću ni odmoći.
    Ali znaj - OD DANAS, NIKADA TI VIŠE NEĆU POMOĆI !

    To je to.
    Šta ćeš veće "kazne".

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  10. #10

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ako se prijateljstvo održava samo reda radi, onda to više i nije prijateljstvo. Boli me kada nestane. Vrtim do besvesti uspomene kada je sve ferceralo i bilo onako kako treba da bude... Ali sve jednom prođe, pa i bol, praznina i osećaj gubitka... A kada prođe, kao da i postojalo nije... Izgleda da sve ima svoj rok trajanja...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  11. #11

    14 Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Dugogodišnje prijateljstvo, između kume i mene je puklo, naizgled zbog sitnice.
    Verovatno se nezadovoljstvo mesecima kupilo kod obe.
    Godine, životni putevi, putići, stranputice...
    Bilo je svega...
    Neko, mnogo pametniji od mene kaže: ''Da je vredelo - trajalo bi...''...
    Slažem se...
    Iako, nikada ne palim mostove za sobom.
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

Slične teme

  1. Njegove drugarice
    Autor blueella u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:49
  2. Drugarice, prokletnice....
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.01.2010, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •