Kada se sretnemo, postidim se...
Prikaz rezultata 1 do 13 od ukupno 13
  1. #1

    Kada se sretnemo, postidim se...

    Danas sam posle dužeg vremena sreo jednu žensku osobu sa kojom sam nekada bio neobično blizak. Javila mi se tek primetno, ja njoj još diskretnije. Uvek se osetim loše pri tim našim relativno retkim susretima, jer me tada redovno obuzimaju osećaji kajanja, prigušene sramote i ništavnosti. Za to postoji nekoliko razloga. Iako nisam bio zlonameran, ja sam je nekim svojim postupcima povređivao, tako da se i dan danas stidim zbog toga, jer je bila sjajna, bolja od mene u svakom pogledu. I kao drugo, voleo sam je, ma u jednom delu je volim i danas i uvek ću je voleti, baš zato što se ne mogu setiti ni jedne njene loše osobine, niti izgovorene ružne reči, ili neprimerenog postupka...

    Naime, u jednom zajedničkom periodu naših života ona mi je verovala, a ja sam je izneverio. I to nekoliko puta. Razlozi za to su bili moja nedoraslost, lakomislenost i nepromišljenost. Oprostila mi je jedanput, drugi put... ali ja jednostavno nisam shvatio temu i opet sam pogrešio. Epilog nije teško pogoditi.

    Da li postoje u vašim životima osobe koje vas podsete na vašu nesavršenost, na nešto loše što se nekada uradili, na nešto zbog čega se pri susretu sa njima postidite?
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  2. #2

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Citat memento kaže: Pogledaj poruku

    Da li postoje u vašim životima osobe koje vas podsete na vašu nesavršenost, na nešto loše što se nekada uradili, na nešto zbog čega se pri susretu sa njima postidite?
    Svakako.
    Ne postoji savršen čovek, svi smo mi nesavršena bića a medjusobno povezana...i nikada neznamo zbog čega nam se putevi ukrštaju kad' im se najmanje nadamo i očekujemo... A sve ima svrhu, pa i ti i takvi susreti...Pa makar svrha bila i samo podsećanje na nesavršenost....da se greške ne bi ponovile, odnosno da ne ponovimo to loše, što smo nekada uradili...
    Sa druge strane, postoje susreti koji nas podsećaju na naše rane, izazvane nečijim lošim postupcima prema nama...I pri svakom susretu, rana se ponovo otvara i krvari....A krvariće, i susreti će se ponavljati i ponavljati .... sve dok ne oprostimo...

  3. #3

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Ne, ne postoji niko takav i svakog koga sam poznavala mogu da pogledam u oči..grešila jesam, ali nikoga namerno nisam povredila, ponizila..i sve svoje greške sam priznala, otvoreno..i samim tim priznanjem sam dobila oproštaj..i od te osobe i od sebe same..

    u dosadašnjem životu nemam neraščišćenih računa, sa mnom čovek uvek zna na čemu je, insistiram na tome..lakše podnosim kad mene drugi povrede, nego da ja nekog povredim, čak i nenamerno..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Ima jedna osoba koju ne bih bas da sretnem (sreca pa se i ne srecemo skoro nikada...za 10 godina tek nedavno...ali me nije prepoznao..mozda nije ni video...)

    Ne volim da ga sretnem ne zato sto sam ga ja povredila necim, vec zato sto se tada stidim same sebe, zato sto bio jedan jedini put u zivotu kada sebe nisam prepoznala...zato sto sam tada dopustila ponosu da sidje lestvicu nize...zato sto je tada biJo jedini put kada sam ja "jurila" nekoga (i stigla ga, ali to nije bilo TO..)...

    ...eto zato...
    Budi pametan i pravi se lud

  5. #5

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Nemam čega da se bas nesto kao stidim.Vrtim i vrtim film u nazad ali nema nečega za stid u pravom smislu reči.
    Ima malo u stvari.Stida i malo onako one ljutnje na sebe samog sto nisam umeo da objasnim nekim osobama ono do cega mi je bilo stalo i u čemu nisam uspeo.Znam da nisam bio sam u tome.Da bi ti neko poverovao taj neko mora da ima i razlog za poverenje.Da bi ti neko ili ti nekome praštao mora se imati i razlog za praštanje.Ja ga izgleda nisam dao na dovoljno dobar način.Možda je tu to zrno stida?
    Ostao je gorak ukus i teret koji sam primio na sebe.
    Glupost možeš da ne ponoviš i da se zbog učinjene postidiš.
    Praštanje je nešto sasvim drugo.Nije svako sposoban da oprosti.
    I eto nas kod stida opet.
    Nije sve zbog čega ga osećam samo moja greška ni samo moj teret a nosim što šta kao da jeste.

  6. #6

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Lično,mene postidi osoba koju pogledam u ogledalu,jer čovek sam od sebe ne može pobeći.
    Nije nužno sresti onoga koga si povredio na neki način,dovoljno je imati savesti i ona kad-tad vas dočeka.uvek je jedan korak ispred i kada se najmanje nadate,zaskoči vas i ukaže vam na nešto što ste ''zaboravili'',a što je,gotovo neprimetno,''lebdelo'' toliko vremena u vazduhu pokušavajući da izađe iz senke i prikaže se.

    Svako od nas doživljava na momente taj stid pred nekim,pred sobom samim
    Taj stid je više kao neka vrsta tuge pred neodlušnošću da raskrstimo sa svojim slabostima,pa ma kako one male,čak i smešne nam izgledale,a opet na tako žestok način nas opominju na sve ono što u sebi samima ne volimo.
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  7. #7

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Nikad nikog nisam namerno povredila, nikom nazao ucinila, da bi se imala cega stideti.
    Nisam bezgresna, ali svaku svoju gresku priznam i nisam mirna dok stvari ne rascistim do kraja.Svakog mogu mirno pogledati u oci, bez bojazni.

  8. #8

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Ima toga...ma koliko sam se u životu trudio da ljude ne povređujem, ipak sam prema nekim osobama morao da budem tvrđi...da bi ukapirali da je kraj.
    Sad...to je ono čega se postidim jer sam sebi dozvolio da "pređem granice" pristojnosti.
    Jbmliga...navikao sam da se suočim sa svime i teško mi je razumeti neke ljudske slabosti.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  9. #9

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Da. I užasno se stidim i danas. Pokušavam već ko zna koji put da napišem zbog čega i sad tek shvatam da ne mogu... Bila sam klinka od 11 god. i uradila baš ružnu stvar optuživši O. zbog nečega u čemu smo zajedno učestvovale, samo da bih izvukla svoje d... Jesam bila dete i deca su tome sklona, ali O. je oćutala i prihvatila krivicu kao da je zaista samo ona kriva. I nikada to više nije pomenula mada smo nastavile da se družimo. Posle osnovne škole, svako je otišao svojim putem. Ona je završila neku srednju školu u Zagrebu i tu sam joj potpuno izgubila trag. Do nedavno. Neka emisija o obolelima od multipla skleroze i O. u kolicima. Na pitanje kako sebe vidi u budućnosti odgovorila je da se uopšte ne vidi... A ja je vidim kao Čoveka kakav ja nikada neću biti...
    nije dotakla ništa što bi moglo da boli
    njene ruke su bele kao led
    njene misli su čiste, ona misli da voli,ona veruje, veruje

  10. #10

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Ima mnogo toga cega se stidim, iako je izgladjeno.
    Covek i jeste veliki po tome koliko prasta.
    Najvise se stidim kad impulsivno reagujem, zato sam naucila da se uglavnom kontrolisem, retko sam besna, ali kad sam besna, onda sam besna.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

  11. #11

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    desilo da da se ljudi razocaraju zbog nekih mojih sitnih gresaka... cesto se to kombinuje i nekom licnom sujetom koja pojacava povredu, a ja trapav, pa ne znam da im pridjem, da spustim sebe u nizi (ponizni) polozalj, pa da se iskupim...

    Mogu svakome pogledati u oci, bilo kada... Nisam nikoga toliko povredio...
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #12

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Nisam bezgrešna. Koračajući kroz život, nenamerno ili tek naizgled nenamerno, sigurno da sam nekog načepila, ubola ili udarila kada se tome nije nadao. Ne mogu da se stidim onoga čega nisam svesna ni danas. Ako sam vremenom uvidela (ili mi je neko zabio prst u oko i ukazao na to), računi su raščišćeni. Kusura nema. Pa tako ni stida pri susretima.
    Nisam uspela da rasčistim (i verovatno i neću) račune sama sa sobom. Uvek se iznova postidim slabosti kojoj ne mogu da se oduprem, pogažene sebi date reči, postidim se svakog momenta kada sam na sebe dala i sebe izneverila.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #13

    Odgovor: Kada se sretnemo, postidim se...

    Postoje dva takva muskarca. Dve strane iste medalje. U jednom si slucaju jako bitan i vazan, a u drugom sam ja ta koja pokusava da dodje do tog ko je bitan i vazan.
    Jednog sam apsolutno svesno, zenski zgazila. Prosto...moglo mi se. Ali sad, posle tolikih godina kada me on sretne on ima osmeh kojima me malo ljudi srece. Iako ja vidim u njegovim ocima da bi on rado ponovo pao pod moje noge, drzim se na distanci. I postidim se sto sam bila takva. Jer, sto rece Memento, nije bilo razloga. Nijednog.
    A drugi je slucaj onaj gde bih se ja rado bacila pod njegove noge, samo da mu nos nije toliko visoko. I opet se postidim sebe. Zbog toga sto pozelim...
    Stid je samo moj.
    Ali ja mogu da zivim sa njim.
    Ipak sam ja zena.
    I nikad se nista od toga nije desilo.
    Ja ne odlučujem da li ću ići u bitku po tome kolika je sila koja mi preti, nego po tome koliku svetinju branim...

Slične teme

  1. Život je lep kada...
    Autor Neuhvatljiva_ u forumu Pričaonica
    Odgovora: 913
    Poslednja poruka: 09.07.2017, 15:06
  2. Kada i da li lažete?
    Autor diktatorka u forumu Pričaonica
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 23.05.2016, 16:16
  3. Kada ste otišli?
    Autor Necromancer u forumu Dijaspora
    Odgovora: 37
    Poslednja poruka: 30.01.2015, 20:52
  4. Noć kada sam...
    Autor kohili u forumu Filozofija
    Odgovora: 10
    Poslednja poruka: 26.09.2013, 20:09
  5. Dan kada je...
    Autor black mamba u forumu Chit-Chat
    Odgovora: 25
    Poslednja poruka: 09.08.2011, 21:17

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •