Adam ili Eva...ko je kriv? - Strana 4
Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 121
  1. #46

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Ko je kriv za progon iz Raja?

    Da je naš praotac, Adam
    Od mame nam Eve bio jači
    Da je bio k’o, recimo, Sadam
    Tad ne mogla da ga ona tlači!

    U raju bi još sunčali guze,
    Kresali se i koktele pili
    I ne bi nikad ronili suze
    Nego večito bezbrižni bili!

    Specijalno za ovu priliku smislio memento.
    Lepa pesmica


    Inace kako je Eva navatala Adama tako i nas vataju ove savremene Eve danas... E, onda nije cudo zasto se nadju Adam i Adam (ne vredjam nikoga, pogotovo ne pomenutu populaciju)!!!



    MA drugim recima se jasno vidi da ga je ona vrtela oko malog prsta i htela da manipulise i upravlja njime... kasnije dolazi do.... otreznjenja, .... videh da sam go...

  2. #47

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Ja tvrdim da je Eva,kad malo bolje razmislim za sve su krive,od jabuke,preko Troje do...
    što će reći da ih treba dobro j... za sva nedela koja su napravile

  3. #48

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da krecete pogresnim putevima zakljucivanja...
    Stvari se sagledavaju unazad na istorijske procese jer ne i Biblija pisana kasnije.
    Veliki potop bazena Crnog Mora preko Bospora negde 6000 godine pre nase ere je nesumnjivo donelo mnogo nevolje covecanstvu i selidbu sa plodnog tla bivseg blagostanja.
    Adam i Eva, kao i cela prica u Bibliji su zapravo objasnjenje teskog zivota tadasnjeg vremena i trazenje resenja.
    Adam i Eva su tom logikom svakako fiktivni likovi te kao takvi nema smisla pricati o tome ko je i sta kome davao i rekao...
    To je kao kad bi sad pricali o tome da li je Don Korleone kaznjen infarktom, kada je stavio u usta napola presecen paradajz i u stvarnosti preplasio deteta glumca u senci uvenulog paradajza.
    Naravno.

    Vodi me strast za analizom likova iz raznih priča, te mi nije teško da polemišem i o Evi i Adamu.

    Istina je da ih ovde neki o nas komentarišu kao fiktivne, a neki kao istorijske likove. No, to samo podstiče inspiraciju, a mislim da u osnovi ne smeta diskusiji.
    Vrag odneo šnalu...

  4. #49

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Nikada nikog na forumu nisam opominjala ni za slovne, ni za gramatičke greške.
    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Mogu li da te zamolim, ako nije problem, da govorimo o Edenu, a ne o Edemu? Edem je inače užasna plućna bolest, pa odmah neke asocijacije...

    Oh...stupid mi ... Od silnog sinošnjeg premora ne primetih da nikakvog gutanja slova s moje strane nije ni bilo
    Prosto, radi se o tvojoj neobaveštenosti da je-> Edem, a ne Eden kako ti tvrdiš....


    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Ljubavi među ljudima ima raznih, neke traju kraće, neke duže, ali je itekako ima. Ljudi su i najlepši i najveći kad se vole.
    O negativnim emocijama sam već pisala, pa ne bih da se ponavljam.
    Samo se ti slobodno ponavljaj , evo ja se ponavljam i po desetak puta a nekima i dalje ne vredi, pa mi ne preostaje ništ’ drugo neg’ da se i dalje ponavljam ...

    Upravo sam i pisao o tome da je jedina i osnovna svrha Božijeg stvaranja -> LJUBAV!
    A ljubav se dobija -> SLOBODOM! Slobodom izbora – slobodnom voljom!

    Ko ovo ne može da razume – ima veliki problem u svom životu!

    Adam i Eva su bili slobodni da urade sve što su želeli, osim da jedu sa drveta poznanja dobra i zla.

    "I zapreti Gospod Bog čoveku govoreći: ‘jedi slobodno sa svakog drveta u vrtu, ali sa drveta od znanja dobra i zla, s njega ne jedi; jer u koji dan okusiš sa njega, umrećeš."
    (Mojsijeva 2:16-17)


    Da Bog Adamu i Evi nije dao izbor, oni bi u stvari bili roboti, jednostavno ispunjavajući ono za šta su bili isprogramirani. Bog je stvorio Adama i Evu da budu "slobodna" bića, sposobna da donose odluke, sposobna da izabiraju između dobra i zla. Da bi Adam i Eva zaista bili "slobodni" -> trebalo je da imaju izbor.

    Ko ovo ne može da razume – ima veliki problem u svom životu!

    U osnovi nije bilo ničeg zlog u drvetu poznanja dobra i zla. Sam čin nepolušnosti je taj koji je otvorio Admove i Evine oči za zlo. Njihov greh neposlušnosti Bogu je doneo greh i zlo u svet i u njihove živote. Time što su jeli to voće, kao čin neposlušnosti prema Bogu, je to što je Adamu i Evi dalo poznanje zla.

    Bog nije želeo da Adam i Eva zgreše. Bog je unapred znao šta će biti posledica greha. Bog je znao da će Adam i Eva zgrešiti, i da će time doneti zlo, patnju i smrt svetu.
    Zašto je onda Bog postavio drvo/glasačku kutiju u Edemski vrt i dozvolio sotoni da iskuša Adama i Evu?
    Bog je postavio "glasačku kutiju" u Edemski vrt da bi Adamu i Evi dao izbor.
    Bog je dozvolio sotoni da iskuša Adama i Evu da bi ih naterao da naprave izbor. Adam i Eva su izabrali, na osnovu svoje slobodne volje da ne poslušaju Boga i da jedu zabranjeni plod. Rezultat -> zlo, greh, patnja, bolest i smrt su preplavili zemlju kao posledica toga. Adamova i Evina odluka rezultirala je time da svaka osoba na svetu se rađa sa grešnom prirodom, tendencijom da greši. Adamova i Evina odluka je to zbog čega je Isus Hrist morao da umre na krstu, i da prolije svoju krv za nas.
    Verom u Hrista mi možemo da budemo slobodni od posledica greha i u krajnjoj liniji slobodni od samog greha. Apostol Pavla iz Rimljanima 7:24-25 kaže->
    “Bedan sam ja čovek; ko će me izbaviti od ovog smtnog tela? Bogu hvala kroz Isusa Hrista, Gospoda našega.”



    Citat izabelitta kaže: Pogledaj poruku
    Što toliko usklika, kad to jednostavno nije tačno? Mi ljudi smo vaspitani da se stidimo svojih tela, nije to prirodna reakcija. Da nas roditelji i okolina ne uče da je golotinja nepristojna, bili bi spokojni i kad smo goli, baš kao što su to bebe, mala deca, plemena koja žive bez dodira s civilizacijskim tekovinama, koja u moral ne uključuju i dres kod.
    Šta nije tačno?
    Da njihova koža nije svetlela? Ili da nisu bili nudisti?

    Na Hebrejskom jeziku , koža i svetlost su ista reč->"hor". I kada čitamo originalne, na Hebrejskom jeziku, Svete Spise, uočavamo tu reč kada se govori o Adamu i Evi...
    Čovek danas ima iskorišćenih samo 20% gena...Buba, zvana svitac, ima jedan gen koji čini da buba svetli. Taj gen je nazvan luciferaza koji se obicno nalazi u repovima svitaca i on izaziva njihovo svetlucanje!
    Lucifer=svetlonoša –> andjeo koji nosi svetlost/svetli, i koji gubi svetlost posle pobune protiv Boga, postaje sotona!
    Adam i Eva nose svetlost, i posle pada u greh, svetlost nestaje! Onog trenutka kada su se odvojili od izvora života svetlost se "isključuje" ... kao kada lampu isključimo sa izvora EL. Energije ....
    I samim isključivanjem sa izvora života, pokreću se genetski mehanizmi koji izazivaju starenje, genetski mehanizmi, izmedju ostalog, izazivaju da čovekova koža više ne svetli....i čovek UMIRE!
    Postoji još jedna reč u Bibliji koja je na grčkom prevedena kao->život! A to je hebrejska reč-> haim! Haim u prevodu znači -> dva života! Ne tri, četiri, pet...ili jedan, nego dva!
    Dakle, Bog je ljudima od samog starta dao dva života! Prvi trenutno živimo, i drugi-> večni.

    Sa druge strane, kada je svetlost nestala, Adam i Eva spoznaju i zlu stranu, spoznaju da će njihovi organi za reprodukciju (koje ti nazivaš pišama) biti korišćeni i zloupotrebljavani u mnoge svrhe osim svoje prirodne namene. I da će biti uzročnici mnogih stradanja i nemorala na zemlji. Takodje su spoznali da će ljubav zavisiti od sex-a, umesto obrnuto-> da sex zavisi od ljubavi, i samo U neprolaznoj i neraskidivoj ljubavi .... Ima li neistine u ovome?
    I zato su-> "sakrili golotinju" ... od budućeg užasa koji su spoznali...




    Citat BiterLimun kaže: Pogledaj poruku
    Citajuci o Adamu i Evi, ovde, ja zapravo ucim o vama!

    E vidiš, tu debelo grešiš...
    Jer, mnogo je bitnije da učiš o SEBI....i da se ne baviš tudjim trunkama, dok ne proučiš svoje sopstveno deblo...




    Citat Leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Ispravka je bila dobro i namerna...
    Sumnjam, al’ ok...nikada nisam ni rekao da se ljutim ili nešto slično...

    Citat Leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Ali eto drug apostol Juda se javio kao vrli utesitelj , samo sto se reci utehe, podrshke, zelje, cestitke...pozdravi upucuju na za to odredjenom mestu..ali avaj
    Moje sumnje su se potvrdile...
    Jer ovakve žaokice, upučene bilo kome nisu dobronamerne i produktivne...obično oslikavaju neke druge emocije...ali avaj...

    I da pojasnim-> Kada sam rekao svršismo priču, mislio sam na dalje-> pitaš me-odgovaram ti.
    Iz prostog razloga, jer pitanja koja postavljaš svode se na nivo tolike banalizacije, sprdnje i detinjastog razmišljanja, da je svaki razgovor u nekom smeru obrazovanja , suvišan!
    Tvoje poslednje pitanje: "Zašto Bog nije stvorio umesto muškarca i žene, dva muškarca" , to jasno oslikava....jer u takvom stilu - pitanje može postaviti samo šestogodišnjak, a njemu se daje adekvatan odgovor-> Decu donose rode...




    Citat Cybermikan kaže: Pogledaj poruku
    Pa evo ti i odgovor iz prve ruke... ona ga je zavela, a musko ko musko je palo na te grudi i dupe koje se njihalo pred Adamom i tako je poklekao i on... udarila je u musku slabost!
    Miki, sad ću skokom na tvoju temu...da vidim šta to, tvoj sunca bog-ra, priča tamo? i da ga pošaljem gde mu je i mesto

  5. #50

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Moje sumnje su se potvrdile...
    Jer ovakve žaokice, upučene bilo kome nisu dobronamerne i produktivne...obično oslikavaju neke druge emocije...ali avaj...
    Znas kako, pristalica sam ja one teorije "Ko tebe kamenom, ti njega 'lebom"...ali kada jednom bacis hleb a opet dobijes kamen..pa drugi put isto....prosto ponestane ti hleba

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I da pojasnim-> Kada sam rekao svršismo priču, mislio sam na dalje-> pitaš me-odgovaram ti.
    Iz prostog razloga, jer pitanja koja postavljaš svode se na nivo tolike banalizacije, sprdnje i detinjastog razmišljanja, da je svaki razgovor u nekom smeru obrazovanja , suvišan!
    Tvoje poslednje pitanje: "Zašto Bog nije stvorio umesto muškarca i žene, dva muškarca" , to jasno oslikava....jer u takvom stilu - pitanje može postaviti samo šestogodišnjak, a njemu se daje adekvatan odgovor-> Decu donose rode...
    Ovo cu shvatiti kao kompliment, jer decija su srca cista i neostrascena..gledaju "naivnim" pogledom na svet i takva pitanja i postavljaju

    p.s. Nema glupih pitanja, ima samo neadekvatnih odgovora

    Budi pametan i pravi se lud

  6. #51

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Čovek danas ima iskorišćenih samo 20% gena...

    Ma nije valjda?! Nemoguche?! Bog je napravio neshto beskorisno?

    Chek da pogadjam, to je kao ono sa 12 % moguchnosti mozga, kao kad se dobro napregnemo pa iskoristimo svih 100 % moguchnosti gena onda che bog biti sreTjan


    "I te genitalije" - reche bog... shto da ih stavim tako da se ne vide? To nije zanimljivo To sam uradio bubama and there is no fun! Treba ih staviti tako da mozz da ih ne vidish samo, samo ako se smilujem pa te oslepim ... Evo im smokava pa nek se pokriju ako im je neprijatno... a bolje da im je neprijatno ... or else...

    "Sa druge strane" mozda pomisli bog - " sve jedno je vide li se ili se ne vide na telu, uchinichu da se sablazne organa...bez obzira shta oni bili... he, he... he... zeev..."

    Eh kozinice chlanice, vidi se da vam nije jasno, Eva zapravo ubrashe plod sa drveta poznanja... poznanja onog shto i vaske kopka, a shto vam nije dato da znate Da je trebalo da bude upotrebljena neka aluzija na sex, valjda bi brala sa krastavca il breskve ili tako neshto...
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 08.06.2009 u 21:19

  7. #52

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Znas kako, pristalica sam ja one teorije "Ko tebe kamenom, ti njega 'lebom"...ali kada jednom bacis hleb a opet dobijes kamen..pa drugi put isto...
    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    ....prosto ponestane ti hleba
    .... ček, stani....ne mogu....da ....dodjem k sebi....od smeha...

    Ko kaže da ponestaje HLEBA?

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ma nije valjda?! Nemoguche?! Bog je napravio neshto beskorisno?

    Chek da pogadjam, to je kao ono sa 12 % moguchnosti mozga, kao kad se dobro napregnemo pa iskoristimo svih 100 % moguchnosti gena onda che bog biti sreTjan
    BudjavLebac je budjavLebac....al' HLEB je jedan jedini, samo ne znam da li je crni il' beli

    Aj' Lebe da vidimo šta kažu tvoji naučnici evoLuizionisti ->

    Naučnici sproveli reviziju mape ljudskih gena

    Naučnici su sproveli reviziju mape ljudskih gena i sada kažu da su ljudska bića genetski znatno komplikovanija nego što se mislilo (Ma nije moguće ). To otkriće iznenadilo je stručnjake, koji kažu da će medicinska istraživanja krenuti u novom pravcu. (Samo napred, pravac je samo jedan)

    U Projektu ljudskog genoma, završenom 2000. godine, sastavljena je mapa od šest milijardi hemijskih supstanci, takozvanih abecednih molekula, od kojih je se sastoje geni u ljudskom organizmu, nazvani DNK. 30 hiljada gena odredjuje sve fizičke karakteristike organizma. Do sada, genetičari su smatrali da sva ljudska bića imaju 99,9 odsto identičan genetski sastav. Medjutim, kako odmiču ispitivanja DNK različitih osoba, koje nisu u medjusobnom srodstvu, otkriveno je da se veliki segmenti DNK - od hiljada do miliona jedinica - znatno razlikuju. (Ma kako to?) To znači da su geni svake osobe za najmanje 10 do 12 odsto različiti od gena drugih osoba. Stiven Šerer je istraživač na Univerzitetu grada Toronta, u Kanadi:

    ”Ovo je prilično iznenadjujuće i šokantno.(Ijuu, štrefiće ih trošna srćka ) To takodje otvara potpuno nove varijacije o kojima moramo da vodimo računa kada proučavamo genetsku osnovu raznih bolesti.“




    ps. Nije 12% , nego, po nivijem exploreru 8% ...



    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    Ovo cu shvatiti kao kompliment, jer decija su srca cista i neostrascena..gledaju "naivnim" pogledom na svet i takva pitanja i postavljaju
    Istina!
    Deca jesu čista srca....ali još uvek kratke/male pameti, dok ne porastu

    Citat leptirić kaže: Pogledaj poruku
    p.s. Nema glupih pitanja, ima samo neadekvatnih odgovora
    Nema?

    Pre neki dan me drugar pitao-> koja je razlika izmedju MP3 i MB?
    Odgovor-> Da, ali sta će tebi mp3 kad u kazahstanu hara sida?

    Pokušaj da odgovoriš na neka od oviJeh pitanja->

    arhiva gluposti:
    - kako oni koji rade u fabrici frizidera dobijaju platu, a ne frizider!?
    - Kakve to veze ima sa proizvidnjom čačkalica u kini?
    - Kakve veze imaju gladni u etiopiji kad je ericsson najveći proizvodjač telefona?
    - da li spavaš?
    - Nikola kako se zoveš?
    - Da li je prilikom autopsije vaš pacijent bio mrtav?
    - Da li je neko video pticu koja leti?
    - Kada pada prvi Maj?
    - kog datuma je 8. mart?
    - koliko puta nedeljno trebam zalivati biljke u mom akvarijumu?

    itd...itd...


  8. #53

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    .... ček, stani....ne mogu....da ....dodjem k sebi....od smeha...
    Stala sam

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Istina!
    Deca jesu čista srca....ali još uvek kratke/male pameti, dok ne porastu
    Znaci, ima josh nade za mene

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    Nema?

    Pre neki dan me drugar pitao-> koja je razlika izmedju MP3 i MB?
    Odgovor-> Da, ali sta će tebi mp3 kad u kazahstanu hara sida?

    Pokušaj da odgovoriš na neka od oviJeh pitanja->

    arhiva gluposti:
    - kako oni koji rade u fabrici frizidera dobijaju platu, a ne frizider!?
    - Kakve to veze ima sa proizvidnjom čačkalica u kini?
    - Kakve veze imaju gladni u etiopiji kad je ericsson najveći proizvodjač telefona?
    - da li spavaš?
    - Nikola kako se zoveš?
    - Da li je prilikom autopsije vaš pacijent bio mrtav?
    - Da li je neko video pticu koja leti?
    - Kada pada prvi Maj?
    - kog datuma je 8. mart?
    - koliko puta nedeljno trebam zalivati biljke u mom akvarijumu?

    itd...itd...

    I ko sada u ovoj epopeJi ispada detinast

    Ta ne pitah ja nista sto nije vezano za temu...koliko znam, Adam i Eva nisu stvoreni istog dana (ako i jesu, bar ne istog casa)....prvo je stvorem Adam...i bio sam...setao se po vrtu..i bi mu dosadno...pa je zatrazio od Boga drustvo, te mu Bog od rebra napravi Evu...da mu pravi drustvo i da mu se nadje...

    Aj' sada, ako si se smirio od smeha tvoga isprati tok mojih misli (ako zelis, naravno)...

    Bog stvara Evu (zenu)...mada kako ti kazes da su bili svetleci...Adam nije ni znao da je to zena...vec neko ko ce da mu pravi drustvo u setnji po vrtu Nebeskom....da im sve na raspolaganje sem drvo spoznaje dobra i zla...(zasto??...zato sto ce nakon toga spoznati da ipak nisu isti..i da neke (sitne, ali znacajne)) razlike postoje....Zakljucak: Bog nije zeleo da oni spoznaju da su razlicitog pola....

    ...zato sam pomislila, ako TO nije zeleo da oni spoznaju..ladno je mogao da umesto Eve stvori Peru...i sve bi bilo isto....setali bi, divanili..i takoto
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #54

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    Naučnici su sproveli reviziju mape ljudskih gena i sada kažu da su ljudska bića genetski znatno komplikovanija nego što se mislilo (Ma nije moguće ). To otkriće iznenadilo je stručnjake, koji kažu da će medicinska istraživanja krenuti u novom pravcu. (Samo napred, pravac je samo jedan)

    U Projektu ljudskog genoma, završenom 2000. godine, sastavljena je mapa od šest milijardi hemijskih supstanci, takozvanih abecednih molekula, od kojih je se sastoje geni u ljudskom organizmu, nazvani DNK. 30 hiljada gena odredjuje sve fizičke karakteristike organizma. Do sada, genetičari su smatrali da sva ljudska bića imaju 99,9 odsto identičan genetski sastav. Medjutim, kako odmiču ispitivanja DNK različitih osoba, koje nisu u medjusobnom srodstvu, otkriveno je da se veliki segmenti DNK - od hiljada do miliona jedinica - znatno razlikuju. (Ma kako to?) To znači da su geni svake osobe za najmanje 10 do 12 odsto različiti od gena drugih osoba. Stiven Šerer je istraživač na Univerzitetu grada Toronta, u Kanadi:

    Ovo je prilično iznenadjujuće i šokantno.(Ijuu, štrefiće ih trošna srćka ) To takodje otvara potpuno nove varijacije o kojima moramo da vodimo računa kada proučavamo genetsku osnovu raznih bolesti.



    Super, nauka napreduje, samo ne znam kakve to veze ima s tvojom prichom i tezama i chemu li se ti tu smejesh?

    Kao sasvim si ochekivao bash te nalaze?

    Zapravo te obraduje svaki put kada se sazna neshto novo samo zato shto eto to znachi da ono shto je bilo pre toga nije sasvim tachno ili nije dovoljno dobro, ali te ne zanima da zalazish u konkretan nalaz i shta je po sredi - bitno je da je eto neka promena ?

    A shto ti i to novo saznanje ne ide nikako u prilog to je sasvim druga pricha ) I shto ti se svako novo nauchno saznanje olupa o prepotopnu glavu nema veze )

    Sutra chesh ih pljuvati i onako jer apsolutno ti nije vazzno shta kazzu nauchnici, dok se tu ne mozze uglaviti biblija u izvornome obliku. Kada bi svi do jednog ljudi na svetu imali 100% razlichit DNK zapis, kako bi to govorilo o bozzjem delu ?

    Kako to sada deset posto gena ide vishe u prilog prichi o adamu i evi? I kakve to ima veze sa ovom izjavom ili shta god... :

    ser_gogsy kaže:
    Čovek danas ima iskorišćenih samo 20% gena...


    Ono chime sam ja zaista zapanjen i shokiran je koliko chesto gubim vreme s tobom

  10. #55

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Bog stvara Evu (zenu)...mada kako ti kazes da su bili svetleci...Adam nije ni znao da je to zena...vec neko ko ce da mu pravi drustvo u setnji po vrtu Nebeskom....da im sve na raspolaganje sem drvo spoznaje dobra i zla...(zasto??...zato sto ce nakon toga spoznati da ipak nisu isti..i da neke (sitne, ali znacajne)) razlike postoje....Zakljucak: Bog nije zeleo da oni spoznaju da su razlicitog pola....

    ...zato sam pomislila, ako TO nije zeleo da oni spoznaju..ladno je mogao da umesto Eve stvori Peru...i sve bi bilo isto....setali bi, divanili..i takoto
    E ovo je vrhunac cele ove šarade-parade

    Odakle ti ideja da Adam nije znao da je Eva žena?

    26. Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

    27. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

    28. I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.


    Gde vidiš ovde rečenicu-> "....po obličju Božijem stvori ga; muško i Peru stvori ih" ??

    I kako si uspela da dodješ do zaključka da Bog nije želeo da oni spoznaju da su različitog pola?
    Ceo Edemski vrt vrvi od muško - ženskih parova u svim životinjskim vrstama! A ti pričaš o Peri i Peri kao bračnim drugovima
    hoćeš da kažeš da po toj (izvrnutoj) logici Bog nije želeo da Adam i Eva spoznaju da su ljudi?
    Pa šta su onda oni , po tebi, znali?
    Ispada da su žirafe bile pametnije od njih...

    Daj uozbilji se malo .... ili će Mod da ti prebaci temu na čit-čat

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Super, nauka napreduje, samo ne znam kakve to veze ima s tvojom prichom i tezama i chemu li se ti tu smejesh?

    .... Zapravo te obraduje svaki put kada se sazna neshto novo samo zato shto eto to znachi da ono shto je bilo pre toga nije sasvim tachno ili nije dovoljno dobro, ali te ne zanima da zalazish u konkretan nalaz i shta je po sredi - bitno je da je eto neka promena ?
    Čitaš, al' kao da ne čitaš

    Divljak vidi Boga u gromu, vetru, buri, i ognju. I obrazovan čovek ga vidi tamo gde i njegov divlji brat, ali osim toga i u fizici i hemiji, u biologiji i umetnosti...tj. u zakonu koji vlada gromom i vetrom, i burom i ognjem-> u redu i poretku stvari, u genijalnom umetničkom složaju svih elemenata u celinu. . . .

    Poenta primera sa genima, oslikava-> kako sa svakim novim otkrićem, naučnici u šokantnoj euforiji, odbacuju ono u šta su pre toga verovali i da im dojučerašnja naučnofantastika postaje stvarnost... a sve su bliže i bliže spoznaji da -> šest milijardi hemijskih supstanci, takozvanih abecednih molekula, od kojih se sastoje geni u ljudskom organizmu, nazvanih DNK, nisu nastali od ništavila, bakterije i amebe, a kroz čika Darwinovog majmuna - pa do čoveka...Nego da su kreacija Inteligentnog dizajna Tvorca

    A ako baš želiš da pričamo i ispisujemo seminarske radove i doktorate, na temu -> iskorišćenost ljudskih gena, ajmo na temu-> Nauka i tehnologija

    Citat HLEB kaže: Pogledaj poruku
    Ono chime sam ja zaista zapanjen i shokiran je koliko chesto gubim vreme s tobom
    ...Umesto da nešto naučiš...pametno

  11. #56

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku

    ...Umesto da nešto naučiš...pametno
    Mani me pasivne agresije A zamlachuj nekog drugog

  12. #57

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Da je Adam Evu manje drža za ruku
    Sigurno mu ne bi dala gnjilu jabuku
    Lipa zena to je vrag, muškon srcu puno drag
    A ja slipac i budala uvik slidin isti trag...
    (Dalmatino)


  13. #58

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Zna se ko je uvek kriv u kući, svakoj, pa i toj prvoj, rajskoj. Osećaj krivice nam je ugrađen umesto onog jednog rebra što nam uzeli. Večita krivica.
    Kriv je Adam, jer je imao lošeg ortopeda. Čovek je imao diplomu sa stomatologije, a ne sa medicine, pa mislio da se rebra mogu vaditi kao zubi i od njih praviti koješta.
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  14. #59

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    E ovo je vrhunac cele ove šarade-parade

    Odakle ti ideja da Adam nije znao da je Eva žena?

    26. Potom reče Bog: Da načinimo čoveka po svom obličju, kao što smo mi, koji će biti gospodar od riba morskih i od ptica nebeskih i od stoke i od cele zemlje i od svih životinja što se miču po zemlji.

    27. I stvori Bog čoveka po obličju svom, po obličju Božjem stvori ga; muško i žensko stvori ih.

    28. I blagoslovi ih Bog, i reče im Bog: Rađajte se i množite se, i napunite zemlju, i vladajte njom, i budite gospodari od riba morskih i od ptica nebeskih i od svih zveri što se miče po zemlji.
    Pazi sada....novi momenti....ko to MI? Znaci Bog je imao i pomocnike?

    I cas Edemski vrt...cas Zemlja....zar nije Bog nakon sagreshenja proterao Adama i Evu na Zemlju??

    Zar su Adam i Eva imali decu i u vrtu? (ako jesu, kako??? Mentalnim odnosom???)


    Citat ser_gogsy kaže: Pogledaj poruku
    I kako si uspela da dodješ do zaključka da Bog nije želeo da oni spoznaju da su različitog pola?
    Upravo iz onog dela gde se navodi da su posle kada su okusili plod drveta spoznaje dobra i zla...pokrili svoje organe liscem (smokvinim) i sakrili se u zbunje...(znaci, tada su spoznali svoju polnost)
    Budi pametan i pravi se lud

  15. #60

    Odgovor: Adam ili Eva...ko je kriv?

    ..kakwih bisera..uh
    ser_gogsy brat dobri...,pojasni jos jednom to 'MI' jer izgleda jos nije jasno,da je Bog bio sa andjelima...

Strana 4 od 9 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Adam Zagajevski (Adam Zagajewski)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.08.2013, 22:02
  2. Adam Važik ( Adam Wažyk)
    Autor zosim u forumu Svetska poezija
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.02.2012, 22:02
  3. Što mislite tko je kriv za raspad Jugoslavije?
    Autor JOHNNY DUGI u forumu Politika
    Odgovora: 66
    Poslednja poruka: 12.03.2010, 14:28
  4. Ko je kriv?
    Autor Necromancer u forumu Spomenar
    Odgovora: 8
    Poslednja poruka: 19.06.2006, 11:26

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •