Nasilje, ludnica oko nas... - Strana 6
Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 100
  1. #76

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    UHAPŠENI ZBOG TUČE ISPRED ŠKOLE

    Beograd -- Policija je uhapsila četiri maloletna lica, zbog učestvovanja u tuči u utorak uveče u Hilandarskoj ulici, preko puta Srednje trgovačke škole u Beogradu.

    Slobode su lišeni maloletni V.M. (1995) iz Beograda, zbog osnovane sumnje da je izvršio krivično delo teško ubistvo u pokušaju, kao i maloletni I.M. (1993), B.R. (1992) i L.C. (1992) zbog osnovane sumnje da su izvršili krivično delo učestvovanje u tuči.

    Svi su uz krivičnu prijavu privedeni dežurnom istražnom sudiji za maloletnike Višeg suda u Beogradu, navodi se u saopštenju.

    Osumnjičeni su učestvovali u tuči u kojoj je pet maloletnih lica zadobilo povrede oštrim predmetima, od kojih je jedan zadobio teške telesne povrede.

    Izvor - B92

    Teško se može poverovati da su počinioci ovakvih nedela maloletnici ili tek što su postali punoletni. Da nije strašno, bilo bi žalosno.
    Poruku je izmenio Turkmenbashi, 11.02.2010 u 19:03 Razlog: izvor
    Prvi utisak uvek vara

  2. #77

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat CHichaGlisha kaže: Pogledaj poruku
    smanji malo doživljaj Angele nije valjda baš sve.. baš tako crno ?
    Ali nije to moj dozhivljaj. To su chinjenice i stanje na terenu. Kada sam ja bio mlađi (i sad sam mlad ) nozhevi u tinejđ charkama bili su nezamislivi, a posle tuche ishlo se na piche. A nemalo puta zavađene strane postashe i najbolji frendovi.
    Danas, oruzhije se vadi i shto je najgore koristi,za svaku sitnicu,mrki pogled...a tu je i nash Velja shto javno promovishe javne egzekucije i revolverashke metode razrachunavanja. Kada sve zumiramo i sagledamo, vidimo da nam je putanja silazna i opadajuca, sve crnja i crnja...ili sve crvenija i krvavija. I ako se ne preduzme neshto konkretno, bojim se da crno nam se pishe.

  3. #78

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    dvadesetchetvorogodishnju manekenku dechko polio kiselinom po licu posle osmochasovnog silovanja. pricha o rekostruktivnoj hirurgiji kroz koju je proshla, o ishchekivanju rezultata sudjenja, o privikavanju na novonastali zzivot, o terapiji, o strahovima.....




    ovo je odlomak ....ceo dokumentarac mozze se pogledati na U2bu u nekoliko delova.
    & underpaid......

  4. #79

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Nešto je trulo u zemlji Srbiji i bolesno.

    Nisu samo klinci agresivni.Cela nacija je u stanju latentne agresivnosti.Prirodna posledica dvadesetogodišnjeg maltretiranja je neurotična nacija.

  5. #80

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    уторак, 16. мар 2010,

    Ксенија Пајчин и Филип Каписода пронађени мртви

    Позната певачица Ксенија Пајчин и манекен Филип Каписода пронађени мртви у стану у Никшићкој улици на Вождовцу. Полиција наводи да је највероватније реч о убиству и самоубиству.

    У стану на Вождовцу у Никшићкој улици број 5, пронађени су мртви позната певачица Ксенија Пајчин (32) и црногорски манекен са којим је била у вези Филип Каписода (22), сазнаје Радио-телевизија Србије.

    Како је речено у информативној служби МУП-а обоје имају прострелне ране на глави. Истрага је у току. Наводи се да је највероватније реч о убиству и самоубиству.

    Тела Пајчин и Каписоде пронашла је певачицина мајка у стану.

    Полиција је поред тела Пајчин и Каписоде пронашла пиштољ, сазнаје репортер РТС-а који се налази на лицу места.

    Ксенија Пајчин каријеру је започела као играчица у групи "Бит стрит", а јавности је позната од средине деведесетих, када је била певачица дуета групе "Дак".

    Након тога је наставила соло каријеру у Србији и Грчкој

    ne vjerujem!!!!
    Poruku je izmenio bellissima, 16.03.2010 u 20:48 Razlog: nepotreban bold

  6. #81

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...




    Beživotna tela Ksenije i Filipa pronašla je njena majka u svom stanu na Voždovcu, javlja Tanjug.
    Kako nezvanično saznajemo, policija je pre dva dana dolazila u stan pevačice zbog prijavljenog nasilja, ali tada niko nije bio priveden
    I eto sta je zivot.
    Strasno.
    Neko da sebi za pravo da presudi.

    Citala sam u novinama, da su imali i neki udes pre mesec dana.

  7. #82

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Vršnjaka iskasapio zbog poruke na Fejsbuku

    Pančevo - Bojan J. (17) iz Jabuke kod Pančeva osumnjičen je da je ubio nožem vršnjaka Dejana S. iz istog mesta sinoć nakon prepirke oko krađe patika i prozivki na Fejsbuku.

    cela vest


    Luda deca



  8. #83

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Sve je to lepo receno ali kazi to njegovim roditeljima.Neznam odakle si ali ja kroz Jabuku prolazim svakog dana,a i poslom svratim ponekad.Imam dosta prijatelja iz Jabuke .Ali ovo prevazilazi zdrav razum,jos nisam cuo da je neki Srbin, Makedonac ili Rumun matretirao nekog Roma ,a kamoli ubio i nad njim se izivljavao.Pod zastitom nevladinih organizacija ,i pod stitom
    ugrozenosti pojedini Romi su se osilili i daju sebi za pravo da nekome oduzmu zivot.EJJJ dokle to ide.Pa opet kazem pojedini jar nesvrstavam ih u isti kos.Cak ni nasa televizija ne prikazuje
    istinu opet su Romi jadni i diskriminisani.Ima i medu Romima onih ljudi koji su odabrali da zive kao svi ostali pa se bore sa zivotom i poteskocama a ne jedni protiv drugih.To ubistvo je jako zabolelo sve ostale i donekle ih razumem ali ne podrzavam.UBICU treba najstroze kazniti da mu zivot presedne .Onda ce tek svi moci da zive kao ranije.Naterati Rome da idu u skolu da aktivno traze posao i da budu odgovorni pred zakonom i drustvom.Onda ce im se im tudj i njihov zivot biti drazi i cenjeniji.A ne socijala i jebe mi se za sve ostalo.
    Neslazem se ni sa tobom , da je svako mogao da popije noz po selima,iz kojekakvih razloga.
    Ako pises da bi samo pisao onda nemoj ni to raditi.Tako lako uprostavas stvari da je u najmanju ruku jadno. Pored takvih mogu samo reci. BOZE POMOZI......

  9. #84

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat attaker kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to lepo receno ali kazi to njegovim roditeljima.
    Kakve to veze ima sa iskazivanjem mržnje prema ostalim ciganima? Jesu li svi oni krivi?
    Neznam odakle si ali ja kroz Jabuku prolazim svakog dana,a i poslom svratim ponekad.
    Turkmen ti je komšija, akoliko prolazi kroz Jabuku, već će ti sam odgovoriti. A ja sam rođen tamo gde su snimani "Skupljači perja", ako su tebi takvi podaci bitni za razgovor.
    Imam dosta prijatelja iz Jabuke .Ali ovo prevazilazi zdrav razum,jos nisam cuo da je neki Srbin, Makedonac ili Rumun matretirao nekog Roma ,a kamoli ubio i nad njim se izivljavao.
    Slabo čitaš novine, ako nisi čuo do sada. Samo nemoj tražiti da ti navodim primere, jer nisam statističar. Samo mi, ako hoćeš, veruj na reč da se i takvi slučajevi događaju i to mnogo više, no što se o njima piše.
    Pod zastitom nevladinih organizacija ,i pod stitom
    ugrozenosti pojedini Romi su se osilili i daju sebi za pravo da nekome oduzmu zivot.
    Veoma blago rečeno: lupaš gluposti!!! Kakve veze imaju nevladine organizacije, koje bajdvej organski ne podnosim, imaju sa patikama, Fejsbukom, šamarima, nožem i klincima iz Jabuke? Ne preteruj.
    EJJJ dokle to ide.Pa opet kazem pojedini jar nesvrstavam ih u isti kos.
    Pazi tvoju rečenicu!!! "Pojedini"?!?!? Da li to znači da je većina onih drugih koji znaju samo za brice i sakrivanje pod krilom nevladinih organizacija?! Koja nebuloza.
    Cak ni nasa televizija ne prikazuje
    istinu opet su Romi jadni i diskriminisani.Ima i medu Romima onih ljudi koji su odabrali da zive kao svi ostali pa se bore sa zivotom i poteskocama a ne jedni protiv drugih.
    Da li mi se samo učinilo ili ti misliš da je ovo ubistvo u stvari početak ciganskog ustanka protiv srba?
    To ubistvo je jako zabolelo sve ostale i donekle ih razumem ali ne podrzavam.
    Hajde, majketi, razjasni šta ti to razumeš?
    UBICU treba najstroze kazniti da mu zivot presedne .
    Apsolutno se slažem. Kao i svakog drugog ubicu. Čak bi, malo oftopik i nevezano za ovaj slučaj, glasao za povratak smrtne kazne u naše zakonodavstvo.
    Onda ce tek svi moci da zive kao ranije.
    Sve više sumnjam da ti i malo znaš šta si napisao. Da li ovaj poslednji citat znači da pošto se kazni ubica da će sve biti kao i ranije?!? I roditelji ubijenog će biti sretni i veseli kao kada im je sin bio živ? Il' će možda i ona da se vrati iz mrtvih? Čoveće, kako lupetaš.
    Naterati Rome da idu u skolu da aktivno traze posao i da budu odgovorni pred zakonom i drustvom.
    Ovo je skoro ispravan stav. Skoro, jer jedino nije prva reč odgovarajuća. Umesto "naterati" treba im "omogućiti".
    Onda ce im se im tudj i njihov zivot biti drazi i cenjeniji.A ne socijala...
    Jesi li ti sav svoj?!? Ti stvarno misliš da ciganima tuđi i svoji životi nisu dragi?!? Da oni uživaju u socijali?!? Koji stav!?!
    i jebe mi se za sve ostalo.
    A vidim da se ti živ isikira za njihove uslove života i njihove probleme. Što sam sebe lažeš?!? Pa tebi prvom se živo jebe za njih, a tražiš da oni vode računa o tebi (ostalom).
    Neslazem se ni sa tobom , da je svako mogao da popije noz po selima,iz kojekakvih razloga.
    Slabo si ti išao po selima, ako bukvalno interpretiraš takav stav.
    Ako pises da bi samo pisao onda nemoj ni to raditi.
    Baš me zanima koji je tvoj motiv!?
    Tako lako uprostavas stvari da je u najmanju ruku jadno. Pored takvih mogu samo reci. BOZE POMOZI......
    A ovo donekle pokazuje smisao tvog pisanja. Vidim da si veliki vernik i pun hrišćanske ljubavi prema bližnjima. Samo niko ti nije objasnio šta u stvari znači "ljubi bližnjeg svog", bez obzira što se to i ne može objasnii.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  10. #85

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Citat attaker kaže: Pogledaj poruku
    Sve je to lepo receno ali kazi to njegovim roditeljima.Neznam odakle si ali ja kroz Jabuku prolazim svakog dana,a i poslom svratim ponekad.Imam dosta prijatelja iz Jabuke .Ali ovo prevazilazi zdrav razum,jos nisam cuo da je neki Srbin, Makedonac ili Rumun matretirao nekog Roma ,a kamoli ubio i nad njim se izivljavao.
    Polako jbt, ja sam Pančevac i dobro znam kakvi su Jabukanci. Ja lično znam za više slučajeva da je neki Srbin maltretirao nekog Roma na ovaj ili onaj način i iz ovog ili onog razloga, sve to nije ni malo bitno. Sad što je jedan Rom počinio ubistvo treba povesti hajku i na one koji veze sa ovim nemaju. Roditelji ako imalo imaju zdravog razume neće kriviti romski populaciju, već isključivo počinioca, njegove roditelje, drugove i to je to. Pa ovo je ravno anatemisanju svih Srba zbog ratnih dešavanja devedesetih.

    Pod zastitom nevladinih organizacija ,i pod stitom
    ugrozenosti pojedini Romi su se osilili i daju sebi za pravo da nekome oduzmu zivot.EJJJ dokle to ide.Pa opet kazem pojedini jar nesvrstavam ih u isti kos.Cak ni nasa televizija ne prikazuje
    istinu opet su Romi jadni i diskriminisani.Ima i medu Romima onih ljudi koji su odabrali da zive kao svi ostali pa se bore sa zivotom i poteskocama a ne jedni protiv drugih.To ubistvo je jako zabolelo sve ostale i donekle ih razumem ali ne podrzavam.UBICU treba najstroze kazniti da mu zivot presedne .Onda ce tek svi moci da zive kao ranije.Naterati Rome da idu u skolu da aktivno traze posao i da budu odgovorni pred zakonom i drustvom.Onda ce im se im tudj i njihov zivot biti drazi i cenjeniji.A ne socijala i jebe mi se za sve ostalo.
    Ubicu treba kazniti, a ne povesti hajku na čitavu romsku populaciju. Jbt zamisli sada u Švedskoj, Srbin ubije premijerku u sred supermarketa, pa šta je trebalo da proteraju sve Srbe iz Švedske? Daj nemoj preterivati. Roma ima i ovakvih i onakvih, ima ih bitangi koliko hoćeš, a po zatvorima nema gde ih nema. Koliko puta si čuo da se neki Rom izvukao i izmakao pravdi za neko nedelo? A novine pune crne hronike kako pijani vozači gaze ljude i ostaju na slobodi i slično.

    Da Rome svakako treba socijalizovati i integrisati u društvo, što ne podrazumeva hitlerovske metode linčovanja, terora i ostalog.

    Inače danas gledam po Pančevu grafiti na krstu u parku - 'stop ciganskom teroru' u potpisu nacionalni stroj.


    Neslazem se ni sa tobom , da je svako mogao da popije noz po selima,iz kojekakvih razloga.
    Ako pises da bi samo pisao onda nemoj ni to raditi.Tako lako uprostavas stvari da je u najmanju ruku jadno. Pored takvih mogu samo reci. BOZE POMOZI......
    O još kako je mogao, jes' ti nekada otišao u život u Banatski Brestovac ili Dolovo (na primer) a da nisi iz nekog od dva sela? U Brestovcu u diskoteci je momak popio nož u leđa pre jedno 4-5 godina baš iz razloga što je zalutao u njihovu diskoteku, a primera mogu da ti navedem još koliko hoćeš. Momak otišao u WC i samo osetio hladan ubod u leđa i pao, a nije ga izbo Rom. A ako si iz ovih krajeva, južnobanatskih, čuo si za izreku 'ko od noža nije bolov'o neka dođe u ...' sam nasatavi Dovoljno dobro poznajem sela iz moje opštine i meštane po selima da znam o čemu pišem.



  11. #86

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Lepo izgleda kada se izvuku iz teksta pojedini delovi pa se tumace kako Vam odgovara .
    Ali nema veze Vi vrlo dobro znate sta sam hteo da kazem.A i da ne podrzavam hajku na rome. Rac ubica napisana velikim slovima znaci bes i ogorcenje i vazi za sve nacije.Neslazem se da su romi ugrozeni pa im nesto sad treba omoguciti a ne naterati, kako ste me ispravili u tekstu.Pa ljudi osnovna skola je obavezna i omogucena im je a to sto su oni izabrali da nepuste decu u skolu vec da ih odvedu na raskrsnicu ili deponiju to je njihov izbor.Vi stvarno mislite da sam Ja rastao na drvetu?Pa Ja radim u firmi u kojoj ima dosta roma,pogadjajte u kojoj (malo skrivalica kao za onu recenicu kojoj sledi selo Dolovo).Njihova radna mesta nisu posledica diskriminacije nego,, gospodo draga,,to sto nisu isli u skolu.Onaj ko zeli da sebi promeni zivot moze to da uradi jer mu je omoguceno.

  12. #87

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Slušaj Napadaču...

    Nismo mi izvlačili iz teksta tvoje reči. I Turkmen i ja smo citirali kompletan tvoj tekst. O mnogim tvojim i našim stavovima bi se moglo mnogo razgovarati i sučeljavati argumente. Posebno o "naterati" i "omogućiti", ali da ne idemo u širinu.

    Mene sada zanima, kao prvo i neophodno za dalju priču, samo jedna stvar. A to je, šta ti misliš o kamenovanju ciganskih kuća i napadima na cigane, kojima je povod ovo ubistvo. S tim u vezi postaviću tri pitanja, a ti probaj da odgovoriš sa da ili ne.

    1. Da li je opravdano to kamenovanje?
    2. Da li su kamenovani cigani ugroženi kamenovanjem?
    3. Da li treba kazniti one koji su kamenovali?

    Hajde prvo da/ne na ova tri pitanja, jer mi tvoj stav o tome nije jasan, pa onda možemo o čemu god hoćeš.

    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  13. #88

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Jednostavno nema opravdanja za kamenovanje kuća i napadanje na Rome onako neselektivno i razjareno. Pazi razumeo bih da je neko pretukao oca malog ubice, mada i to nije skroz ispravno ali bih razumeo. Ali ovo? Udri po Cigojnerima.

    Ovde se ne radi o nekom romskom teroru, šta je taj mali što je ubijen tražio u to vreme kod groblja sa drugovima? Išao da se tuče, a koliko se tuča završava noževima danas...

    A to da li Romi idu u školu, prose i ostalo, za ovu priču je skroz nebitno. To što je neko nesocijalizovan i neintegrisan u društvo ne opravdava ovakvo ponašanje nekih ljudi u Jabuci. Slučajeve uvek treba posmatrati izolovano, jer ovakva eskalacija nasilja samo šteti i ugrožava uglavnom nevine ljude. Hitlerovska posla, kristalna noć, a svi znamo šta je to proizvelo.



  14. #89

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    Jutros na FB dobijem zahtev "Podrska ljudima u Jabuci", kakva bre podrska, sta je njima lose i zasto im je potrebna podrska. Jeste momak ubijen, al je ubica uhapsen. Sta je sad tu problem? I stoji poruka "da pokazemo da Jabukanci nisu rasisti"! Šije mi ga Djura.. Pa ako ste protiv toga trebali ste da sprecite kamenovanje ljudi i kuca tako sto bi napravili kordon ispred njihovih kuca i budete uz te ljude, a ne na netu da se dokazujete. Nije samo rasizam u pitanju. Izlazio sam po celom Juznom Banatu, sem Jabuke. To selo smo nekako oduvek u sirokom luku zaobilazili. Znam za dosta primera gde su drugovi batine dobijali i zbog boje carapa..Tamo nije moglo recima da se objasni da ne zelis probleme i da se izvuces bez batina ako ti vec pridju. Ubica je bio neobrazovan, al taj decko tek sto je zavrsio srednju i vazi za obrazovanog, ima kuci porodicu, prijatelje, mozda i devojku - drugim recima - ima sta da izgubi, pa je opet uskocio u tucu, nista mu ne vredi obrazovanje kad u glavi nije cist...
    Ja sam iz Dolova, po nekoj teoriji svi smo isto ludi (Banatski trougao, temena su u mestima koje imaju ustanove za mentalno obolele - Kovin, Jabuka i Vršac) i nije mi prijatno kad vidim da svi povezujete moje selo sa tucama i nozevima. Šljama svuda ima, bilo da je to moje selo, Pancevo, Bavanište, Omoljica, Novi Sad... Cak je u vecini slucajeva izvikano i ne treba to vezivati za samo mesto. Uostalom to "ko od noža nije bolovao..." su mangupi promenili od pesme "Ko od ljubavi nije bolovao nek dodje u Dolovo.." i to vazi za prosla vremena, tuce sa nozevima su retke, isto tako je danas bezbedno šetati Margitom i ne verujem da ce neko dobiti batine, iako Margicani i dalje pevaju onu pesmu kako su "margicani ubili pandura". Izlazili smo svuda i svuda nam je bilo lepo, jurili devojke, pili, razbijali po koju casu al tuca je retko bilo. Upoznas lokalne mangupe, platis turu i miran si Inace pravog Dolovca (a verujem vazi i za vasa mesta), ces pre videti negde sa strane (od Deliblata preko Bele Crkve do Bavanista) nego u Dolovu. Uvek su zanimljive devojke iz drugog sela..U selu uvece uglavnom ostaju klinci, udavace i taj šljam koji ponekad pravi probleme .. Pozdrav komsije
    Treba znati da se prvi poljubac ne daje ustima vec ocima.

  15. #90

    Odgovor: Nasilje, ludnica oko nas...

    slusaj AK. Dali si negde u mom tekstu procitao da ih treba kamenovati ,nisi normalno jer to nije
    moj stav.Kad je vec doslo do sukoba onaj na koga leti kamenje normalno da je u opasnosti.A koliko znam nekolicina najzescih je privedena ili uhapsena.A zasto tako lako prelazite preko gubitka jednog mladog zivota,bez obzira sto je bio kako se kaze kasno nocu pored groblja.Pa i ubica je bio tako kasno na istom mestu.Dali stvarno mislis da su romi ugrozeni uopsteno.i konstantno svakog dana???To sto se desilo u Jabuci nije slucaj u drugim sredinama.Ovaj nemili dogadjaj oko hajke na rome moze se objasniti jedino psihologijom mase.U dobre doskorasnje odnose sa romima mogu te lako uveriti.Sigurno si cuo za muzicku grupu CRNI BISERI IZ JABUKE.(romska grupa) Nema tog veselja gde oni nisu bili pozvani na svirku .Mislis li da je to zato sto ih neko mrzi i diskriminise.Pocevsi od rodjenja,krstenja podizanja krova,ispracaja itd.
    Mogu ti navesti primere sa konkretnim imenom i prezimenom ,samo pozeli pa razmisljaj u tisini koliko im stvarno pomazes svojim izjavama.

Strana 6 od 7 PrvaPrva ... 4567 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Nasilje u porodici
    Autor Mish u forumu Porodica
    Odgovora: 30
    Poslednja poruka: 08.08.2012, 00:58
  2. Nasilje među decom
    Autor _baba_ u forumu Roditeljski kutak
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 17.10.2009, 00:09
  3. Sajber buling - Elektronsko nasilje
    Autor Arthur Dent u forumu WWW
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 06.07.2009, 13:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •