Srbija danas i sutra - Strana 2
Strana 2 od 27 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 401
  1. #16

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    ... i onog čuvenog koncerta u Smederevskoj Palanci, kada je Cane, sav važan uzviknuo: "Palančani, jel ste došli sa oranje...?" ... na šta su Palančani potegli sve što su imali pri sebi i plasirali na binu, pogadjajući precizno, uglavnom Caneta...

    Srbija danas.
    Radim u sektoru koji se zove poljoprivreda. Često putujem diljem (?!) naše nam lepe zemlje... koju mo'š obići i bAciklom za dva dana, ako se baš zaukaš... Dakle, već sam negde pisala... Jagodina, Ćuprija, Paraćin, Bela Palanka, Pirot, Dimitrovgrad, Leskovac, Surdulica, Vranje... Pa to je potpuna žabokrečina. A tek Prokuplje, Kuršumlija, Blace, Lebane... Šta reći...? Privreda - nula bodova. Poljoprivreda... Mislim, sramota ljude da ostave neobradjene njive, pa se nešto natežu i sa njivama i sa dotrajalom mehanizacijom i sa niskim cenama proizvoda, a visokim cenama inputa, repromaterijala... Užas. O lepotama i prirodnim blagodetima i resursima ovde nije reč. Tako sam shvatila. Reč je o političkim momentima, privrednim kretanjima, ekonomskim savremenostima... Toga danas u Srbiji - skoro da nema. Novac je u većim centrima, a provansa je ostavljena po strani, da tavori i jedva preživljava. Sve ono što je privatizovano - kupljeno je za "dž", što od strane zaposlenih koji sada ne znaju kuda dalje, što od strane "inostranaca" koji jako dobro znaju i kuda dalje i kako dalje... Otpuštaju zaposlene, stežu omče oko vrata jadnom narodu... i prave fenomenalne izvozne cifre koje, na žalost, nemaju nikakve veze sa izvozom koji Srbija sebi beleži u bilanse uspeha... Oni proizvode za sebe i svoj interes i savršeno ih nije briga kako će Srbi knjižiti njihove proizvode koji odlaze u beli svet.
    Dokle će tako biti - ptice znaju.
    A što se budućnosti tiče, moj omiljeni pesnik, Branko Miljković, napisao je divan stih:
    "Budućnost je tu
    samo je treba prepoznati i izdvojiti"...
    Ne biti mrtav nije to i biti iv.

  2. #17

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Srpsko drushtvo je danas duboko podeljeno oko pitanja: kvalitet ili kvantitet.
    Dakle, kvalitetna ili kvantitetna Srbija? Dok svi ne shvatimo da je vazhnija sushtina od forme, tapkacemo u mestu.

  3. #18

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Promeniše se mnoge stvari u Evropi, svetu, pa i kod nas, samo se mi teško menjamo, ostajemo "brate" isti. Tvrdoglavi, bandoglavi, prznice i ono najgore ulizice. Za ova prva tri što nabrojih, ima još: aljkavi, kaljavi, lenji, neodgovorni, nevaspitani, itd... Ali što ostadosmo ulizice, to nikako sebi, a i drugima nemogu da oprostim. Zbog ulizica, ne opredelismo se: ko smo, šta smo, šta hoćemo, gde idemo, sa kime i kako idemo, šta dajemo, i dali to što dajemo tražimo da se vrati nekako(ili da se plati). Neko u Zagrebu (namerno neko), na koncertu reče da su Srbi "nakot za klanje", i to prenese i državna TV-Hr, malo cenzurisano, a u isto vreme "neko" naš se izvini i preuze odgovornost za naša "zlodela". To je ono što Srbiju nikad neće "poslati" u Evropu, jer će mo uskoro sami sebi da ližemo zadnjicu, u nedostatku stranih jer smo ih već olizali.
    Posle prvog svetskog rata napravismo zajedničku državu sa gubitnicima, ojačasmo ih našim poniznim ponašanjem u stilu "neka pa naši smo", a oni jedva dočekaše drugi svetski. I opet isto, napravismo državu ponovo, počeše ljudi bratski da žive, barem smo mi mislili da su nam braća, ali pade bratstvo za tili čas, opet krv, opet jame, mi genocidni narod, suđenje po tribunalima, uslovljavanje, pa se pitam šta smo mi to?Hajde da ostanemo Beogradski pašaluk, ali da nam je jasno da se taj pašaluk zove Srbija, i neka ima 900 hiljada stanovnika(kao početkom 19-og veka), ali da ih nije sramota što su Srbi.
    Dotle će gomila dobro plaćenih jajara, i prodanih duša, zvanih nevladine organizacije, da nas uči kako da do toga dođemo, a da nas i ne uči mi tamo idemo krupnim koracima. Možda je sve ovo preteško, i sa mnogo jeda rečeno, ali istorija je jasan pokazatelj kako smo do sada prolazili, a bili smo na strani "pobednika". Dotle, kako reče onaj američki automat iz drugog sv. rata(Thompson, mislim da se tako piše),Srbi ostaju nakot za klanje i dranje, ovo ja dodadoh.

  4. #19

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Srpsko drushtvo je danas duboko podeljeno oko pitanja: kvalitet ili kvantitet.
    Dakle, kvalitetna ili kvantitetna Srbija? Dok svi ne shvatimo da je vazhnija sushtina od forme, tapkacemo u mestu.
    Квалитет или квантитет ја потпуно лажна дилема. Иначе би једине квалитетне државе биле Монако, Бермуда и Ватикан.
    Каква суштина и форма, о чему причаш? Причаш о томе да би неки хтели да Војводина буде држава и да буду министри више него да буде богата и да њен народ лепо живи?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  5. #20

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Квалитет или квантитет ја потпуно лажна дилема. Иначе би једине квалитетне државе биле Монако, Бермуда и Ватикан.
    Каква суштина и форма, о чему причаш? Причаш о томе да би неки хтели да Војводина буде држава и да буду министри више него да буде богата и да њен народ лепо живи?
    Ne. Pricham o tome da je delu nashe politichke scene josh uvek na prvom mestu velichina teritorije, a drugom delu kvalitet zhivota.

    Dakle, upravo suprotno od onoga shto mislish da sam rekao.

    Kvalitet ili kvantitet - lazhna dilema? Zbog chega tako mislish?
    Poruku je izmenio SilentBob, 04.07.2007 u 13:11

  6. #21
    Citat morrib kaže: Pogledaj poruku
    Promeniše se mnoge stvari u Evropi, svetu, pa i kod nas, samo se mi teško menjamo, ostajemo "brate" isti. Tvrdoglavi, bandoglavi, prznice i ono najgore ulizice. Za ova prva tri što nabrojih, ima još: aljkavi, kaljavi, lenji, neodgovorni, nevaspitani, itd... Ali što ostadosmo ulizice, to nikako sebi, a i drugima nemogu da oprostim. Zbog ulizica, ne opredelismo se: ko smo, šta smo, šta hoćemo, gde idemo, sa kime i kako idemo, šta dajemo, i dali to što dajemo tražimo da se vrati nekako(ili da se plati). Neko u Zagrebu (namerno neko), na koncertu reče da su Srbi "nakot za klanje", i to prenese i državna TV-Hr, malo cenzurisano, a u isto vreme "neko" naš se izvini i preuze odgovornost za naša "zlodela". To je ono što Srbiju nikad neće "poslati" u Evropu, jer će mo uskoro sami sebi da ližemo zadnjicu, u nedostatku stranih jer smo ih već olizali.
    Posle prvog svetskog rata napravismo zajedničku državu sa gubitnicima, ojačasmo ih našim poniznim ponašanjem u stilu "neka pa naši smo", a oni jedva dočekaše drugi svetski. I opet isto, napravismo državu ponovo, počeše ljudi bratski da žive, barem smo mi mislili da su nam braća, ali pade bratstvo za tili čas, opet krv, opet jame, mi genocidni narod, suđenje po tribunalima, uslovljavanje, pa se pitam šta smo mi to?Hajde da ostanemo Beogradski pašaluk, ali da nam je jasno da se taj pašaluk zove Srbija, i neka ima 900 hiljada stanovnika(kao početkom 19-og veka), ali da ih nije sramota što su Srbi.
    Dotle će gomila dobro plaćenih jajara, i prodanih duša, zvanih nevladine organizacije, da nas uči kako da do toga dođemo, a da nas i ne uči mi tamo idemo krupnim koracima. Možda je sve ovo preteško, i sa mnogo jeda rečeno, ali istorija je jasan pokazatelj kako smo do sada prolazili, a bili smo na strani "pobednika". Dotle, kako reče onaj američki automat iz drugog sv. rata(Thompson, mislim da se tako piše),Srbi ostaju nakot za klanje i dranje, ovo ja dodadoh.
    HRT je zbog prenosa kcerta narečenog Marka Perkovića Tompsona je javno kritikovana i to prvo od fondacije "Simon Vizental" , a posle i od EU zbog promocije fašizma !
    A zbog slike urednice HRT-a i Tompsona na naslovnoj strani je jedno vreme prestao izlaziti splitski list "Feral Tribune" i još su morali da plate kaznu !
    No , ovde nije reč o Hrvatskoj nego o Srbiji , mada i ovde postoje neke sličnosti - veličaju se razni ratni zločinci iz WWII i ratova 90.-tih , državna politika je ekspanzionistička i dalje, imamo povratak u prošlost na svim nivoima od državne politike pa sve do školstva !Jad i beda !

    Što se tiče izbora kvalitet ili kvantitet , ja sam uvek za kvalitet života !Šta će mi Srbija do mora kad nemam para ni do Beograda !
    Poruku je izmenio Lillith, 04.07.2007 u 17:26 Razlog: spojene dve uzastopne poruke

  7. #22

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat Jerry021 kaže: Pogledaj poruku
    Šta će mi Srbija do mora kad nemam para ni do Beograda !
    Који си факултет завршио и којим просеком?
    Која додатна знања поседујеш, језици, комп...?
    Какво искуство и познанства си стекао до сада (41 година) и на којим пословима?
    Па да нађамо нешто друже.

  8. #23

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Ne. Pricham o tome da je delu nashe politichke scene josh uvek na prvom mestu velichina teritorije, a drugom delu kvalitet zhivota.

    Dakle, upravo suprotno od onoga shto mislish da sam rekao.

    Kvalitet ili kvantitet - lazhna dilema? Zbog chega tako mislish?
    Карикирао сам мало с Војводином, претпоставио сам на шта мислиш.
    Уопште се не слажем да наши политичари стављају величину територије испред квалитета живота.

    Мислим да је то лажна дилема јер углавном служи као покриће за приче "шта ће вам Косово, боље је да добро живите".
    Не видим ниједну земљу у свету, посебно не у тим "евроатлантским" интеграцијама која је у име напретка одустала од дела територије или дела свог народа.
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #24

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Pišući poslednji post na temu Srbija danas i sutra, i prateći sledeće postove videh da su me neki dobro razumeli, šta sam hteo da kažem, a ujedno i videh neke komentare o veličini ove zemlje. Nažalost neki ne mogahu da razumeju priču o Tomsonu, ali šta ću ja tu. Nosim naočare od detinjstva jer na nekom školskom pregledu je ustanovljeno da ne vidim dobro. Šta je tu interesantno, pa to da ja nisam znao da ne vidim dobro, dok nisam stavio naočare za korekciju vida, dotle misleći da svi vide kao ja slabo. Ja progledah, i hvala Bogu i dan danas vidim dovoljno dobro. Ali šta ćemo da radimo sa onima koji ne vide dobro, a nema naočara za njih, ili neće da vide? Tu je već medicina nemoćna, ali se može razum uključiti nadam se.
    A što se tiče veličine ove zemlje i bukvalno sam za mogućnost, da se pojedini delovi ako hoće odvoje, ako ih ima većina koji su za. Godinama smo se ujedinjavali, grupisali nebili nam svima bilo bolje. Sve ove priče nebi imale smisla da je zaživela ideja o regionalizaciji (Švajcarski sistem), ali nažalost naši političari i dalje se ljuškaju na velikom gnezdu punom mućaka, misleći ako je gnezdo veliko izleći će se i velika ptica, i biće veliki državnici velike zemlje. Sve su to njihove iluzije bez osećaja za stvarnost, ali još gore za stvaranje realne vizije budućnosti. Da sada u Srbiji imamo recimo 20 kantona sa visokim stepenom administrativne samostalnosti, sa jasno dogovorenim odnosima među sobom, i jasno definisanim odnosima sa centrom, gde bi se zajednički interesi i obaveze besprekorno realizovali, bilo bi nam mnogo lakše, i tada bi utakmica među nama bila besprekorna bez faulova. Ostaje nam da se nadamo da će neko progledati.

  10. #25

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Još jedna slika Srbije danas , a možda i sutra ako se nešto ne promeni :

    "Progon zbog religije u Jagodini"
    4. jul 2007. | 14:55 -> 17:15 | Izvor: B92, Tanjug
    Beograd, Jagodina -- Član hinduističke Vajšnavske verske zajednice u Jagodini napadan je pet puta za šest godina, a policija nije pronašla napadače.

    Poslednji u nizu incidenata dogodio se 29. juna, kada se nepoznati napadač lažno predstavio kao policajac i izbo Životu Milanovića pet puta nožem u stomak, ruke i noge, pošto mu je on otvorio vrata svoje kuće, saopštila je Inicijativa mladih za ljudska prava, pozivajući nadležne da ga zaštite i javno osude napade.

    Ta organizacija je pozvala predsednika Srbije Borisa Tadića, ministra pravde Dušana Petrovića i ministra unutrašnjih poslova Dragana Jočića da zaustave progon i javno osude napade na Milanovića.

    U otvorenom pismu ističe se da je Života Milanović od 2001. godine do danas napadnut pet puta, a da policija nije pronašla napadače.

    U prethodnim napadima Milanović je prebijan bejzbol palicama i u više navrata je izboden nožem. U napadu koji se dogodio 18. juna 2006. napadači su mu nožem urezali krst na glavi, kaže se u saopštenju Inicijative mladih.

    Generalni inspektorat MUP-a Srbije utvrdio je krajem 2005. godine da radnici SUP-a Jagodina nisu preduzeli sve mere i radnje iz svoje nadležnosti na identifikaciji osoba koje su napale Milanovića.

    Do sada su podnete tri krivične prijave Okružnom tužilaštvu u Jagodini za izazivanje rasne, verske i nacionalne mržnje i netrpeljivosti i nanošenje teških telesnih povreda, ali počinioci tih zločina do danas nisu otkriveni.

    "Državni organi u Srbiji su dužni da svim građanima i građankama omoguće sigurnost, bezbednost i jednakost pred zakonima, bez obzira na njihovu rasnu, versku ili nacionalnu pripadnost", dodaje se u saopštenju.

    SUP: Malo je čudno

    Načelnik Odeljenja kriminalističke policije Policijske uprave u Jagodini Zoran Vasiljević izjavio je da policija preduzima sve zakonske mere da se pronađe napadač na Životu Milanovića, "ali da Milanović neće da sarađuje".

    "Preduzimamo sve sa naše strane, prikupljamo podatke, da vidimo šta je i kako je, ali nemamo nikakvu saradnju od Milanovića, koji tri puta prijavljuje napade, a nikada ne vidi ko ga je napao, bar da da neki opis", rekao je Vasiljević Tanjugu.

    "Kada ga pitamo za opis, on odgovara: 'Nisam video'. Napadnut si, a ne znaš ništa - malo čudno. Ima situacija kada ne vidiš, u takvom si položaju, a njega tri puta napadaju, a on tri puta ništa nije video. Čudno", kazao je Vasiljević.

    Milanović, kako navodi Tanjug, živi u selu Belica kod Jagodine, samouki je slikar i arheolog-amater.

    Izvor:http://www.b92.net

  11. #26

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Zao mi je sto je covek napadnut, izboden povredjen, uplasen ! To je ljudski bar sa moje strane, cini mi se da sam jos covek.
    S druge strane postoji ali !
    Policija ko policija mora da ima dousnike da bi znala ko je sta radio po komsiluku.
    Slazes li se ?
    A zasto ih vise nema, to moramo da se svi upitamo - evropske vrednosti zabranjuju saradnju policije sa krimosima.
    Sa druge strane bela pravda, skinsi i ostali deo su necega sto se zove Evropa.
    Ako hocemo tamo moramo prihvatiti i takve stvari da se desavaju.Oni legalno postoje tamo negde pa ce se neminovno legalizovati ko uduzenja i kod nas.
    Lako nam je, sedimo pred racunarom i filozofiramo, pitanje je da li bi neko od nas priskocio da vidimo da neko tuce roma na ulici.Razmislite, kao maladji mozda i bi a kao stariji ?
    Ja sam lud kako mi kazu drugari pa mozda ....

    Srbija danas i sutra, videcemo, tamo kuda ide meni se ne dopada.


    Zoran
    Poruku je izmenio Necromancer, 04.07.2007 u 22:43 Razlog: Nepotrebno citiranje cele poruke
    Kuda tako urno ti ratniče hodis ?
    Ka sudbini !

  12. #27

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Карикирао сам мало с Војводином, претпоставио сам на шта мислиш.
    Уопште се не слажем да наши политичари стављају величину територије испред квалитета живота.

    Мислим да је то лажна дилема јер углавном служи као покриће за приче "шта ће вам Косово, боље је да добро живите".
    Не видим ниједну земљу у свету, посебно не у тим "евроатлантским" интеграцијама која је у име напретка одустала од дела територије или дела свог народа.
    Nisam mislio na Vojvodinu, nego na Srbiju, jer je Srbija tema. Deo politichara josh uvek spominje granice na liniji K-K-V, i teritorijalni kvantitet po svaku cenu (zaoshtravanja odnosa, samoizolacije, pa chak i oruzhanih sukoba) dok drugi misle da bi Srbiju prvo trebalo ojachati, prvenstveno ekonomski, i uzdati se samo u diplomatsku borbu. Dodushe, verujem da znash shta hocu da kazhem, tako da neko duzhe pojashnjenje nije ni potrebno.

    Dakle, da primenim to na Kosovo: Jedni kazhu otprilike to shto si ti rekao, ali si propustio da spomenesh i drugu stranu, koja kazhe otprilike ovako: 'Kakve veze ima kako zhivite, vazhno je da imamo Kosovo'. Ne definishuci rech 'imamo'. (Ovo je primenjljivo i na ex RSK i na RS.)

    Tachno je da ni jedna zemlja nije morala da se odrekne dela teritorije da bi mogla da udje u integracije. Ne mislim da to vazhi i za nas. Shtavishe, skoro je neko (mrsko mi je da trazhim, ali ako bash treba, naci cu) iz EU rekao da je reshenje statusa Kosova potpuno odvojeno od ulaska Srbije u EU. Dakle, kako god se reshio 'sluchaj Kosovo' to nam nece ni odmoci, niti pomoci u integracijama.

  13. #28

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    Citat SilentBob kaže: Pogledaj poruku
    Nisam mislio na Vojvodinu, nego na Srbiju, jer je Srbija tema. Deo politichara josh uvek spominje granice na liniji K-K-V, i teritorijalni kvantitet po svaku cenu (zaoshtravanja odnosa, samoizolacije, pa chak i oruzhanih sukoba) dok drugi misle da bi Srbiju prvo trebalo ojachati, prvenstveno ekonomski, i uzdati se samo u diplomatsku borbu. Dodushe, verujem da znash shta hocu da kazhem, tako da neko duzhe pojashnjenje nije ni potrebno.

    Dakle, da primenim to na Kosovo: Jedni kazhu otprilike to shto si ti rekao, ali si propustio da spomenesh i drugu stranu, koja kazhe otprilike ovako: 'Kakve veze ima kako zhivite, vazhno je da imamo Kosovo'. Ne definishuci rech 'imamo'. (Ovo je primenjljivo i na ex RSK i na RS.)

    Tachno je da ni jedna zemlja nije morala da se odrekne dela teritorije da bi mogla da udje u integracije. Ne mislim da to vazhi i za nas. Shtavishe, skoro je neko (mrsko mi je da trazhim, ali ako bash treba, naci cu) iz EU rekao da je reshenje statusa Kosova potpuno odvojeno od ulaska Srbije u EU. Dakle, kako god se reshio 'sluchaj Kosovo' to nam nece ni odmoci, niti pomoci u integracijama.
    Никад нисам чуо политичаре да кажу да није битно како живимо ако имамо Косово. А обрнуто - јесам.

    Да би једна држава могла да живи мирно и развија се, потребно је да реши одређене проблеме. Ти проблеми изискују решења... која могу бити различита. Али решење проблема на прави начин обезбеђује мир за деценије.

    Докле треба ићи по питању Косова... занимљиво питање.
    Имали смо попуштање у РСК. Нестала је.
    Имали смо попуштање у РС. Не дају јој мира ни дан данас.
    Имали смо неколико попуштања ОВК на Косову. Донело нам је НАТО агресију.
    Рекло би се да попуштање и није нека стратегија. Да се мало стегло 1991. или 1992... пуно мање бисмо изгубили. Не мислим само на територију или на људе, већ и на године. Замисли оде Косово. Слушаш ли о вехабијама у Рашкој области? Замисли да Чанак или Чеда добију неку већу власт, ето ти сукоба и у Војводини, грађанског рата...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  14. #29

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    @yossarian

    Ne moraju da kazhu. Svako razuman ce znati kako ce zhivot izgledati, ako prekinemo odnose sa onima koji priznaju eventualno nezavisno Kosovo (a to ce biti svi koji su bitni), ako se samoizolujemo (kako politichki, tako i ekonomski, jer je to povezana stvar), ili ako udjemo u oruzhani sukob.

    EX RSK je nestala, jer je taj sukob trajao vec 4 godine, a niko ne zheli da ima sukob tako dugo u komshiluku. Ponudjen plan Z-4 smo na opshte zgrazhavanje relevantnih chinilaca (i beskrajnu radost Hrvatske) odbili, nakon shto su Sheshelj i Kosta Chavoshki (njih se secam, mada je bilo i josh nekih emisara iz matice) objashjavali lokalnim Srbima da je to budalashtina koju ne treba ni razmatrati poshto smo 'mi jachi'. Dakle, kockali smo se - i izgubili.

    RS konstantno ne daju mira, ali RS - postoji. Postoji i nakon 12 godina od kraja rata. A, postoji, jer mora da pravi kompromise, chesto gorke po nju. A, velike sile su mogle, odavno, da zavrshe sa njom. I zavrshili bi da je krenula putem guranja prsta u oko velikima. No, tamo su, pre nego ovde, shvatili da 'boj ne bije samo svijetlo oruzhije'...

    A, za popushtanje, ili zatezanje situacije oko Kosova sada je - prekasno. Nismo mi vishe relevantan faktor koji mozhe da presudno utiche na konachan status. Danas stvari funkcionishu drugachije nego shto smo mi mislili. Problem ce biti reshen ovako, ili onako, sa nama ili bez nas. I bice reshen negde daleko. A, mi ce mo se ili pomiriti sa tim i nastaviti dalje, ili glumiti Kalimera i zakljuchati se u svoju kucu. Kako god da reagujemo, nikoga nece biti briga. Osim nas samih.

  15. #30

    Odgovor: Srbija danas i sutra

    пакуј куфере и тутањ , а биће што ће бити

    шта причаш сада је касно за затезање око Косова, па због затезања смо и добили по тинтари још 99 сећаш се можда, истих преговора као и ових сада и ... да крива је делегација која је ишла на преговоре, ко се није уверио онда увериће се сада да преговори са Србијом не постоје, већ само ултиматум, па ко год био у тиму за преговоре.
    поздрав
    Poruku je izmenio StOlA, 05.07.2007 u 00:33

Strana 2 od 27 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Mesto koje voliš danas sačuvaj za sutra...
    Autor Invisibleman u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 22.10.2011, 17:32
  2. Vojvodina danas i sutra
    Autor Becar u forumu Politika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 24.10.2009, 19:22
  3. Od sutra okrećem novi list!
    Autor memento u forumu Psihologija
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 29.05.2009, 09:50

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •