Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja
Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 61
  1. #1

    Predlog Zakona o bezbednosti saobraćaja



    Saobraćajni prekršaji i negativni poeni dobijeni tim povodom poništavaju se posle dve godine. U evidenciji vozača, međutim, ostaju oni negativni poeni koje je dobio u međuvremenu. Ukoliko za dve godine sakupi 18 negativnih poena, proglašava se nesavesnim vozačem i privremeno mu se oduzima vozačka dozvola - kaže sagovornik Blica iz MUP-a Srbije o najvećoj i najznačajnijoj promeni koju predviđa novi Zakon o bezbednosti saobraćaja koji je konačno prekjuče usvojila Vlada Srbije i po hitnom postupku prosledila ga Skupštini.

    Cilj primene novog zakona je da se u naredne tri godine prepolovi broj poginulih u saobraćajnim nesrećama (oko 900), a nadležni smatraju da će se bezbednost povećati rigoroznijim kaznama. Za vozače koji su i dalje prvi na udaru zakona najvažnija novina je pooštravanje kaznene politike i sankcije uvođenjem kaznenih poena.
    - Kada vozač stekne 18 negativnih poena privremeno gubi dozvolu. Da bi ponovo dobio dozvolu mora da plati sve novčane kazne za prekršaje koje je počinio, mora da ide na lekarski pregled, pohađa seminar i položi ispit iz unapređenja znanja iz bezbednosti saobraćaja. Tri meseca nakon svega toga, moći će ponovo da dobije dozvolu - kaže naš sagovornik iz MUP-a.
    Najviše negativnih poena dobijaće se za takozvanu nasilničku vožnju - 15, a za svaki prekršaj koji za posledicu ima saobraćajnu nezgodu predviđena su i tri dodatna kaznena boda. Osim negativnih poena, interesantno je i to što je smanjena dozvoljena količina alkohola sa 0,5 na 0,3 promila.
    - Jedan od glavnih problema je upotreba alkohola tokom vožnje. I u zemljama Evrope postoji intencija da se smanji vožnja u pijanom stanju jer se time poveća bezbednost u saobraćaju. Snizili smo nivo tolerancije sa 0,5 promila na 0,3 promila za amatere. Profesionalni vozači i dalje neće smeti da koriste alkohol. Pošto unošenje grožđa i još nekog voća može uticati na povećanje nivoa alkohola, odlučili smo se da do 0,3 primila alkohola u krvi bude dozvoljeno - kažu u MUP-u.
    Novčane kazne za saobraćajni prekršaj iznosiće, ako Skupština predlog usvoji, od 3.000 do 50.000 dinara, a duplo se povećavaju kada je dete u vozilu. Prema novom zakonu, vozači će prekršajno odgovarati i kad ih ne zaustavi saobraćajna policija jer će na putevima biti postavljen video-nadzor, pa će vozači biti kažnjeni ako ih kamera snimi prilikom prekoračenja brzine ili nepropisnog preticanja.
    - Neka vozači ne brinu da li policija ima video-nadzor. Imamo dosta sredstava neophodnih za primenu novog zakona - kaže sagovornik Blica iz MUP-a.
    Takođe, novim Zakonom o saobraćaju predviđeno je obavezno korišćenje oborenih svetala tokom vožnje, smanjenje ograničenja brzine sa 60 na 50 kilometara na čas u naseljenim mestima. Strogo će se sankcionisati korišćenje mobilnih telefona tokom vožnje, osim u slučaju da se koristi slušalica u jednom uhu, a sve prema isprobanim standardima na zapadu. Inače, novi zakon najsličniji je onome koji se već godinama primenjuje u Nemačkoj, ali su njegove odredbe prilagođene uslovima u Srbiji. Osim iz nemačkog, pojedine odredbe preuzete su i iz francuskog, hrvatskog i slovenačkog zakona.
    U Ministarstvu za infrastrukturu smatraju da je novi zakon potpuno usklađen sa propisima u EU i da podrazumeva promenu svesti građana o ponašanju u saobraćaju.
    - Jedna od veoma bitnih novina u novom zakonu je osnivanje Agencije za bezbednost saobraćaja, koju Vlada treba da formira u roku od 90 od usvajanja u parlamentu. Agencija će se, između ostalog, baviti izdavanjem licenci instruktorima koji će obavljati obuku budućih vozača. Teorijsku obuku trebalo bi da drže saobraćajni inženjeri, ali je predviđeno da to mogu da rade i fakultetski obrazovani ljudi koji imaju minimum pet godina radnog iskustva u poslovima vezanim za saobraćaj. Svi, međutim, moraju da dobiju licencu, kao i ispitna komisija - objašnjava za Blic Demir Hadžić iz Ministarstva za infrastrukturu i jedan od autora novog zakona.


    Milan Vujanić, profesor Saobraćajnog fakulteta:
    Mnogo loših rešenja
    Milan Vujanić, profesor na saobraćajnom fakultetu, kaže da je nelogično da predlagač novog Zakona o bezbednosti u saobraćaju bude MUP.
    - Ima mnogo loših odredaba, kao što je zabrana vozačima da poseduju uređaje za detektovanje policijskog radara, što je po važećem zakonu dozvoljeno. Treba kažnjavati vozače koji imaju uređaje za ometanje radara jer je to kriminal, ali obični uređaji za detektovanje treba da ostanu jer je to praksa u razvijenim evropskim zemljama - objašnjava Vujanić.

    Damir Okanović, predsednik Komiteta za bezbednost saobraćaja
    :
    Precenjen policijski zapisnik
    Ne podržavam novi predlog zakona jer je represivan. Najveća primedba odnosi se na odluku da policijski zapisnik bude neoboriv dokaz na sudu jer je to neustavno. Preventiva i povećanje svesti kod vozača ovim predlogom su zanemarene - smatra Okanović.

    Zlatan Zlatković, vlasnik Beogradskog taksija:

    Više posla za taksiste
    - Oštrije kazne daće sudijama za prekršaje bolji alat u rukama za kažnjavanje opasnih i nesavesnih vozača. Mnogi vozači moraće dobro da razmisle pre nego što pripiti sednu za volan - kaže Zlatkavić koji očekuje da će zbog toga taksi udruženja imati više posla.

    Nenad Cekić, autoškola Maxis:
    Važna teorijska obuka
    - Sada je problem jer kandidati sednu za volan i u toku obuke uče saobraćajne znake i pravila. Primenom novog zakona pre nego što izađu na ulicu u automobilu moraće da prođu teorijsku obuku - kaže Cekić i dodaje da novi zakon predviđa i dodatnu obuku i izdavanje licenci i za instruktore vožnje.
    Najvažnije odredbe
    - detaljnija kategorizacija vozačkih dozvola u zavisnosti od vrste vozila
    - zabrana korišćenja mobilnih telefona u toku vožnje i obavezno uvođenje hends fri uređaja
    - obavezni sertifikati za instruktore i auto-škole
    - stalno upaljena oborena svetla
    - zatvorska kazna do dve godine za vožnju bez posedovanja dozvole
    - zatvorska kazna do tri godine za vožnju pod dejstvom alkohola i odbijanja alko-testa
    - privremeno oduzimanje vozila za grublje prekršaje

    Bodovi za nesavesne vozače
    Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja primenjivaće kaznene bodove za prekršaje, čime će se smanjiti broj nesreća.
    Jedan bod - nepropisno parkiranje, nekorišćenje migavca, kretanje žutom trakom, nepoštovanje prvenstva prolaza...
    Dva boda - nepropuštanje pešaka na pešačkom prelazu, naglo smanjivanje brzine bez osnovanog razloga...
    Tri boda - nezaustavljanje pored vozila za prevoz dece, kada mališani ulaze ili izlaze iz vozila...
    Četiri boda - neprilagođena brzina, nebezbedno preticanje, neprekidna vožnja trakom za preticanje, nepropisno zaustavljanje na autoputu...
    Pet bodova - upotreba mobilnog telefona u toku vožnje, neispravni pneumatici i uređaji za zaustavljanje i upravljanje...
    Šest bodova - prolazak kroz crveno svetlo
    Sedam bodova - nasilnička vožnja, prekoračenje brzine za 100 odsto, ubacivanje ispred vozila na semaforu, izazivanje neposredne opasnosti ili nezgode neodgovarajuće učvršćenim ili vangabaritnim teretom, vožnja pod uticajem narkotika ili alkohola...

    Blic
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku

    damir okanović, predsednik komiteta za bezbednost saobraćaja:
    Precenjen policijski zapisnik
    ne podržavam novi predlog zakona jer je represivan. Najveća primedba odnosi se na odluku da policijski zapisnik bude neoboriv dokaz na sudu jer je to neustavno. Preventiva i povećanje svesti kod vozača ovim predlogom su zanemarene - smatra okanović.
    Нисам баш сигуран колико је добар овај закон, како лепо рече човек, нема превентиве и повећања свести. Мислим да није био проблем у закону већ у саобраћајној полицији. Пре пар дана ми је педер узео паре на изласку из Ветерника јер сам возио 71 уместо 60, а кад таксисти и слични дивљају, кад ликови возе ко манијаци, кад гуслаш иза неког 20 на сат јер прича на мобилни... нигде их нема.

    Смањили ограничење на 50... па ко ће то хеботе да поштује?
    И опет бесомучно лупање по џепу, 3000 па навише... плус бодови... само разлог више да се иживљавају над просечним пристојним возачем који наравно некад направи неки безазлен прекршај. Уместо да рецимо смисле неке мале казне, од 200-400 динара које ће стално лупати за ситне грешке да дисциплинују возаче, они направили казне од 3000 па навише да кољу.

    Никад у животу нисам никог ударио, пешака или возило, ни огребао, а наплаћао сам се пун к. казни, за престројавање, за појас, за хитну помоћ за сијалице за сајлу за налепницу, за црвено за два пива, за нешто мало брзине...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

  3. #3

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нисам баш сигуран колико је добар овај закон, како лепо рече човек, нема превентиве и повећања свести. Мислим да није био проблем у закону већ у саобраћајној полицији. Пре пар дана ми је педер узео паре на изласку из Ветерника јер сам возио 71 уместо 60, а кад таксисти и слични дивљају, кад ликови возе ко манијаци, кад гуслаш иза неког 20 на сат јер прича на мобилни... нигде их нема.

    Смањили ограничење на 50... па ко ће то хеботе да поштује?
    И опет бесомучно лупање по џепу, 3000 па навише... плус бодови... само разлог више да се иживљавају над просечним пристојним возачем који наравно некад направи неки безазлен прекршај. Уместо да рецимо смисле неке мале казне, од 200-400 динара које ће стално лупати за ситне грешке да дисциплинују возаче, они направили казне од 3000 па навише да кољу.

    Никад у животу нисам никог ударио, пешака или возило, ни огребао, а наплаћао сам се пун к. казни, за престројавање, за појас, за хитну помоћ за сијалице за сајлу за налепницу, за црвено за два пива, за нешто мало брзине...
    e to je zato sto vozis ko pi...
    Yosa je u pravu ...
    svima bodu oci ti sto divljaju a ne placaju kazne
    cesto imamo priliku nedeljom ujutru da im vidimo kola parkirana preko semafora po raskrsnicama na bulevara
    Da odvratan sam ali mi ih nije zao , samo me strah da ne nastrada neki slucajan prolaznik ...
    Ko je za jednu voznjicu
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Нисам баш сигуран колико је добар овај закон, како лепо рече човек, нема превентиве и повећања свести. Мислим да није био проблем у закону већ у саобраћајној полицији. Пре пар дана ми је педер узео паре на изласку из Ветерника јер сам возио 71 уместо 60, а кад таксисти и слични дивљају, кад ликови возе ко манијаци, кад гуслаш иза неког 20 на сат јер прича на мобилни... нигде их нема.

    Смањили ограничење на 50... па ко ће то хеботе да поштује?
    И опет бесомучно лупање по џепу, 3000 па навише... плус бодови... само разлог више да се иживљавају над просечним пристојним возачем који наравно некад направи неки безазлен прекршај. Уместо да рецимо смисле неке мале казне, од 200-400 динара које ће стално лупати за ситне грешке да дисциплинују возаче, они направили казне од 3000 па навише да кољу.

    Никад у животу нисам никог ударио, пешака или возило, ни огребао, а наплаћао сам се пун к. казни, за престројавање, за појас, за хитну помоћ за сијалице за сајлу за налепницу, за црвено за два пива, за нешто мало брзине...
    Ti k'o onaj Kunić kad psuje što mu je pauk digao auto, a platio parking ... za sat vremena doduše, a zadržao se 4! A video je i neke koji se parkiraju nepropisno!
    Druže, jel si se vezao? Nisi. Jel si vozio 60? Nisi. Jel treba da nosiš kapu? Treba. Pa 'de ti je? I vodu da sipaš u vazu za cveće
    Ima da plaćaš i da pevaš, a ne da gledaš šta drugi rade ili ne rade. Nema ovde udaranja po svesti dok ne krene ozbiljno šamaranje po džepu, za sve. Ako neko treba da stavi duple poene da bi nekom kretenu utuvio u glavu da vozi dete i pravi prekršaje, ja kažem neka budu i trostruki. Svi hoće da ovde bude bolje i lepše i da ne budemo više banana. Kako se podržavaju zakoni, banana još i truli. Nijedan nam ne valja.

    Niko ni za šta ne kreće od sebe... e to je pitanje svesti.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ti k'o onaj Kunić kad psuje što mu je pauk digao auto, a platio parking ... za sat vremena doduše, a zadržao se 4! A video je i neke koji se parkiraju nepropisno!
    Druže, jel si se vezao? Nisi. Jel si vozio 60? Nisi. Jel treba da nosiš kapu? Treba. Pa 'de ti je? I vodu da sipaš u vazu za cveće
    Ima da plaćaš i da pevaš, a ne da gledaš šta drugi rade ili ne rade. Nema ovde udaranja po svesti dok ne krene ozbiljno šamaranje po džepu, za sve. Ako neko treba da stavi duple poene da bi nekom kretenu utuvio u glavu da vozi dete i pravi prekršaje, ja kažem neka budu i trostruki. Svi hoće da ovde bude bolje i lepše i da ne budemo više banana. Kako se podržavaju zakoni, banana još i truli. Nijedan nam ne valja.

    Niko ni za šta ne kreće od sebe... e to je pitanje svesti.
    Izvini ovaj,ali ovo za džep ti ne pije baš vodu...jer pazi vidi ovako-najviše divljaju ovi što ne bi osetili ni da je kazna 30000 dinara,tako da ti je priča besmislena...dobro,nađe se i neki kreten bez para,ali 80% su kešovani kojima visina kazne u principu i ne igra neku ulogu...

    a da,slažem se sa yosinim postom,pravo u meso
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ovaj,ali ovo za džep ti ne pije baš vodu...jer pazi vidi ovako-najviše divljaju ovi što ne bi osetili ni da je kazna 30000 dinara,tako da ti je priča besmislena...dobro,nađe se i neki kreten bez para,ali 80% su kešovani kojima visina kazne u principu i ne igra neku ulogu...

    a da,slažem se sa yosinim postom,pravo u meso
    tebi je bilO chiji post odje besmislen,ti si odje izgleda najpametniji,najmudriji
    sushtina je da treba 'biti' po dzepU swe te nafurane swemoguce dileje..pa onda kad osjete,onda je mirnije more
      Vrh

  7. #7

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Izvini ovaj,ali ovo za džep ti ne pije baš vodu...jer pazi vidi ovako-najviše divljaju ovi što ne bi osetili ni da je kazna 30000 dinara,tako da ti je priča besmislena...dobro,nađe se i neki kreten bez para,ali 80% su kešovani kojima visina kazne u principu i ne igra neku ulogu...
    Izvini, ovaj... ako ti kažeš da ne pije vodu, onda je sigurno tako. Poenta priče ti je, kao i uvek, izmakla Nije bitno kome se naplaćuju kazne tj ko ima da plati - bitno je da se ne naplaćuju onom ko nije napravio prekršaj, kapiš? Znači - jedan vozač odgovara za svoj, život svojih putnika i živote koje ugrožava. Ako neko ugrožava tuđe živote kršeći propise, mi ne činimo ništa dobro i državu boljom time što radimo to isto.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    tebi je bilO chiji post odje besmislen,ti si odje izgleda najpametniji,najmudriji
    sushtina je da treba 'biti' po dzepU swe te nafurane swemoguce dileje..pa onda kad osjete,onda je mirnije more
    Pa normalno,neću da se pravim,ja sam sve naj
    Po džepu?Sad stvarno bezveze,ali ako ćeš da teraš 30 ili 40 u ponoć u blizini škole u dužini i do 1km,mislim stvarno


    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Izvini, ovaj... ako ti kažeš da ne pije vodu, onda je sigurno tako. Poenta priče ti je, kao i uvek, izmakla Nije bitno kome se naplaćuju kazne - bitno je da se ne naplaćuju onom ko nije napravio prekršaj, kapiš? Znači - jedan vozač odgovara za svoj, život svojih putnika i živote koje ugrožava. Ako neko ugrožava tuđe živote kršeći propise, mi ne činimo ništa dobro i državu boljom time što radimo to isto.
    Nije meni izmakla poenta,čim se neko ne slaže,ili je ne znam šta,ili mu je izmaklla poenta,e jeste dragi i slatki
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Pa normalno,neću da se pravim,ja sam sve naj
    Po džepu?Sad stvarno bezveze,ali ako ćeš da teraš 30 ili 40 u ponoć u blizini škole u dužini i do 1km,mislim stvarno

    precjenio si mozda malo swoje psihichke mogucnosti
    inache,ne radi se tU u kom wremenU i dje i slicno,nego sustinski alo bre ,sustinski treba da se driblajU mentoli,chak i bezobraznO
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    precjenio si mozda malo swoje psihichke mogucnosti
    inache,ne radi se tU u kom wremenU i dje i slicno,nego sustinski alo bre ,sustinski treba da se driblajU mentoli,chak i bezobraznO
    suštinski treba driblati mentole,ok

    praktično će me zaustaviti u 3h ujutro i naplatiti mi kaznu što sam prekoračio brzinu za 10-20km/h(tačnije pokupiće crvenu 80%)
    A opet,koj će mi i taj trošak zbog budalaština od zakona(ne,nisu dobri,nikakvi su tačnije rečeno mnogi i puni rupa tipa 40 ograničenje zbog škole,pa i u 3hujutro je tu toliko,šta ćeš,ili po Šumadiji sela koja se ni ne vide sa puta nigde,ali 50km/h je znak,a ponegde čak i 40km/h,i to i po nekoliko km...)
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    suštinski treba driblati mentole,ok

    praktično će me zaustaviti u 3h ujutro i naplatiti mi kaznu što sam prekoračio brzinu za 10-20km/h(tačnije pokupiće crvenu 80%)
    A opet,koj će mi i taj trošak zbog budalaština od zakona(ne,nisu dobri,nikakvi su tačnije rečeno mnogi i puni rupa tipa 40 ograničenje zbog škole,pa i u 3hujutro je tu toliko,šta ćeš,ili po Šumadiji sela koja se ni ne vide sa puta nigde,ali 50km/h je znak,a ponegde čak i 40km/h,i to i po nekoliko km...)
    TO su indiwidualne stwari po meni....ipak je ssustina owo 2-3 posta iznad
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Nije meni izmakla poenta,čim se neko ne slaže,ili je ne znam šta,ili mu je izmaklla poenta,e jeste dragi i slatki
    Ne daješ povoda da se veruje da si se u nekom momentu preispitivao, da bi neko pomislio da možeš dati procenu sebe. Možda ćeš jednom ubosti poentu kad budeš preispitao ono što ti inače prvo padne na pamet pa obavezno bubneš. I nemoj tu da mi prevrćeš očima jer ja i jesam slatka.

    praktično će me zaustaviti u 3h ujutro i naplatiti mi kaznu što sam prekoračio brzinu za 10-20km/h(tačnije pokupiće crvenu 80%)
    A opet,koj će mi i taj trošak zbog budalaština od zakona(ne,nisu dobri,nikakvi su tačnije rečeno mnogi i puni rupa tipa 40 ograničenje zbog škole,pa i u 3hujutro je tu toliko,šta ćeš,ili po Šumadiji sela koja se ni ne vide sa puta nigde,ali 50km/h je znak,a ponegde čak i 40km/h,i to i po nekoliko km...)
    Rupa u zakonu je ograničenje brzine? Koji će mi taj trošak?

    Inače, ja predlažem da onaj ko sastavlja zakon napravi anketu - koliko ste spremni da platite da bi divljali po ulici, pa prema tome da se određuje...
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  13. #13

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Ne daješ povoda da se veruje da si se u nekom momentu preispitivao, da bi neko pomislio da možeš dati procenu sebe. Možda ćeš jednom ubosti poentu kad budeš preispitao ono što ti inače prvo padne na pamet pa obavezno bubneš. I nemoj tu da mi prevrćeš očima jer ja i jesam slatka.
    OMG
    izvini,zaboravio sam da je zakon sve i svja...to je i Hitlera godinama na vlasti održalo,zakon je morao da se poštuje,zna se kako su prolazili oni što ga ne poštuju

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Rupa u zakonu je ograničenje brzine? Koji će mi taj trošak?
    Ne,rupa u zakonu je ograničenje od 40 km/h koje je tu zbog škole(sasvim opravdano),ali to isto ograničenje važi na tom istom mestu i u 3:00AM(pošto srpski nisam siguran da svi razumeju ) skroz bezrazložno,a dužina na kojoj znak ima važnost zna i do 1km da se protegne....

    O Šumadiji da ne govorimo i par imaginarnih sela po vojvoodini sa nekim ograničenjima brzine,a od sela nigde ni s

    Citat SQUAW kaže: Pogledaj poruku
    Inače, ja predlažem da onaj ko sastavlja zakon napravi anketu - koliko ste spremni da platite da bi divljali po ulici, pa prema tome da se određuje...
    Ma možeš satire da pišeš,znam,samo ne znam možeš li išta drugo da napišeš,ozbiljno a tolerantno,onako baš kako treba
    Poruku je izmenio Uprolazu, 12.04.2009 u 00:25 Razlog: teška budalaština :P
      Vrh

  14. #14

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    po ovome se vidi da se spremamo za jevropu, ubrzano
    bojim se da tachkice nece upristojiti naseg vozacha........
    worst day of fishing is better than excellent day at work
      Vrh

  15. #15

    Odgovor: Kazneni poeni bi trebalo da spasu stotine života

    Citat squaw kaže: Pogledaj poruku
    ti k'o onaj kunić kad psuje što mu je pauk digao auto, a platio parking ... Za sat vremena doduše, a zadržao se 4! A video je i neke koji se parkiraju nepropisno!
    Нисам! Сем тога, у НС кад се паркираш непрописно носе ти ауто, а кад не платиш паркинг, залепе ти поклон уплатинцу од хиљаду динара.

    druže, jel si se vezao? Nisi. Jel si vozio 60? Nisi. Jel treba da nosiš kapu? Treba. Pa 'de ti je? I vodu da sipaš u vazu za cveće
    Ima da plaćaš i da pevaš, a ne da gledaš šta drugi rade ili ne rade. Nema ovde udaranja po svesti dok ne krene ozbiljno šamaranje po džepu, za sve. Ako neko treba da stavi duple poene da bi nekom kretenu utuvio u glavu da vozi dete i pravi prekršaje, ja kažem neka budu i trostruki. Svi hoće da ovde bude bolje i lepše i da ne budemo više banana. Kako se podržavaju zakoni, banana još i truli. Nijedan nam ne valja.

    Niko ni za šta ne kreće od sebe... E to je pitanje svesti.
    Ја увек крећем од себе! Тако је, кршио сам закон, јео сам говна, тим речима, нервира ме што су ме кажњавали, али то није поента. Поента је да је систем лош. Ја сам скоро па максимално савестан возач, никад неки већи проблем у саобраћају нисам направио, возим дужи низ година - а малтене не може да прође заустављање да ме не казне за нешто! Еј бре, 71 уместо 60, на полуаутопуту! Не направим никакав прекршај, рутинска контрола, и хоп, каже госн хрватски полицајац - немате налепницу државе, то је 45 евра. Ја погледам, стоји лепо траг од налепнице, назиру се слова, ладно ми је неко скинуо! То је бре малтретирање грађана, кажњавају ме у Србији, Хрватској, Босни... обожавају ме! Добро вече како сте, добро вече добро смо. Јесте ли шта пили? Нисам. Јесам ли направио неки прекршај? Нисте. Везан сам. Имате ли опрему? Имам? Јел можете да покажете... могу, ево, троугао, хитна помоћ, сајла, сијалице... чек чек, де вам је прва помоћ... хоп, не могу да је нађем. А, казна. Да ли се смањио број погинулих на путевима зато што мене дркају за сваку глупост и стиницу више од деценије? Направили сте зграде у уским улицама где су биле куће па сад имате београдски саобраћај у сеоским улицама, дозвољавате да се аутомобили паркирају у десној траци пута, пред семафорима, лику се приједе бурек, стане пред тобом на семафору и упали сва четири мигавца, полиције нигде, па ти немој да га обилазиш преко оне пуне пред семафором, чекај да се одлучи да ли ће са месом или са сиром!
    Да, треба шамарање по џепу, али за озбиљне прекршаје, а за ситне - ситан новац, али појачана контрола! А не овако, саобраћајаца никад нигде кад ти требају, а кебаће те на идиотским местима и лупати ти бодове и узимати новац за будалаштине, као и досад, само што ће то сад бити већи новац плус бодови. Шта је било? Престројили сте се без мигавца. Да, јесам, то је зато што ви кретени нисте лепо обележили која трака је за где, па морам да гледам у пасуљ, и да се убацујем кад сконтам. То није наш проблем, гле, и дете вам је у колима, то је 7000 динара...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле
      Vrh

Strana 1 od 5 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Imam predlog!
    Autor SQUAW u forumu Predlozi, pohvale i kritike
    Odgovora: 568
    Poslednja poruka: 25.06.2016, 02:47
  2. Izmene Zakona o bezbednosti u saobraćaju
    Autor Necromancer u forumu Auto-moto
    Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 26.02.2015, 13:00
  3. Novi Zakon o bezbednosti saobraćaja na putevima
    Autor nenad.bds u forumu Auto-moto
    Odgovora: 76
    Poslednja poruka: 20.09.2010, 23:19
  4. Zakon o bezbednosti saobraćaja.
    Autor alokin74 u forumu Spomenar
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 09.08.2008, 09:35

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •