Rusi, naša braća? - Strana 13
Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 181 do 195 od ukupno 281
  1. #181

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    A vrh mi je flekicin post da su Ruskinje za žene na selu...m' da...a netom pre toga napiše kako poštuje taj narod...
    Da se razumemo, nemam ja ništa protiv sela...samo ne volim takve kvalifikacije...
    Кашљуц, кашљуц ...
    Елем, драга, у мојој поруци је било дозе ироније с акцентом на српске младе сељанке које би радије да раде у распалим и пропалим индустријским квазиградовима Србије код Кинеза за 6500 динара плате или да пеку Форнети пецива за локалног квази криминалца за 7000 динара месечно - уместо да остану на селу и буду ГАЗДАРИЦЕ на велелепним имањима са хектарима плодонсоне земље, уз сву сушу!

    Што се поштовање тиче, и самог опстанка државе и нашег народа, управо су наше сељанке ти стубови носачи будућности наше државе, јер видели смо како смо прошли са квазииндустријом, а видећеш како ћемо тек проћи у тешким временима које долазе и када ће се и Србији за шаку кукуруза диринчити по цео дан због цене коју ће достићи на светском нивоу (а Војвођанска власт је сву земљу продала тајкунима и кумовима) ... дакле, уз ДУЖНО поштовање имао сам у тој поруци највеће могуће поштовање према руским женама које би неискварене и без фолирања радо дошке из Сибирских тундри и тајги у прелепе Златиборске обронке, Банатску равницу или ма кој идео наше дивне државе (у распаду, на велику жалост!) ... Такви пројекти већ постоје и већ се рализују, а почелимо смо да увозимо и православне Албанке којима је Србија Лас Вегас. А наше глупе мале клинке, са три разреда средње школе, нека се потуцају и смуцају по Београду и Новом Саду и осталим квазиградовима за шаку зоба или неки орални рад испод шанка док нам села пропадају.

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  2. #182

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Dobro gospodine Flekice da se ne lažemo...
    I Vi i ja se najverovatnije jako dobro sećamo u periodu raspadanja SSSR-a i nakon njega (raspada) najezde tzv Ruskinja i striptiz barova i plesačica i 1 črvena i Picinog Parka...
    E da...mala digresija...vi ovde (u Srbiji a i vala u biFšoj Jugi) sve što potiče tj. sve što je bilo sa prostora SSSR-a ste imali običaj da zovete Rusijom, Rusima, Ruskinjama...
    Da, samo što neko ko se malo bolje razume shvata da Oksana nikako ne može biti Ruskinja
    Ali manje, više...
    Što se sela tiče...jako dobro se sećam oglasa Srpskih seljaka (i to u poznijim godinama sa zub, dva u ustima) kako traže ženu iz Rusije...pa onda razvrstavanje slika pred kamerama...pa ova je doktorica, pa ova je sudija...gle, ova inženjer...a sve mogu da mu budu ćerke...
    Nažalost...Jugoslavija (pričam o staroj slavi i Tito periodu) je tada još uvek bila za njih Jamerika...obećana zemlja...pa bolje u selo na zapadu nego u Moskvi i bedi...da, ali koja je cena...
    No, da ne morališem previše...
    Ježim se ove teme...i ponekada me sramota Srpske naivnosti i lakovernosti...a opet se grozim cinizma i bespredmetne etiketacije...
    Nadam se da će me pojedini shvatiti...
    Poruku je izmenio leptirić, 11.09.2012 u 22:25
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #183

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat ANIBAS kaže: Pogledaj poruku
    E Rusi,Rusi....stalno zaobilazim ovu temu da mi opet neki ne kažu da sam "tikva bez korena" ...
    al' dosadno mi pa ....dođoh.Pročitala sam samo uvodni post postavljača teme a ostalo me mrzi da čitam
    jer predpostavljam
    da je opet neko vrzino kolo....

    Sećam se,da je moj pokojni deda Mita uvek psovao Ruse i govorio da su nas uvek za*ebali,da prostite.
    E,o tome već svedoče činjenice u koje se ne bih uplitala...
    Volim rusku muziku i pesme a kaže se;...da krv nije voda.
    E sad...lepo je što se piše "iz dosade" . I što mnoge "mrzi da čitaju" .
    Valjda je, da bi se uopšte pominjalo o "krvnoj vezi", bitno sigurno znati svoje poreklo.
    Površnost u takvim stvarima ne nailazi na ovim temama na razumevanje.
    Naime, negde ranije si pomenula da ti je neki predak Rusin..i da si samim tim Ruske krvi ?
    A to...veze sa mozgom nema. Tada ti je i prebačeno za "tikvu".
    I opet ti po starom ..."krv nije voda" ?
    Lepo neko reče..(da se nadovežem na flekicu i pominjanje srpskog sela) "nahrani prasiće i ne diraj ništa" .

    Btw...tačna je opaska da su mnoge žene, koje su posle raspada SSSR-a, dolazile na ove prostore smatrane Ruskinjama i to greškom. Prvo, mnogima je bilo "zamešateljstvo" to Ukrajinka, Beloruskinja, Uzbečka ..pa su sve "krstili" Ruskinjama, a jako brzo su i došljakinje same "verglale" ono što su mislile da ovdašnji žele čuti. Iskreno..mislim da je samih Ruskinja bilo najmanje jer sam poznavalac tog jezika i imena.
    Menjale su se politike u obe naše zemlje ali svest naroda je ipak iznad pa običan svet ceni i poštuje pripadnike druge slovenske nacije. To ne odgovara jedino onima koji "ljube skute" nacijama koje su nas bombardovale.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  4. #184

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Dobro gospodine Flekice da se ne lažemo...
    I Vi i ja se najverovatnije jako dobro sećamo u periodu raspadanja SSSR-a i nakon njega (raspada) najezde tzv Ruskinja i striptiz barova i plesačica i 1 črvena i Picinog Parka...E da...mala digresija...vi ovde (u Srbiji a i vala u biFšoj Jugi) sve što potiče tj. sve što je bilo sa prostora SSSR-a ste imali običaj da zovete Rusijom, Rusima, Ruskinjama...
    Госпа лептирице, а да ли мислите да ли просечан Немац, Аустралијанац или Американац разликује Србе и Српкиње, од Хрвата, Босанаца, Македонаца, Црногораца?
    Није ми јасно ово "ви овде у Србији" , да ли смем да приупитам куде сте ви сада?

    Što se sela tiče...jako dobro se sećam oglasa Srpskih seljaka (i to u poznijim godinama sa zub, dva u ustima) kako traže ženu iz Rusije...pa onda razvrstavanje slika pred kamerama...pa ova je doktorica, pa ova je sudija...gle, ova inženjer...a sve mogu da mu budu ćerke...
    Па јел он мученик крив што је дочекао да му сви зуби поиспадају и да село опусти? Или је крива држава која је форсирала псеудоиндустрију која се распрхнула са првом кризом у виду балона од сапунице? Јел он крив што наше девојке (са села) више воле да раде оно о чему сам писао, уместо да ору њиву и буду газдарице на имању?

    Nažalost...Jugoslavija (pričam o staroj slavi i Tito periodu) je tada još uvek bila za njih Jamerika...obećana zemlja...pa bolje u selo na zapadu nego u Moskvi i bedi...da, ali koja je cena...
    Vice versa, колико ја данас знам интелектуалаца који иду у Русију јер овде раде као инжењери и доктори наука за шаку пирнича и плату од 36 000, са пдв-ом!
    No, da ne morališem previše...
    Ježim se ove teme...i ponekada me sramota Srpske naivnosti i lakovernosti...a opet se grozim cinizma i bespredmetne etiketacije...
    Nadam se da će me pojedini shvatiti...
    Такође ... и мене ужасава то ... само не знам да ли посматрамо ствари из истог угла!

    Срдачан поздрав и угодно вече!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  5. #185

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Auh, Gospodine Flekice...nUmem ja to da cepkam te razdvajam da bih posle spajala u celinu...praštajte...
    Odgovoriću, tj. pisaću 'vako kako ja umem...nadam se Vašem razumevanju...

    Prosečan Nemac oli aVstrijanac....(namerno malo a)...pa nemojte tako, nikada, ali nikada se prosečan (akcentiram prosečan) Srbin ne može porediti sa prosekom goredvepomenutenacije...
    Pa u Americi nas još uvek zovu Čehoslavija...a Buš drži lokalnu pivaru....nećemo sada o tome...
    Smete da priupitate kude sam ja sada...ja sam ovde, nadam se kude i Vi...ali kada rekoh "vi ovde (u Srbiji)" malKo sam se distancirala...nadam se da mi dopuštate to, da onako...malo...neutralno "sa strane" bacim pogled...jer na svojoj koži najbolje osećam sve ovo što vi tu pišete...mesecima ...

    Što se tiče onog dela "ko je kriv"...a jbg...šta ja znam...a možda je baš ON kriv...kako ide ona latinska...bonus penis...


    Vice versa, колико ја данас знам интелектуалаца који иду у Русију јер овде раде као инжењери и доктори наука за шаку пирнича и плату од 36 000, са пдв-ом!
    A je l' se sećate "Nešto između"?
    Ova igra se zove Jablan, danas sam pobedila ja....sutra ćeš ti....
    Što bi rekli...zemlja je okrugla...

    p.s. verujte da posmatramo stvari iz istog ugla...samo ja ponekada volim da piŠam "uz vetar"
    Budi pametan i pravi se lud

  6. #186

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Prosečan Nemac oli aVstrijanac....(namerno malo a)...pa nemojte tako, nikada, ali nikada se prosečan (akcentiram prosečan) Srbin ne može porediti sa prosekom goredvepomenutenacije..
    Потписујем, ако није на штету просечног Србина, надам се да сам добро разумео!

    Smete da priupitate kude sam ja sada...ja sam ovde, nadam se kude i Vi...ali kada rekoh "vi ovde (u Srbiji)" malKo sam se distancirala...nadam se da mi dopuštate to, da onako...malo...neutralno "sa strane" bacim pogled...jer na svojoj koži najbolje osećam sve ovo što vi tu pišete...mesecima
    Та немојте, не допуштам дељење овог нашег убогог осиромашеног корпуса на "нас овде" и "вас тамо"! То - никако!
    Да ли ја можда пишем нешто лоше? Или неистину? Ја сам само рекао да покушавам да издигнем тему од нивоа блаћења једног нама блиског словеснког народа!
    Što se tiče onog dela "ko je kriv"...a jbg...šta ja znam...a možda je baš ON kriv...kako ide ona latinska...bonus penis...
    Па оно јест, али код кинеза или код ових наших скорројевића по бутицима добиће само пенис, а бонус никако! Надам се да схватате моју иронију ...
    A je l' se sećate "Nešto između"?
    Ova igra se zove Jablan, danas sam pobedila ja....sutra ćeš ti....
    Što bi rekli...zemlja je okrugla...
    p.s. verujte da posmatramo stvari iz istog ugla...samo ja ponekada volim da piŠam "uz vetar"
    Да не тупим ... Све најбоље, разумемо се ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  7. #187

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Kao prvo, moram Vam odati priznanje da ste veoma brzi i inventivni...
    Ae da pokušam i ja kao i Vi...

    Потписујем, ако није на штету просечног Србина, надам се да сам добро разумео!
    Naravno, odlično ste razumeli...

    Та немојте, не допуштам дељење овог нашег убогог осиромашеног корпуса на "нас овде" и "вас тамо"! То - никако!
    Да ли ја можда пишем нешто лоше? Или неистину? Ја сам само рекао да покушавам да издигнем тему од нивоа блаћења једног нама блиског словеснког народа!
    E sada me niste dobro razumeli...ili možda jeste, ali se kod Vas javio nagon čojstva i junaštva i zaštitništva
    Ako ispratite fabulu radnje našeg razgovora shvtićete da sam samo poslala opasku da nije sve što potiče iz SSSR-a rusko i Rusija...ako je neko iz Ukrajine...ne može da predstavla Rusiju...ako je neko Rusin nije Rus (nadam se da se slažete sa mnom)?
    Ali sviđa mi se Vaš stav...ne dam, ne dopuštam...

    BoljšoJ privet

    I mali prezent Vama...
    Budi pametan i pravi se lud

  8. #188

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    E sada me niste dobro razumeli...ili možda jeste, ali se kod Vas javio nagon čojstva i junaštva i zaštitništva
    Ako ispratite fabulu radnje našeg razgovora shvtićete da sam samo poslala opasku da nije sve što potiče iz SSSR-a rusko i Rusija...ako je neko iz Ukrajine...ne može da predstavla Rusiju...ako je neko Rusin nije Rus (nadam se da se slažete sa mnom)?
    Ali sviđa mi se Vaš stav...ne dam, ne dopuštam...
    Госпо моја драга, дошло је до неспоразума, да сте прочитали тему (сада сам видео да сте се оградили и да вас је мрзело) видели бисте моју поруку у којој сам истицао управо то, да СССР није Русија, да је Стаљин био Грузијац, а не Рус, да су СССР током гвоздене чизме владали антируси (као што су у СФРЈ владали сви сем Срба). Чак сам и написао да су они "грозни Руси који су силовали наше бабе приликом ослобађања" били махом припадници НДХ тј. усташе које су заробљене код Стаљинграда па су за откуп својих бедних живота пристали да погину за Стаљина и да је у тим јединицама било најмање Руса.

    Данашња Русија и бивши Совјетски Савез су федералне државе са читавим конгломератом народа и народности, тако да ни данашњи Руси као држављани, нису Руси по етносу!

    Свако ко има завршену основну школу би морао имати елементарно знање из демографије (ову географију што се изучава код нас не признајем као науку! ) да разликује Украјинце, Русе, Чехе, Словаке, Русине, Азербејџанце и остале народе што из средње и источне европе а што из бившег СССР-а. Апсолутно да су то посебни народи за сопственим идентитетима, језиком, културом и религијом.

    Спасибо за подарок!

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  9. #189

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Oprostite gospodine Flekice, ali pobrkali ste me očigledno sa drugom osobom.
    Ja nikada nisam napisala da me mrzelo čitati ovu temu, temu pratim od samog početka...možete videti već na prvoj strani kako mi je od postavljača teme grubo skrenuta pažnja da se ne oglašavam oĐe
    ...a pratim jer pogotovo od kako joj Vi udahnjujete život.

    Što se tiče poznavanje demografije (geografije)...pogledajte šta meni piše u izvodu iz matične knjige rođenih (a to mi piše i na ličnoj karti)



    Smešno, zar ne? Svaki komentar je suvišan
    Budi pametan i pravi se lud

  10. #190

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Oprostite gospodine Flekice, ali pobrkali ste me očigledno sa drugom osobom.
    Ja nikada nisam napisala da me mrzelo čitati ovu temu, temu pratim od samog početka...možete videti već na prvoj strani kako mi je od postavljača teme grubo skrenuta pažnja da se ne oglašavam oĐe
    Потпуно сте у праву, моја груба грешка и овом приликом се искрено извињавам!

    a pratim jer pogotovo od kako joj Vi udahnjujete život.
    Хвала вам на овоме, ја сам мислио да одустанем јер нико не чита и не коментарише ... али сада имам елана да наставим! Очекујте ускоро нове вести о Русији!

    Što se tiče poznavanje demografije (geografije)...pogledajte šta meni piše u izvodu iz matične knjige rođenih (a to mi piše i na ličnoj karti)
    Па искрено, и не чуди ме ... када помислим како су се све запошљавале дотичне госпођице-госпође по нашим СУП-овима и општинама ... овакве ствари ме не изненађују! А ми се смејемо када неко не зна да ми постојимо уопште, или када нас побркају са Сибиром или Сиријом! Туга, јад и чемер ....

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  11. #191

    Putin i Nikolić: Ruski kredit za srpski budžet

    Putin i Nikolić: Ruski kredit za srpski budžet

    Tanjug | 11. septembar 2012. 14:20

    Jedan od rezultata razgovora Tomislava Nikolića sa Vladimirom Putinom u Sočiju je i ruski kredit za popunu praznina u srpskom budžetu. Poziv Putinu da otvori gradnju dela "Južnog toka"

    Rusija će odobriti kredit Srbiji da popuni prazninu u budžetu i omogući da se plate i penzije redovno isplaćuju, saznao je Tanjug u diplomatskim krugovima.

    To je jedan od rezultata razgovora predsednika Rusije Vladimira Putina i predsednika Srbije Tomislava Nikolića, u utorak popodne u Sočiju.

    Putin i Nikolić razgovarali su i o što skorijem potpisivanju Strateškog sporazuma, a dogovoreno je i da do kraja godine počne izgradnja gasovoda Južni tok na teritoriji Srbije, kao i finansiranje niza projekata u oblasti energetike, bankarstva, infrastrukture i drugim.

    Predsednik Srbije Tomislav Nikolić pozvao je predsednika Rusije Vladimira Putina da dođe u Srbiju da otvori radove na srpskom delu gasovoda Južni tok, a ruski lider je poručio odnose dve zemlje treba produbiti kako bi se u perspektivi doveli na nivo strateškog partnerstva.

    Dvojica lidera su se sastala u Sočiju, u letnjoj rezidenciji ruskog predsednika Bočarov ručej, a Nikolić je ocenio da počinje nova era u odnosima Srbije i Rusije.

    Srpski predsednik je na početku sastanka ukazao na značaj projekta Južni tok i izrazio očekivanje da će radovi na deonici gasovoda kroz Srbiju početi u decembru.

    „Očekujem da počnu radovi na Južnom toku kroz Srbiju. Predstavnici Rusije i Srbije misle da bi to moglo da bude početkom decembra i pošto nemaju previše hrabosti, zamolili su me da vas ja zamolim da prisustvujete početku tih radova. Evo ja vas molim da prisustvujete otvaranju radova na gasovodu Južni tok“, rekao je srpski predsednik.

    Putin je na to samo odobravajuće klimnuo glavom.

    Posle razgovora tet-a-tet ruski predsednik je na konferenciji za novinare rekao da se planira intenzifikacija rusko-srpskih odnosa kako bi se oni u perspektivi doveli na nivo strateškog partnerstva.

    „Rusko srpsko odnosi se razvijaju u atmosferi velikog poverenja i uzlaznom putanjom. Planiramo da u perspektivi međusobne odnose izvedemo na nivo strateškog partnerstva“, naveo je Putin i dodao da se radi na perspektivnim temama partnerstva dve zemlje pre svega u sferi trgoivnsko-ekonomske saradnje, a da ruske kompanije rade puno u sferi energetike.

    On se založio za dalje jačanje saradnje u energetskoj strukturu, i posebno izdvojio projekat Južnog toka.

    Predsednik Srbije je rekao da je ubeđen da je otvorena potpuno nova era srpsko-ruskih odnosa koja neće biti zasnovana samo na istorijskim vezama već i na obostranoj ekonomskoj koristi.

    „Razgovarali smo kako da intenziviramo saradnju kako bi postigla onoliki nivo koliki zaslužuju naši dobri bratski odnosi“, dodao je on.

    Prema njegovim rečima, bilo je reči o proejktima u kojima može da učestvuje i državni i privatni ruski kapital, o zajedničkom nastupu na drugim tržištima, ali i o političkiim odnosima dve države.

    Nikolić je ponovio da se nada da će do kraja godine biti otvoreni radovi na skoro 400 kilometara trase Južnog toka kroz Srbiju.

    „Nadam se da ćemo imati tu radost i čast da predsednik Rusije otovori radove“, naveo je Nikolić.

    Srpski predsednik je takođe rekao da Srbija pokušava da ispuni uslove EU i postane punopravni član a da Rusija u tome ne vidi nikakve probleme za saradnju. Prema rečima Nikolića, otvorena je i nova era vojno-tehničke saradnje.

    „Naša međuvladina komisija imaće veliki posao da sve naše želje pretvori u projekte“, kazao je predsednik i dodao: „Očekujemo predsednika Vladimira Vladimiroviča u najskorije vreme.“

    U razgovorima dvojice predsednika iza zatvorenih vrata takođe je potvrđena srpremnost Rusije da odobri kredit Srbiji za popunu budžeta.

    Putin je, odgovarajući na pitanja, istakao da je Južni tok krupni strukturni projekat u interesu čitave Evrope.

    „Srbija je zgodno smeštena tranzitna država koje može da odigra pozitivnu ulogu ne samo za sebe samu nego i kao partner Rusije nego i zapadnoevropskih partnera“, rekao je Putin.

    Lideri Rusije i Srbije osvrnuli su se i na pitanje Kosova, saglasivši se da UN treba da imaju primarnu ulogu u rešavanju pitanja južne pokrajine, a šef ruske države je precizirao da rešenje treba tražiti na osnovu Rezolucije 1244.

    "Srbija je suočena sa ukidanjem nadgledane nezavisnosti Kosova. Ušli smo u pregovore sa privremenim isntitucijama u Prištini u želji da naši građani bolje žive, ali ne možemo da učestvujemo u pregovorima koji učvršćuju nezavisnost Kosova", rekao je Nikolić.

    On je naglasio da Srbija ne može da dozvoli nikakvu promenu stanja na Kosovu silom, jer se, kako je podsetio, od sile odustalo još 1999. godine:

    "Mi ništa nećemo raditi na silu, ali ćemo sve raditi u okviru Saveta bezbednosti UN", poručio je Nikolić. On je dodao da je Srbija zahvalna Rusiji i drugim članicama SB UN koje se ne slažu sa nezakonitom, samoproglašenom nezavisnošću Kosova.

    RADNI RUČAK Posle sastanka predsednika na radnom ručku sastale su se delegacije Srbije i Rusije u kojima su, sa srpske strane, bili i ministri spoljnih poslova i rudarstva Ivan Mrkić i Milan Bačević, a sa ruske šef diplomatije Sergej Lavorv, ministar energetike Aleksandar Novak, kao i predsednik uprave Gasproma Aleksej Miler.

    ULOGA UN Putin je ponovio da je Rusija što se tiče Kosova privržena očuvanju primarne uloge UN. "Smatramo da rešenje treba tražiti pregovorima, na osnovu rezolucije 1244", rekao je ruski predsednik.

    извор
    ---------------------------------------------
    Moже ли неко да ми објасни шта су то "tet a tet" разговори! Претпостављам да су то разговори "лице у лице" по природи састанка, али не разумем зашто је овај новинар морао овако то да напише! Побогу ...

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  12. #192

    Putin priznao da su neki njegovi podvizi namešteni

    Putin priznao da su neki njegovi podvizi namešteni

    Ruski predsednik Vladimir Putin priznao je da su neki od njegovih najopasnijih "podviga" u divljini ustvari bili namešteni.

    Ruska televizija emitovala je razne hrabre akcije Vladimira Putina - igru sa kitovima, spašavanje TV ekipe od tigra, let sa ždralovima...
    Kako je preneo Bi-Bi-Si (BBC), Putin je priznao da su neke dogodovštine bile "preterane", a da je suština tih nastupa bila da ukaže na ugrožene vrste.

    "Naravno, ima tu preterivanja", kazao je Putin za magazin "Boljšoj Gorod".
    "Ideju sa tigrovima smislio sam sam. Još 20 zemalja u kojima žive tigrovi počele su tako da rade", kazao je, prisećajući se kadrova u kojima je upucao tigra mecima za uspavljivanje - kad se činilo da je životinja na korak da napadne TV ekipu.

    Putinov portparol je ranije otkrio da je najmanje jedan od predsednikovih podviga bio namešten, ali ovo je prvi put da je Putin lično to priznao, navodi BBC.
    .................................................. .........................
    Изворни текст чланка на руском језику који је, наравно, доста обимнији и интересантнији
    од ове наше ресавске школе новинарства
    Чланак

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  13. #193

    Odgovor: Putin priznao da su neki njegovi podvizi namešteni

    A još interesantniji su komentari čitalaca
    Budi pametan i pravi se lud

  14. #194

    Konuzin: Ostavljam vas čvrsto uz Rusiju

    Konuzin: Ostavljam vas čvrsto uz Rusiju

    Ime: Flag-Pins-Serbia-Russia.jpg Pregleda: 42 Veličina: 68.8 KB

    Predrag VASILJEVIĆ - Branko VLAHOVIĆ | 14. septembar 2012. 20:59

    Ambasador Rusije Aleksandar Konuzin: Srbija nije “banana republika” da mi odlučujemo o njenoj vlasti. UN se mora vratiti u pregovore u vezi sa KiM. “Južni tok” je faktor povezivanja

    ODLAZIM sada, kada odnosi između Rusije i Srbije izlaze na novi horizont. Perspektive u našoj saradnji su ogromne. Ali, sve će zavisiti od spremnosti strana da ih u celini realizuju, što želim svima koji budu učestvovali u tom radu.

    To je poručio, u razgovoru za “Novosti”, Aleksandar Konuzin, ambasador Rusije u Beogradu, kome se upravo završava mandat u Srbiji i, kako je najavio, poslednji posao u diplomatiji.

    * Očekujete li da se promene i politički odnosi Srbije i Rusije posle promene vlasti u Beogradu?
    - Promena vlasti u Srbiji stvar je isključivo njenih građana. Zadatak mi je bio da se obezbedi kontinuitet u odnosima između dveju zemalja nezavisno od smene rukovodstava. Koliko mogu da ocenim, toga su se pridržavale i sve osnovne političke snage u Srbiji.

    * Koliko će boljoj saradnji doprineti to što je vodeća stranka u Srbiji sada SNS, koja ima “sestrinske” veze sa Jedinstvenom Rusijom?
    - Moje prvo iskustvo sa predstavnicima nove vladajuće koalicije, uključujući i članove SNS, pokazuje da u sadašnjem timu izvršne vlasti postoji ogromna želja, ne na rečima, već u praksi, da se naša saradnja kreće napred.

    * Kako, onda, gledate na političke ocene da je instuticije u Srbiji preuzela politička garnitura za koju je Moskva navijala?
    - Srbija nije “banana republika”. Ona ima vekovnu tradiciju državnosti i razvijenu zakonodavnu bazu. U zemlji odavno deluju partije, pokreti, političke organizacije koje su više puta prošle proveru demokratske procedure. Politička klasa Srbije ima dovoljno zrelosti da samostalno rešava pitanja vlastitog karaktera. Rusija nema ni interesa, a ni praksu manipulisanja javnim mnjenjem. Mi polazimo od toga da se sve značajnije partije u Srbiji prijateljski odnose prema Rusiji.

    * Posle susreta Vladimira Putina i Tomislava Nikolića, očekujete li da se brže unapredi saradnja dveju zemalja i u kojim segmentima?

    - Uveren sam da se Rusija i Srbija nalaze na pragu kvalitetno nove etape svojih odnosa. Susret dva predsednika u Sočiju potvrdio je spremnost obe zemlje na najtesnije kontakte na političkom nivou, na produbljivanje zajedničkih aktivnosti na međunarodnoj areni, ostvarivanju velikih ekonomskih projekata. Očekujem da ćemo na toj osnovi ubrzati saradnju u sferi energetike, železničke infrastrukture, poljoprivrede. Predsednici su ukazali na pad trgovine u 2012. godini. Tražićemo mogućnosti da se to popravi.

    * Može li Srbija da računa na povoljnije ruske kredite?
    - Iz krize se izlazi razvojem realne ekonomije u skladu sa specifičnošću privredne situacije u zemlji. Upravo na tome mi koncentrišemo naše zajedničke napore i nastojanja. Kako ja razumem, uslovi kredita koje je predložila Rusija prihvatljivi su za srpsku stranu. Ne verujte onima koji govore da Rusi ovde traže jednostranu korist na štetu interesa Srbije. Oni pokušavaju da prevare vaše javno mnjenje. Govore tuđim glasom u ime drugih..

    * Odavno je obećan ruski kredit od 800 miliona dolara. Kada se očekuje potpuna realizacija tog kredita?
    - Do kraja ove godine novac će početi da stiže. Već su počeli pripremni radovi: formira se pul izvođača, snabdevača, pripremaju su proizvodne zgrade na osnovu projekata. Već narednih meseci počeće građevinski radovi.

    * Ko je kriv za dosadašnji zastoj?
    - Za kašnjenje su krivi raspad Jugoslavije, građanski rat, sankcije, NATO bombardovanje, kriminalna privatizacija, kriza... Sve to je srpske partnere lišilo neophodnih resursa. Ali, oni su uspeli da prebrode sve teškoće i sada poslovi idu dobro.

    * Podržava li Rusija ideju Srbije da se pregovori sa kosovskim Albancima nastave pod nadzorom UN, i to da se otvore politički i statusni pregovori na najvišem nivou?
    Rusija se uvek zalagala za vodeću ulogu OUN u regulisanju kosovskog problema. U poslednje dve godine inicijativa je bila predata EU. Rezultati nisu ohrabrujući.Čak se dešava da iste dogovore dve strane različito tumače. OUN se vidno mora vratiti na pregovarački teren. Ne zaboravite - jedina pravna osnova za regulisanje problema Kosova je - Rezolucija 1244 Saveta bezbednosti OUN.

    * Najavljeno je jačanje vojne saradnje Srbije i Rusije. Je li to pokazatelj i čvršćih političkih veza dveju država?
    - Vojnotehnička saradnja je osetljiva sfera u saradnji država. Ona traži određeni nivo poverenja među partnerima.Takvo poverenje između naših zemalja postoji.

    * Može li Rusija praktično da pomogne u plasmanu proizvoda srpske vojne industrije na treća tržišta?
    - To je jedan od pravaca pregovora ruskih i srpskih specijalista.

    * Najavljeno je da krajem godine počinje da se gradi i trasa gasovoda “Južni tok” kroz Srbiju, tada se očekuje i dolazak predsednika Putina...
    - Smatram da će realizacija projekta “Južni tok” postati integrišući faktor za ceo balkanski regon. Istovremeno, nekoliko zemalja, veliki broj preduzeća, ogroman broj ljudi biće objedinjeni zbog istog cilja: da izgrade transnacionalni gasovod, izvor energije, toplote, hemijskih sirovina. Gradnja tog objekta povoljno će uticati na građevinarstvo Srbije. Korišćenje gasovoda takođe će biti pozitivan faktor za ekonomiju. A gas će biti izvor novih formi privredne delatnosti.

    * Proveli ste četiri godine u našoj zemlji. Možete li da povučete paralelu: Srbija kada ste došli i Srbija kakvu ostavljate?
    - Došao sam u Srbiju u vreme najvećeg rada na energetskom sporazumu čije je potpisivanje doprinelo opštem podizanju nivoa dvostrane saradnje. Zadovoljan sam što je taj dogovor u potpunosti opravdao očekivanja i kompanija NIS je postala najefikasnija u Srbiji. Pripremljeno je podzemno skladište gasa “Banatski Dvor” i približili smo se realizaciji projekta “Južni tok”. Uspešna saradnja potvrđena je i posetama predsednika Dmitrija Medvedeva i premijera Vladimira Putina.

    POSTAJETE SVE GORDIJI

    * ŠTA vas je najviše oduševilo, a šta razočaralo kod Srba?
    - Oduševila me bezmerna toplota, simpatija, ljubav, koju su najrazličitiji ljudi pokazivali u odnosu prema Rusiji i Rusima. Razočaralo me je što Srbi nisu uvek verovali u svoje snage, prečesto su se oslanjali na tuđe mišljenje umesto da čvrsto štite svoje interese. Raduje me što su u poslednje vreme počeli da rastu osećaji nacionalne gordosti, dostojanstva i patriotskog raspoloženja.

    Izvor

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

  15. #195

    Protest u Moskvi...

    Demonstranati protiv Putina u Moskvi: "Vlast milionima, ne milionerima"

    Beta - AFP | 15. 09. 2012

    Više hiljada ljudi izašlo je danas na demonstracije u Moskvi protiv predsednika Rusije Vladimira Putina. Prema proceni izveštača agencije Fras pres, na ulice glavnog grada Rusije izašlo je najmanje 20.000 ljudi (manje od 2 promila stanovništva Moskve, prim FlekSkup.). Ruska policija je medjutim saopštila da je na demonstracije izašlo 11.000 ljudi.

    Povorka pristalica ruske opozicije je danas u 14 časova po lokalnom vremenu krenula sa Puškinovog trga u centru Moskve u protestnu šetnju. Oni su potom preko Bulevarnog prstena došli do Avenije Saharov, gde je zakazan glavni miting.

    Demonstranti su bili podeljeni u dve kolone. U jednoj su bile pristalice levice, a u drugioj pripadnici liberala i nacionalisti, na čijem je čelu bio bivši šahovski šampion Gari Kasparov i advokat bloger i borac protiv korupcije, Aleksej Navalni.

    - Naš slogan je - vlast milionima (Rusa), a ne milionerima - rekao je lider Fronta levice Sergej Udaltsov.

    Demonstranti su nosili i transparent na kojem je pisalo "Oslobodite Pusi rajot, a na drugom je bila zakačena zastava carske Rusije.

    Od rano jutros na ulice Moskve raspoređeno je oko 7.000 policajaca, a
    centar grada nadleću helikopteri.

    - Vlasti se plaše naroda i pokušavaju da izvrše pritisak. Mislim da se demonstranti ne plaše i mi moramo, ovde na ulici da tražimo okončanje represije - rekao je jedan od lidera ruskih liberala Mihail Kasianov.

    Protesti su održani u više gradova širom Rusije, od Peterburgu do Vladivostoka, uz veće ili manje učešće gradjana.Zajedničko ovoj masovnoj (Blicovo vidjenje ) akciji je kritika politike Kremlja i predsednika Putina.

    Putin je zauzeo čvršći stav prema opoziciji posle inauguracije u maju, serijom novih represivnih zakona, hapšenjima i ispitivanjem opozicionih aktivista.

    Tri članice pank benda "Pusi Rajot" osuđene su u avgustu na po dve godine zatvora, zato što su u Sabornoj crkvi Hrista Spasitelja u Moskvi izvele pesmu protiv Putina.

    Na osudu je naišlo i jučerašnje oduzimanje poslaničkog statusa u Dumi poslaniku Genadiju Gudkovu koji je iz vladajuće stranke prešao u opoziciju.Gudkov je danas govorio na mitingu u Moskvi i bio je naglašeno pozdravljen od demonstranata.

    izvor Blic

    АП Војводина је споља гледано хармонична а изнутра је лажна, беживотна, једна јавна представа ...

Strana 13 od 19 PrvaPrva ... 31112131415 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •