Stopama Dorijana Greja :)
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Stopama Dorijana Greja :)

    Svi, ili bar vecina, znamo ko je i po cemu nam je poznat Dorijan Grej.
    A sta bi vi uradili da ste bili na njegovom mestu...?
    Sta svoje bi izabrali da bude isto za citav zivot?
    Da li bi to bilo vase lepo lice ili nesto drugo?
    Koji trenutak, koji vas maksimum bi zadrzali zauvek?
    Za sta bi prodali dusu djavolu?
    I kakve posledice bi sledile iz toga?
    Koliko bi vas karakter bio na testu?
    Da li biste pali? Ili polozili?
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  2. #2

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Za sta bi prodali dusu djavolu?
    Nikad i za nista. Ne postoji nesto, koliko god bilo lepo, da zelim zauvek da traje, ako za to treba da uradim nesto od kojeg bi se stidela i nesto za koje znam da ne moze nikako da ima pozitivni rezultat.
    Volim da zivot zivim normalno, smireno (koliko god je moguce) i srecno.
    A sreca nije da imam neke stvari zauvek i to po svaku cenu.


  3. #3

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Ovo za prodaju duse djavolu sam mislila figurativno. Ne verujem u postojanje toga, pa samim tim ni u sklapanje ugovora sa njim, sta god nam filmovi porucivali.
    Ja bih rado zadrzala svoj mozak i volela bih da me senilnost zaobidje (mada meni horoskop predvidja prisustvo zdrave pameti i u jaaako poznim godinama ).
    Sem toga, i fizicki bih volela da ostanem netaknuta prirodom. Ali to kazem sada. Da li bih se slozila sa tim da izgledam kao da imam 20, a osecam ko da ima npr 90 (a poznajem gomilu takvih koji mi deluju rodjeni ko starci - psihicki), u to vec nisam sigurna. I ne znam kako bih se osecala u onom Gorstak trenutku ja ko devojcica a on ko deda. A isti smo
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

  4. #4

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Naravno da sam te razumela da mislis figurativno. Znam da ne moze da se to desi u bukvalnom smislu, kao sto ne moze da se desi i to da imamo nesto za ceo zivot zar ne - mladost, lepotu i tn.

    Ali eto pod uslovom da dojdes pred izbor da ti se nudi da imas nesto koje si oduvek zeleo, nesto recimo realno i moguce, a da treba da platis cenu zbog koje ces se kasnije mozda kajati, ali nema povratka - na to sam mislila ja -i moj odgovor je taj , neka hvala, ali ne.

    Inace ono kako bi volela da docekam starost - mislim da je postojala takva tema na forumu


  5. #5

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Sad baš nešto razmišljam...pa, ne znam. Nisam nešto preterano lep ni pametan, isto tako ne bih voleo ni po koju cenu da nadživim svoje sestriće, recimo, o deci da ne govorim. Razmišljajući tako, na pamet mi pada samo jedna - užasno patetična stvar:

    prodao bih dušu đavolu
    da pronađem ono što se u ljubavnim vikend romanima zove
    "druga polovina"
    i da se volimo
    do kraja sveta
    dok smrt ne pokuša da nas rastavi.


  6. #6

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Ko je uopste Dorijan Grej? Po cemu je on poseban. Cuo sam to ime par puta, ali ne znam ko je to.

    Prodati dusu Djavolu?

    To smo na neki nacin uradili kada smo pristali da zivimo u ovim ljudskim telima.

    Jer telo ima neke funkcije koje je Djavao ugradio :D , a mi bas i nemamo neku kontrolu nad tim.
    Da ne nabrajam.

    Nije to tako lose.
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  7. #7

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Ako bih ista htela da zadrzim "zauvek" onda bi to upravo bila ova dusa koju imam, koja razume i oseca sve tanane i mocne sile i vibracije vidljivog i ne vidiljivog, a to naravno mogu samo ako je ne prodam djavolu Smatram da ce trajati koliko i sve ovo, jer ce se na kraju kad napusti ovo telo rasuti u zvezdanu prasinu.

  8. #8

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Ko je uopste Dorijan Grej? Po cemu je on poseban. Cuo sam to ime par puta, ali ne znam ko je to.

    Prodati dusu Djavolu?

    To smo na neki nacin uradili kada smo pristali da zivimo u ovim ljudskim telima.

    Jer telo ima neke funkcije koje je Djavao ugradio :D , a mi bas i nemamo neku kontrolu nad tim.
    Da ne nabrajam.

    Nije to tako lose.
    Pročitaj istoimenu knjigu Oskara Vajlda.
    Meni je to jedna od omiljenijih knjiga..
    pročitaj nešto i o piscu, biće ti jasnije delo
    Inače,
    tema je večita
    kome li se privoleti carstvu
    na sto jedan način...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #9

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Hvala za odgovor.

    E teze ce biti da se ja uhvatim citati knjige. Volim knjige, ali nemam mirno mesto gde da citam.

    Da li biste pali? Ili polozili?
    Cak ida uveliko padnem sto puta, uvek bih se vratio na stanje "ni mrava da zgazi".
    E da, ubio sam par komaraca, ali bili su uzasno dosadni. Obicno i dam sansu da se napiju i da beze...
    Onih nekoliko mi dugo nisu dali spavati....... :D
    Life has a motto: that any game is better than no game.
    - LRH

  10. #10

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Citat Videmir kaže: Pogledaj poruku
    Cak ida uveliko padnem sto puta, uvek bih se vratio na stanje "ni mrava da zgazi".
    E da, ubio sam par komaraca, ali bili su uzasno dosadni. Obicno i dam sansu da se napiju i da beze...
    Onih nekoliko mi dugo nisu dali spavati....... :D
    Đaini(sti) su se rukovodili načelom koje je preuzeo Mahatma Gandi, ahimsa što se kod nas prevodi kao nenasilje ali suštinski znači neimanje prave za uzimanjem života svakog živog bića..
    odlazili su u tome tako daleko da su nosili platneni povez preko nosa, ne bi li slučajno usisali neki insekt dok dišu..hodali su bosi, pazeći na svaki korak ne bi li mrava zgazili..

    Moj teča se rukovodi sličnim principom, iako nikada nije čuo za djainizam.
    On ne ubija insekte niti bilo koje živo biće. Kada je prvi put odbio da ubije komarca, baka ga je zvanično proglasila mentalno nepodobnim za našu familiju.
    Do dana današnjeg
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  11. #11

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Koliko pitanja..

    Smatram da sam dobar covek, sa dobrim orijentirima koji me vode kad mi se zablesavi kompas.
    Takodje smatram da nisam malodusna. Ponekad, mozda, ali da mi je karakterna crta, ne.
    Nisam savrsena, nije niko. Mogu da kazem da mi je totalno nebitno kako cu izgledati jednog dana, ali nije. Volela bih kada bih kao i Dorijan Grej mogla da uhvatim sebe u ovom trenutku, da sacuvam svoje lice. Nazovite to povrsnoscu, ja znam da nisam ruzna. Ali, da bih ocuvala sebe ovakvu, to bih morala da platim, a mislim da ne bih bila nikad spremna. Ne prodajem dusu, svoje ja. Bar je ne bih prodala za sebe, za druge bih, za one koje volim i u ciju ljubav nikad ne bih posumnjala.
    Mozda cu izgubiti mladost, lepotu i sve sto uz mladost ide, ali nikad necu izgubiti sebe, negde usput. Uverena sam u to.
    Tako da, mislim da zelim da ostarim, da gledam svoju decu, unuke.. onako kako to cine majke i kako to cine bake. I po godinama i po izgledu
    Krek, krek.. Ne gudra

  12. #12

    Odgovor: Stopama Dorijana Greja :)

    Osnovna pretpostavka fenomena Dorijana Greja je starst.Znaci ovozemaljsko, trenutno, sebicno i funkciji licnih i najnizih poriva.Svi smo mi skloni tome.U svima nama cuci Dorijan Grej koji ceka da popuste nasi super ego i ego i da da sebi na volju.
    Ne bih mogao biti Dorijan Grej. Nikada.Lepota tog stanje jeste bljestava,ali kratkotrajna i na kraju prazavajuca u svojoj surovosti, jer nas usamljuje i potpuno odvaja od svih ostalih ljudi.

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •