Verujete li u male zelene ljude?

Prikaz rezultata glasanja: Verujete li u postojanje vanzemaljske inteligencije?

Učesnika ankete do sada
96. Ne možete da glasate na ovoj anketi
  • da, svakako

    55 57.29%
  • NE! Vanzemaljci ne postoje!!

    11 11.46%
  • Verujem da postoje ali su suvise daleko

    30 31.25%
Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 128
  1. #1

    Verujete li u male zelene ljude?

    Da li verujete u postojanje vanzemaljske inteligencije i mislite li da mozemo da uspostavimo kontakt sa njima? Ja licno verujem, jer "Kada bi smo bili sami, bilo bi puno neiskoriscenog prostora"
    Poruku je izmenio vlado, 30.06.2006 u 23:31 Razlog: lapsus kalami

  2. #2

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Vanzemljaci? Ma nek živi koj de 'oće!

    Pa dobro... možda nisu baš zeleni Verujem da ima još mnooogoooo planeta koje nisu otkrivene i prosto je nemoguće da negde, u ovolikom prostoru, nema još nekih oblika života. Mož' da se desi i da su pametniji od nas... imam ja neku svoju teoriju, al' ne bi o tome mislim da sam enough weird čitaocima često se osećam kao jedan od njih. Spuštena na ovu planetu... malo zbunjena... međ' "humane" ljude... sa totalno drugačijim pogledom na SVE!

    p.s. desi se često i da me otmu
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  3. #3

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Ma kakvi vanzemaljci. To što je svemir beskonačan ne znači da život još negde postoji. Da su intelginetniji od nas, valjda bi nas posetili do sada. Što znači i ako postoje, da su glupi ko tocila (dobro, pametni su koliko i mi). I zašto bi bili zeleni?
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Ja verujem u postojanje vanzemaljaca. I verujem da postoje i inteligentniji od nas ali su oni definitivno u nekoj drugoj galaksiji. Ko zna koje su boje i oblika.

  5. #5

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Yup, naravno da postoje. Samo nikad nisu bili odje. (Chuti bre Squaw odacesh nas!) . Moguce da su slichni formama zivota na zemlji al ne obavezno preterano. Jednostavno onoliko koliko su slichni uslovi za zzivot toliko su i oni slichni .. no.. kuj ga znaje..
    Poruku je izmenio HLEBmaster, 01.07.2006 u 20:25

  6. #6

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat Kunic kaže:
    Ma kakvi vanzemaljci. To što je svemir beskonačan ne znači da život još negde postoji. Da su inteligentniji od nas, valjda bi nas posetili do sada. Što znači i ako postoje, da su glupi ko tocila (dobro, pametni su koliko i mi). I zašto bi bili zeleni?


    Xexe,citas mi misli

  7. #7

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    -"Istina je negde tamo!"-

    -Licno, verujem. E sad, kakav bi to oblik zivota bio A to da nas nisu posetili, nije dokaz da ih nema. NE?

  8. #8

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Chinjenica je da u svemiru ima mogucnosti za postojanje zivota, a mi smo njen ochigledan dokaz.

    Ako za neshto postoji mogucnost, to ce se najverovatnije dogoditi.

    A mogucnost je ovde izrazena i beskrajem svemira i "beskonachnim" brojem planeta.

    Da ne ulazimo u onu prichu - odakle je uopshte doshao zivot na zemlju i da li je sa tog istog mesta mogao dospeti i negde drugde.

    Shto se tiche termina "mali zeleni". Radi se samo o josh jednom mitu proizashlom iz jedn odredjene priche. potrudicu se da se podsetim o chemu se konkretno radi

    Inache i termin leteci tanjir potiche iz jedne "priche" o vidjenju...
    1878 godine Danison Daily News pisao je da je lokalni farmer Dzon Martin upotrebio rec "tanjir" da bi opisao tamni diskoliki objekat koji je podsecao na balon koji leti "neverovatnom brzinom" a koji je video prethodnog dana ..

    ..1947 godine Americki biznismen Kenet Arnold leteo je svojim privatnim avionom pored Reinier planine u Vasingotnu. Tvrdio je da je pri tom video devet sjajnih objekata, koji su po njegovom prorachunu leteli brzinom od oko 1200 milja na sat.."poskakujuci kao TANJIRI kada bi ste ih bacilu po povrshini vode"...

    Od tada Leteci tanjir je omiljeno vozilo vanzemaljaca.

  9. #9

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    naravno da verujem
    cak sam bila ubedjena da sam videla svemirski brod - moje "neverne tome" su to "otpisale" na trudnocu
    mislim da je vasiona isuvise velika da bismo samo mi ziveli ovde gde zivimo , ima mestaa za sve !!!

  10. #10

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Ja bih voleo da čujem jedan dokaz da vanzemaljci postoje.

    Kako možete da verujete u nešto što niste videli? Aj da budem precizan, u nešto što niko nije video? Gde vam je realnost. Nija valjda da toliko volite Dosije X?

    Citat HLEBmaster kaže:
    Chinjenica je da u svemiru ima mogucnosti za postojanje zivota, a mi smo njen ochigledan dokaz.

    Ako za neshto postoji mogucnost, to ce se najverovatnije dogoditi.
    Ako ćemo po verovatnoći, onda nisi u pravu. Neka uzmemo da na nekoj planeti 50% može da bude života i isto toliko da ne može (mada je suviše očigledno da je 50% ogromna verovatnoća). Planeta/planetoida/asteroida i ostalih nebeskih tela ima beskonačno mnogo. Uvrštavanjem činjenica u matematičke formule (nrp. kombinacije bez ponavljanja, uslovna verovatnoća, totalna verovatnoća itd.) dobija se da je verovatnoća vanzemaljskog života jednaka nuli! A neće me niko ubediti da matematika greši.

    Mada, ko hoće da veruje, samo napred. I Molder je verovao...
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  11. #11

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Ja ponekad ne verujem ni u ono sto vidim svojim ocima, a ne da cu u ono sto ne vidim
    Gather ye rosebuds while ye may...

  12. #12

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    -E, pa i matematika je coek!

  13. #13

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Citat cika Kunic kaže:

    Ako ćemo po verovatnoći, onda nisi u pravu. Neka uzmemo da na nekoj planeti 50% može da bude života i isto toliko da ne može (mada je suviše očigledno da je 50% ogromna verovatnoća). Planeta/planetoida/asteroida i ostalih nebeskih tela ima beskonačno mnogo. Uvrštavanjem činjenica u matematičke formule (nrp. kombinacije bez ponavljanja, uslovna verovatnoća, totalna verovatnoća itd.) dobija se da je verovatnoća vanzemaljskog života jednaka nuli! A neće me niko ubediti da matematika greši.

    Pa kad se vec pozivas na matematiku onda je pravilno koristi. Nije mi bas jasno kako si dosao preko kombinacija bez ponavljanja, uslovne i totalne verovatnoce do ovog zakljucka? Kao prvo uslovna verovatnoca se koristi u slucajevima kada imas konacan broj a ne beskonacan. A totalna verovatnoca direktno zavisi od uslovne verovatnoce. Tako da mi nije jasno zasto si navodio da se preko svega ovog dolazi do rezultata nula.

    A verovatnoca da postoji negde zivot je 1/x gde je x jaaaako velik broj (ono sto ti nazivas beskonacno) pa si iz toga zakljucio da je verovatnoca nula jer 1/x tezi nuli. ALI NE ZABORAVI, samo tezi nuli ali NIJE JEDNAKO nuli kao sto ti kazes. Tako da je to jednako nekoj maloj verovatnoci. Znaci da postoji verovatnoca da ima negde zivota u tom ogromnom prostranstvu.

  14. #14

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Čekaj, čekaj Goldi. Da krenemo od početka.

    U pravu si što se tiče toga da teži nije isto što i jednako, mada, ruku na srce teško da nešto sa verovatnoćom od npr. 10^-1000 može da se dogodi, ali ajd' neka bude. Moja greška, određena verovatnoća postoji.

    E, a što se tiče uslovne verovatnoće, tu mislim nisi u pravu. Koliko me sećanje služi (knjiga ne, jerbo sam je još davno bacio i sada mi je žao), tu se ne radi o konačnom skupu. A uslovnu verovatnoću sam uzeo jer je poznato da na Zemlji ima života. Kao što si rekla, totalna verovatnoća sledi iz uslovne, a u obe ima deljenja sa beskonačnosti, što opet dovodi do moje greške od malopre. Čak i da planeta ima prebrojivo mnogo, opet će se ispod razlomka naći veeeeeeeliki broj. Znači, verovatnoća da postoji život van planete Zemlje je približno jednaka nuli. A to je daaaaaaaleko od verovatnoće 1, tj. da život sigurno postoji. Prevedeno na srpski jezik, po matematici bi se ta verovatnoća izrazila u trilionitom delu promila.

    A to i dalje nije dokaz da oni sigurno postoje.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  15. #15

    Odgovor: Verujete li u male zelene ljude?

    Nemam ni ja knjigu al ima na netu knjiga iz kojih sam izvukla par definicija. I evo definicija koje kazu da se radi sa konacnim skupom.

    I knjiga:
    Klasična definicija verovatnoće omogućava da se odredi verovatnoća slučajnih događaja jedne relativno uske klase eksperimenata, a to je klasa eksperimenata sa konačnim brojem mogućih rezultata i to jednako verovatnih.

    Definicija 4.10.
    Verovatnoća slučajnog događaja A je odnos broja ..povoljnih" rezultata za događaj A i broja mogućih rezultata eksperimenta.
    II knjiga:
    Definicija 1.1: Promenljiva velicina X je slucajna promenljiva prekidnog tipa, ako vrednosti, koje ona moze uzeti, obrazuju konacan ili prebrojiv niz realnih brojeva
    (1.6)
    a uzimanje svake od ovih vrednosti je slucajan dogadjaj sa odredjenom verovatnocom.




    E sad uslovna verovatnoca:
    Definicija 4.13. Uslovna verovatnoća događaja A pod uslovom da se realizuje događaj B jednaka je količniku






    Neposredno pre ove definicije uslovne verovatnoce se napominje da se dokaz radio nad:

    "Posmatrajmo primer jednog eksperimenta sa konačnim brojem mogućih ishoda koji su podjednako verovatni. Neka je n ukupan broj mogućih ishoda, a n(B) broj ishoda....."


    Ko ne neveruje evo linka:
    http://statlab.fon.bg.ac.yu/srb1/Vir.../glava_4_3.htm




    Znaci sta je zakljucak ovih postova? Matematika kaze da postoji verovatnoca da ima zivota u svemiru. I ja sam u prvom postu napisala da verujem da postoje vanzemaljci. Nisam tvrdila da sam sigurna da 100% (verovatnoca jednaka jedinici) postoje.



Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Kako nervirate ljude?
    Autor diktatorka u forumu Druženje forumaša
    Odgovora: 134
    Poslednja poruka: 10.09.2016, 21:52
  2. Odgovora: 88
    Poslednja poruka: 15.01.2016, 13:26
  3. RTS - Hvala što nam verujete
    Autor Arthur Dent u forumu Televizija i ostali mediji
    Odgovora: 68
    Poslednja poruka: 11.12.2010, 17:49
  4. Karma - verujete li?
    Autor Lillith u forumu Parapsihologija
    Odgovora: 48
    Poslednja poruka: 24.07.2009, 13:49
  5. Da li mu (joj) verujete?
    Autor love hunter u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 12.03.2009, 18:33

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •