Iako je slika u novčaniku uglavnom izraz ljubavi i privrženosti nekoj osobi, to i ne mora uvek biti baš tako. Nošenje slike može biti i alibi, pokušaj kupovina mirne savesti, ili manevar kako bi se odvratile sumnje (recimo supruge) od opskurnih i nedozvoljenih (švalerskih) aktivnosti vlasnika novčanika. Znam takve primere. Imao sam drugara koji je redovno i svuda nosio (i često pokazivao) fotke svoje supruge i dve ćerkice. Bio je ženskaroš ekstra klase. I većini svojih ljubavnica je pokazivao fotografije ostatka svoje porodice...

Pre dosta godina sam posetio zimski vašar na beogradskom sajmu (valjda se tako to zvalo). U jednom trenutku se začuo glas spikera koji je preko razglasa pozivao posetioce koji imaju u novčaniku sliku svoje tašte, i dokažu to, da učestvuju u nagradnoj igri u kojoj je glavna premija bio (dal' auto, ili kolor TV, ne sećam se najbolje). Niko se nije javio. Izgleda da tašte nikada nisu bile popularne...

Inače, mišljenja sam da slika u novčaniku i nije baš bitna. Važno je ona predstava o ljudima koju nosimo u svojim mislima i "srcima". Fotografije su ionako sam jedan uhvaćen tren, samo treptaj i uvek prošlost...