Srbija danas i sutra - Strana 4
Strana 4 od 27 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 401
  1. #46

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Maleni:
    "Cim vidim tvoje postove, vidim da ti je bitnije kako cemo spasiti bracu Ruse, Iracane i Kubance i kako cemo spasiti druga Seselja iz haskih tamnica nego kako cemo ziveti a to ti je cista visoka politika kojoj normalno nisi dorastao. Uzivaj u selu, glasaj za "nasu stvar" i nadaj se da ce doci bolja vremena (kao u stara dobra vremena). SMRT FASIZMU!!!"

    Sloboda narodu, i daj Bože da ova deca što znaju dobru retoriku počnu nešto i da rade, onda će Srbija krenuti pravim putem!

    Umalo da zaboravim, ono u vezi radnog staža iskreno dali te nisam uvredio, podcenjujući tvoje radno iskustvo?
    In vinas veritas

  2. #47

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Umalo da zaboravim, ono u vezi radnog staža iskreno dali te nisam uvredio, podcenjujući tvoje radno iskustvo?
    Znam da cesto nezaposleni ljudi vise po netu pa pomislio da me nisi svrstao u takvu grupu.
    A za kolicinu tvojih tekstova mogu samo da kazem da kulture koje radis na selu i ne zahtevaju mnogo posla s obzirom na provedeno vreme pored kompa. Ali lepo sto u tim godinama umes sa njim.

  3. #48

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    U Beogradu Evropski pokret i sedam Kovačevića, napravili feštu, koliko je dobro da Srbija ide u EU. Na čelu tih Kovačevića, stari Žika-ćuran, bivši gradonačelnik Beograda koji pobra kajmak u neko drugo vreme, ode u svet i evo ga pojavi se niodkuda, vrlo važan. Dali će neko pročačkati njegovu vladavinu Beogradom, teško, ali ako pročačka, više ga nećemo videti u Srbiji. Trebalo je da još pozove i Savu Kovačevića, narodnog heroja, ali nije mogao da mu uruči pozivnicu, i možda bi mu i on pomogao. Tadiću za to vreme već pomažu Nikola Tesla i Ivo Andrić., prećutno su prihvatili!
    In vinas veritas

  4. #49

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    U Beogradu Evropski pokret i sedam Kovačevića, napravili feštu, koliko je dobro da Srbija ide u EU. Na čelu tih Kovačevića, stari Žika-ćuran, bivši gradonačelnik Beograda koji pobra kajmak u neko drugo vreme, ode u svet i evo ga pojavi se niodkuda, vrlo važan. Dali će neko pročačkati njegovu vladavinu Beogradom, teško, ali ako pročačka, više ga nećemo videti u Srbiji. Trebalo je da još pozove i Savu Kovačevića, narodnog heroja, ali nije mogao da mu uruči pozivnicu, i možda bi mu i on pomogao. Tadiću za to vreme već pomažu Nikola Tesla i Ivo Andrić., prećutno su prihvatili!
    Sprdnja i omalovazavanje na racun odrzavanje kakvog takvog puta ka Evropi stvarno te svrstava na nivo seljaka zemljoradnika iz propale zemljoradnicke zadruge.
    Pa kakvi ljudi prave kontra EU tribine?
    Mozda tu kod tebe u lokalnom domu kulture.
    Ajde da ih cujemo, kolika su obecanja za njihove subvencije?
    Kakva ekonomija treba da stvori te pare?

  5. #50

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Sprdnja i omalovazavanje na racun odrzavanje kakvog takvog puta ka Evropi stvarno te svrstava na nivo seljaka zemljoradnika iz propale zemljoradnicke zadruge.
    Pa kakvi ljudi prave kontra EU tribine?
    Mozda tu kod tebe u lokalnom domu kulture.
    Ajde da ih cujemo, kolika su obecanja za njihove subvencije?
    Kakva ekonomija treba da stvori te pare?
    ...zašto bi put u evropu bio ispravan? zar svi koji ne misle tako bi po tvom trebali da idu da kopaju na njivu?...i uostalom, jel sramota kopati? označava li to čoveka kao lošeg? ko proizvodi hranu koju svi mi jedemo, ti "loši" ljudi?...

  6. #51

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Sprdnja i omalovazavanje na racun odrzavanje kakvog takvog puta ka Evropi stvarno te svrstava na nivo seljaka zemljoradnika iz propale zemljoradnicke zadruge.
    Pa kakvi ljudi prave kontra EU tribine?
    Mozda tu kod tebe u lokalnom domu kulture.
    Ajde da ih cujemo, kolika su obecanja za njihove subvencije?
    Kakva ekonomija treba da stvori te pare?
    Jesam seljak i drago mi je što jesam, a bilo bi me sramota da razmišljam kao ti i da se tako obraćam, ali to je tvoje evropsko vaspitanje i evropski put tvoje generacije, međutim na stranu tvoje nevaspitanje maleni, u glavnoj ulozi je ovoga puta sedam sekretara Kovačevića, koji su se skupili zato što su Kovačevići, jer su u Srbiji trenutno samo oni pametni. Da nisam odrastao u bliziini Živorada, možda bih drugačije pisao, ali ovako znamo se, iako je stariji. Sve te priče o subvenciji su deo politike, koja se zove kap vode u pustinji, dok mi trebaš, a onda će te pojesti kojoti. Pred pobedu g-dina Tadića pojaviše se sedam sekretara SKOJ-a, možda ih je tata poslao?
    In vinas veritas

  7. #52

    Srbija danas i sutra

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...zašto bi put u evropu bio ispravan? zar svi koji ne misle tako bi po tvom trebali da idu da kopaju na njivu?...i uostalom, jel sramota kopati? označava li to čoveka kao lošeg? ko proizvodi hranu koju svi mi jedemo, ti "loši" ljudi?...
    Rodjen sam u seljackoj porodici i sa tim nemam problem. Roditelji su pokusali da me odskoluju i koliko su uspeli u tome, drugi treba da kazu, ali su makar skontali da sa novim vremenom dolaze i nova shvatanja pa tako bar kazu da su ponosni na mene. Posto sam dosta vezan za selo, cenim seoske poslove i mislim da ni jedan posao nije sramota raditi.
    Ali pitanje je sirine razmisljanja i uticaja svakakvih likova na seljaka kao ciljnu glasacku masineriju (koji je nazalost toliko zatvoren u samog sebe) u sredini kao sto je Srbija i izlazenje sa njima na kraj.
    Cinjenica je da je seljak najvise stradao 90-ih unistavanjem sela kroz parolu "hleba i igara" i sada besan sto je prevaren i dalje nesvatajuci da sa 2 he. u proseku po glavi seljaka nema sanse da opstane a kamoli da napreduje.
    E tu se pojavljuje Toma i nudi "resenje" tj. pravdu za sve. I raja se pali.
    Ako je jedno od mogucih resenja za neka (posto svi nema sanse da opstanu u ovakvom stanju i sa obradjivanjem osnovnih kultura) poljoprivredna gazdinstva i poljoprivredni fondovi koje nudi EU onda stvarno ne vidim drugi nacin osim tog.
    Pa malo pre je morrib hvalio Slovence i njihove subvencije (neznam dali je na ovoj temi).
    A nema subvencija bez jake ekonomije, znaci opet samo EU kao cilj.

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Jesam seljak i drago mi je što jesam, a bilo bi me sramota da razmišljam kao ti i da se tako obraćam, ali to je tvoje evropsko vaspitanje i evropski put tvoje generacije, međutim na stranu tvoje nevaspitanje maleni, u glavnoj ulozi je ovoga puta sedam sekretara Kovačevića, koji su se skupili zato što su Kovačevići, jer su u Srbiji trenutno samo oni pametni. Da nisam odrastao u bliziini Živorada, možda bih drugačije pisao, ali ovako znamo se, iako je stariji. Sve te priče o subvenciji su deo politike, koja se zove kap vode u pustinji, dok mi trebaš, a onda će te pojesti kojoti. Pred pobedu g-dina Tadića pojaviše se sedam sekretara SKOJ-a, možda ih je tata poslao?
    Morrib-e, da bih nekoga cenio i postovao u kurtoaznom smislu, prihvatam godine ili staz kao osnovno merilo istog. Ali ceniti i postovati nekoga ko u principu pocne da "lupa" a ima vise godina od mene (34) bez obzira na godine, to malo teze.
    Za generacije koje dolaze stvarno mozes da kazes da su neotesane. Ali to je opet kriv sistem i politika koju podrzavas.
    Sve se zasniva na izolaciji a predpostavljam da znas sta izraste iz toga.
    Zato mani se izolacije i "velikih ciljeva" naseg dragog nam premijera.
    Sto se tice tog Zivorada, neznam ko je i sta on misli o tebi ali taj skup koji je odrzan i zbog cega podrzavam.
    Poruku je izmenio BaneK, 26.01.2008 u 22:46 Razlog: dve zaredom

  8. #53

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    maleni:
    "Morrib-e, da bih nekoga cenio i postovao u kurtoaznom smislu, prihvatam godine ili staz kao osnovno merilo istog. Ali ceniti i postovati nekoga ko u principu pocne da "lupa" a ima vise godina od mene (34) bez obzira na godine, to malo teze.
    Za generacije koje dolaze stvarno mozes da kazes da su neotesane. Ali to je opet kriv sistem i politika koju podrzavas.
    Sve se zasniva na izolaciji a predpostavljam da znas sta izraste iz toga.
    Zato mani se izolacije i "velikih ciljeva" naseg dragog nam premijera.
    Sto se tice tog Zivorada, neznam ko je i sta on misli o tebi ali taj skup koji je odrzan i zbog cega podrzavam."

    Samo te molim da mi daš parametre opšte prihvaćene i napisane, po kojima ide upoređenje da neko lupa, a neko ispravno misli, da bi to na kraju bilo merilo i poštovanja prema nekome. Po tim istim parametrima koje si ti postavio je se neponašam, jer to nisu moja merila za ocenu i razmišljanje kao ti, ali me nesputavaju da te poštujem i salušam tvoje mišljenje iako drastično različito od mog. Šta je još važno za mene, a iz čega proizilazi i moje ponašanje, političari su javne ličnosti koje treba da za svoje postupke odgovaraju onima koji su ih birali, i kao takvi podložni su kritikama istomišljenika i neistomišljenika.
    Iz toga proizilazi i tvoje nerazumevanje, ako napadam tvoje favorite, ja nenapadam tebe, i samim tim nemoraš da budeš toliko brz i zapaljiv, živi tvoj život i bori se, političari će se još menjati.
    In vinas veritas

  9. #54

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Samo te molim da mi daš parametre opšte prihvaćene i napisane, po kojima ide upoređenje da neko lupa, a neko ispravno misli, da bi to na kraju bilo merilo i poštovanja prema nekome. Po tim istim parametrima koje si ti postavio je se neponašam, jer to nisu moja merila za ocenu i razmišljanje kao ti, ali me nesputavaju da te poštujem i salušam tvoje mišljenje iako drastično različito od mog. Šta je još važno za mene, a iz čega proizilazi i moje ponašanje, političari su javne ličnosti koje treba da za svoje postupke odgovaraju onima koji su ih birali, i kao takvi podložni su kritikama istomišljenika i neistomišljenika.
    Iz toga proizilazi i tvoje nerazumevanje, ako napadam tvoje favorite, ja nenapadam tebe, i samim tim nemoraš da budeš toliko brz i zapaljiv, živi tvoj život i bori se, političari će se još menjati.
    Vidi morrib-e, ti parametri su izasli od kada je covek poceo da razmislja a ticu se moralne odgovornosti za stavove ispred kojih stojimo, a vezu se, u ovom slucaju, za cinjenice. E sad sto je sve u ovoj zemlji pomereno pa i politicki stavovi nastali usred demagoskih prica izniklih iz drustva koje zele da vode ljudi koji nemaju velicinu za tako nesto (npr. Toma, Voja isl.), ja ti tu ne mogu pomoci.
    Postoje istocnjacki i zapadnjacki pristup i komunikacija u politici.
    Istocnjacki uglavnom nije iskren i non stop se nesto mora citati izmedju redova da bi se provalilo sta je "pesnik" hteo da kaze i kakve su mu namere i dali su uopste temeljne zbog pristupa na koji nastupa.
    Dok je zapadnjacki dosta direktniji i samim tim, po prirodi komunikacije i temeljniji te ga je lakse prihvatiti ili ne.
    Ovi nasi zvanicni (gore nabrojani) su definitivno okrenuti istocnom principu komunikacije sto po mom misljenju povlaci narod kao sto si ti i demagogiju "izmedju redova" postavlja kao parametre u politickoj komunikaciji na isti nivo kao i zapadni nacin komunikacije.
    Ja to ne mogu da priznam kao ravnopravno i otud imam manje postovanja prema "lupetanjima". Ali kao sto vidis volim da komuniciram sa vama.
    Sto se tice tzv favorita ja ih gledam kao predstavnike politike koju propagiraju i koristim ih u tekstovima samo kao pojednostavljenje politike koju podrzavam ili ne.

  10. #55

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Sprdnja i omalovazavanje na racun odrzavanje kakvog takvog puta ka Evropi stvarno te svrstava na nivo seljaka zemljoradnika iz propale zemljoradnicke zadruge.
    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Posto sam dosta vezan za selo, cenim seoske poslove i mislim da ni jedan posao nije sramota raditi.
    ...vidim li ja neke kontradikcije kod tebe?...

  11. #56

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...vidim li ja neke kontradikcije kod tebe?...
    Prijatelju, jedno je ceniti seoske poslove i seljaka kao domacina a jedno kritikovati nacin razmisljanja ljudi koji su se zatvorili u same sebe svesni ili nesvesni sta im je uradio rezim koji su u principu podrzavali.
    Ako ti to nije jasno postroj se kraj njih.

  12. #57

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Prijatelju, jedno je ceniti seoske poslove i seljaka kao domacina a jedno kritikovati nacin razmisljanja ljudi koji su se zatvorili u same sebe svesni ili nesvesni sta im je uradio rezim koji su u principu podrzavali.
    Ako ti to nije jasno postroj se kraj njih.

    ...znaci svi koji po tebi pogresno razmisljaju su seljaci?... ...ili svi koji koji ne misle kao ti su seljaci?... ...ili svi seljaci pogresno misle?...

    ...ja cu se rado postrojiti uz seljake, mislim da oni razmisljaju mnogo sire nego takvi kao ti...

  13. #58

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat lav71 kaže: Pogledaj poruku
    ...znaci svi koji po tebi pogresno razmisljaju su seljaci?... ...ili svi koji koji ne misle kao ti su seljaci?... ...ili svi seljaci pogresno misle?...

    ...ja cu se rado postrojiti uz seljake, mislim da oni razmisljaju mnogo sire nego takvi kao ti...
    Nema tu po meni, pricam ti o cinjenicama.
    Sto se tice postrojavanja, samo izvoli...

  14. #59

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat maleni kaže: Pogledaj poruku
    Nema tu po meni, pricam ti o cinjenicama.
    Sto se tice postrojavanja, samo izvoli...
    ...kakve činjenice?... ...ti se samo gadjas subjektivnim mišljenjima...

    .

  15. #60

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Evo kako Srbija izgleda danas:
    Oko 130 miliona dolara je potpomognuta kampanja Čede Jovanovića, ne da bi pobedio već da bi raširio ideju što više indikativno obrisanih Srba, sedam Kovačevića (ili sedam sekretara SKOJA evrope), u priči o evropskoj Srbiji, 18 nevladinih organizacija o evropskoj Srbiji, DS i G-17 i svi sa istim ciljem: proći iz Evrope u Srbiju, umesto da se bore sa Srbijom u Evropu. A kako će sutra biti, ipak sam optimista biće mnogo bolje nego juče a gore nego sutra.
    In vinas veritas

Strana 4 od 27 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mesto koje voliš danas sačuvaj za sutra...
    Autor Invisibleman u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 17:32
  2. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22
  3. Od sutra okrećem novi list!
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 09:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •