Rusi, naša braća?
Strana 1 od 19 12311 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 281
  1. #1

    Rusi, naša braća?

    da rusi.... znachi ,ja imam 27 godina....ja josh ne widjEh,ne chuh neshto da su rusi uradili bratski za nas(srbiju i crnu goru)....swe kao nesto neka slatkorechiwost,neka suptilnost,nesto kao 'uz was smo ' i slicno,a kad nas swijet 'cijepa' oni gledaju...sta je bilo ewo recimo kad nas je shljam bombardowao,oni su gledali,i 'bili uz nas' kao nashi wjerni nawijachi 'braca'

  2. #2

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    da rusi.... znachi ,ja imam 27 godina....ja josh ne widjEh,ne chuh neshto da su rusi uradili bratski za nas(srbiju i crnu goru)....swe kao nesto neka slatkorechiwost,neka suptilnost,nesto kao 'uz was smo ' i slicno,a kad nas swijet 'cijepa' oni gledaju...sta je bilo ewo recimo kad nas je shljam bombardowao,oni su gledali,i 'bili uz nas' kao nashi wjerni nawijachi 'braca'
    Tad bio Jeljcin na vlasti

    Inače,vidim dozvolili da se proglasi nezavisno kosovo u SB-u...

    ps
    Šta Srbija ima sa Crnom Gorom?Vidim,bratski ste priznali kosovo,pa ne bi kod vas više došao na more ni noge da operem,bolja Bugarska(em jeftinija,em su ljubazniji ugostitelji)...jes da ove godine ću takvo nešto da preskočim(SEKA jbg),ali bez obzira,dogodine pravac Bugarska

  3. #3

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    ...
    Inače,vidim dozvolili da se proglasi nezavisno kosovo u SB-u...
    Da, bratski postupak nema šta.

    Rusi se uvek, baš kao i svi ostali narodi (osim, izgleda nas, nažalost), u svojoj spoljnoj politici rukovode svojim interesima. Ineresantna je pojava da se nekritički odnosimo prema njima, a tako blagonaklono s punim razumevanjem prema Zapadu i Americi...

    Te floskule o bratskoj ljubavi ne stoje. One su jeftin politički trik u manipulaciji masama. Osim toga, zar nije Kain poveo Avelja u polje, zar Crna Gora nije priznala Kosovo...
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  4. #4

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    widi ti njih..ja nisam otworio temu o tome sto je crna gora priznala kosowo,nego o rusima..bez spama,molim! ima tema o crnoj gori..toliko o tome!

  5. #5

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    widi ti njih..ja nisam otworio temu o tome sto je crna gora priznala kosowo,nego o rusima..bez spama,molim! ima tema o crnoj gori..toliko o tome!
    Ne možeš da se sprdaš sa nekim ako radiš isto što i on,u stvari i grđe stvari

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku
    Da, bratski postupak nema šta.

    Rusi se uvek, baš kao i svi ostali narodi (osim, izgleda nas, nažalost), u svojoj spoljnoj politici rukovode svojim interesima. Ineresantna je pojava da se nekritički odnosimo prema njima, a tako blagonaklono s punim razumevanjem prema Zapadu i Americi...

    Te floskule o bratskoj ljubavi ne stoje. One su jeftin politički trik u manipulaciji masama. Osim toga, zar nije Kain poveo Avelja u polje, zar Crna Gora nije priznala Kosovo...
    Bratska ljubav ne postoji,interes je glavni pokretač,jedino što neko ne može da se sprda sa nekom tamo bratskom ljubavlju,urliče na sav glas mi smo braća,i nož u leđa naravno

    Srpski interes je trenutno vezan za Rusiju,isto kao što je i njen donekle za Srbiju...

    U principu kada bi gledali više svoj interes,a ne sa političkom zagriženošću urlali EU ili Rusija bilo bi nam puno bolje(ovim ne mislim na tebe)

  6. #6

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    A sta je autor ove teme hteo sa istom???

    Otvorio temu da bi se "pljuvalo" po Rusiji i Ruskom narodu???
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #7

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    A sta je autor ove teme hteo sa istom???

    Otvorio temu da bi se "pljuvalo" po Rusiji i Ruskom narodu???
    gospodjo,izwini..forum sluzi da se otwori tema za diskusiju...nemoj me zamarati sa glupostima...

  8. #8

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    A svrha te diskusije???

    Braca??? nisu...i shlus...kraj price...
    Budi pametan i pravi se lud

  9. #9

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    evo nelkih chinjenica
    1.tokom prvog srpskog ustanka aleksandar prvi romanov je pomogaqo ustanike sa vojskom ali je bio primoran da povuce svoje vojnike usled napada napoleonove francuske
    2. srbija bi trebalo zauvek da pamti nikolaja drugog aleksandrovicha romanova koji je objavio rat austrougarskoj i time je uvukao potpuno nespremnu rusiju u I svetski rat da bi ublazio napad na srbiju shto je platio glavom i cele svoje porodice


    ima tog josh

    naravno rusi su nam nekoliko putra zabili noz u ledja zarad svojih interesa npr sanstefanski mir

  10. #10

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    A svrha te diskusije???

    Braca??? nisu...i shlus...kraj price...
    ok samo pusti temu ..wazi?nek se prica o temi ,ko oce...aj sad

  11. #11

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    .swe kao nesto neka slatkorechiwost,neka suptilnost,nesto kao 'uz was smo ' i slicno,a kad nas swijet 'cijepa' oni gledaju...
    Pa tu je i poenta odakle je nastalo to da su nam Rusi braca Sa jedne strane te svet "cepa", bombarduje, zeza te, radi sta pozeli a sa druge strane Rusi ne rade nista, po nekad te cak i podrze... I naravno da ces se prikloniti toj strani ( i cak je tako zvati ) jer te bar ne dira
    Everybody Wants to be a Cat

  12. #12

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Nisu niti prvi niti zadnji koji su se reklamirali kao 'braća' pa su bili sve samo ne to
    Prestani razmišljati o svojim granicama..
    Počni otkrivati svoje mogućnosti.

  13. #13

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    da rusi.... znachi ,ja imam 27 godina....ja josh ne widjEh,ne chuh neshto da su rusi uradili bratski za nas(srbiju i crnu goru)....swe kao nesto neka slatkorechiwost,neka suptilnost,nesto kao 'uz was smo ' i slicno,a kad nas swijet 'cijepa' oni gledaju...sta je bilo ewo recimo kad nas je shljam bombardowao,oni su gledali,i 'bili uz nas' kao nashi wjerni nawijachi 'braca'
    Znači, ja imam (tri puta po)27 godina ... i isto ne videh BožePomozi ni od koga.
    Pa bar da čuh (tu i tamo poneko) kurtoazno pitanje " Đe si brate, što činiš?" . Ma jok. Ni to.

    A i (ruku na srce) ne može se to tako:
    misliti afričkipaprički, govoriti srpskoturski, raditi sicilijanskočikaški, voditi bugarskokinesku politiku, ponašati kaubojskoindijanski...
    i očekivati da svi potrče da ti budu "braća".
    Pa još da se otimaju ko će brže.. duže.. bolje.. više.. poštenije.. iskrenije.. i jače

    Ne znaju ljudi s'kim imaju posla? S'kim se pobratimljuju? S'kim se kumekumujuiokumljuju?

    Pa vi'š da nas vak'e.tak'e ni Jevropa neće

    I... iskreno da ti kažem, i ja ... da sam kojim slučajem - oni ... ni ja nam ne bi' bila brat.

    A vala ni sestra.


    IdiBeži (bre) ...

    THE PAST IS HISTORY, THE FUTURE IS MISTERY,TODAY IS A GIFT... THATs WHY ITs CALLED " PRESENT "


  14. #14

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat Wampirche kaže: Pogledaj poruku
    Pa tu je i poenta odakle je nastalo to da su nam Rusi braca Sa jedne strane te svet "cepa", bombarduje, zeza te, radi sta pozeli a sa druge strane Rusi ne rade nista, po nekad te cak i podrze... I naravno da ces se prikloniti toj strani ( i cak je tako zvati ) jer te bar ne dira
    hmmm...mislim da se pre ovo braća ustalilo jer su slovenska nacija kao i Srbi,pravoslavci kao i Srbi za razliku od poljaka npr. koji su katolici...takođe braća potiče i od toga što sve desničarske frakcije kako u Srbiji tako i u Rusiji potenciraju to bratstvo,kroz istoriju je uvek potencirano da su nam rusi pravoslavna i slovenska braća,mnogo ruskih vojnika se borilo na Srpskoj strani u svim ratovima u kojima je Srbija učestvovala direktno ili indirektno(ovim mislim na dobrovoljce,ne na one koji su to radili za keš kao na kontrastranama npr...)

    Takođe u današnje vreme,a i kroz istoriju uostalom uvek je gledan interes kada pomažeš nekome,a za vreme bombardovanja SRJ,itd ne smeš da zaboraviš da je bio Boris Jeljcin na čelu Rusije koji ih je rasprodavao zapadu,zar ne?Šta je moglo od takvog čoveka da se očekuje?I ono što smo dobili bilo je puno...

    E sad,ono što mene zanima jeste kako neki pripadnici nacija koje su rasprodale svoja imanja na moru za ogromne cifre,itd. su našli za shodno da odjednom proglase Rusiju za neprijatelja?
    Takođe kako neko može da rasproda primorje za ogromne cifre novca i onda kuka šta su kad oni uradili za nas,a celo vreme ćemo pljuvati Mila naravno,a u stvari glasati za njega...5. oktobar bio i prošao u Srbiji,šta je sa CG-om?Ili da,ipak im je on izgradio Podgoricu,i uradio za njih bla,bla,bla?
    Takođe ne mogu a da se ne zapitam šta su EU i USA uradili za nas s'obzirom da su im ustupljene mnoge firme po bagatelnim cenama,itd...

  15. #15

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Koliko sam upucena CG se josh uvek nalazi u ratu sa Japanom, koji je objavila daleke 1905. godine i tako stala na stranu Rusije...

    Gde ces veci dokaz bratske ljubavi...
    Budi pametan i pravi se lud

Strana 1 od 19 12311 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 04:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •