Podržite Uroša Mišića!!!! - Strana 14
Strana 14 od 21 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 196 do 210 od ukupno 311
  1. #196

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Zanima me gde je pravda za policajca koji je stradao od strane "navijača"? Šta će on sa svojim traumama? Ko će njegovo zdravlje da vrati u normalu? Navijači nam dođu kao neka "sveta krava", koje niko ne sme da dira. Oni samo sportski navijaju, usput se, u žaru navijačkih strasti, malo otmu kontroli, malo polome sedišta, pale ih, bacaju petarde u mase mirnih navijača. Samo to rade i sad se neko usuđuje da ih proziva. Kako se to može?
    Slažem se, nije ni policija bezgrešna, i oni su svojevremeno svašta radili ali ne može se tolerisati nasilje onih koji su na stadione došli da navijaju a ne da divljaju.
    Prvi utisak uvek vara
      Vrh

  2. #197

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    "Guranje baklje u usta" kao dokaz ne postoji u prvobitnom izvestaju vestaka,postoji kako kazu ljudi "Na Tadicevom snimku"...koji je namontiran.Zbog tog dokaza je ponovljeno vestacenje i odlozeno prvo sudjenje,jer to niko nije video a i prilikom zdravstvenog pregleda trajkovica jasno je stavljeno na papiru da takvih povreda nema.
    Aman, devojko, gurnuo-ne gurnuo, pokušao je! Za ime Boga, zar je tako teško shvatiti da napad na službeno lice povlači za sobom drakonsku kaznu ma gde u svetu?

    Kazna od deset godina je smešna za ono što je uradio. Njegova opravdanja su još smešnija. Tvoja opravdanja su nerazumna.

    Kakav, pobogu, Tadićev snimak? Snimak je snimak, nije mogao biti režiran aman nikako.

    Da predupredim ono što sledi: službeno lice je službeno lice, bio on u uniformi, u trenerci, u boksericama ili go. Mišić je svoju mladost upropastio sam i ne postoji opravdanje za onako gnusan napad. Prvi je dobio veliku kaznu i poslužio kao primer? Nerko mora biti prvi, izvukao je najkraću slamku, jbg.
      Vrh

  3. #198

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Mladiću a jesi li ti nekad zavalio nekog tipa preko vilice ili neko tebe flašom, Buzdovanom (su me tukli), tukao glavom o beton, žandinjeru / nije to kako loš osećaj radi čuka ko kolibri / a face ste da tražite prosipanje drobi
    Treba Zakon i sankcije ali ste pali na političku foru / Ne tražim pravdu za Uroša ali ne bi bilo loše da znate o čemu pričate .
    A gde je Miladin?
      Vrh

  4. #199

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Još jednom: svaki zločin ima svoju kaznu (ili bi je trebao imati, jel'te) pa se svaki odvojeno i tretira. Ne možete spajati policijsku torturu nad pojedincima i grupama (koje je sigurno bilo) i zločin nad policajcem na stadionu. I ne možete tražiti blažu kaznu za počinioca jednog zločina zato što počinilac drugog zločina nije kažnjen. Ne možete, ma koliko vam delovalo drugačije.

    Drugo, Miladin i Uroš su budaletine istog tipa. Ne razlikujem ih što se kazne tiče, odnosno potrebe njenog izdržavanja i dužine iste. Miladin će se za nanete teške telesne povrede provući sa smešno niskom kaznom, nažalost. Bar se ovaj drugi nije provukao. Što manje ljudskog smeća hoda ulicama, to bolje.
      Vrh

  5. #200

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Sta li toliko polemisete stvar je vrlo jednostavna dakle govedo nevaspitano otislo da divlja umesto da gleda utakmicu i navija kao covek e sada ne samo da ce biti kaznjen nego ce posluziti kao primer ostalim budaletinama koji na sportske terene idu zbog svega samo ne zbog sporta te normalni ljudi trebaju da budu u strahu hoce li danas biti nekog sranja dok sa sinom i zenom gledam utakmicu.

    Medjutim po meni je mnogo bolje sledece resenje sprovesti u delo: Kamere. Ali da ih je puno i da se sve snimi i da se kaznjava npr ako si pljunuo da platis toliko i toliko ako si se pokenjao van wc-a da platis ako si divljao kao majmun u zatvor i posle nekog vremena te silne kamere bi se odplatile drzava bi zaradjivala a mi bi "mirne glave'' isli na utakmice.
      Vrh

  6. #201

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Ja NIKAD nisam rekla da je nevin...
    Ni ja / možda vešanje na Terazijama a prodavanje kamenja *slucajnim prolaznicima da bude u humanitarne svrhe
      Vrh

  7. #202

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  8. #203

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Neka odgovara za svoje postupke.Ne samo on svako.
    Jedina mu je uteha kad izadje iz zatvora za 10 godina,da ce postati uvazeni clan medju vodjama navijaca.Tako je prica i kod Grobara koliko ti je pun dosije toliko si uvazen.Sramota za ovu zemlju !
      Vrh

  9. #204

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat Becar kaže: Pogledaj poruku
    Neka odgovara za svoje postupke.Ne samo on svako.
    Jedina mu je uteha kad izadje iz zatvora za 10 godina,da ce postati uvazeni clan medju vodjama navijaca.Tako je prica i kod Grobara koliko ti je pun dosije toliko si uvazen.Sramota za ovu zemlju !
    Na žalost u ovoj zemlji pravda je selektivna. Neko robija za 500€ a neko ukrade milion pa nikom ništa. Neko zgazi nekog ko kera na putu i dobije 12 meseci a neko dobije 3-4 godine. Neko ubije nekog i dobije 5 godina a neko drugi 20.
    Hoću da kažem da potpuno osuđujem ovog Mišića ali mi je i žao što je taj momak došao u situaciju u kojoj se nalazi pogotovo što znam da je raspad ove zemlje i društva uticao pogubno na sve ljude a sa druge strane te navijačke grupe nemaju veze sa sportom već isključivo sa zaradom njihovih vođa.
    Ali kao i uvek i svugde neko mora da plati ceh.
      Vrh

  10. #205

    08 Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat joksi kaže: Pogledaj poruku
    Beograd -- Ratko Vučković, svedok na ponovljenom suđenju Urošu Mišiću, tvrdi da nije video da bilo ko od navijača napda bakljom žandarma Nebojušu Trajkovića.
    B92 pre 56 dana | B92
    B92: Svedok: Nisam video napad bakljom
    B92

    Vučković, stomatolog i član skupštine " Crvene zvezde" rekao je da nije video da je bilo ko od navijača upaljenom bakljom napao Trajkovića. "Da sam to video sigurno bih intervenisao i pokušao da sprečim taj napad", izjavio je Vučković. Podsetimo, Uroš Mišić optužen je za pokušaj ubistva policajaca Nebojše Trajkovića.

    Na suđenju je prikazani policijski snimak incidenta, ali kako pojedni delovi snimka nisu bili jasni, sudsko veće odlučilo je da snimak pošalje u Nacionalni kriminalisitički centar gde će se od video materijala napraviti fotoalbum.
    Stomatolog. Svaka mu cast. Alal mu cufte. Ko kod njega popravlja zube dabogda mu svi otpali. A pojedini delovi snimka nisu bili jasni. Pa kupite naocare, slepci. Pa vidi se iz aviona da mu gura baklju u usta. Verovatno se '' samo salio ".
      Vrh

  11. #206

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat rumski kaže: Pogledaj poruku
    Na žalost u ovoj zemlji pravda je selektivna. Neko robija za 500 a neko ukrade milion pa nikom ništa. Neko zgazi nekog ko kera na putu i dobije 12 meseci a neko dobije 3-4 godine. Neko ubije nekog i dobije 5 godina a neko drugi 20.
    Hoću da kažem da potpuno osuđujem ovog Mišića ali mi je i žao što je taj momak došao u situaciju u kojoj se nalazi pogotovo što znam da je raspad ove zemlje i društva uticao pogubno na sve ljude a sa druge strane te navijačke grupe nemaju veze sa sportom već isključivo sa zaradom njihovih vođa.
    Ali kao i uvek i svugde neko mora da plati ceh.
    E upravo o tome ja pricham..
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  12. #207

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Uroš Mišić je osuđen na 10 godina zatvora na ponovljenom sudjenju za pokušaj teškog ubistva sa umišljajem zbog napada na žandarma Nebojšu Trajkovića na utakmici Crvena zvezda-Hajduk decembra 2007. Time je potvrđena presuda iz 2008, koju je Vrhovni sud poništio i vratio predmet na ponovno suđenje.

    PRESUDA - Mišić je osuđen jer je sud utvrdio da je pokušao da Trajkoviću ugura baklju u usta i da je pri tom bio svestan da može da ga ubije. I Tužilaštvo i odbrana imaju pravo žalbe Apelacionom sudu.
    Mišić je krivično delo izvršio sa eventualnim umišljajem, nije hteo da ubije žandarma, kako je to navelo Tužilaštvo, ali je bio svestan da može da ga ubije i na to je pristao, rekao je obrazlažući presudu sudija Velimir Lazović.
    - Sud nalazi da je Mišić pokušao da mu ugura baklju u usta. Sreća je što je oštećeni rukom odgurnuo baklju - kazao je on.
    Sud je utvrdio da je Mišić posle toga nastavio Trajkovića da juri sa bakljom i naneo mu povrede koje se, prema nalazu veštaka, mogu kvalifikovati kao teške telesne, a prihvaćen je i iskaz oštećenog da mu se Mišić obratio rečima: Gde ćeš, p.... žandarska.
    Obrazlažući visinu kazne, sud je ocenio kao olakšavajuću okolnost njegovu mladost i to što ranije nije osuđivan, ali je, kao otežavajuću okolnost, sud imao u vidu stepen iskazane agresivnosti i posledice napada. Trajković boluje od trajnog poremećaja ličnosti, postao je nesposoban za rad i obavljanje dužnosti, podsetio je Lazović.
    Mišić je, pre izricanja presude, rekao da mu je žao zbog svega što se desilo, pre svega zbog Trajkovića, i izvinio se zbog svega što je oštećeni pretrpeo.
    - Ja jesam bio ponesen mladošću, jesam povredio tog čoveka, ali nisam želeo da ga ubijem - rekao je Mišić.
    Mišić je na prvom suđenju osuđen na 10 godina, ali je Vrhovni sud tu presudu poništio i vratio predmet na ponovno suđenje. Jučerašnjom presudom Mišiću je produžen pritvor do pravosnažnosti presude, na koju Tužilaštvo i odbrana imaju pravo žalbe Apelacionom sudu u roku od 15 dana od prijema pisane opravke presude. Apelacioni sud presudu može da potvrdi, izmeni ili da suđenje vrati na početak. Ako predmet bude vraćen na ponovno suđenje, to suđenje bi bilo i poslednje. U kaznu će biti uračunat i pritvor u kom je Mišić od 4. decembra 2007. godine.

    Da sam pandur, osudili bi me na sedam godina
    Mišić je, kada su ga izvodili iz sudnice, rekao: Da sam policajac i da sam nekoga upucao u glavu, dobio bih sedam godina, verovatno aludirajući na slučaj Miljana Rajičevića, pripadnika interventne brigade policije koji je u martu 2009. ubio Đorđa Zarića, a za šta je nepravosnažno osuđen na sedam godina. Posle izricanja presude, a pre obrazloženja, Mišićeva sestra izletela je iz sudnice plačući, dok su majka, otac, ostala rodbina i prijatelji u tišini saslušali obrazloženje. Sudnicu broj 4 u Palati pravde, koja ima svega tridesetak mesta, juče je obezbeđivalo devet pripadnika sudske straže.
    Vi vidite stvari i pitate „zašto“, a ja sanjam o stvarima kojih nije bilo i pitam „zašto ne“.
      Vrh

  13. #208

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Čestitam sudijama što nisu poklekli pod pritiskom rulje.
      Vrh

  14. #209

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat Morpheus kaže: Pogledaj poruku
    Čestitam sudijama što nisu poklekli pod pritiskom rulje.
    Pa da, bolje je podleci pod pritiskom vlasti
    ............
    ne komentarisem presudu
      Vrh

  15. #210

    Odgovor: Podržite Uroša Mišića!!!!

    Citat valter kaže: Pogledaj poruku
    Pa da, bolje je podleci pod pritiskom vlasti
    Pod čijim god je potrebno da bi ološ završio u zatvoru...dugo.
      Vrh

Strana 14 od 21 PrvaPrva ... 41213141516 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Izostanak podrške obitelji
    Autor little fairy u forumu Porodica
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 28.12.2009, 09:27

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •