Rusi, naša braća? - Strana 2
Strana 2 od 19 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 281
  1. #16

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Japan i Crna Gora objavili primirje
    16. jun 2006. | 16:12 | Izvor: B92
    Podgorica -- Japan je priznao nezavisnu i suverenu Crnu Goru, čime je završen rat koji traje više od jednog veka.

    Naime, Crna Gora je početkom 20. veka, kada su Rusija i Japan ušle u rat, stala na stranu Rusije i objavila rat Japanu. Da je rat završen, ali i da Japan priznaje Crnu Goru kao nezavisnu državu, biće definitivno potvrđeno dolaskom specijalne izaslanice japanskog premijera i zamenice ministra spoljnih poslova Akiko Jamanaka u Crnu Goru 21. i 22 juna.

    Jamanaka će se sastati sa najvišim zvaničnicima Crne Gore i predati pismo japanskog premijera Đunćira Koizumija predsedniku vlade Crne Gore Milu Đukanoviću.

    Šta je Crnu Goru navelo da tako odreaguje, za B92 objašnjava istoričar države i prava Novak Adžić: "Učešće Crnogoraca bilo je simbolično i ono je bilo u tom smislu da Crna Gora u tom simboličkom značenju podrži Rusiju, bude saveznik Rusije u rusko-japanskom ratu. Razume se, bilo je tu i generala Jovana Popovića Lipovca, zatim generala Anta Gvozdenovića i mnogih drugih Crnogoraca."

    Sukob je donekle rešen protokolom tokom komunističke vladavine u Jugoslaviji, a ono što se i danas prepričava jesu anegdote vezane za taj rat. Jednu od njih priča i Novak Adžić: "Meni ovako deluje simpatično obračun jednog Crnogrca sa japanskim samurajem. Prema ovoj anegdoti, mislim da pobeda tog Crnogorca u dvoboju sa japanskim samurajem nije bila baš viteška. Iz kog razloga? Što je Crnogorac računao da će u tom duelu, kada je u pitanju veština, po svim pravilima samurajske borbe izgubiti, pa pošto je postojao običaj da se pre borbe poklone oni koji učestvuju u duelu, u tom momentu dok se japanski samuraj poklanjao, Crnogorac je jednostavno izvadio svoj jatagan i odsekao mu glavu."
    beshe to drugi stogodisnji rat

  2. #17

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Ako sam razumeo kako treba ovde bi trebalo pričati o Rusima kao narodu a ne Rusiji kao državi.
    I naslov je postavljen sugestivno i pokvareno.
    Država je kao i svaka država,naša posebno,tvorevina sumnjivog kvaliteta i ne znam šta ko ima da se keri zbog nedostatka nekakvog neznam ti ja kakvog bratskog odnosa.
    Narodi i ljudi mogu biti bratski,države ne,toga nema.
    Ovde prde ljudi koji Rusa nisu videli ni na slici a kamo li se sa nekim Rusom upoznali ili družili.
    E pa ja jesam i upoznao Ruse i sa Rusima se družio i to u vrlo zajebanom okruženju gde smo ja kao Srbin a i oni kao Rusi bili u manjini naspram nekih drugih.
    E pa ja jesam osetio da smo braća na naj lepši način.Osetio sam celim srcem širinu i dobrotu tih ljudi,mojih drugara.
    Mogli su,kao i ostali,da me elegantno ignorišu pa to nisu uradili.Od momenta kada su saznali ko sam i odakle sam do momenta u kome smo postali prijatelji,u punom smislu reči prijatelj,prošlo je možda minut,možda i manje.
    Ovde neki pričaju loše i kvarno o jednom velikom narodu koji nas voli ovakve kakvi jesmo.
    Stidite se!

  3. #18

    Odgovor: Rusi nasa braca :roll:

    Citat egzotic kaže: Pogledaj poruku
    da rusi.... znachi ,ja imam 27 godina....ja josh ne widjEh,ne chuh neshto da su rusi uradili bratski za nas(srbiju i crnu goru)....swe kao nesto neka slatkorechiwost,neka suptilnost,nesto kao 'uz was smo ' i slicno,a kad nas swijet 'cijepa' oni gledaju...sta je bilo ewo recimo kad nas je shljam bombardowao,oni su gledali,i 'bili uz nas' kao nashi wjerni nawijachi 'braca'
    Bitno da nam Ruskinje nisu sestre , jbsh Ruse
    Ko je za jednu voznjicu

  4. #19

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Ma kakva braća, sačuvaj me Bože od takve braće ...
    Живима по заслузи, мртвима по обичају

  5. #20

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    А ко су нам браћа да нису Американци којима се приклањате?
    Да нам нису Руси иза леђа сад би Србија била подељена на једно 10 делова,Вошу би прво одвојили а касније поделили слугама фашиста кроз историју Хрватској и Мађарској....можда би и Немци тражили Банат назад!
    Србијо моја поносна буди!

  6. #21

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Najbolje da budemo ruska gubernija pa tomu za gubernatora, Gde bi nam kraj bio. Bili bi sila bato. Eeeeeeeej pusti snovi moji...

  7. #22

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Najbolje da budemo ruska gubernija pa tomu za gubernatora, Gde bi nam kraj bio. Bili bi sila bato. Eeeeeeeej pusti snovi moji...
    ne razumem a sta fali rusima bilo bi nas 200 miliona

  8. #23

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Ајде да плашимо народ радикалима, па неће ни гледати какви смо ми А и Руси једва чекају да им будемо губернија, ево већ су заузели део Србије... чекај, нису они Плашимо народ Русијом док нам Американци разбијају земљу...
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  9. #24

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Hrvati su nasa braca i Siptari su nasa braca i Makedonci a i Rusi. Svi zajedno trebamo da sirimo bratstvo i jedinstvo / da nam svima bude lepo da nam svi budu dobrodosli i da mi budemo dobrodosli svuda. Pa kad nekog od nas snadje neka nevolja svi ko jedan da pomognemo. Juzni Sloveni su "rodjena braca" a Rusi bi bili neka "braca od strica" npr.

  10. #25

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Hrvati su nasa braca i Siptari su nasa braca i Makedonci a i Rusi. Svi zajedno trebamo da sirimo bratstvo i jedinstvo / da nam svima bude lepo da nam svi budu dobrodosli i da mi budemo dobrodosli svuda. Pa kad nekog od nas snadje neka nevolja svi ko jedan da pomognemo. Juzni Sloveni su "rodjena braca" a Rusi bi bili neka "braca od strica" npr.

    Tako je,jedino što nam braća oteše teritoriju

    U svakom slučaju-ŽIVEO DRUG GOVORNIK!!!

  11. #26

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    cuvajmo bratstvo i jedinstvo kao zenicu oka svoga

  12. #27

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Hrvati su nasa braca i Siptari su nasa braca i Makedonci a i Rusi. Svi zajedno trebamo da sirimo bratstvo i jedinstvo / da nam svima bude lepo da nam svi budu dobrodosli i da mi budemo dobrodosli svuda. Pa kad nekog od nas snadje neka nevolja svi ko jedan da pomognemo. Juzni Sloveni su "rodjena braca" a Rusi bi bili neka "braca od strica" npr.
    jbt ko da slusham nekog komunistichkog omladinca
    shiptar su starosedeoci koji su se potom slovenizirali a onda poturchili a najbolji smo prijatelji sem kad god su imali prilike su nas ubijali i otimali teritorije

  13. #28

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Pade mi napamet poslovica' Da je dobro brata imati i bog bi ga imo'. Lepo reko nas narod. Dobro. mozda narod i gresi. Zavisi od slucaja do slucaja, Mislim se nesto ja.

  14. #29

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    jbt ko da slusham nekog komunistichkog omladinca:
    Cuj "ko"
    Citat maksimilijan kaže: Pogledaj poruku
    shiptar su starosedeoci koji su se potom slovenizirali a onda poturchili a najbolji smo prijatelji sem kad god su imali prilike su nas ubijali i otimali teritorije
    Starosedeoci nam otimaju teritorije - sramota
    Verovatno da u tim novim udzbenicima (koje btw stampaju Hrvati) pise i kako se (npr) vezbalo gadjanje iz minobacaca na Kosovu;
    Nego ajmo na Ruse

  15. #30

    Odgovor: Rusi, naša braća?

    Citat bigrancer kaže: Pogledaj poruku
    Pade mi napamet poslovica' Da je dobro brata imati i bog bi ga imo'. Lepo reko nas narod. Dobro. mozda narod i gresi. Zavisi od slucaja do slucaja, Mislim se nesto ja.
    У праву си. Кажу и Кинези и Индијци да је најбоље имати једно дете, а и пољопривредници, да се имање не дели.



    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

Strana 2 od 19 PrvaPrva 123412 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Odgovora: 16
    Poslednja poruka: 24.06.2007, 03:10

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •