Korumpcija srca
Prikaz rezultata 1 do 3 od ukupno 3
  1. #1

    Korumpcija srca

    Postoji ono što je naročito zanimljivo kod istraživanja onoga što se naziva ljuskošću-to je fenomen ''srca''.Ono što je kod srca naročito važno jeste njegova etička strana,ona strana osećanja koja je direktno povezana uzročno.posledičnom vezom sa našom,ličnom etikom.Ova sprega ličnog morala i ''srca'' uslovljava naše postupke.Određuje ih.
    I onda,dolazimo do one bolne tačke-do iskvarenog srca.Do posledica navika da se zanemari jedan po jedan obzir i izbrišu osećanja solidarnosti,saosećanja sa bolom drugih.

    Koliko korumpiranosti prepoznajemo u sopstvenom biću?Da li to uviđamo do se zlurado smeškamo,onako u sebi pod maskom nekih,drugih osečanja,tuđem bolu?Koliko puta dozvolimo sebi da usvojimo neku od navika sputavanja ljudske reakcije na bol drugog čoveka?
    od sveg voća koje sam probala,najbolji ukus imala je dobrota

  2. #2

    Odgovor: Korumpcija srca

    Razumela sam, kohili. Ne shvatam da li je isključiva teza da je svako, ali baš svako srce korumpirano? Ako je tako - ne prihvatam je.

    Jesmo postali svakakvi (raznoliki), usled onoga što nam se dešavalo, kroz šta nas je vodio život.
    Čvrsto verujem da je u dubini srca, svako do nas ostao isti, sa ''malim ja'', ili detetom u srcu.
    Upravo to dete, nas usmerava i reaguje na svaku grešku, iskorak, ili raskorak koji nije u skladu sa čistotom dečije duše.

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku
    Koliko korumpiranosti prepoznajemo u sopstvenom biću?Da li to uviđamo do se zlurado smeškamo,onako u sebi pod maskom nekih,drugih osečanja,tuđem bolu?Koliko puta dozvolimo sebi da usvojimo neku od navika sputavanja ljudske reakcije na bol drugog čoveka?
    Ne prepoznajem korumpiranost u sopstvenom biću, možda ga nesveno negiram. Ne prepoznajem korumpiranost ni u ostalim bićima koji su mi bliski, i kojima sam okružena.
    Ne verujem u zluradost, verujem u neke reakcije popt sitničarenja, eventualne ljubomore, koje su prizašle iz dokonosti. Ne smetaju mi, dokle god se neko ne oseti direktno ugroženom.

    Na kraju bih pre svega postavila pitanje, koliko smo spremni i voljni da ''zagrebemo'' i vidimo zašto nam neko deluje korumpirano? Šta ga je navelo, nagnalo da postane baš takvim, kavim si ga opisala. Verujem, pa makar to bila bajka, da smo svi ok, ili nekorumpirani u srcu iz razloga, što svako od nas ima put, neko teži, neko lakši... neko je manje, neko više spreman da izloži srce...

    Isključujem mogućnost nereagovanja na tuđu bol... Reakcija će uvek da postoji. Želja da se pomogne, sasluša, odboluje sa osobom, zaplače... Sve ono što nas čini ljudskim bićima... Čovecima, rekao bi Kiki...

    Da, i ono srce, koje je sklono korumpiranju, biće takvo. Što ne znači da nije podložno izlečenju (pod uslovom da se nazire želja za istim).
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  3. #3

    Odgovor: Korumpcija srca

    Citat kohili kaže: Pogledaj poruku

    Koliko korumpiranosti prepoznajemo u sopstvenom biću?Da li to uviđamo do se zlurado smeškamo,onako u sebi pod maskom nekih,drugih osečanja,tuđem bolu?
    Prepoznajem mnogo korumpiranosti u sopstvenom biću,ali samo u smislu kad nekog volim,tj. sve i kad prepoznam neke stvari koje i ne ljubim baš kod voljenih mi bića,neću da ih vidim...tada je moje srce korumpirano.I mislim da to nije usamljena pojava samo kod mene.

    Tuđ bol...ne mogu i ne želim da se radujem tuđem bolu,kao prvo ne umem,a čak i kad sam probala,nisam se dobro osećala...ne ide,jer u tom slučaju idem protiv sebe,to nisam ja.

    Koliko puta dozvolimo sebi da usvojimo neku od navika sputavanja ljudske reakcije na bol drugog čoveka?
    Kriva...al' samo mrvu,pokušala sam da ignorišem,nije mi ni to baš pošlo za rukom,moje biće je isuviše osetljivo za tako nešto.

Slične teme

  1. Cistota srca...
    Autor dankaBg u forumu Religija
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 06.06.2010, 00:06
  2. Pokloni od srca ili od K....
    Autor Uriel u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 19
    Poslednja poruka: 17.05.2010, 12:35
  3. Kako do voljenog srca
    Autor Najgora u forumu Astrologija
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.08.2008, 17:16
  4. Horoskop tvog srca
    Autor DanijElla u forumu Astrologija
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 16.05.2008, 19:02
  5. Grdosija velikog srca
    Autor euridika u forumu Spomenar
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 24.09.2007, 21:51

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •