Nasilje, ludnica oko nas... - Strana 4
Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 100
  1. #46

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...



    izvor: Parapsihopatologija
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


  2. #47

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat Grunt kaže: Pogledaj poruku
    Nije sve dobro sto dolazi sa Zapada. Nismo mi nastali juce
    pa da ne vredimo ni dve banke, i da ne znamo bas nista.

    Taj isti Zapad je stekao svoju moc, pljackajuci po kolonijama
    skupljajuci robove i unistavajuci manje i slabije civilizacije.

    Dakle nema oni sta nama da moralisu!

    Na nama je da preispitamo prvo nesto,
    da vidimo da li nas to mozda ugrozava ili vodi napred
    pa tek onda da usvojimo ili ne.
    A ne da ga praznoglavo priglimo sa
    predpostavkom da je to odlicno za nas.
    (Ili zato sto ce nam ukinuti vize (a narod nece imati da putuje svejedno))

    Uzrok ovakvog ponasanja i formiranja ektremno desnicarskih
    grupacije jeste zbog krize nacionalnog identiteta.
    (Mozda bi trebalo da se dublje pozabavis time (nije sarkasticna izjava))

    ne pozivam na sovinizam, vec na rodoljublje i neke zdravije tradicionalne vrednosti
    koje takodje gaje ostale EU zemlje!

    nemas prava da me povezujes sa devedesetim
    jer su one najcrnja tacka za sve narode ovih prostora
    a ne samo Srbe

    a povratiti nacionalni identiet ne znaci
    mrzeti susede, nego voleti sebe

    a to devedesetih je bio sovinizam
    i fasizam

    to da li ja tebi zvucim kao wadikal
    zavisi samo s koliko paznje citas sto napisem

    ljudi su drustvena bica,
    vodje se izdvajaju,
    ostali osecaju potrebu za pripadnoscu,
    a kada nema jasne i zdrave struje
    a ljudi previse mladi ili neobrazovani
    bivaju zavedeni,
    odlaze u pogresne grupe i usvajaju
    najbolju mogucu (po njima, koliko su oni sposobni da procene)
    ideologiju u datom trenutku

    (pa cak to bile i politicke stranke (koje prezirem i nisam nikada bio clan ni jedne))
    Pazi kad ponekad ukapiram i bez boldovanja i velikih slova.

    Ja mislim da me to i čini fascinantnim.

    Elem, naravno da nije dobro sve što dolazi sa zapada. Ali sam siguran da nam budućnosti nema sa braćom Kinezima i Rusima. Tako da, što pre i formalno postanemo deo trulog zapada, bolje po nas.

    A što se nacionalnog identiteta tiče...naravno da ga nije lako pronaći posle 50 godina ubijanja istog od strane drugova komunista. Otuda danas i toliko novokomponovanih vernika, troprstaša i boraca za "svete srpske stvari".

    Znaš, ključ je u umerenosti.

    I u voljenju svog naroda, to si lepo rekao, ali bez zatvaranja očiju pred njegovim manama.

    A ima ih ihahaj. E, kad ih sami budemo doveli u red, boleće nas uvo za ceo svet.

    Kad budemo još bolji ljudi nego što jesmo.

    I prema homosexualcima, zašto da ne.

  3. #48

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat love hunter kaže: Pogledaj poruku

    I prema homosexualcima, zašto da ne.

    osim prema navijacima protivnickih klubova
    njih treba da razbijemo,pa onako polumrtve da bacimo sa 6 metara visine
    pa ako uhapse pocinioce da se organizujemo i trazimo pravdu za njih
    nema kod nas trte-mrte
    Srbija!!!!!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  4. #49

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku

    osim prema navijacima protivnickih klubova
    njih treba da razbijemo,pa onako polumrtve da bacimo sa 6 metara visine
    pa ako uhapse pocinioce da se organizujemo i trazimo pravdu za njih
    nema kod nas trte-mrte
    Srbija!!!!!
    Opet nebuloze...huh...

    Pravda se traži kad kerovi isprovociraju koješta,itd...kamera uđe u krater na mesecu,a oni šalju naoružanog pandura na tribinu da snima ko je tu,onako,u lice još da ti se unese,pa se zadesi gomila nelogičnosti i nepravilnosti...ali službena lica valjda ne mogu da odgovaraju za ništa...gospodžo,ako ste besni zbog nečega možemo da idemo da mlatimo pedere zajedno npr,što bi da se iskaljujete na žrtvenim jaganjcima kojima lično ništa ne možete...isti ste kao ovi što mlatu pederi,a da niste ni svesni...

    Inače da-huligane koji se mlate na suđenje i kazna po zakonu i bez pakovanja dokaza...doviđenja,prijatno
    Poruku je izmenio Uprolazu, 19.09.2009 u 23:28

  5. #50

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Nasilje izroda iz 14. veka se nastavlja. Banda razularenih neonacista se ponaša kao da im niko ništa ne može, a sve mi se više čini da su oni koji bi to trebali kazniti ili nemoćni ili nezainteresovani:

    Napadnut australijski turista
    20. septembar 2009. | 13:39 -> 16:49 | Izvor: B92
    Beograd -- Australijskog državljanina Džejmsa Brauna napala su dvojica mladića danas u Beogradu, na Kalemegdanu. Napadači su mu naneli lakše telesne povrede.

    Australijski turista napadnut je danas na Kalemegdanu (FoNet)

    Posle pregleda na Urgentnom centru, Braun je pušten iz bolnice u pratnji policije koja će njega i njegove prijatelje obezbeđivati sve do napuštanja Srbije. Braunovi prijatelji rekli su za B92 da su ga u javnom toaletu kod kalemegdanske tvrđave napala dvojica mladića. Napad je bio munjevit, a Braunu je povređen nos.

    Prilično uznemireni strani turisti ispričali su policiji da su i pre napada primetili grupu mladića koja ih je pratila dok su u prodavnici kupovali suvenire iz Srbije.

    Prema njihovim rečima, napadu nije prethodila nikakva rasprava niti bilo kakav fizički sukob.

    Stranci navode da su u Beograd došli kako bi prisustvovali venčanju svog prijatelja i jedne Beograđanke, a da su se, uprkos upozorenjima da to ne čine, našli na Kalemegdanu jer su želeli da pre odlaska iz Beograda obidju tu znamenitost srpske prestonice.

    Nada Macura iz Hitne pomoći za B92 kaže da se incident dogodio oko 13 časova.

    " U 12:49 na poziv MUP-a otišli smo na Kalemegan kod javnih toaleta. Rečeno nam je da je navodno povređeno lice, da je u pitanju povreda glave”, rekla je za B92 Nada Macura iz Hitne pomoći.

    "Naš lekar je bio na licu mesta, i lakše su prirode te povrede. Osoba je prebačena do Urgentnog centra. Radi se o stranom državljaninu”, objasnila je ona.

    Policija je nakon incidenta uzela izjave od očevidaca, a australijskim turistima dodeljeno je policijsko obezbeđenje.

    Za sada nema zvanične policijske potvrde da incident ima veze sa današnjim okupljanima ultradesničarskih organizacija u centru grada, koje je policija zabranila i sprečavala. Podsetimo, od jutros su u glavnom gradu Srbije pojačane policijske patrole, o čemu možete čitati u posebnoj vesti.

    Đilas o današnjem napadu

    Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas reagovao je na vest o napadu na australijskog turistu.

    "To je još jedan u nizu događaja koji se dešavaju u ovom gradu već poslednjih ne znam ni sam koliko meseci. Ono što me raduje jeste da danas imamo vrlo jasno prisustvo policije na svim gradskim ulicama”, rekao je Đilas za B92.

    On je podsetio da je poslednjih dana već bilo hapšenja, a da su neki od uhapšenih već osuđeni kod sudije za prekršaje.

    "Ono što je najvažnije je da se ne stane sa današnjim danom, nego da se ta akcija policije u koju treba da se uključe i tužilaštvo i sud nastavi sve do trenutka kada ćemo imati takvu situaciju u Beogradu da se svi građani, bili oni srpske nacionalnosti ili naši gosti osećaju bezbedno”, izjavio je Đilas.

    Zorić: Tražimo oštre kazne

    Portparol Republičkog javnog tužioca Tomo Zorić potvrdio je da je dobio informaciju o napadu huligana na australijske državljane.

    Tomo Zorić (Beta, arhiva)

    "Povodom ovog događaja želim da poručim, u ime državnog tužioca Slobodana Radovanovića, da Republički javni tužilac zahteva od svih nadležnih institucija najstrožije kažnjavanje i privođenje pravdi svih ovih lica koji nasiljem vrše krivična dela”, izjavio je Zorić.

    "Takođe, podržavamo i zahtev gradonačelnika Dragana Đilasa da se napravi širok front borbe protiv nasilja u koji će se ukljčiti sve državne institucije kako bi se sprečilo nasilje na ulicama Beograda i kako bi Beograd i Srbija postali bezbedna mesta za sve građane”, rekao je on.

    “Zaista želimo da se najoštrije sankcionišu svi oni koji prave ovakve izgrede, jer to je mala grupica ljudi koja šalje u svet jednu zaista jako lošu sliku o Srbiji”, poručio je Zorić.
    Dokle ćemo ove i ovakve nazivati navijačima, huliganima? Jedini zgodan izraz koji mi trenutno pada na pamet je stoka. Čovek je došao na venčanje, a završio u bolnici. PatriJotska dobrodošlica, svaka čast.

  6. #51

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Niakd ništa nećemo naučiti. Taman se nešto uradi pozitivno po pitanju ugleda naše zemlje, i teško se menja slika o nama, kao o nekim divljacima. Mi se upinjemo dokazujući kako smo civilizovani, kad se kontroli otrgnu neki manijaci koji su, za taj dan, imali u planu da nekom smrskaju kosti. I norma mora da se ispuni. Naiđe neki radoznalac, u pogrešno vreme, na pogrešno mesto i završi u bolnici. Divota jedna. I to je dovoljno da nas stranci ponovo kvalifikuju kao divljake, sa pravom.
    Šta se dešava ovih dana, stranci su počeli da stradavaju u našem glavnom gradu. Kakvu poruku šaljemo svetu?
    Prvi utisak uvek vara

  7. #52

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Ne znam koja je to fora napadati strance?

    Demonstracija neprskane-srpske-gostoljubivosti?
    Bruka..Olosh...
    opet me je sramota...
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  8. #53

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    ajd sad ti,ne preteruj
    sta ima mene da bude sramota ?
    treba njih da je sramota
    treba drzavu da je sramota sto tom polusvetu (radikali,navijaci,huligani) ne odrapi (kad ih navata) maksimalnu kaznu zatvora
    treba ih odma osuditi za pokusaj ubistva s predumisljajem pa rebnuti dve-tri decenije strogog zatvora
    da vidim kad bi jedan kreten bio osudjen na maksimalnu da l` bi se ostali kreteni tako zezali
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #54

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Osudjujem ovaj kao i svaki drugi slican napad na bilo koga, bez obzira bio to strani drzavljanin ili ne, ali.....


    Za sada nema zvanične policijske potvrde da incident ima veze sa današnjim okupljanima ultradesničarskih organizacija u centru grada, koje je policija zabranila i sprečavala. Podsetimo, od jutros su u glavnom gradu Srbije pojačane policijske patrole, o čemu možete čitati u posebnoj vesti.
    Nema zvanicne policijske potvrde ni da incident ima veze i sa danasnjim okupljanjem proizvodjaca meda u Novom Sadu.....


    "To je još jedan u nizu događaja koji se dešavaju u ovom gradu već poslednjih ne znam ni sam koliko meseci. Ono što me raduje jeste da danas imamo vrlo jasno prisustvo policije na svim gradskim ulicama, rekao je Đilas za B92.

    ***

    "Ono što je najvažnije je da se ne stane sa današnjim danom, nego da se ta akcija policije u koju treba da se uključe i tužilaštvo i sud nastavi sve do trenutka kada ćemo imati takvu situaciju u Beogradu da se svi građani, bili oni srpske nacionalnosti ili naši gosti osećaju bezbedno, izjavio je Đilas.
    Jel tako? Ogrezli u lazi, pljacki, podmetanjima i podvalama, sada ce svoju diktaturu da dopune s policijskim casovima i selektivnom kontrolom kretanja gradjana...



    I Hitler je zapalio Reichstag!
    Боље је наставити да пијеш, него престати кад не треба.

  10. #55

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    O kojoj se diktaturi ovde radi? Retko koji nasilnik dobije zasluženu kaznu a kada je dobije, ne odsluži je do kraja zbog "dobrog" vladanja. Problem je u tome što se doneti zakoni retko kad poštuju. Baš me zanima kakve će kazne dobiti ove siledžije koje su pretukle nesrećnog Australijanca, a i Francuza. Kad bi se zakon poštovao, svibi, ti nasilnici, huligani..., dobili dooobre kazne, odslužili ih do kraja, pa da se da primer.
    Nije to diktatura već poštovanje donetih zakona. Mora se dati primer, da bi se videlo da se ozbiljno misli. Tada neće svakom siledžiji pasti na pamet da razbije nešto, demolira ili prebije nedužne građane, kad god mu se prohte.
    Prvi utisak uvek vara

  11. #56

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Šta se dešava ovih dana, stranci su počeli da stradavaju u našem glavnom gradu. Kakvu poruku šaljemo svetu?
    Da je Beograd svakim danom sve bliži Zapadu jer je usvojio sve reference koje ga kakarterišu ?
    I divljanje navijača, netoleranciju, pravo da kažnjava druge bez zakona, poneke simbole i imena zapadnih organizacija i manifestacija...ma "nema šta nema" .

    P.S. Sad ozbiljno. Ja pamtim taj grad kada je deda ostavljao unuka da bi goloruk hvatao atentatora na turskog ambasadora a moj vršnjak sa arhitektonskog fakulteta poginuo jureći po Tašu drugog. Je l' sada jasnije zašto potreba za vraćanjem iskonskih vrednosti ovog naroda ?
    Poruku je izmenio Sivi, 21.09.2009 u 19:01
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  12. #57

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Dve osobe povređene sinoć u pucnjavi u Novom Sadu

    Radnik obezbeđenja sprečio pljačku pošte


    NOVI SAD - Dve osobe su povređene u pucnjavi sinoć oko 19.30 sati kod pošte između bloka stambenih zgrada u ulici Narodnog fronta, gde su dvojica napadača pokušala da opljačkaju poštanski kombi koji je prenosio novac.



    Kako saznajemo, kada je kombi stao ispred pošte, dvojica naoružanih razbojnika zapucala su na radnike obezbeđenja. Uprkos tome što je pogođen u ruku, jedan od radnika obezbeđenja, Milivoj K. uspeo je da izvuče pištolj i da zapuca na napadače. Jedan od napadača je povređen, dok je drugi uspeo da pobegne. Kako nezvanično saznajemo, ranjeni razbojnik je M. Š. (22) iz Đurđeva, a poznat je i identitet drugog razbojnika i za njim se intenzivno traga.
    Prema prvim saznanjima, oni su se dugo pripremali za akciju pošto su znali tačno znali gde i kada će naići kombi sa novcem i izabrali su poštu koja nije u glavnoj ulici. Dok je jedan od njih pucao, drugi je uspeo da se dočepa džakova sa novcem. Međutim, tokom pucnjave koja je usledila, razbojnici su pobacali novac i pokušali da pobegnu.
    Radnik obezbeđenja je lakše povređen, dok je M. Š. zadobio ima više prostrelnih rana na grudnom košu i njegovo stanje je kritično.

    Blic
    Život nije, i nikada nije bio, pobeda sa 2:0 kod kuce protiv lidera lige, posle rucka u restoranu brze hrane.

  13. #58

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Trebalo bi da se svi ili makar većina, osećamo tužnim jer je jutros preminuo Francuz koga su nedavno brutalno pretukli i iživljavali se naši, šta li su, kao navijači, u stvari bitange, propaliteti. Jadni Francuz je danima patio, a pitanje le li bio svestan svih tih bolova ili je bio u agoniji. Ako je bio svestan, verovatno je pomislio da je bolje da ne preživi jer bi verovatno vegetirao do kraja života.
    Strašno je to što se desilo. Da se, kojim slučajem, to isto desilo nekom našem građaninu u Francuskoj, tada bi Francuska bila naš najveći neprijatelj, to bi bio još jedan "dokaz" da se protiv Srbije vodi tajni rat koji predvode masoni i ko zna kakve sve nebuloze, na prvom mestu neizbežna teorija zavere.
    Kad će se mentalitet ovog naroda promeniti? Kada će, na jednak način, ceniti tuđi život, kao što ceni svoj? Kada će poštovati različitost kultura?
    Ne, bitange su morale da "ispune normu" jer nisu tog dana svoje frustracije na vreme izbacili. Naišao je nesrećni Francuz i tragedija je bila neizbežna.
    Prvi utisak uvek vara

  14. #59

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Koliko sam čuo, biće optuženi za teško ubistvo s predumišljajem... ali ništa neće vratiti jedan mlad život. Država se mora obračunati s ovim maloumnicima bez milosti.

  15. #60

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Da, dobiće po 40 godina, ali uvek mora da se desi neka tragedija da bi se nešto konkretno preduzelo. Sve ostane na rečima, sve su to prazne reči i obećanja. I tako u krug, dok opet neko nevin ne izgubi glavu.
    Mora se konačno poštovati Zakon, i jednostavno bitange treba osuditi što je moguće strožije. Da se da primer šta se dešava onima koji oduzmu ljudski život, pa da se drugi zamisle pre no što ne urade nešto suludo.
    Prvi utisak uvek vara

Strana 4 od 7 PrvaPrva ... 23456 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 07.08.2012, 23:58
  2. Nasilje među decom
    Autor _baba_ u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 16.10.2009, 23:09
  3. Sajber buling - Elektronsko nasilje
    Autor Arthur Dent u forumu WWW
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.07.2009, 12:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •