Književna pitalica - Strana 6
Strana 6 od 23 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 76 do 90 od ukupno 343
  1. #76

    Odgovor: Književna pitalica

    Citat Leonard Peltier kaže: Pogledaj poruku

    Koliko pseudonima je koristio Orson Skot Kard?
    Sedam (Frederick Bliss, P.Q. Gump, Byron Walley, Brian Green, Dinah Kirkham, Noam D. Pellume, and Scott Richards). Ako je tačno, a trebalo bi da jeste, neka nastavi neko ko ima ideju.

  2. #77

    Odgovor: Književna pitalica

    Koju rok grupu su inspirisali textovi pesnika Duska Trifunovica?

    ovo mi prvo palo na pamet..

  3. #78

    Odgovor: Književna pitalica

    Verovatno misliš na Bijelo dugme.


    Imam jedno pitanje na koje ni ja ne znam odgovor, tako da ako za par dana niko ne odgovori, preskočite ga (nije baš ni precizno): čiji je izraz "fast food estetika"?
    "All I got is a red guitar, three chords, and the truth."

  4. #79

    Odgovor: Književna pitalica

    Evo da pokušam da odgovorim na pitanje o Fast Food Aesthetics.

    Kao prvo, spominje se kao naslov izložbe kanadskog umetnika po imenu Matthew Eskuche. Kroz svoj rad, on kritikuje velike lance fast food restorana, kao i komercijalnu kulturu koja je poprimila sasvim drugačiji smisao kroz kapitalizam, globalizaciju, otpad, zagađenje i klimatske promene. Evo njegovih radova:




    izvor:canadianart.co

    U ostalim tekstovima na koje sam naišla, "fast food aesthetics" spominje se uglavnom kao kultura koja je danas najrasprostranjenija, koja je postala način života usled nemogućnosti ljudi da se ishrani posvete na način na koji su to u prošlosti činili.

    Međutim, naišla sam i na termin "Fast food art", koji bi nam mogao ovde biti još interesantniji. Rupert Christiansen u svom članku, koji je napisao za Telegraph, piše o tome kako sad postoje high i low culture, i da se niko više ne posvećuje umetnosti tako da se njome bavi dugo i da joj podredi čitav život. Takođe, on govori i o tome kako je umetnost izgubila onaj sadržaj, kako je vredna samo ako je prihvaćena u širokim masama. I kaže:

    .
    ... And that, inexorably, is the way that things are going. The arts can only be justified if they feed into some great pumping-station of urban regeneration. Culture is no longer a matter of a lifetime of slow, meditative looking, reading and listening - it's gone "fast-food". (izvor telegraph.co.uk)

    Kultura je postala "fast-food" tj. komercijalna, lepa na izgled a po sadržini prazna i nezdrava.


    Ne znam da li je moj odgovor dovoljno precizan, ali ako ništa drugo, nešto smo barem naučili.


    Evo mog pitanja:

    Ko je zaslužan za upoznavanje zapadnog sveta sa tradicionalnom Kinom i njenom istorijom, kulturom i običajima, kao i mentalitetom ovog naroda?

    pomoć: Dotični pisac dobitnica je i Pulicerove i Nobelove nagrade za književnost.
    Poruku je izmenio Cecara, 09.02.2015 u 21:28
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  5. #80

    Odgovor: Književna pitalica

    Perl Bak,zar ne?
    I may not be perfect but I'm always me

  6. #81

    Odgovor: Književna pitalica

    Jeste Perl Bak. (vise o njoj ovde)

    Makilli, postavi sledece pitanje.
    Isn't it funny how day by day, nothing changes, but when you look back, everything is different?
    C. S. Lewis

  7. #82

    Odgovor: Književna pitalica

    Pisala je socijalne i ljubavne romane,pisala je i za pozorište i ima objavljenu autobiografiju a svoj prvi roman je objavila sa još jednim autorom gde su iskoristili zajednički pseudonim,...gospoJa je?
    I may not be perfect but I'm always me

  8. #83

    Odgovor: Književna pitalica

    Bojkotujete me ili ne znate odgovor? Treba pomoć?



    edit: napisala Đavolsku baru,ljubavisala se sa Šopenom treba još?
    Poruku je izmenio makilli, 21.10.2009 u 10:37
    I may not be perfect but I'm always me

  9. #84

    Odgovor: Književna pitalica

    Žorž Sand?
    Vrag odneo šnalu...

  10. #85

    Odgovor: Književna pitalica




    izabelitta,sledeće pitanje je tvoje
    I may not be perfect but I'm always me

  11. #86

    Odgovor: Književna pitalica

    Pa da si odmah rekla ko se s kim ljubavisao, lakše bi išlo...

    Ok, jedan čuveni američki pisac je za prvu veliku ljubav imao devojku koja se udala za baš, baš čuvenog američkog glumca.
    Imao je nakon toga nekoliko brakova, mislim dva, ali i vezu sa jedva punoletnom talentovanom spisateljicom koju je započeo preko pisama. Ona je imala 18, a on 53 godine. Dotična je patila od anoreksije i bulimije. Kada se njihova velika ljubav prekinula, uglavnom zbog njegove egocentričnosti, ta mlada dama nastavila je da piše, a on je njena dela oštro kritikovao i nipodištavao. Posle 20 godina od raskida, ona piše biografski roman u kojem opisuje svoju vezu s njim, a njegova pisma je prodala na aukciji.

    Pisac je još uvek živ i ima 90 godina. Nikad nije dozvolio da se po njegovom najčuvenijem romanu snimi film, a nedavno je tužio autora mogućeg nastavka tog njegovog dela.

    Kako li se zove?
    Vrag odneo šnalu...

  12. #87

    Odgovor: Književna pitalica

    Džerom Dejvid Selindžer
    Mislim da se radi o njemu!Citala sam od njega Zui, odlicna je i ona je zapravo nastavak od takodje odlicne Freni!
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  13. #88

    Odgovor: Književna pitalica

    Tako je, dori!

    Samo još da dodam da je njegov najčuveniji roman Lovac u žitu, neki kažu u raži. Prva ljubav mu je bila Una O'Nil koja se udala za Čaplina, a devojka koju sam pominjala, Džojs Mejnard.

    Izvolevajte dalje pitati...
    Vrag odneo šnalu...

  14. #89

    Odgovor: Književna pitalica

    Ako sam pogodila.....onda moje pitanje

    Posle prvog romana kojim je sokirala mnoge, svojom kontraverznoscu, usledila je nova, po tematici neverovatno dobra, po nacinu kojim se izrazava jos sokantnija!Pise jasno o bracnoj mrznju, ne precutkuje nista, navodi fascinatne primere iz zivota glavne junakinje knjige. Prica je neverovatna, opisuje zaljubljenu zenu, i brak u kom ona pocinej da mrzi i dolazi mislju i postupcima do zakljucka da moze da bude ubica....
    Rec je o piscu sa "nasih prostora", zapravo iz Hrvatske.
    Mnoge mrzimo bez ikakvih razloga, a da ih zavolimo, tražimo čvrste razloge!

  15. #90

    Odgovor: Književna pitalica

    Da nije Vedrana Rudan? Ona ume to šokantno...
    Vrag odneo šnalu...

Strana 6 od 23 PrvaPrva ... 4567816 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Književni konkursi
    Autor gospoica u forumu Književnost
    Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 18.11.2013, 16:31
  2. Književne nagrade
    Autor zrNce u forumu Književnost
    Odgovora: 22
    Poslednja poruka: 01.06.2012, 10:03
  3. Filmska pitalica
    Autor SQUAW u forumu Film i pozorište
    Odgovora: 139
    Poslednja poruka: 25.11.2010, 22:15
  4. Muzička pitalica
    Autor makilli u forumu Muzika
    Odgovora: 357
    Poslednja poruka: 25.09.2010, 01:20
  5. Književni časopisi
    Autor Kalina u forumu Književnost
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 20.02.2010, 17:01

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •