Pod jedan, nisam stranacka licnost, a posao kojim se bavim delo je diplome i iskustva.
Pod dva, ako vec pratis moje postove, primetices da samo jedan tekst je copy-paste i to izvod iz POLITIKE. A sto se argumenata tice, nisam siguran da ih ne dajem, ali takodje i ti se moras malo vise potruditi. Jednostavna je stvar da danas 3 coveka ( za razliku od devedesetih godina kada je to radio samo jedan covek ) kontrolisu stvari u ovoj zemlji. Ratovao si nazalost, bilo i ne ponovilo se nikada, ali si samo da ti kazem branio svoju zemlju. Branio je jer znamo cime se Amerikanci bave kada je u pitanju globalna politika. Necu da sirim temu, ali znas njihovu parolu-zavadi pa vladaj. Srbija nikada nije nikoga napadala, samo se branila. Na zalost ucestvovali ste u tome i rizikovali, kazem na zalost. Ja nisam, mladja sam generacija od tebe, ali nikako ne dovodim situaciju u polozaj da sagledavam samo svoje okruzenje, uvek bacam oko dalje.

Oko mobilizacija 90.tih - Vidi, branio si svoju drzavu, oruzjem, nije to lagodan osecaj, nikome nije, ni ja ne bi voleo da sam morao sve to da prodjem, ali sa stanovista nekoga ko vidi sve to, posle odredjenog vremena, ali sluzeci se materijalima, a ne recima, mogu ti reci da sve sto ste uradili za ovu drzavu je delo junaka. Uvek ce i biti. Posto sam zavrsio studije, cekam, sad kad ce me pozvati, ali ne da sluzim svojoj drzavi kao ti, vec da idem ko zna gde...bili zivi pa videli za koje vreme.

Kada sam rekao da sada 3 coveka rukovode feudima, koje su napravili od Vlade, isto tako upravljaju i Zavodom za statistiku - odgovorno tvrdim. Zavrsio sam politicke nauke, i u nizu primera se to dokazuje, ali ja necu siriti temu, dosta je obilna. Ne bih se slozio sa tobom da je prosek plate 400 evra, nazalost, ali nije. Svakako da je, mozda tvoja plata 400 Eura, to je za svaku pohvalu i ja ti cestitam na tome, ali prosek nikako nije. Zivim okruzen ljudima raznih orijentacija i ljudima koji su i zaposleni i nisu zaposleni. Verovao ili ne, kada bih ja izvukao prosek plate ljudi oko mene, dobio bih cifru proseka od oko 200 eura. Ti mi nemoj verovati, to je tvoje pravo.

Slazem se da je sadasnje stanje bolje od predhodnog. Ali hajde da postavimo pitanje zasto je ono stanje, stanje u devedesetim godinama bili takvo kakvo je bilo?
-Sudeci po akcijama koje sprovode Sjedinjene nam Americke Drzave, pa tako i akcije u kojima danas one vode glavnu rec na prostorima ex YU, mislis da Miloseviceva tvrdoglavost po pitanju recimo odbrane teritorijalnog integriteta, nije dovela do uvodjenja sankcija, koje su doprinele pogorsanju ekonomske moci u SRJ, koja se odrazila i na zivotni standard gradjana? Zapitaj se.

Okreni se dalje na drugu stranu. Pogledaj danasnje stanje u Iraku. U njihovoj drzavi, kakva je takva je, zavode diktaturu, dosli i ubili predsednika. To nije demokratski, tu se moramo sloziti. Pitanje je zbog cega? Stite svoju teritoriju mozda? Nikako. Interesi rade svasta. Pa tako i u Iraku.

Ako malo bolje pogledas, iako su Islamski vernici malo vise, da ne kazem mnogo zaguljeni po pitanju njihove vere, ipak nikada nisu napadali ni jednu drzavu, dok se nisu, sada napadane drzave, drzave mete terorista, umesale u njihovu unutrasnju politiku.

Zasto isti muslimani ne napadnu Rumuniju, Srbiju,...itd. Jednostavno zato sto ih nikada nismo dirali, niti turali nos u njihove unutrasnje stvari.

Sto se tice nase politicke scene, Djelica sam spomenuo iz posebnog razloga. Covek je ziveo u Francuskoj do pre par meseci. U predhodnoj vladi je da bi ispunio svoje funkcionerske zadatke, dolazio iz Francuske u Srbiju i resavao zadatke. Kako god ih resavao, dobro-ili lose, nije vazno, dolazio je. Preseli se covek u Srbiju u momentima kada je na pomolu bila nevidjena pljacka zemlje, popularno zvana privatizacija najvecih Javnih preduzeca.
Primetio je i on da se u Francuskoj zivi od plate, a ovde u dilu sa tajkunima, moze zaraditi i onih 12 000 000 eura, koje je priznao da ima na svojim racunima.

Opet ti ponavljam, ne zelim da te prozivam, niti zelim da ti mene pogresno razumes.