Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
@yossarian
Ne moraju da kazhu. Svako razuman ce znati kako ce zhivot izgledati, ako prekinemo odnose sa onima koji priznaju eventualno nezavisno Kosovo (a to ce biti svi koji su bitni), ako se samoizolujemo (kako politichki, tako i ekonomski, jer je to povezana stvar), ili ako udjemo u oruzhani sukob.
А како ће изгледати ако опет попустимо? Да ти је неко рекао 91, ако попустимо у Хрватској, десиће се... да ли би веровао?
Постоји много тога између попуштања и ратовања.

EX RSK je nestala, jer je taj sukob trajao vec 4 godine, a niko ne zheli da ima sukob tako dugo u komshiluku. Ponudjen plan Z-4 smo na opshte zgrazhavanje relevantnih chinilaca (i beskrajnu radost Hrvatske) odbili, nakon shto su Sheshelj i Kosta Chavoshki (njih se secam, mada je bilo i josh nekih emisara iz matice) objashjavali lokalnim Srbima da je to budalashtina koju ne treba ni razmatrati poshto smo 'mi jachi'. Dakle, kockali smo se - i izgubili.
Ма дај, не желе тај сукоб дуго у комшилуку. И није било начина да га реше другачије?

RS konstantno ne daju mira, ali RS - postoji. Postoji i nakon 12 godina od kraja rata. A, postoji, jer mora da pravi kompromise, chesto gorke po nju. A, velike sile su mogle, odavno, da zavrshe sa njom. I zavrshili bi da je krenula putem guranja prsta u oko velikima. No, tamo su, pre nego ovde, shvatili da 'boj ne bije samo svijetlo oruzhije'...
Постоји, али је под сталним нападима.

A, za popushtanje, ili zatezanje situacije oko Kosova sada je - prekasno. Nismo mi vishe relevantan faktor koji mozhe da presudno utiche na konachan status. Danas stvari funkcionishu drugachije nego shto smo mi mislili. Problem ce biti reshen ovako, ili onako, sa nama ili bez nas. I bice reshen negde daleko. A, mi ce mo se ili pomiriti sa tim i nastaviti dalje, ili glumiti Kalimera i zakljuchati se u svoju kucu. Kako god da reagujemo, nikoga nece biti briga. Osim nas samih.
Да смо толико немоћни, прогласили би независност Косова пре годину дана. Потпуно је погрешно веровање да треба да сагнемо главу и пустимо да нам раде шта хоће.