Roland Garros 2009. - Strana 4
Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234
Prikaz rezultata 46 do 55 od ukupno 55
  1. #46

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    propustio da se nadaš da će Davidenko osvojiti RG
    a za del potra, pa ne mislim da on ima problem sa time ko se nalazi sa druge strane mreže
    to će pre doći glave Rodiku ili Davidenku, pa čak i federeru ako sa druge strane bude bio marej
      Vrh

  2. #47

    Odgovor: Roland Garros 2009.



    RG: Kirstea "nažuljala" Jelenu


    Srbija više nema predstavnika u singlu na Rolan Garosu. Sorana Kirstea je zaustavila Jelenu Janković - 3:6, 6:0, 9:7.
    U meču koji je trajao čak dva sata i 44 minuta, 19-godišnja Rumunka, 41. teniserka sveta, zasluženo je došla do najznačajnijeg trijumfa u karijeri i plasmana u četvrtfinale gren slema u Parizu.
    U dramatičnoj završnici delovala je spremnije, nije se predavala ni u jednom momentu. U drugom i trećem setu je igrala odlično dok je Jelena bila daleko ispod svojih mogućnosti.
    O tome govori i statistika. Rumunka je u drugom i trećem setu imala znatno više direktnih poena - 34:11. Sve vreme se dobro kretala i snažno udarala lopticu. Možda je i ranije mogla da završi meč, ali je plaćala ceh neiskustvu. Ruka joj je nekoliko puta zadrhatala kada je bila nadomak uspeha.
    Ipak, posle maratona, Kirstea je iskoristila treću meč loptu na servis Jelene Janković, koji nije uspela da ponovi rezultat sa prošlogodišnjeg Rolan Garosa, kada je stigla do polufinala.
    Mlada Rumunka je prethodno već napravila nekoliko iznenađenja na Rolan Garosu, eliminisavši nosioce, Francuskinju Aliz Korne (21) i Dankinju Karolin Voznijacki (10), ali je peti favorit turnira ipak bio preveliki zalogaj za nju.
    Džej Džej je dobro otvorila svoj prvi meč sa Kirsteom i povela 3:0. Rumunka se tada "upisala" na svoj servis, a onda i u potpunosti opustila. Oslobodila se početnog grča i kako je vreme odmicalo, sve je više pretila Srpkinji.
    Kirstea nije uspela da odmah uzvrati brejkom, iako je imala šanse za to, ali je kod vođstva Jelene od 4:1, "vezala" dva gema.
    Ipak, Jelena se trgla na vreme i uspela da privede set kraju posle 41 minuta - 6:3.






    Srpkinja je loše ušla u nastavak meča i dozvolila 41. teniserki sveta da stekne prednost od 3:0 (uz jedan brejk). Tada je Jelena zatražila lekarsku pomoć zbog problema sa prstima na nozi. Od doktorke je tražila da joj iseče patiku i "oslobodi" prst.
    Tada je postalo jasno da žulj ograničava kretanje srpske teniserke, koja je delovala nervozno i pokušavala da skraćuje poene. Rumunka je to znala da iskoristi, nastavila je da kontroliše igru i lako stigla do ubedljivih 6:0 (34 minuta).
    Jelena Janković je seriju rivalke uspela da prekine tek posle sedam gemova. Uz mnogo muka izjednačila je na 1:1 u trećem setu i prekinula niz Rumunke, koja je u tim trenucima letela po terenu Suzan Lenglen, puna samopouzdanja, a i publika joj je bila naklonjena.
    Teniserke su "čuvale" servise do 4:4, a onda je 19-godišnja teniserka pod pritiskom pogrešila četiri puta i omogućila Srpkinji da načini brejk. Međutim, Jelena nije materijalozovala tu prednost iako je gem na svoj servis počela sa 30:0. Rumunka je osvojila četiri uzastopna poena - 5:5.
    Brejkova nije bilo u narednih pet gemova, ali jeste onda kada je Jelena Janković najmanje želela. Umor je znatno više uticao na Srpkinju, počeli su da je "hvataju" i grčevi, pa je Rumunka zasluženo trijumfovala - 7:9.
    Sorana Kirstea će se u četvrtfinalu sastati sa pobednicom meča Virdžin Razano (Francuska) - Samanta Stosur (Australija, 30. nosilac).

    (MONDO, foto AP)
      Vrh

  3. #48

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    ... Jelena ima lepu sansu da dogura daleko, da je ne ureknem, pupupu.
    nemoj slučajno da ti se desi da me pogledaš sas te rvoje oči...



    Danas poispadali svi za koje sam navijao

    I JJ i Hass
    nema Safina, nema Hassa, Djokovića
    sada mi ostaje da navijam za Monfilsa, mada mislim da on ima najmanje šansi da osvoji RG
    doduše da budem iskren nisam se ni za tomija nadao da će ovoliko dogurati, a kamoli da će imati 2:0 protiv Federera
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 01.06.2009 u 22:34 Razlog: Hass
      Vrh

  4. #49

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Ja se nisam ni nasekirala nesto kad budu pocele da igraju na normalnom, konstantnom nivou, onda cu da se sekiram. Jeste mi zao, ali je Rumunka sasvim zasluzeno dobila mec.
    I dalje cu da navijam da Feda zbog same titule koja ce mu znaciti i zbog tog rekorda, ali nista vise od toga.
    Nemam favorita, otpisan mi je Conga.. ostao mi Davidenko jos samo kod zena.. pa Dinara ili Kuznjecova..
    Sve u svemu, moji favoriti su otisli kuci, tako da mi nije sad interesantno.. navijam za Zikija
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  5. #50

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Danas je odigrano finale i pobedila je Kuznjecova koja je ovaj put majstorski igrala...





    RG: Svetlana ostavila Dinaru bez krune


    Dinara Safina nije naučila lekciju od prošle godine, titula Rolan Garosa je u rukama Svetlane Kuznjecove!
    Sedma teniserka sveta u finalu je pobedila prvu, rezultatom 2:0 (6:4, 6:2), posle sat i 14 minuta igre.
    Kuznjecova je iskoristila pet od sedam brejk lopti, u drugom setu dve od dve i zasluženo osvojila tek drugi gren slem trofej u karijeri, posle US opena 2004, kada je imala samo 19 godina.
    Safina kao da nije želela da izađe iz društva Jelene Janković. Njih dve ostaju jedine među 19 igračica koje su boravile na vrhu WTA liste, a da ni pre ni posle toga nisu osvojile nijedan od četiri najznačajnija turnira!
    Safina je prošle godine u Parizu poražena u finalu od Ane Ivanović, a zimus u Melburnu od Serene Vilijams. Kao ove subote protiv Kuznjecove, nije uspela da iz sebe izvuče maksimum i završila je sa 0:2 i suzama u očima.
    Kuznjecova je posle pomenutog trijumfa u Njujorku za nepunih pet godina odigrala dva gren slem finala i oba izgubila od Žistin Enan (Rolan Garos 2006, US open 2007).
    Ovog puta, u duelu sa zemljakinjom i dobro poznatom rivalkom (Svetlana je iz Sankt Peterburga, a Dinara Moskovljanka), bila je daleko smirenija i nije dozvolila da je bilo šta izbaci iz ritma.
    Safinu kao da je velika želja oterala u greške, greške u sumnju u sopstvene mogućnosti, a sumnja u agoniju. Uostalom, setimo se njenog brata Marata… Temperament najčešće nije bio saveznik članovima te teniske porodice.
    Naravno, Safina je imala svoje šanse, posebno u prvom setu, koji je započela brejkom, da bi već u narednom gemu Kuznjecova uzvratila i izjednačila na 1:1.
    Osmi gem doneo je Kuznjecovoj preokret. Povela je sa 0:40, Safina smanjila na 30:40, a onda nije imala sreće, pošto je loptica nezgodno odskočila ispred nje i omogućila protivnici da servira za set.
    Safina je majstorski produžila borbu za 1:0. Bez izgubljenog poena se revanširala za brejk i smanjila na 5:4, da bi onda ostala bez koncentracije i prepuštanjem još jednog servis-gema praktično poklonila set Kuznjecovoj.
    Živci su od tog trenutka bili veliki adut nove šampionke. Drugi set tekao je bez većih uzbuđenja, dok nije iskoristila prvu brejk loptu na obe strane i povela sa 4:2. I to je praktično bio kraj.
    Kuznjecova je na svoj servis lako povisila na 5:2, a onda samo čekala da Safina dokusuri samu sebe. To je ova i učinila, kada je pri 30:40 odservirala sedmu dvostruku grešku…

    (MONDO, foto: AP)
      Vrh

  6. #51

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    RG: Federer konačno u redu Musketara

    Rodžer Federer je bogatoj riznici trofeja konačno dodao i Kup musketara. Švajcarac je u finalu Rolan Garosa pobedio, ipak nedoraslog, Robina Soderlinga 3:0 (6:1, 7:6, 6:4).
    Posle 115 minuta bacio se na kolena i pustio suzu. Ali za razliku od prethodnog puta kada nije mogao da podnese poraz od Rafaela Nadala, sada su to bile suze radosnice. Zasluženo!
    Federer je tako zakoračio u legendu. Njegov uspeh na pariskoj šljaci ima prefiks istorijski iz više razloga.
    Samim plasmanom na završnu predstavu izjednačio je rekord Ivan Lendla, jer mu je to bilo 19. gren slem finale, a trijumfom nad Šveđaninom, postao je tek šesti teniser koji je osvojio sva četiri najveća turnira. Simbolično, pehar mu je uručio Andre Agasi, poslednji igrač kome je to uspelo.
    Takođe, Federer je izjednačio i rekord Pita Samprasa po broju osvojenih gren slem trofeja - 14.
    Poslednju prepreku pred ulazak u legendu predstavljao mu je čovek koji mu je sa puta sklonio najtežeg mogućeg rivala - Rafaela Nadala. Soderling je izbacio četvorostrukog uzastopnog osvajača Rolan Garosa, a zatim je Federer preko njegovih leđa došao do trona u Parizu.

    Bio je to deseti duel njih dvojice i deseta pobeda trenutno drugog tenisera sveta.
    Od početka meča se mogao naslutiti epilog. Soderling (25. na ATP listi) je samim ulaskom u finale, pre koga je bio bolji od Ferera, Nadala i Gonzaleza, napravio najveći uspeh u karijeri. Korak dalje nije mogao.
    U meč je ušao sa okovima oko nogu, a sa druge strane mreže je stajao silno motivisani Federer, koji nije imao nameru da razgaljuje srca ljubitelja tenisa atraktivnim poenima već da racionalnom igrom dođe do toliko željenog trofeja.

    U većem delu meča nekadašnji "broj jedan" svetskog tenisa delovao je skoncentrisano i smireno, naročito pri servisu, koji mu je bio najjače oružje (16 asova).
    Šveđanin nije ni postao svestan da igra u finalu gren slema, a Švajcarac je već vodio 1:0 u setovima. Posle samo 23 minuta, Federer je načinio čak tri brejka - 6:1.

    Opustio se senzacionalni finalista drugog gren slema u 2009. godini u nastavku, zaigrao mnogo bolje i sveo greške na minimum. Ipak, i dalje nije imao rešenje za Federerov servis...
    Tokom četvrtog gema počela je da pada kiša, ali meč nije prekinut zbog vremenske neprilike već zbog navijača koji je istrčao na teren, došao do Federera, pokušao da mu stavi kapu na glavu, ali kada nije uspeo, počeo da beži preko mreže, stiglo ga je obezbeđenje i iznelo sa terena.
    Ispostavilo se da je to bio Džimi Džamp, čuveni navijač Barselone, poznat po mnogobrojnim upadima na teren na različtim sportskim događajima.
    To kao da je malo poljuljalo Švajcarca, ali nedovoljno da bi njegov rival to iskoristio.
    Ušlo se u taj-brejk...
    A onda je Federer ponovo počeo da "puca" nepogrešivo. Uz četiri asa, stigao je do 7:1. Drugi set trajao je 49 minuta.
    "U tom periodu igre bilo je teških trenutaka, a upravo je drugi set prelomio meč", ocenio je pobednik.
    On je odmah na startu trećeg seta (trajao 43 minuta) ponovo oduzeo servis rivalu. Pa iako se Soderling ni posle toga nije predavao, pokazalo se da nije dovoljno zreo da u tako važnom meču parira takvoj veličini kakav je Federer.
    Švajcarac je, međutim, načinio dve velike greške i dozvolio Soderlingu da dođe do jedine dve brejk prilike na meču, pri vođstvu Federera 2:1 i 5:4. Ipak, izvukao se i odmah zatim iskoristio prvu meč loptu.
    "Dao si mi lekciju kako se igra tenis. Za mene, ti si najbolji igrač u istoriji", obratio se Šveđanin Federeru posle meča.
    "Šalio sam se sa najbližim saradnicima da niko ne može da me pobedi deset puta. Ali, može", dodao je Soderling zahvaljujući se svima koji su mu pomogli da načini veliki uspeh.
    Zatim je mikrofon uzeo Rodžer Federer.
    "Teško je bilo šta reći u ovom trenutku. Osećaj je magičan", počeo je priču sa suzama u očima, a onda se okrenuo ka Andreu Agasiju.
    "Sada znam kakav je osećaj osvojiti sva četiri gren slema. Drago mi je što sam trofej dobio baš od tebe", rekao je na kraju Rodžer Federer.
    (MONDO)
    (Foto:Getty Images)

    Baš je postao plačljivko
      Vrh

  7. #52

  8. #53

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Plačljivko, da Ali, valjda je on ipak čovek sa emocijama, nosio je teret i favorita i borbe za ulazak u legende...sad je zaista upisan u istoriju svetskog tenisa kao jedan od naj, naj
    Svaka njemu čast i na igri svih ovih godina i na smirenosti i na ''mirnoj'' ruci
    I dalje navijam za njega (pod uslovom da ne igra naš Nole ) i volela bi da ga još dugo pratimo na turnirima diljem sveta...
      Vrh

  9. #54

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Svaka mu cast, od ranog ispadanja Noleta i Nadala, navijah za njega, jer mu je zaista i bila jedinstvena prilika da osvoji ovo, mozda poslednja sansa, koju je iskoristio. Necu navijati na dalje za njega, sigurno, ali ako mu se racuna minuli rad.. ovo je zasluzio
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  10. #55

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    I tako nekako prodje jos jedan French Open. Za mene potpuno nezanimljiv. Tj. postao je nezanimljiv kada su redom poceli da ispadaju Nole, Ana, Rafa, i JJ. I dalje sam pratila i gledala ali onako nekako ravnodusno. Drago mi je sto je Svetlana Kuznecova uspjela da osvoji drugi Grand Slam posle pregrst finala u kojima je gubila. Eto i Rodzer uzeo Roland Garros. Usao u istoriju... ali... nije pobijedio Rafu

    Ukratko. Safina se opet raspala u finalu. Sestre Vilijams nisu nikad bile izraziti favoriti na sljaci. Nova garda nadolazi na celu sa Vikom Azarenkom i Karo Vozniacki.
    "Young guns" podbacili. Rodik prvi put na French Open-u usao u drugu sedmicu. Div sa licem djecaka pokazao da se uskoro prikljucuje velikoj cetvorci...
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

Strana 4 od 4 PrvaPrva ... 234

Slične teme

  1. Roland Garros 2012
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 17:35
  2. Roland Garros 2010.
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 04.06.2010, 21:09
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 21:07
  4. Roland Garros 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2008, 13:51
  5. Roland Garros 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 14:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •