Dovidjenja drugarice - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 28 od ukupno 28
  1. #16

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Bilo je toga.
    Sad bash bukvalno dovidjenja i ne tako chesto, ali uvek burno.
    Najcheshce je to prekidanje svakog kontakta i uzdrzhano ponasanje.
    Preko velikih stvari prelazim, ali sitnice ne oprashtam i pamtim kao slon.
    Svako prekidanje prijateljstva boli kao i prekidanje emotivne veze, jer to i jeste emotivno ulaganje u drugu osobu.
    U poslednje vreme malo se redje deshava radikalno prekidanje odnosa, ali zato se trudim da drzhim distancu koliko god mogu. Tako mi je mirna glava.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  2. #17

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Sa svojim najboljim ortakom Zlajom sam se posvađao davne 2001 godine i to zbog takve gluopsti da me je sramota da je pomenem...a pošto smo obojica tvrdoglave magarčine to traje do danas...iako smo svojevremeno plaćali jedan drugome piće kad sedimo za istim stolom (ne govoreći ), iako i dalje dolazim u njegovu kuću na slavu jer mi je njegov brat i dalje ortak, iako smo duuugo vremena i dalje isto razmišljali...


    ...vreme je polako menjalo sve...on je postao nešto što mi se ne sviđa, a i ja sam se verovatno menjao...uglavnom, pre par nedelja se oženio...nisam bio pozvan na svadbu...


    ...što je najgore, i da jesam, ne bih otišao...

    ...zbogom je definitivno reč koja stoji između nas.

  3. #18

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Desilo mi se nedavno...znam da je krivica moja, koja je dovela do toga da mi se naljuti....izvinila sam se...ali ne mogu da predjem preko nekih stvari koje mi je rekla....a bile smo ko sestre....zajedno prosle nagore trenutke i uvek bile tu jedna za drugu...

    Kad smo se zadnji put videli tesko je bilo za obe...znale smo da nas mnogo toga veze, ali i to da vise nista nece biti isto...nikad kao ranije...
    kako se kaze - prijateljstvo je kao casa, ako je slomis i pokusas da je zalepis, uvek ostaju vidljivi tragovi lomljenja...

    tesko mi je kad znam da je to bio zadnji put da se vidimo....jos teze mi je bilo kad mi nije dosla na sinovljev imendan....sad mi je tesko kad zamislim da nece doci na njegov rodjendan, da se vise necemo cuti i da se smejemo i ispricamo kako smo znale nas dve...
    ali ipak....jos teze mi je kad se setim njenih reci koje mi je rekla i koje me bole uvek kad se setim....bolje da me opsovala ili rekla da sam budala, idiot itd....nego da mi je TO rekla...


  4. #19

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ima onih koje sam smatrala prijateljima, a pokazalo se da to nisu bili.
    Ali samo jedno koje jeste bilo prijateljstvo, pravo, blisko, veliko, sa stažom, a koje više to nije. Nije jer ja više nisam htela da to bude.
    Malo puta smo se srele za ove četiri godine. Pozdravimo se, ako smo baš prinuđene da prozborimo koju, to je hladno, ledeno, obema neprijatno.
    Jednom me je zvala da se nađemo na kafi. Rekla mi je da hoće svoj život da vrati nazad i da hoće i mene u njemu.
    Ne, mene nećeš dobiti nazad. Jer si me dobijala uvek nazad dok nisi u govna u koja si sama upala počela da guraš i mene. Ma, ne mene, sve nas. A priču "zgazila sam sve vas, sve nas, zgazila sam svoj život, zgazila sam sebe, kriva sam, žao mi je, oprostite...." pokušaj da prodaš nekom drugom. Haos u svom životu možeš da praviš, u mom više ne.
    Posle me nije tražila. Nisam ni ja nju. Tražim se sa njenom decom, redovno, sa roditeljima, sa svim bivšima i polubivšima. Sa njima i njima se i nalazim.
    Bes, razočarenje, gorčina, sve je prošao. Ostala mi je tuga i velika praznina. Fali mi, i dalje mi fali i mislim da će mi uvek faliti Ona Moja. Pogotovo u onim momentima kada mi se dešava nešto jako lepo ili nešto jako teško što bih samo sa njom umela da podelim baš tako kako mi treba i kako smo nekad delile.
    Jedini kontakt su nam sms poruke dva puta godišnje - za moj i njen rođendan. "Srećan rođendan" - "Hvala". A u tih par minuta koliko je potrebno poruku pročitati i odgovoriti na nju, odnosno napisati i pročitati odgovor se izređaju slike sa mnogo davnih rođendana, izmeša se tako mnogo i tako različitih osećanja.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  5. #20

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Mada sad kad ste me vec setili decaci su bolje drugarice nego devojcice ponekad
    Najveca vlast je vladati sobom.

  6. #21

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    sve shto mi i ko mi ne odgovara eliminishem bez neke posebne patetike i muchenja...
    uvijek sam za to da se oprosti i da nova shansa, ali ako neko to ne umije da prepozna i cijeni, onda ima veliki problem, a ja nemam namjeru da dijelim takvu vrstu 'tereta' s tom osobom...
    a nema nishta gore od ravnodushnosti..i svaku normalnu osobu upravo to boli vishe od ichega..pa ih tako i kazhnjavam...totalno nezainteresovana i pasivna za sve shto se njih tiche..i onda sami odu...
    'Ako vam se neka ptica posere na glavu, obrišite se diskretno i pravite se ludi, kao i uvek kad su vas posrali.' - čika Dušan Radović

  7. #22

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ako je prijateljstvo neiskreno, nije mi teško prekinuti. Samo sada je stvar takva da već na samom početku mogu procjeniti za što se vrijedi truditi a za što ne.

    Sjećam se jednog prijateljstva od prije 10 godina. Ono je bilo trajalo od vrtičke dobi i mislila sam da je to to. Bila mi je najbolja prijateljica.

    Ali, nakon našeg razlaza, ustanovila sam u kakvoj zabludi sam bila. Ogovarala je moj stil oblačenja meni iza leđa, bila je sebična i sve se je moralo njoj podrediti... Kada se samo sjetim da sam joj podršku dala kada je kretala u Auto školu (za rukicu sam ju odvela u onu u kojoj sam ja bila), kada sam joj dala podršku prilikom ispita vožnje, kada sam zamolila sve svoje u razredu da i ona bude na mojoj maturalnooj večeri je ona u svojoj školi istu nije imala...

    Ako prijateljstvo nije i primanje ali i davanje, za istim ne treba žaliti već biti sretan što se više ne zavarava njime.
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  8. #23

    11 Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Poslednja svadja s drugaricom je bila...qqq bolje da ne pominjem,ona me je uvek koristila,a ja sam joj svaki put pruzala shansu da se promeni,da se pokaze kao covek ,da to nauci nekako.Pokazivala sam joj indirektno,sa malim znacima.Nije vredelo. Vredjala me je na mnoogo nacina,ja sam trpela jer sam je volela,e onda je dosao dan kada je uvredila mog dragog i to na vrlo primitivan i prost nacin ,tog momenta sam je oterala u tri lepe.Svi su mi govorili da se ne druzim s njom,da je ovakva,onakva,ali ja jednostavo sam je prihvatila takvu kakva ona jeste i to me je skupo kostalo. Nemam bas srece s prijateljstvima,uvek ostanem ko 13to prase.
    I can wash dishes faster than mashina


    http://fliiby.com/folders/289899/my_music.html

  9. #24

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Verovatno sada mislim na 'nju' - moju bivšu drugaricu, jer joj je rođendan...i vrtim u glavi sve one naše žurke, ispijanja kafe i pića kada se društvo rasčisti, pretresanje svega što se zbilo...i tako...
    Pomislim na nju, preispitujem sebe da li je moglo to i drugačije da se reši, da li možda nisam bila dovoljno tolerantna i jesam li trebala opet popustiti...moja majka i svi okolo tvrde da sam postupila ispravno, ali... nekakao, setim je se baš na ovaj dan...ne znam da li me nekad spomene, da li pita nekog za mene, čuva li neke naše sitnice (ja sam sentimentalna blesa, pa ih držim u jednoj kutijici...)...ni ne potrudim se da saznam...al' nekako, baš na ovaj dan, vrtim isti film od pre deset godina
    Srećan ti b-day...ko zna zašto se sve to desilo i ko zna da li je vredelo...

  10. #25

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Ponekad pomislim da su mi živci od čelika. Mogu mnogo da progutam ali kad stavim tačku - završila sam svaku priču. U poslu, u ljubavi, u drugarstvu.

    Dugo sam se družila sa jednom devojkom. Išle smo zajedno svuda. Kasnije sam shvatila da je to svuda bilo ipak gde je ona htela.

    Radile smo zajedno svašta. Kasnije sam shvatila da je to svašta najčešće bilo ono što njoj odgovara.

    I nije to sve meni bilo teško. Prijala mi je. Bila mi je društvo, bila sam joj društvo. Dosta smo slične po nekoj zatvorenosti i obe smo na specifičan način teške, pa smo se valjda u tome svemu bile našle.

    I sve bi bilo u redu, da nije njena samovolja isplivala u punom svom sjaju. Tad sam spustila slušalicu i završila s tim.

    Dugo se nismo srele. Pa skoro dve godine.

    Pre dve nedelje sretnem je u gradu i reče mi, kao da ništa nije bilo: "Hajde javi se pa da odemo na kafu", a ja rekoh "Dobro ili se javi ti".

    I javila se. I videle smo se.

    Želim da verujem da se ljudi menjaju i uče na svojim greškama.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  11. #26

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    u mladjahnim danima
    bez ove mudrosti
    teskom mukom stecene
    trpela sam zarad stare slave i nekih "priajteljskih "zasluga ..dok ne dogori do nokata
    sada biram mudrije ,doduse i mene ...
    ako se bas i predjem u proceni ,to se vremenom pokaze
    sad tacno znam sta i koliko mogu od nekog da ocekujem,pa nema iznenadjenja
    boze ne volim sto sam tako pametna
    tacnije iskusnija ,
    kako je lepo biti glup

  12. #27

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    Imala sam takvu jednu "za sva vremena" drugaricu koja je u par navrata prokockala moje poverenje. Nista spektakularno. Nisam dramila, rekla sam joj da se to tako ne radi i to je to. Nisam je oterala od sebe, jako retko takve stvari i radim, ona jednostavno vise nema uvid u moj privatni zivot i to je to. Cujemo se, popijemo kafu, ali ona o meni ne zna puno vise od mog bilo kog prosecnog poznanika
    Gather ye rosebuds while ye may...

  13. #28

    Odgovor: Dovidjenja drugarice

    nikad nisam lomila preko kolena
    ne kazem da se nije desavalo da me neko razocara,ali nisam reagovala direktno,niti sam prekidala
    dozvoljavam drugima greske,i mnogo lakse predjem preko krupnih stvari nego preko sitnih,naizgled nebitnih
    neka prijateljstva su stara vise od dvadesetpet godina
    da sad biram prijatelje,neke ne bih izabrala
    ne sto su oni losi a ja cvece,nego smo se nekako razvili drukcije,razliciti smo senzibiliteti,i vise nemamo mnogo stvari koje mozemo da delimo
    ipak,ne prikidam,samo poradim na meri vidjenja

    bitno mi ej da me neko koga smatram prijateljem,onim jednim najbitnijim,nikad nikad nije izneverio
    a trudila sam se da i ja budem jednako lojalna
    Ploviti se mora i bez broda ..

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Slične teme

  1. Njegove drugarice
    Autor blueella u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 17:49
  2. Drugarice, prokletnice....
    Autor Mish u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 02.01.2010, 00:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •