Roland Garros 2009. - Strana 3
Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 31 do 45 od ukupno 55
  1. #31

    Odgovor: Roland Garros 2009.



    RG: Džej Džej ekspres u osmini finala


    Jelena Janković na svakom meču na Rolan Garosu igra sve bolje. Potvrda da bi ove sezone mogla da napravi najbolji rezultat u karijeri u Parizu stigla je i u meču trećeg kola, gde je srpska teniserka "počistila" Australijanku Jarmilu Grot sa 2:0, po setovima 6:1, 6:1.

    Koliko je Jankovićeva bila superiorna na tom meču potvrđuje i podatak da je protivnici prepustila samo dva gema.
    Australijanka je na startu meča napravila brejk, a Džej Džej je zatim vezala 11 gemova zaredom, a onda i na kraju duela opet dozvolila Grotovoj da se malo obraduje, prepustivši joj još jedan gem na svoj servis!
    Iako se Jelena tokom duela požalila na bolove u predelu stomaka, to se nije odrazilo na njenu igru. Naprotiv, ona je delovala isuviše sigurno, superiorno u odnosu na rivalku, kao da odrađuje lakši trening, koji je trajao samo 66 minuta.
    Jankovićeva, koja je protiv Grotove igrala gotovo bez dodadavnja gasa, u osmini finala sastaće se sa boljom iz duela Rumunke Sorane Kirstee i desetog nosioca, Karoline Vozniacki iz Danske.
    Džej Džej do sada nije imala priliku da odmeri snage sa Rumunkom, koja na WTA listi zauzima 41. mesto, dok protiv Vozniacki ima pozitivan skor.
    Sa danskom teniserkom, koja je trenutno deseta igračica sveta, igrala je dva puta prošle godine na Vimbldonu i US Openu, i oba puta slavila u tri seta.

    (MONDO)
      Vrh

  2. #32

    Odgovor: Roland Garros 2009.




    RG: Kolšrajber srušio Noletov san


    Filip Kolšrajber srušio je snove Novaka Đokovića da bi u Parizu mogao da se dokopa drugog Gren slem trofeja u karijeri.
    Nemački teniser je u trećem kolu ubedljivo trijumfovao protiv četvrtog nosioca sa 6:4, 6:4, 6:4 i izborio plasman među 16 najboljih na turniru.
    Šokantni poraz Đokovića usledio je posle odličnog starta. Najbolji srpski igrač je poveo sa 4:1, ali je 31. sa ATP liste preuzeo incijativu i sa pet vezanih gemova stigao do preokreta i vođstva od 1:0 u setovima.
    Nemački teniser je i u nastavku igrao u istom ritmu. Osokoljen posle odlične partije u prvom delu meča, on je u potpunosti diktirao ritam, što mu je vrlo brzo donelo novu, ubedljivu prednost od 5:1.
    Đoković je nakon toga uspeo da se pribere, vrati u igru i dobije tri gema zaredom (4:5), ali iskusni Kolšrajber ipak nije dozvolio da prokocka ubedljivo vođstvo.
    Konačno u trećem setu vodila se najneizvesnija borba. Igrači su čuvali svoje servise do devetog gema, kada je Kolšrajber na krilima visokog vođstva sjajnim udarcima uspeo da napravi ključni brejk, nakon čega je i definitivno sa uspehom okončao ceo meč i obezbedio prolaz u osminu finala.
    Novak Đoković je u Pariz stigao kao jedan od favorita za titulu, a posle sjajnog meča sa Rafaelom Nadalom na turniru u Madridu, svi su očekivali još jedan okršaj sa Špancem i na šljaci Rolan Garosa. Ipak, uprkos ne tako lošoj igri, Nole je neočekivano rano završio učešće na drugom Gren slemu sezone.
    Kolšrajber je u subotu igrao mnogo bolje i naterao je srpskog tenisera da načini više neiznuđenih greški - 38 (Nemac imao 22), a Đoković je imao i veoma loš procenat realizacije na drugi servis 41 odsto, naspram 64, koliko je ostvario Kolšrajber.
    Konačno, Novak je iskoristio tek dve od šest brejk lopti, od čega samo jednu od četiri u drugom setu.
    Đoković će se posle prošlogodišnjeg polufinala sada već okrenuti pripremama za Vimbldon, dok će se Kolšrajber za prolaz u četvrtfinale boriti sa Tomijem Robredom, koji je u trećem kolu eliminisao Argentinca Maksima Gonzalesa rezultatom 4:6, 7:5, 6:1, 6:0.

    (MONDO)
      Vrh

  3. #33

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    newjerowatno sta nam radi...mislim da nikad nece napredowati,da ce uwjek biti 3-4...pi....nema on to nesto za totalni swjetski wrh....
    inace,immam osjecaj,da sam se ja wise iznerwirao juce nego on posle poraza od tandara mandara broc igracha
      Vrh

  4. #34

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    E Nole,Nole ima ti jos da ucis dok ne doguras do vrha tj dok ne budes na frhu.....
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  5. #35

    Odgovor: Roland Garros 2009.




    Anin oproštaj od trona!


    Rolan Garos će u narednih godinu dana imati novog šampiona u ženskoj konkurenciji.
    Ana Ivanović u nedelju se oprostila od najvrednije krune u karijeri, pošto je u meču osmine finala izgubila od Beloruskinje Viktorije Azarenke - 2:6, 3:6, posle sat i 15 minuta igre.
    Azarenka ide u četvrtfinale, na Dinaru Safinu, prvu teniserku sveta i aktuelnu vicešampionku Rolan Garosa, koja na ovom turniru deluje maksimalno spremno da ode korak dalje.
    Kako je igrala Ivanovićeva? Rezultat kaže: loše.
    Ko je gledao meč, složiće se da jednostavno nije igrala dovoljno strpljivo, dovoljno pametno... Ne može u svakom poenu da se napravi viner, niti se recept za pobedu nalazi u udaranju loptice iz sve snage, svaki put.
    Azarenka se uglavnom dobro branila, igrala solidno sa osnovne linije i na kraju ispala bolja teniserka nego što objektivno jeste. Po konačnom rezultatu.
    Na mestu na kojem je juna 2008. poletela do zvezda, Ana je pokazala da još nije izašla iz krize u koju je upala nedugo po osvajanju jedine gren slem titule. U poslednjih godinu dana ima tek jednu titulu (Linc) i jedno finale (Indijan Vels), samo šest puta je uspela da veže dve ili više pobeda... I to nije slučajnost.
    Ivanovićeva ima udarce za vrh svetskog tenisa. Ali ako na 24 vinera napravi 20 neiznuđenih grešaka, kao u nedelju, onda je poraz logičan ishod. Kod Azarenke je taj odnos bio znatno uravnoteženiji - 14 prema sedam.
    Beloruskinja je od deset brejk šansi iskoristila šest, što govori o njenoj efikasnosti, ali ne govori koliko je u tim poenima bilo poklona protivnice. Ana je imala pet brejk lopti i dve pretočila u osvojene gemove, obe u drugom setu.
    Srpska teniserka je poslednji priključak u prvom delu meča imala kod rezultata 2:3. Azarenka je od tog trenutka osvojila sedam gemova zaredom i bilo je to 2:6, 0:4.
    Ana zaslužuje komplimente što je ostatak meča učinila neizvesnim, mada je sigurno mogla i bolje od konačnih 3:6.
    Posle brejka za 2:4, odmah je prepustila Azarenki svoj servis gem. Zatim je na putu do novog brejka (3:5) pružila maestralnu igru, ali šta to vredi, kada je pri vođstvu od 30:0 poslala čist smeč u aut i nije uzela više nijedan poen?
    Posle Novaka Đokovića, još jedna srpska uzdanica pakuje kofere.
    Ostaje nam da u drugoj nedelji turnira navijamo za Jelenu Janković, koja se u ponedeljak sastaje sa Soranom Kirsteom, kao i za Nenada Zimonjića u dublu sa Danijelom Nestorom. Nije ni to malo, ali je znatno lošije nego prošle godine.

    (MONDO, foto: FFT)
      Vrh

  6. #36

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Iznenađenjima nikad kraja...


    RG: Pao i Nadal!




    Moralo je i to jednom da se dogodi.
    Rafael Nadal doživeo je prvi poraz u karijeri na Rolan Garosu, ali do toga nije došlo u finalu sa Đokovićem ili Federerom, kako su mnogi maštali, nego onda kada to niko nije očekivao.
    Utoliko je senzacija veća, jer je njen autor u osmini finala bio Šveđanin Robin Soderling, 25. na ATP listi, teniser koji u Parizu nikada nije stigao dalje od trećeg kola.
    Soderling je prekinuo Nadalovu seriju od 31 pobede i četiri trijumfa na Rolan Garosu, savladavši ga sa 3:1, po setovima 6:2, 6:7 (2:7), 6:4, 7:6 (7:2). U četvrtfinalu će igrati sa Nikolajem Davidenkom ili Fernandom Verdaskom.
    Duga je lista igrača koji su Nadalu od 2005. naovamo pre bili sparing partneri ili "vreće za udaranje", nego dostojni protivnici na Rolan Garosu.
    Osvajajući trofeje, za pet godina je izgubio ukupno sedam setova, u proseku jedan na svaka četiri i po meča. Ove godine je trojicu pobedio sa po 3:0, ali eto, našao se i taj junak koji će do sada superiornog Majorčanina poslati na tribine stadiona Filip Šatrije.




    Ko je sada favorit?





    Zanimljivo je da je Soderling igrao sa Nadalom u prvom kolu Rolan Garosa 2006. godine i izgubio rezultatom 2:6, 5:7, 1:6. Prethodno je dve godine zaredom ispadao od Korejanca Li Hjung Taika, 2007. ga je tukao Albert Montanjes, a proletos Žilijen Beneto.
    Pored Soderlinga, Nadal je kao "recke" na zidu upisao još 23 igrača.
    To su: Lars Burgsmiler, Ksavijer Malis, Rišar Gaske, Sebastijan Grožan, David Ferer, Rodžer Federer (četiri puta), Marijano Puerta, Kevin Kim, Pol Anri Matje, Lejton Hjuit (tri puta), Novak Đoković (tri puta), Ivan Ljubičić, Huan Martin Del Potro, Flavio Ćipola, Albert Montanjes, Karlos Moja, Tomas Belući, Nikolas Devilde, Jarko Nieminen, Fernando Verdasko, Nikolas Almagro, Markos Danijel i Teimuraz Gabašvili.
    Ali u nedelju, 31. maja 2009, stavljena je tačka na jednu od najimpresivnijih tradicija u svetskom sportu.
    Ostaje da se vidi da li je u pitanju samo "zamor materijala", vidljiv još pre dve nedelje na Mastersu u Madridu i kako će Nadal proći na Vimbldonu, gde mu prvi put u karijeri predstoji odbrana titule.
    A dokle može Soderling...? I ko je sada favorit za osvajanje Rolan Garosa?
    Rodžer Federer nikada neće imati bolju šansu da osvoji jedinu gren slem titulu koja mu nedostaje, a uz to se i izjednači sa Pitom Samprasom na "večnoj listi".

    (MONDO, foto: AP)
      Vrh

  7. #37

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Svako jutro kad se probudim pa pogledam rezlutate, mal' me ne opali daba.
    Jbt, prvo Nole, pa Ana, pa Nadal. Sta je sledece? Hoce li tenis da prenose na nekom Ski-fi kanalu. Najvise mi je zao Noleta, posebno posle poraza Nadala. Ovo mu je bila njveca sansa da ga osvoji, sad kad nema Nadala na putu. Nadala mi je zao jer nije odbranio titulu, sad kad nema Noleta na putu.
    Verujem da su Nole i Nadal premoreni posle sjajne sezone sljake, Nole posebno. Nije mu trebao Serbia Open, tu se istrosio maksimalno i psihicki i fizicki, a i polufinale Madrida kad je bio nadomak trijumfa. Ne verujem da ga je toliko to polufinale smorilo koliko ga je zaista premor stigao. Zao mi je sto je izgubio, vec sam dva dana u bedaku. Sad nemam nekog favorita za osvajanje, zao mi je sto se Federer i Marej provlace jer igraju sa igracima koji se ukenjaju kad igraju protiv njih. Volela bih da pobedi Conga ili Davidenko, mooooozda i Federer da bi upotpunio svoju kolekciju i postao najbolji. Lako je sad kad mu je put otvoren, da ne pominjem koliko mu je ego napumpan sad kad Nadala nema. Ne bih volela da Marej pobedi.
    Sad kad nema Ane, navijam za Jecu. Drago mi je sto se Sarapova vraca, iako ne navijam za nju, bez nje tenis nije bio toliko zanimljiv
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  8. #38

  9. #39

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Citat starsica kaže: Pogledaj poruku
    Sad kad nema Ane, navijam za Jecu. Drago mi je sto se Sarapova vraca, iako ne navijam za nju, bez nje tenis nije bio toliko zanimljiv


    I ja sada navijam za Jecu.
    Jbg. Mislila sam da Ana ima veće šanse da stigne do finala, ali sad, posle ove današnje blede igre...nisam sigurna da može da se vrati u sam vrh. Šarapova bogami praši...vraća se izgleda u velikom stilu...Danas je igrala upravo onako kao i pre pauze.
    Što se muških tiče, nemam više favorita, a od preostalih, volela bi da pobedi Federer. Da je ostao Verdasko, navijala bi za njega, ovako moj favorit je Federer.
      Vrh

  10. #40

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Meni vise niko nije favorit u muskoj konkurenciji, iako cu da navijam za Feda, samo zbog titule, ne zbog neke ljubavi prema njemu. Ono sto ne bih volela je da Marej slavi. Ali dobro, ima jos nedelju dana da se igra. Volela bih, npr. da Conga osvoji RG ili Davidenko.
    Jeca mi nije bila glavni favorit zato sto sam navijala za Anu da odbrani titulu, sto nije uspela. Mislim da Jeca moze stvarno, ali da je ne ureknem, samo neka igra i bice dobro.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  11. #41

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    newjerowatno sta nam radi...mislim da nikad nece napredowati,da ce uwjek biti 3-4...pi....nema on to nesto za totalni swjetski wrh....
    inace,immam osjecaj,da sam se ja wise iznerwirao juce nego on posle poraza od tandara mandara broc igracha
    ne mislim da je kolšrajber tandara mandara broć igrač, to je kategorija igrača kao što su Stepanek, Tipsarević ili Verdasko do juče
    može mnogo više nego što to pokazuje njegov ranking, fizički odlično pripremljen
    odlično barata svim udarcima (od servisa do voleja) jedino što ne može da veže nekoliko pobeda
    problem im nije u znanju, nego u motivaciji, i veri u sebe

    elem, sumrak favorita, evo ko je se sve od nosilaca napustio teren pognute glave
    1 Rafael Nadal lost to Robin Soderling [23] RND 4
    4 Novak Djokovic lost to Philipp Kohlschreiber [29] RND 3
    7 Gilles Simon lost to Victor Hanescu [30] RND 3
    8 Fernando Verdasco lost to Nikolay Davydenko [10] RND 4
    13 Marin Cilic lost to Andy Murray [3] RND 4
    14 David Ferrer lost to Robin Soderling [23] RND 3
    15 James Blake lost to Leonardo Mayer RND 1

    preostali nosioci
    Roger Federer (2); Andy Murray (3); Juan Martin Del Potro (5); Andy Roddick (6); Jo-Wilfried Tsonga (9); Nikolay Davydenko (10); Gael Monfils (11); Fernando Gonzalez (12); Tommy Robredo (16)

    BTW sada će federer biti pod najvećim pritiskom, a soderling teško da će uspeti da u sledećem kolu prodje davidenka

    kod žena je još gore (bar po broju preostalih nosilaca)

    tu su još
    1 Dinara Safina
    2 Serena Williams
    5 Jelena Jankovic
    7 Svetlana Kuznetsova
    9 Victoria Azarenka
    12 Agnieszka Radwanska

    a jedino su Dinara Safina i Viktorija Azarenka već obezbedile učešće u 1/4 finala, dok Sereni, JJ, Kuznjecovoj, i Radvanskoj tek predstoji meč četvrtog kola
    Poruku je izmenio Arthur Dent, 01.06.2009 u 00:59 Razlog: žene
      Vrh

  12. #42

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Soderling je izbacio i Nadala i Ferera.. nikad ga nisam volela, ima neku.. pokvarenu facu, nemam pojma tako gleda nekako urokljivo.
    Federer i ima najvise sanse da pobedi, i volela bih da se to desi. Put mu je otvoren bez Noleta i Nadala.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

  13. #43

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Ne bih ja podcenjivao Del Potra i Davidenka
      Vrh

  14. #44

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih ja podcenjivao Del Potra i Davidenka
    ni ja...pogotowo Dawidenka,kako zna da bolesno odigra,zlo
      Vrh

  15. #45

    Odgovor: Roland Garros 2009.

    Citat Arthur Dent kaže: Pogledaj poruku
    Ne bih ja podcenjivao Del Potra i Davidenka
    Na prethodnoj strani sam napisala da bih volela da Davidenko bude sampion Del Potro.. sta znam, da dodje do eventualnog susreta izmedju njega i Federera, usr'o bi se kao grlica garant i ne bi bilo pitanje ko bi pobedio. Volela bih da me demantuje

    tu su još
    1 Dinara Safina
    2 Serena Williams
    5 Jelena Jankovic
    7 Svetlana Kuznetsova
    9 Victoria Azarenka
    12 Agnieszka Radwanska
    Serena ce da ispadne pre polufinala, i ovde se provlacila samo zbog chokerki. Jelena ima lepu sansu da dogura daleko, da je ne ureknem, pupupu.
    Krek, krek.. Ne gudra
      Vrh

Strana 3 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Roland Garros 2012
    Autor silvia u forumu Spomenar
    Odgovora: 35
    Poslednja poruka: 11.06.2012, 18:35
  2. Roland Garros 2010.
    Autor starsica u forumu Spomenar
    Odgovora: 39
    Poslednja poruka: 04.06.2010, 22:09
  3. SP u Rukometu 2009
    Autor Becar u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.02.2009, 22:07
  4. Roland Garros 2008.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 10.06.2008, 14:51
  5. Roland Garros 2007.
    Autor DarkRed u forumu Spomenar
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 10.06.2007, 15:59

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •