Medicinski radnici
Prikaz rezultata 1 do 4 od ukupno 4
  1. #1

    Medicinski radnici


    Svaka čast medicinskim radnicima na požrtvovanosti. Mi obični smrtnici ih obično primećujemo kad preko medija traže povišicu plata... Ali oni su tu uvek za nas, svugde,.. bez odmora daju sve od sebe da nas spasu, da spase naše drage.

    Prevashodno mislim na to da ovde pišete o pozitivnim iskustvima sa medicinskim radnicima, prvenstveno sa "sestrama" i "bratovima". O medicinskim sestrama se tako malo piše i priča. Svi pominju samo požrtvovanost lekara...

    Znam, da ima mnogo konfrontacija među sestrama i lekarima... niko ne "brani" sestre. Izložene su hirovima rođaka obolelih i lekara, pa i upravama bolnica i ministarstvima zdravlja.

    Kad je moj otac imao šlog i bio u bolnici, ja sam ga posetio. Dok sam koračao po hodniku bolnice iz jedne sobe je neko povikao: "Sestro! Ovaj se usr..o! Smrdi!" I šta se dešava? Sestra dolazi i ćutke, bez reči pere nesrećnog obolelog, menja pelene i čaršav. Mlada, krhka sestra sa velikim srcem. - Zrenjaninska bolnica, 1997-e.
    Neke sestre imaju da rade 12 sati dnevno spasavajući dečje živote u dečjoj bolnici u Novom Sadu. Deca umiru, ali koliko su samo života spasli. Koliko požrtvovanosti i privrženosti malim obolelima!
    Pa onkologije,... ko ima dovoljno izdržljivosti da radi kao sestra na tim mestima?

    Mislim,... heroji naši: medicinske sestre i "bratovi"...
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

  2. #2

    Odgovor: Medicinski radnici

    Dve noći sam presedela na dve stolice gledajući ga kako se bori za svaki dah, pazeći da se ne upetlja u cevčice infuzije. Sestra mi je tu noć pronašla prazan krevet. Provela je pola večeri razgovarajući samnom samo da ja ne bih zaspala. Obe smo ga čuvale, osećale da neće biti dobro. Izašla je na 5 minuta. Počeo je da me obuzima san. Njegov izdah.....
    Dotrčala je i brzinom svetlosti skinula sve cevke i igle sa njega i odnela ga, nisam ni videla gde.
    Odnela ga je na intenzivnu da mu doktori spašavaju život.
    Da ona nije bila toliko sabrana, lekari ne bi mogli mnogo da urade.
    Lekari su spavali a ona je tu noć probdela samnom.
    I spasili su ga......ali ona je trčala sa mojim detetom bez svesti u naručju.
    Ima li načina zahvaliti se nekome za spašen dečiji život?
    Kad bi meni dali kišobran, ja ga ne bih potrošio sam
    pola mesta ja bih dao nekom, ko je dobar a slučajno sam.

  3. #3

    Odgovor: Medicinski radnici

    Juče sam se vratila sa Instituta za majku i dete na N.Beogradu..u roku dve i po godine, treći put sam boravila tamo i za ljude koji tamo rade, imam samo reči hvale..kako sam takođe zdravstveni radnik, dobro sam upoznata sa om branšom i mogu da kažem da je ogromna razlika između kolega koji rade u mom Domu zdravlja i onih koji rade na Institutu..i slobodno mogu da kažem da je razlika kao nebo i zemlja..
    Kad pogledam bahatost, nekorektnost i neodgovornost mnogih koji rade taj posao, prosto me bude sramota što im pripadam po zvanju..ali oni ljudi na Institutu su zaista osvetlali obraz zdravstvu..

    Veliko hvala..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  4. #4

    Re: Medicinski radnici

    Citat itebejac kaže: Pogledaj poruku


    Prevashodno mislim na to da ovde pišete o pozitivnim iskustvima sa medicinskim radnicima, prvenstveno sa "sestrama" i "bratovima". O medicinskim sestrama se tako malo piše i priča. Svi pominju samo požrtvovanost lekara...
    Da, izgleda da nema mnogo pozitivnih iskustva.
    A može biti da kad stignemo do bolnica, to nam je zadnja misao da mislimo o medicinarima, jer imamo brige napretek.
    Sad ovo u Loznici...
    Čitam novine i komentare na članke. Čim se pojavi neko da brani zdravstvene radnike, odmah dobije po kilo minusa.
    A fakat je da je lekar pitao roditelje da li hoće da im dete bude hospitalizovano. Fakat je i to da su roditelji to odbili, a fakat je i to da je lekar pogrešio što im to nije dao kao izjavu da potpišu. Sad je lekaru ostalo da se uzda u kolege kao očevice, a roditeljima tuga.
    Isto se sinoć desilo u Novom Sadu: roditelj ne da dete na hospitalizaciju i još se roditelji bune kad im je zatraženo da to i potpišu. Ali potpisali su. Poslati su da se uzme krv detetu na ispitivanje - ni na to nisu pristali - opet su zamoljeni da potpišu izjavu o tome. Šta će sad biti sa detetom? Odgovornost je na roditeljima.
    A sad dolazimo do glavnog problema: društvo i javnost odgovornost uvek prebacuju na zdravstvene radnike. Među njima uvek stradaju sestre a ne lekari.
    Trenutno u Srbiji je stanje pred linč za medicinske radnike.
    Svi su se okrenuli protiv njih i niko da ih brani.

    Recite mi, šta da se radi? Da li je ovo normalno stanje?
    Da li možemo da popravimo ovo nekako?
    Ko rano poludi, ceo vek mu u veselju prođe!

Slične teme

  1. Medicinski pojmovi
    Autor irnik u forumu Zdravlje
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 27.02.2010, 11:36

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •