Srbija danas i sutra - Strana 9
Strana 9 od 27 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 121 do 135 od ukupno 401
  1. #121

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat bleiburg kaže: Pogledaj poruku
    Pa tad smo bili na istoj strani na strani antifašizma za razliku od ovih komšija.Usput da te napomenem da onaj koji negira genocid je saučesnik istog
    Al' su se iskvarili...
    Ko ga negira?
    Poruku je izmenio maleni, 21.02.2008 u 18:52 Razlog: slovna greska
    Back in red!

  2. #122

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Al' su se iskvarili...
    Ko ka negira?
    ...čim se šprdaš sa brojkama ,ti

  3. #123

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat bleiburg kaže: Pogledaj poruku
    ...čim se šprdaš sa brojkama ,ti
    Mislim da se ti sprdas sa brojkama.
    Inace mog pradedu su ubili ustase na krevetu i nije mi do sprdanja na tu temu.
    Back in red!

  4. #124

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Mislim da se ti sprdas sa brojkama.
    Inace mog pradedu su ubili ustase na krevetu i nije mi do sprdanja na tu temu.
    Tim gore,onda se malo raspitaj okolo ko su ti komšije i ko su oni sa kojima želiš "multi-kulti" da čekaš vasionu.I moje su Ustaše ubijali,zato izvini nisam imao ama baš nikakve zle namjere.Pozdrav

  5. #125

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat bleiburg kaže: Pogledaj poruku
    Tim gore,onda se malo raspitaj okolo ko su ti komšije i ko su oni sa kojima želiš "multi-kulti" da čekaš vasionu.I moje su Ustaše ubijali,zato izvini nisam imao ama baš nikakve zle namjere.Pozdrav
    Da smo se raspitali na vreme i ubelezili svaku zrtvu imenom i prezimenom ne bi sada imali sprdanja sa ciframa zrtava. Cista srpska teorija zavere.
    Samo nazadnim ljudima nije stalo do integracija, ako su Nemci i Francuzi ili Englezi i Francuzi nasli interes u istom a bilo je krvi izmedju onda stvarno...
    Back in red!

  6. #126

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat bleiburg kaže: Pogledaj poruku
    Pa tad smo bili na istoj strani na strani antifašizma za razliku od ovih komšija.Usput da te napomenem da onaj koji negira genocid je saučesnik istog
    Aham, jeste...

    Od 3000 do 10000 zrtava madjarske i nemacke nacionalnosti Vojvodine koji su pobijeni od strane partizana-vecinom Srba, posle ``oslobodjenja``?

    Negiras?



    Gde si maleni, komsija moj?
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  7. #127

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Ja bih malo o Srbiji vecheras...nisam obracao paznju na ovaj "target" skup dok mi ortak nije poslao poruku sa lica mesta: "Brate, mozda proshetam da vidim primitivizam uzivo". Nije proshetao, malopre sam proverio...plasio se da se ne utopi u masu...

    ...nego, odavno nisam video ovakav skup na jednom mestu...jos od bombardovanja, cini mi se...tu su svi, jedan do drugoga, pojacani vrlim premijerom i njegovom seljackom (pardon, narodnjackom) ekipom...osecam da i Zorica Brunclik (sta cu, ona mi je omiljena) chuchi u masi sa sve tri svece u prsticima (a jel' ono neki fazon trojesvecice, nesto kao trojeruchica)...

    ...ludnica je kanda ostala sirom otkljucana (prover'te, molim vas) prijatelju...da ...

    ...posebno mi se povratja na bradatu ekipu sa dimnim zavesama u rukama...ako oni ne ucine da omrznem svoju veru, niko nece...

    ...nego, ono sto me posebno bacilo u razmisljanje je sto prvi put u zivotu navijam za muriju ???!!!

    Ako se onako brani Kosovo, onda ja nisam Srbin. Zovite me Bruce Lee.

  8. #128

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Normalan chovek u svakom ludilu, zachuti i pokushava da shvati i sagleda shta se deshava, gleda da ga ne ponese stihija, da sachuva glavu, da pronadje razuman put i izlaz... Neko se odupre sasvim i ostane chovek, neko popusti ranije neko kasnije ..neko pukne kada se njemu lichno desi neka nesrecha...

    A pokvarenjak i shizofrenichar, koji ceo zivot i zivi svoju bolest, jedva cheka da se desi neka nesrecha da bi "naivnima" nabio na nos - eto je l sam vam rekao... Takvi chekaju snagu rulje iza sebe kako bi izziveli svojih pet minuta...

    "Najbolje" bi verovatno bilo da sada preselimo sve ono sranje koje je mimoilazilo Srbiju, i repriziramo na svom pragu? To mozze da pozzeli samo neko sa potpuno poremechenim sistemom vrdednosti i zluradi oportunisti...

    Ali logichno zvuchi, da neko kome je rat spalio okolinu, ochajnik koji vishe nema shta da izgubi ne mari puno za sachuvane gradjanske vrednosti u komshiluku. To ne chini samim tim, da je on u pravu...

    Ako mozzemo i razumeti gnev naroda, koji eto ispoljava i kroz vandalizam, mora se povesti rachuna da to ostane samo losha lokalna pojava i lokalni incident... Ako sada strada jedan Goranac na primer, ako stradaju njihove radnje i pekare, a znamo da jsu uvek bili lojalni gradjani Srbije, da su u sred rata pomagali vojsku i miliciju, da ih se niko nije setio od 99 na ovamo, obacujemo chak i prijatelje medju nama samima. Kada se pali dzamija u Beogradu, pali se i njihova dzamija i svih onih lojalnih Muslimana koji Srbiju osechaju kao svoju drzzavu ... svi oni i Hrvati, Madjari i Albanci i koji nisu osechali Srbiju kao svoju zemlju, davno su je napustili... Oni koji su ostali jedu ista govna vech 20 godina zajedno sa svojim komshijama, ishli su sa njima i ginuli na istoj strani frontova...

    Pa sad vi meni recite ko tu koga treba da prebrojava, tamo gde prebrojavanja i onakve mrzznje kakva postoji na dobrom delu Balkana, nikada nije bilo?...

    I kad smo vech kod Kosova, misli li neko na Srbe koji ostadoshe po enklavama, koji ostadoshe izolovani od matice u potpunom okruzzenju ? Da li neko razmishlja o tome da su dole taoci, ili prosto misli da che stradanje tih ljudi biti fino kompenzovano time shto che stradati neki Goranac ili Albanac?

    Kada padne glava, nazad nema... Zamislite sada situaciju da sada neko baci bombu u masu demonstranata? A dovoljna je samo jedna pijana budala... i par politichara pecarosha u mutnom da od toga naprave razlog za dalje zlo...

    Ne boli me neshto posebno stradanje Americhke ambasade i imovine, ako proshetam ulicom kneza Milosha vidim produkte nekih mnogo efektinijh vandalizama... Ali mi se ne svidja shto sada najgori dozzivljavaju ovo kao svojih pet minuta... Shto se oni koji su dobrim delom - krivi za ovo sve, sada javljaju bash sa onim - eto - je l smo vam rekli? I josh imaju obraza da koriste situaciju za zabranu ovih ili onih stranaka...

    Oni koji ni u potpunom miru i idealnim uslovima ne bi znali shta che sa sobom, njima ne smeta ni kada se sve oko njih srushi...jer vizija i ambicija koje bi time nestali, nikada nisu ni imali...

    Zato eto danas imamo priliku da chujemo kako neko bez blama tvrdi kako je neznanje vrlina, kako je verovanje u nelogichno vrlina, kako razumno razmishljanje mana, kako je istorija neshto shto se uchi na ulici i na krkanlucima....chak sam chuo i ideje da bi ok bilo da situacija u Srbiji dodje d tachke kakva je danas u Iraku, pa da onda chekamo da se Ameri smore i odu... I potpuno se prihvata vizija da to znachi da nam se zemlja sravni i poshalje u srednji vek, a da mi onda pucamo na amere sa krovova i kojekude i raznosimo se po ulicama... NO dobro, mnogo shta se lupeta...
    ...............

    A ova situacija je posebno sumanuta - napada se ona ista policija koja je mozda juche doshla sa smene iz pogranichnog pojasa, i koja che prva da ide tamo gde dodje do sranja... Nadam se opet, da che to bar prestati...

    Kosovo je na jugu, samo da vas podsetim, relativno daleko od Beograda. Ako vech postoji volja za zveckanjem oruzzijem, onda je treba usmeriti tamo gde to ima smisla.

    I mirno i pametno... Strateshki i na duzzi rok raditi za interese Srbije, da ne bi sutra imali situaciju da nam stvarno i neposredno drugi kroji kapu.

  9. #129

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Aham, jeste...

    Od 3000 do 10000 zrtava madjarske i nemacke nacionalnosti Vojvodine koji su pobijeni od strane partizana-vecinom Srba, posle ``oslobodjenja``?

    Negiras?



    Gde si maleni, komsija moj?
    Ne mogu negirati jer neznam?To je za svaku osudu ali porediti to sa logorima u Hr nije korektno ni civilizacijski

  10. #130

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    ...zlocin je zlocin...ne mogu se uporedjivati...
    ...hell ain't a bad place to be......

  11. #131

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...zlocin je zlocin...ne mogu se uporedjivati...
    Slažem se ali porediti genocid i pojedinačne zločine nije baš umjesno

  12. #132

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    ...sta je genocid a sta pojedinacni zlocin?Koje su cifre u pitanju?baratanje ciframa mrtvih ljudi je neumesno...
    ...vidis...tako to ide...vi ste nam pobili ovoliko,mi vama "samo" ovoliko...i nikada kraja...
    ...hell ain't a bad place to be......

  13. #133

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    priJatelje....i pishanje je sranje....

  14. #134

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    ...pogotovo uz vetar...
    ...hell ain't a bad place to be......

  15. #135

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    ...Srbija je do juče stajala na ivici provalije... Onda je napravila jedan duuug korak unapred...Kakva li će osvanuti sutra?...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

Strana 9 od 27 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mesto koje voliš danas sačuvaj za sutra...
    Autor Invisibleman u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 17:32
  2. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22
  3. Od sutra okrećem novi list!
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 09:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •