Želim vs moram
Prikaz rezultata 1 do 8 od ukupno 8
  1. #1

    14 Želim vs moram

    Našu ličnost, između ostalog, određuju naša duševna stanja i osećanja.
    Šta se dešava ukoliko ne pomirimo osećajnost i logiku?
    Ostajemo i dalje razapeti između ''želim'' i ''moram''.

    Koliko sebi dozvoljavate da iz vas isplivaju strepnje, nadanja, tuge i radosti - (te da ih izražavate rečima, smehom, suzama...) ?

    Da li negirate, ili prikrivate svoja osećanja? U kojim, ili kakvim situacijama?

    Da li smo svi mi svesni da prikrivanjem osećanja, prestajemo da poznajemo sebe...

    Jednostavno - kako se snalazite u odnosu / raskoraku ''želim vs moram''?
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  2. #2

    Odgovor: Želim vs moram

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku
    Šta se dešava ukoliko ne pomirimo osećajnost i logiku?
    Ostajemo i dalje razapeti između ''želim'' i ''moram''.
    Kod mene su osećanja i razum dugo bili u totalnom raskoraku, a raspeće je blaga reč za taj haos u glavi..teško je želeti nešto, jako želeti, a biti svestan da to nije u redu i da to nije dobro..borba je bolna i obično uradim ono što moram..

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Koliko sebi dozvoljavate da iz vas isplivaju strepnje, nadanja, tuge i radosti - (te da ih izražavate rečima, smehom, suzama...) ?
    Samo sreći dozvolim da ispliva, ponekad..sve ostalo čuvam duboko u sebi i često ni najbliži prijatelji ne mogu da primete da nešto nije u redu..osmeh, osmeh i samo osmeh, uvek..i kad jako boli i kad mi nije do ničega..to je moja maska..
    da li je dobro ili nije, ne znam..ali drugačije ne umem..

    Citat Goga kaže: Pogledaj poruku

    Da li negirate, ili prikrivate svoja osećanja? U kojim, ili kakvim situacijama?

    Da li smo svi mi svesni da prikrivanjem osećanja, prestajemo da poznajemo sebe...

    Ne krijem ljubav, ne krijem da mi je do nekoga stalo, ne krijem da mi se neko dopada..sve to pokazujem i ne samo pokazujem, ja to uglavnom jasno i glasno kažem..nemam problem sa tim..moj problem je u pokazivanju slabosti, jer se tada osećam još slabijom..

    o nekim teškim i jeziviim događajima, progovorila sam tek nedavno..trebalo mi je vreme za to, jako puno vremena, nekih 20 godina..svesna sam bila da bi mi bilo lakše da sam taj teret odmah podelila sa nekim, ali jednostavno nisam mogla..
    Osmeh je kriva linija koja ispravi sve..skoro sve..


  3. #3

    14 Odgovor: Želim vs moram

    Citat Aiko kaže: Pogledaj poruku

    o nekim teškim i jeziviim događajima, progovorila sam tek nedavno..trebalo mi je vreme za to, jako puno vremena, nekih 20 godina..svesna sam bila da bi mi bilo lakše da sam taj teret odmah podelila sa nekim, ali jednostavno nisam mogla..

    Razumem.. i meni je bilo potrebno mnogo vremena da se pomirim sa ''detetom u sebi'', da kažem jasno i glasno, ono što želim, ono što me muči, ili tišti...

    Verovatno nam je bilo potrebno vreme... Nisam mogla... dok nisam upoznala Tatu u koloru, koji me je naučio da ja budem baš ja, ali stvarno...
    (sa svom ranjivošću i koznajošsačim) ...
    Ako vam deluje da je sve u redu, nešto vam je promaklo.

  4. #4

    Odgovor: Želim vs moram

    Baš danas ste me našli sa ovom temom...Pa dobro Gogo,jesi ti to virila meni kroz prozor, pa dobila inspiraciuju za ovu temu ili šta

    Bilo je odluka u mom životu koje sam morala da posmatram kroz to-želim/moram.Stavljala sam ih na moje tasove pa merila...merila i nekoliko puta ako treba...pa koji tas pretegne.

    Svoje emocije krijem kao zmija noge pred onima koji ne zaslužuju da ih vide.Neću dozvoliti da drugi vide kad me nešto boli,i ako znam da će im to pričiniti zadovoljstvo,a u isto vreme neću glumiti pred onima koje volim i kojima verujem.
    Ako voli jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti,slatko je noću gledati nebo.

  5. #5

    Odgovor: Želim vs moram

    Beše i lepog i ružnog,i padanja i ustajanja...beše svega...
    Jednom mi je jedna draga prijateljica rekla da nam nikad neće biti dat teret koji ne možemo da ponesemo...pa izgleda da imam baš jaka leđa...
    Ne postoji želim,kod mene,samo moram...
    Moram da budem jaka i moram da se smejem i da ponesem sve što mi je dato...ja sam tako odlučila i tako će i biti.
    Samo jedna jedina stvar može da me slomi i samo se toga bojim,sve ostalo ću prihvatiti sa osmehom. Moje želje će biti tu negde u snovima,ali ću raditi ono što moram i ono što treba,i ne neću nikome,pa ni najbližima pokazati kad me boli,jer ja sam uvek dobro...
    Don't tease me if you can't please me!

  6. #6

    Odgovor: Želim vs moram

    Ja na tim tasovima imam malo više od želim i moram.
    Na emotivnom tasu imam "želim" i "mogu". Na racio tasu imam "treba" i "moram".

    Lepo je biti svestan šta treba da učiniš u životu, šta bi bilo pametno, šta bi bilo pod "moram", a da ti se sve to podudari sa "želim". Ali, nije uvek tako. A kad nije, ja se inicijalno okrećem raciu.
    A, najviše puta sam tresnula o zemlju i razbila se kad sebi nisam htela priznati da ne mogu i da je "želim" mnogo jače od "moram" ili pak kad sam to "ne mogu" koristila kao izgovor sama sebi što čak i ne pokušavam da činim ono što zdrav razum kaže da treba.
    E, tu nemoć je najteže priznati sebi i pokazati pred drugima. I upravo u negiranju nje ili pak zloupotrebljavanju iste sam sebe najviše gubila.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  7. #7

    Odgovor: Želim vs moram

    Moj tata uvek ima obicaj da kaze:
    - Ne moras nista i ne mozes nista na silu.

    Ali te zivot uvek donese do tih puteljaka kad moras izabrati pravac svog kretanja.
    Uvek sam radila ono sto zelim, a izbegavala ono sto moram.
    Nekako mi je to moram suvise odbojno,ne moram nista i niko me ne moze naterati.
    Ali ne ide uvek sve tako glatko, zbog onog zelim hiljadu puta me je tresnuo zivot.

    I sto kaze Mish onda se okrecem raciu.
    Mada su mi neki iskusni pricali da slusam samo svoje srce i ono sto je unutra, a da racio ostavim za stare dane.
    I trudim se da radim u zivotu ono sto zelim.
    Kad moram to je uvek zato sto zaista moram i sto nemam drugog izlaza.

  8. #8

    Odgovor: Želim vs moram

    Citat misti kaže: Pogledaj poruku
    Beše i lepog i ružnog,i padanja i ustajanja...beše svega...
    Jednom mi je jedna draga prijateljica rekla da nam nikad neće biti dat teret koji ne možemo da ponesemo...pa izgleda da imam baš jaka leđa...
    Ne postoji želim,kod mene,samo moram...
    Moram da budem jaka i moram da se smejem i da ponesem sve što mi je dato...ja sam tako odlučila i tako će i biti.
    Samo jedna jedina stvar može da me slomi i samo se toga bojim,sve ostalo ću prihvatiti sa osmehom. Moje želje će biti tu negde u snovima,ali ću raditi ono što moram i ono što treba,i ne neću nikome,pa ni najbližima pokazati kad me boli,jer ja sam uvek dobro...
    Kod mene bese vise padanja.
    I nekada nemam tako dobru samokontrolu, pa se vidi da me boli....
    Ipak, najcesce izbija moja vedra priroda, uz pomoc lekova, pa izgledam i ponasam se normalno, a i sto da ljudi od mene beze, niko ne voli one koji samo kukaju, a ja imam razloge da kukam stalno, da ne prestajem, ali od toga vajde nema.
    "Ljepota nije u licu; ljepota je svjetlost u srcu."

Slične teme

  1. Želim da olakšam dušu...
    Autor Zbunjena u forumu Treba mi pomoć
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 15.09.2008, 20:13

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •