Kad opanke okacim o klin ... - Strana 2
Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 16 do 30 od ukupno 37
  1. #16

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    @ leptiric

    Kazes: higijena
    To je stvarno problem na selu, bilo jedno kupatilo u mom selu al` sad ne radi.
    Rek`o jedan da ce praviti sebi, pa sad svi chekamo...
    Imacete problema oko cekanja u redu, moracete imati satnicu, ulaska, izlaska i zadrzavanja

  2. #17

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Naravno da nisam mislila na SVE studente koji dodju sa sela u grad na studije....nikada i ni u cemu ne generalizujem ...pa i Lomonosov je bio iz zabiti, peske dosao do Moskve...i...zna se nastavak...

    Upravo sam mislila na te...provlakace, manipulante, mahinatore...koji su i bili vecina tokom studija...
    Imam druga koji je rodjen u nekom selu na potezu Brcko-Bjelina...prvi TV stigao sredinom 70-tih...a sada je asistent na faxu, sprema doktorat...i svaka mu cast...
    A imam i onih koji i nisu iz tako malih sredina (poput Cacka, Uzica...)..ali eto, lepse im u Novome Sad-u....
    Budi pametan i pravi se lud

  3. #18

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    Imacete problema oko cekanja u redu, moracete imati satnicu, ulaska, izlaska i zadrzavanja
    Pa mi to radimo u kukuruzu.
    Kupatilo sluzi da se pokaze gostima... ili ne???

  4. #19

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat leptiric kaže: Pogledaj poruku
    Naravno da nisam mislila na SVE studente koji dodju sa sela u grad na studije....nikada i ni u cemu ne generalizujem ...pa i Lomonosov je bio iz zabiti, peske dosao do Moskve...i...zna se nastavak...

    Upravo sam mislila na te...provlakace, manipulante, mahinatore...koji su i bili vecina tokom studija...
    Imam druga koji je rodjen u nekom selu na potezu Brcko-Bjelina...prvi TV stigao sredinom 70-tih...a sada je asistent na faxu, sprema doktorat...i svaka mu cast...
    A imam i onih koji i nisu iz tako malih sredina (poput Cacka, Uzica...)..ali eto, lepse im u Novome Sad-u....
    ...pobrkali ste lonchcie...prica je ustvari o ljudskim govnima...kojih ima svuda...ali dok seru u svome mestu...to se toliko i ne vidi jerbo...sume i planine su velike...obrisu dupe liscem,zakopaju i teraju dalje...u vecim gradovima je drugacije...kabnalizacija je velika,govna otvoreno plivaju i tada pocinje takmicnje ko ce biti jaci i lepsi da ostane na povrsini...
    ...hell ain't a bad place to be......

  5. #20

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...pobrkali ste lonchcie...prica je ustvari o ljudskim govnima...kojih ima svuda...ali dok seru u svome mestu...to se toliko i ne vidi jerbo...sume i planine su velike...obrisu dupe liscem,zakopaju i teraju dalje...u vecim gradovima je drugacije...kabnalizacija je velika,govna otvoreno plivaju i tada pocinje takmicnje ko ce biti jaci i lepsi da ostane na povrsini...
    U pravu si da smo skrenuli sa teme, samo nasa draga koleginica izgleda ne zna kako selo stvarno izgleda, pa nisam izdrzao da se ne nasalim.

  6. #21

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si da smo skrenuli sa teme, samo nasa draga koleginica izgleda ne zna kako selo stvarno izgleda, pa nisam izdrzao da se ne nasalim.
    Are you talking to me

    Nisi ti shvatio moju salu na racun higijene u gradu....
    Budi pametan i pravi se lud

  7. #22

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    U pravu si da smo skrenuli sa teme, samo nasa draga koleginica izgleda ne zna kako selo stvarno izgleda, pa nisam izdrzao da se ne nasalim.
    Oh, ja odlicno znam kako selo izgleda,odlicno poznajem i mentalitet njegovih stanovnika i tamo je jos jedan deo mog srca ostao, tu dileme nema, nego ne skrecit s' teme

  8. #23

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Ovde se dovodi u pitanje smisao reči ''seljak''.Uvodi se pojam ''kategorije seljaka'' kao jedan način da se njime objasne negativne pojave u našem društvu,a čiji su nosioci nekadašnji stanovnici ruralnih sredina.Međutim,pravo pitanje je koliko je primiivizam zaista ''privilegija'' istih?Slično je sa ''kategoriom provincijalca'' koja označava ljude ograničenog duha,ali nije obavezno odrednica mesta boravišta.
    Naravno,postoje ljudi sa sela koji su,domčavši se,na neki način,visokih položaja u gradovima doneli sa sobom običaje koji ni najmanje ne priliče uljuđenim osobama,samo oni tonisu doneli sa sela,oni to nose u sebi.Im dosta pripadnika ''kategorije seljaka'' u tom smislu koji nikada selo nisu ni videli.postoje,da tako kažem ''belosvetske selje'',lično sam ih videla na mestima koja bi trebala da budu rezervisana za ''visoku klasu''.

    Posebna podkategorija ''seljaka'' jesu ''nouvelles riches''-novi bogataši koji su iz duhovnih ''opanaka'' uskočili u firmiranu obuću samo zbog firme,a ne i zbog kvaliteta iste.
    Pojava ove podkategorije karakteristična je za naše društvo.Ona se kultiviše,usašuje u svest mladih kao nešto sasvim prirodno,čak neminovno.Valja se protiv nje boriti,ali ona je žilav protivnik.Pelcuje se,onako preventivno,obrazovanjem-nije nužno klasičnim,već onim koji nam može pružiti recimo knjiga i razgovor sa ljubiteljima iste,zatim kultura u svakodnevnom životu za koju smo nekada tačno znali šta je,a danas smo zbunjeni pred njenim uzmicanjem.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  9. #24

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    ./..nemam nista protiv cobana, ovcara... apsolutno nista protiv seljaka, ali mnogo toga imam protiv seljacina...
    neunistiva zlojebaba!

  10. #25

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat ZOE kaže: Pogledaj poruku
    ./..nemam nista protiv cobana, ovcara... apsolutno nista protiv seljaka, ali mnogo toga imam protiv seljacina...

    Jako tačno.Odlično rečeno.Sažeto u jednoj rečenici nalazi se odgovor na našu sadašnju,sveopštu ''mizeriju''.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  11. #26

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Dobro da si nas restartovala pa mozemo opet malo ozbiljno.

    Najcesce upadaju u oci "dosljaci" jer ih zbog govora najlakse regisrtujemo.
    Medjutim moramo im priznati i neke kvalitete.Naviknuti su na borbu, laktanje, koriscenje sredstava koje domaci nece uvek primeniti, sto zbog obzira,vaspitanja,komoditeta...

    Najveci problem je sto je nasa drzava uvek u nekim promenama. kraljevina Srbija, Jugoslavija, SFRJ, SRJ,D. zajed.,Srbija.
    Svaka od ovih promena donosi novo "deljenje karata".Uspostavi se jedan sistem, pada (u ratu), nastaje novi, pa novi i uvek su novi pobednici.Nemamo kontinuitet koji vazi za nekoliko generacija.

    U tim promenama najbolje prolaze oni sa najmanje obzira, savesti i ostalih vrednosti koje smatramo pozeljnima.
    Posto pobednicima pripada sve , a mi ostajemo zacudjeni kako se i norme menjaju.

  12. #27

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat pera lozac kaže: Pogledaj poruku
    Dobro da si nas restartovala pa mozemo opet malo ozbiljno.



    Najveci problem je sto je nasa drzava uvek u nekim promenama. kraljevina Srbija, Jugoslavija, SFRJ, SRJ,D. zajed.,Srbija.
    Svaka od ovih promena donosi novo "deljenje karata".Uspostavi se jedan sistem, pada (u ratu), nastaje novi, pa novi i uvek su novi pobednici.Nemamo kontinuitet koji vazi za nekoliko generacija.

    Nema to veze sa drzavom i zasto uvek i svugde vidimo promene, politicke ili bilo kakve druge da bi nasli razlog.
    Kakve veze ima drzava sa necijom uskogrudoscu, snobizmom i primitivizmom?
    Toga je oduvek bilo i bice.
    Nusic je u svojoj Gospodji ministarki, odlicno to docarao, kako se covek preokrene preko noci, ako mu je raskos na dohvat ruke.
    A primitivizam izbija iz njega.

  13. #28

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Kad mogu, ja ih izbegavam. Sire neku negativnu energiju...
    Nazalost na netu se cesto kace, pogresno identifikujuci pojam kulture i pristojnosti sa uplasenoscu ili nesposobnoscu.
    Onda ne ostaje drugo, vec direktni sukob, malo da vide zube. Postaju smrtni neprijatelji i opet misle da je to tako u redu i da su oni u pravu...
    Najgori su mi oni uceni ``seljaci``...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  14. #29

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Citat bellissima kaže: Pogledaj poruku
    ja sam vec objasnila, da tema se ne odnosi na
    ljude sa sela iliti seljake, vec onu drugu felu, te sto trce u grad

    Ma ok..razumela.. ja sam rodjena na selu ali sam za mnoge, gospodu gradjane rekla da su mnogo veci seljaci nego ja sto zivim na selu.
    Ne uzbudjujem se zbog takvih.. ja i sad volim da odem tamo u nasu panonsku niziju i uzivam u lepoti...

  15. #30

    Odgovor: Kad opanke okacim o klin ...

    Sino svratih u Laze Telekog na pience ... pa skoro neu sem preko dana
    zalosno izgleda ovaj grad posle 2 decenije mog ne boravka u njemu ...
    skupilo se tu i kuso i repato
    u dva lokala sam primetio vrlo kulturnu ekipu posmatraa (to su oni şto sede i gledaju one şto prolaze ) s ukusom odevenu i pristojnih manira ...
    dok je ostatak na brzinu pobegao od krava i konja do centra grada pre jutarnjih obaveza oko muze i sl. (sad sve zavisi ko je za muzu a ko e da muze )
    Naravno svi oni mi ne smetaju jer postoje i druga mesta u gradu gde se moze otii i ne gledati ih
    (npr. zakljuaş se u podrum i spavaş dok se oni ne vrate u svoje jazbine oko zore)
    Migracije su normalna pojava svugde u svetu i jako potrebna da se lokalni starosedeoci malko razmrdaju i
    uine neşto vişe za sebe i okolinu da ne bi postali truli kao velik deo naşih dinih i umişljenih NSadjana
    Uz to ti seljaci i dodjoşi su doneli velike koliine novca kojim je izgradjen ovaj grad tako da moramo priznati da je grad imao puno koristi od njih i da nam njihove pare nisu bile gadne kad smo ih uzimali
    Sad gradskoj gospodi jedino prestoje da polako pripitome divlje do sledee vee migracije ...
    (setite se onih iz '45-'46 iz jebenog voza koji ih don'o da su njihova deca sada ve gradjani pa probajte i sa ovim traktoristima isto )
    Ko je za jednu voznjicu

Strana 2 od 3 PrvaPrva 123 PoslednjaPoslednja

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •