Najbolje teorije zavere ikad
Prikaz rezultata 1 do 6 od ukupno 6
  1. #1

    14 Najbolje teorije zavere ikad






    Teorije zavere kruže već generacijama, ali su sa pojavom interneta doživele pravu ekspanziju, pa je ovaj moćni medijum postao upijač hiljada teorija o svetu u kom živimo, ko ga vodi i zašto.

    Od vanzemaljaca koji sleću na zemlju do rešavanja misterioznih ubistava, predstavićemo vam nekoliko najvećih istorijskih teorija zavere, koje su još uvek aktuelne.

    Sletanje na Mesec


    Sletanje Apoloa11 1969 godine, prema nekim teorijama bio je samo trik američke vlade, koja je želela da pretekne Rusiju u trci do Meseca. Otisak noge Nila Armstronga i Baza Oldrina na površini Meseca je prema njihovom mišljenju lažan, jer postoji nekoliko anomalija poput senke, koja ide u različitim pravcima i vetar koji duva u američku zastavu.





    9/11 Zavera Pentagona


    Kruži teorija da nikakav avion nije udario u Pentagon 11. Septembra, te da je eksploziju izazvala bomba unutar zdanja, koju su postavili sami Amerikanci. Teoretičari tvrde da nikakva olupina Boinga 747 nije pronađena na mestu zločina, nekoliko prozora je ostalo netaknuto, što implicira da je razorna moć bila manja od one koju bi izazvao udar aviona u zgradu.




    Besplatna energija


    Veliki broj ljudi tvrdi da je uznapredovana energetska tehnologija strogo čuvana tajna, koju grupe profitera potiskuju kako bi zaradili na proizvodnji nafte i gasa. Fenomen slobodne energije je dobijen iz impresivnih otkrića o superprovodljivosti struje, koja prevazilazi naša dosadašnja shvatanja nauke i koja bi učinila lakšim proizvodnju energije.




    Bermudski trougao


    Veliki broj aviona i brodova nestao je pod nerazjašnjenim okolnostima u Bermudskom trouglu, iliti Djavoljem trouglu. O čudnim dešavanjima i natprirodnim aktivnostima pisalo se još 1950. Poslednji nestanak dogodio se portorikanskom avionu u kom je letelo 12 putnika, a nestao je u decembru prošle godine. Pre toga, u aprilu 2007. sa radara je nestao avion koji je prevozio medicinsku pomoć.




    Pol je mrtav


    Urbana legenda kaže da je Pol Mekartni umro 1966. godine, te da je zamenjen osobom koja je ličila na njega i zvučala kao on. Teoretičari kažu da je dokaz za to umetnut u tekstove Bitlsa, uključujući i mrmljanje Džona Lenona između pesama Im so tired i Blackbird, koje kada se pusti unatrag zvuči kao Pol je mrtav čoveče. Nedostaje mi. Navodno je zamenjen Vilijamom Kempbelom, pobednikom takmičenja Dvojnik.




    Smrt princeze Dajane


    Neki veruju da je smrt bivše žene princa Čarlsa u saobraćajnoj nesreći u Parizu, pre 12 godina bilo namešteno ubistvo, koje joj je podmetnula kraljevska porodica, kako bi je sprečili da se ponovo uda. Kada su Dajana, njen dečko Dodi Fajez i vozač poginuli, Fajezov otac dodali su ulje na vodu tvrdnjama da su ubijeni. Zaverenici kažu da je ona bila trudna, a pisma u kojima se tvrdi da joj je Čarls namestio ubistvo posthumno su objavljena.





    Zataškavanje Rozvela


    Mnogi veruju da je američka vojska zataškala tragove vanzemaljske letelice koja je pala u Rozvelu, u Novom Meksiku, 8. jula 1947 tvrdnjama da je leteći disk ustvari bio balon za vremenske prognoze. Teoretičari tvrde da su na licu mesta pronađeni ostaci svemirske letelice, kao i tela vanzemaljaca.




    izvor: srbija.net
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Najbolje teorije zavere ikad

    Sta zataskavanje postojanja vampira nije u top 7 Sramota
    Ovo za mesec me ne bi cudilo da je tacno takodje i za smrt princeze Dajane...
    Everybody Wants to be a Cat

  3. #3

    Odgovor: Najbolje teorije zavere ikad

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku


    Besplatna energija


    Veliki broj ljudi tvrdi da je uznapredovana energetska tehnologija strogo čuvana tajna, koju grupe profitera potiskuju kako bi zaradili na proizvodnji nafte i gasa. Fenomen slobodne energije je dobijen iz impresivnih otkrića o superprovodljivosti struje, koja prevazilazi naša dosadašnja shvatanja nauke i koja bi učinila lakšim proizvodnju energije.


    Po meni ne spada u teorije zavere

  4. #4

    Odgovor: Najbolje teorije zavere ikad

    Elvis je ziv!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #5

    Odgovor: Najbolje teorije zavere ikad

    Ne postoje teorije zavere! - bez sumnje jedna od najvecih teorija zavere..
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #6

    Odgovor: Najbolje teorije zavere ikad

    E sad, ne znam da li je najbolja ali je svakako najsvežija teorija zavere o ubistvu Kenedija.


    Kenedi ubijen zbog vanzemaljaca?


    Jedno tek sada objavljeno pismo Džona Kenedija kojim je od sefa CIA tražio da mu pokažu tajna dokumenta o neidentifikovanim letećim objektima (NLO), 10 dana pred njegovo ubistvo, obnovilo je spekulacije da je predsednik ubijen da ne bi otkrio istinu o NLO.

    Tajni memorandum je jedno od dva pisma u kojima je Kenedi tražio informacije o paranormalnim stvarima 12. novembra 1963. godine, a koje je CIA sada objavila po prvi put, piše danas Dejli mejl.

    Pisac Vilijem Lester je rekao za list da mu je CIA dala pisma po zakonu o slobodi informacija nakon što je izneo zahtev istražujući za novu knjigu "Slavljenje slobode: JFK i nove granice".

    Predsednikovo interesovanje za NLO neposredno pred njegovu smrt će verovatno podstaći sumnje pristalice teorije zavere ko stoji iza njegovog ubistva, objavio je list.

    Istraživači misterije vanzemaljaca kažu da poslednja otkrivena pisma ukazuju da je predsednik mogao biti ubijen da ne bi otkrio istinu o NLO.

    Predsednik Kenedi je pored prvog pisma agenciji CIA, u kome traži fajl o NLO, u drugom pismu upućenom administratoru NASA izrazio želju da sarađuje sa bivšim SSSR u zajedničkim aktivnostima u svemiru.

    Lester smatra da je interes Kenedija za NLO bio podstaknut zabrinutošću zbog odnosa SAD sa bivšim SSSR. Jedan od razloga zabrinutosti je bilo to što je veliki broj NLO viđen nad današnjom Rusijom i pa se Kenedi plašio da bi Sovjeti mogli da pogrešno protumače NLO kao napad SAD, verujući da su to američke naprave, rekao je Lester.

    "Ja mislim da je to bio jedan od razloga zbog kojih je Kenedi hteo da dođe do tih informacija i da ih izvuče iz nadležnosti NASA kako bi mogao da Sovjetima kaže: 'Glegajte to nismo mi, mi to ne radimo, mi ne provociramo'".

    Teoretičari zavere kažu da ova pisma sada pojačavaju interes za jedan sporan dokument pod nazivom "spaljeni memo", za koji je jedan od istražitelja tvrdi da ga je dobio 90-ih.

    Memo je navodno izvučen iz vatre prilikom spaljivanja dokumenata CIA i doturen istražiteljima NLO. U memorandumu se spominje ime "Lanser" što je bila šifra za Kenedija.

    Na prvoj strani, direktor CIA navodno piše: "Kao što znate Lanser se raspitivao oko naših aktivnosti, što mi ne smemo da dopustimo. Molim dostavite vaša gledišta do oktobra. Vaše akcije o ovom pitanju su odlučujuće za dalji opstanak grupe".

    Novi vlasnik "spaljenog memoa", koji je kupio 2001. godine, takođe, smatra da je Kenedi postavljao pitanja o NLO zbog kojih ga je CIA "uklonila".

    Izvor: B92

Slične teme

  1. Najbolje pivo
    Autor Kunic u forumu Muška kafana
    Odgovora: 171
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:28
  2. Najbolje reklame
    Autor Muckota u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 201
    Poslednja poruka: 06.08.2015, 18:09
  3. Najbolje igre
    Autor Necromancer u forumu Igre
    Odgovora: 50
    Poslednja poruka: 02.08.2011, 16:06
  4. Zeitgeist the movie - teorija(e) zavere ili...?
    Autor Leonard Peltier u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 23.07.2010, 14:39
  5. Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 22.12.2008, 08:07

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •