Smisao zivota - Strana 3
Strana 3 od 3 PrvaPrva 123
Prikaz rezultata 31 do 44 od ukupno 44
  1. #31

    Odgovor: Smisao zivota

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Ako nikom nisi bio ili trenutno nisi bitan deo nečijeg života, čemu onda život? Takav je život prazan.
    Uh, cemu sumorne misli? Trenutak prodje, a onda dolazi novi. Mi smo zaduzeni i odgovorni za svaki nash trenutak.

  2. #32

    Odgovor: Smisao zivota

    Ne bih rekao da smo mi sami odgovorni za svaki naš trenutak. Ako su ti trenuci naši, to ne znači da ih proživljavamo onako kako smo želeli. To ima veze sa tim da na neke stvari u životu ne možeš imati uticaja i zato su neki periodi naših života onakvi kakvi ne bi trebali biti. Svi mi sebi želimo najbolje, pa opet, doživljavamo toliko loših stvari. Nešto loše i uradimo, pa je posledica toga loš period u našem životu.
    Prvi utisak uvek vara

  3. #33

    Odgovor: Smisao zivota

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Svi mi sebi želimo najbolje, pa opet, doživljavamo toliko loših stvari. Nešto loše i uradimo, pa je posledica toga loš period u našem životu.
    Ne moze stalno biti dobro. Zato se covek celici da i u losem izdrzi, da ga savlada, pobedi sebe i nastavi dalje, s iskustvom vise, pa samim tim i bolje.

  4. #34

    Odgovor: Smisao zivota

    Ipak, sam život te često demantuje. Treba se boriti i biti spreman i na neuspehe i ne dozvoliti da te oni pokolebaju. Niko se neće za tebe bolje boriti nego ti sam(a). Pa sad, daćeš sve od sebe, jer se neće baš uvek naći neko ko će ti pružiti ruku kada si u nevolji.
    Prvi utisak uvek vara

  5. #35

    Odgovor: Smisao zivota

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Smisao života je da te neko voli, da budeš voljen. Šta ti vredi živeti ako te niko nije voleo? Ne mislim na ljubav majke, oca, brata ili sestre, već na ljubav neke devojke.
    Da nije ovo malo previše sebičan smisao života?
    Ljubav je svakako veliki činilac u toj "pandorinoj kutiji" nazvanoj smisao života...ali samo kada se daje, a ne uzima!
    Dakle, smisao života je da ti voliš i nesebično daješ...i majci, i ocu, i bratu, i sestri, i prijatelju...i devojci...

  6. #36

    Odgovor: Smisao zivota

    Recimo, daješ nekom svoju ljubav a taj neko ti ne uzvraća iako ti to radiš iskreno, bez neke zadnje namere. Kako ćeš se osećati nego prazno. Ne kažem da na ljubav treba uzvratiti isto, jer ako te neko ne voli, ne možeš ga na to primorati ali ako te neko povredi... Ne mora to uvek izraženo na takav način.
    Prvi utisak uvek vara

  7. #37

    Odgovor: Smisao zivota

    Citat Sirijus kaže: Pogledaj poruku
    Ipak, sam život te često demantuje.
    Zivot ne demantuje tebe, vec ti demantujes zivot. To je lekcija koja se mora savladati.

  8. #38

    Odgovor: Smisao zivota

    A man is a god in ruins.
    Ralph Waldo Emmerson

    Jednom rečju, deifikacija.






  9. #39

    Odgovor: Smisao zivota

    Smisao života je u smislenom proživljavanju istog.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  10. #40

    Odgovor: Smisao zivota

    Ne tragam vise za smislom.Sad mi je vec sasvim jasno da nikad necu biti pisac cije ce se knjige prevoditi na svetske jezike,cije ce knjige biti lektira generacijama koje dolaze.Ako je i bilo nekih talenata,bogme sam se svojski potrudila da ih zatrem.Mislim da necu ziveti na Menhetnu,niti cu godine posvetiti obilasku planete.Sad sam pomirena s tim da su neiskorisceni potencijali vise teret nego blagoslov.
    Pa onda,treba izvesti jedno dete na put.To je ozbiljan posao.ne samo nahraniti,obuci i obuti,nego nauciti ga da moze da svetli u mraku,kao zvezda,i da je dovoljno jak da hoda sredinom ulice.Da ne spusta bradu i celo.Da ne cini male,besmislene kompromise radi komotnosti.
    To dete je moja svetlost i ono sto dugujem svojim roditeljima ja dajem njemu.
    i zelim jednu mirnu udobnu starost,jewr mi je mladost bila puna lomova i previranja i sukoba sa samom sobom.
    dakle,zelim kartanje subotom,i casu dobrog pica,i udobnu fotelju,i naocare s pogodjenom dioptrijom da bih mogla da citam.
    Ploviti se mora i bez broda ..

  11. #41

    Odgovor: Smisao zivota

    Мислим да можда не треба превише да се размишља о томе шта је смисао живота. Живот је састављен из догађаја, доживљаја, и они имају смисла. Када се саставе, граде живот, и онда он тако добија смисао.
    Поента је не дозволити да живот, заједно са људима који пролазе кроз њега, управља вама, него да ви будете ти који управљају. Јер, као што рекох, све пролази.
    Са вама остаје оно што је у вашој глави, зато се вриједи потрудити и ту направити нешто смислено, да би све остало могло да има смисла кад прође кроз њу.
    And even though you're fed up, you got to keep your head up.

  12. #42

    Odgovor: Smisao zivota

    Nedavno sam negde na netu pročitao ovo i pomislih ... close enough

    Dream big , work hard and don`t be an asshole // ne bih da prevodim, u originalu zvuči bolje

  13. #43

    Odgovor: Smisao zivota

    ...moj smisao zivota je selektivno vidjanje ljudi...znaci,izbaciti sve debile i pavijane iz okruzenja...na zalost,zivot me jebe i namece mi svoje okruzenje...ali ne gubim nadu...kad tad cu imati svoj ranc...zivotinje te vole,ne kenjaju ti,samo jedu, seru i masu repom kada te vide......
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #44

    Odgovor: Smisao zivota

    ...skinimo okvire i krenimo putem "vlastite" sreće. Stvorimo svoj vlastiti smisao. Za nekoga će smisao biti da bude sporista a za nekoga političar. Za nekoga da sjedi i meditira. U svemu tome zadržimo samo našu ljudskost i ljubav prema sebi i svijetu oko nas.
    Budimo dobri prema drugima, kako bi hteli da drugi budu dobri prema nama.

Strana 3 od 3 PrvaPrva 123

Slične teme

  1. Zavisi li kvalitet sexa od godina zivota?
    Autor Andjelika u forumu Erotika & sex
    Odgovora: 77
    Poslednja poruka: 12.10.2018, 12:36
  2. Kada bi postojao SOUNDTRACK vaseg zivota ...
    Autor Sonja u forumu Muzika
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.07.2013, 12:07
  3. Zivot posle zivota..!?
    Autor yige_gui u forumu Filozofija
    Odgovora: 33
    Poslednja poruka: 03.08.2010, 10:52
  4. Ciljevi daju smisao životu
    Autor Najgora u forumu Posao
    Odgovora: 20
    Poslednja poruka: 01.08.2010, 21:10
  5. Savetnik za prodaju osiguranja zivota
    Autor stolar u forumu Posao
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 22.01.2010, 20:03

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •