I pusaci su ljudi! - Strana 5
Strana 5 od 14 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 61 do 75 od ukupno 201
  1. #61

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Cinjenica jeste da kada se zapali u nepusackoj kuci, stan bukvalno zaudara 3 dana i ukucani se sigurno nelagodno osecaju, a ako im posle toga dodje gost, nepusac, jos im je neprijatnije.
    Intereantno je da isti miris isti nepusaci ne osecaju u stanu pusaca. Oseca se dim ali u nekoj drugoj nijansi.
    Naravno da nije sve u dimu...
    Mađije
    Uostalom što se tiče smrada,tu već možemo da se nadovežemo na prdenje u liftu...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    A sto se para tice, po nekim analizama pusenje stvara oko 5x vecu drustvenu stetu iskazane novcima od iznosa koji se prikupi preko poreza i akciza od prodaje duvana. Znaci pusenje je drustveno izuzetno stetna pojava. Naravno sada mozemo dalje razvijati tezu da se zbog toga narodi koji manje puse, brze razvijaju i pre ce se otisnuti do Marsa, itd, itd...
    Aha,analize poput onih na temi o pitbulovima?
    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku

    Shto se tiche vremena rada kaficha, ne verujem da se ogranichenje uvodi zbog toga da neko sutra ne bi ishao mamuran na posao, vech shto se eto u tim kasnim nochnim satima deshava najvishe tih tucha, ubistava, pijanstava, uznemirava javnost glasnom muzikom itd itd... Ne znam da li che se svi ti problemi reshiti takvim ogranichenjima.
    Pa za cilj kad izađem i imam pijanstvo(do ranojutarnjih časova najmanje ostaju oni trezni,takvi mnogo ranije pokupe nešto i zapale,ili se jednostavno smore i zapale)...uostalom zabrani ti tvojoj deci ostajanje do ranojutarnjih časova,teraj inspekcije da kontrolišu da li se alkohol i cigarete prodaju mlađima od 18,a policijski čas znači striktno kod tebe kući uvodi
    Uostalom,do 12-1 kad bi ih i ograničio,ko hoće naći će prostor za nastavak...

    Citat veverica kaže: Pogledaj poruku
    ... Ako je to neki izopačen način da pokažeš da treba uvažavati i tuđe mišljenje, onda ok, možda sam glupa pa ne razumem...

    Nije izopačen način da se dokaže išta,pre će biti taj čuveni klimaks,a moguće vrlo lako i da nikad nije napušten period adolescencije

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    A razmisli o tome koliko pushacha je medju obolelima od raka ? Zapravo koliko pushacha lezzi na onkoloshkoj klinici na pluchnom odeljenju, a koliko nepushacha... Ako hochesh analogiju, moj deda je preziveo drugi svetski rat, bash kao i moj drugi deda - znachi imam prava da sumnjam da rat i nije tako veliko sranje.
    Razmisli o tome koliko i drugih otrova utiče na pojavu raka u našem okruženju
    Možda i da razmislimo o tome koliko ljudi je dobilo cirozu jetre zbog ispijanja coca-cole(ili se to sve baca pod alkoholičare u statistikama kojekakvim).Veto na pijenje coca-cole(uopšteno mislim na gazirane sokove)
    Nije da imam želju da umanjujem tačnost tvrdnje da pušenje izaziva kancer,samo povlačim jednu paralelu...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    A shto ne bi smo pride uveli i pushionice hashisha? Za koju desetinu godina to che biti tradicija, a zamisli profit.
    Hašiš je narkotik na bazi klik i izaziva i halucinacije...veoma zlurado poređenje sa tvoje strane,bar se nisam nadao takvoj budalaštini sa iste

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Shto se tiche legalizacije prostitucije, reci mi da sam desni konzervativac moralista, al ne bih voleo da mi cherka recimo sutra objashnjava kako je to super karijera, eto chim je legalna.
    Staljinistichki mrak diktature? Mnogo vi pushachi sebi nekako umishljate, kao i resto ljudi koji se protivi bilo kakvim normama) Davanjem para da te truje multinacionalna kompanija, borish se protiv tamo nekih diktata sa zapada i multinacionalnih kompanija? Pa ko ulazze u marketinshke kampanje, plasiranje kroz filmove i reklame, ako ne industrija duvana?
    Duvan možeš i da zasadiš pa smotaš
    Ali zaista,svašta ovi pušači sebi umišljaju,prvo palili cigarete,pa onda počeli pikavce da bacaju,a onda izmislili prostituciju i narkomaniju
    Nego prostitutke nemaju pravo na bolji život?Manje su vredne od psa lutalice npr...a to šta će tebi tvoja ćerka da kaže,umnogome zavisi od toga kako ćeš je ti spremiti za život,mada nije presudno
    Još nešto:Manje bi je voleo da se bavi prostitucijom,ali da ti kaže da je gay,to je opušteno?
    Ih ovi pušači,pederomrsci,kako oni diskriminišu ljude,pa to je čudo jedno

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Shto se tiche piva, kad u njemu nadju: Amonijak, arsenik, polonijum, benzen, butan, kadmijum, cijanid, olovo, ugljen monoksid itd itd i 4000 raznoraznih drugih hemikalija od kojih je 50tak kancerogenih, onda chu da razmisliim i o tome kako i njega treba zabraniti.

    Kada alkoholichari budu lokali svuda oko mene, zalivali me rakijom kad ja to nechu, tochili rakiju svojoj deci 24 sata dnevo i kada ciroza jetre bude dobila razmere epidemije, kao shto je rak plucha onda che i rakija biti na tapetu. Uostalom ni alkohol nije sveta krava pa da ne mogu da se uvoode neki propisi ako moraju.
    To shto ti ne znash nikog ko je umro od raka plucha, ja znam i nekog ko je umro, i kome je izvadjen iz plucha metastazirao na mozgu, i ko se trudi da zbog toga povrati vid.
    Što se tiče piva i rakije,samo probajte

    Što se tiče daljeg dela posta,šta reći...rizika su svi svesni,pa ko voli...
    *samo nemoj da mi kažeš još kako je pasivno pušenje dovelo do njegovog stanja...

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Pri tome ne zaboravimo da smrdljivi auto koji vozi nas vecina, bi se trenutno iskljucio iz saobracaja u Nemackoj i nijednom Nemcu ne bi bilo ni na pameti da gundja protiv toga.
    Nasuprot toga ovi nasi bi sasuli paljbu po policiji, branili bi se kojekakvim demokratskim pravima i trazili bi protekciju kod svih ministara, partijskih vodja, uticajnih komsija i slicno.
    Pri tome medju 20 ekoloski najcistijih zemalja sveta pripada i Hrvatska i mnoge evropske zemlje. Gde je tu Srbija, ja pojma nemam. Vidim samo smece, cak da se gomila i u sirem centru glavnog grada.
    Pri tome ne zaboravimo kakav standard vlada u srbiji,da je golf II dizel recimo od 2-3000e,i nemojmo zaboraviti da u Hrvatskoj i ostalim državama koje pominješ je uvoz stranih vozila dozvoljen,da yuga se npr više isplati oterati na otpad nego ga registrovati,itd...da ne dužim puno
    Samosvesni treba da budemo,ali nemojmo ići u glupost pozivanjem na zapad kad ti je realna prosečna zarada u Srbiji oko 12000,ako ne i manje...znači svest mora da postoji,ali nemojmo to zloupotrebljavati i pričati kako narod nema svest o ekologiji npr,a standard mu nikakav...

    nego da citiram yosu(isključivo zato što je već rekao,pa da ne plagijam):

    Citat yossarian kaže: Pogledaj poruku
    Опет замајавање народа глупостима да се не би бавили битним стварима...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 19.04.2009 u 19:28 Razlog: par ispravčica,dug post (-:

  2. #62

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Ja ne mogu sada citirati sve rethodnike,pošto sam novi pa mi to pretstavlja određeni problem,ali ću pokušati svima pomalo da odgovorim.
    Zank dvoje ljudi koji su umrli od raka pluća i oko30-ak iz moje generacije koji su umrli od ciroze jetre.Takođe i 5-6 koji su umrli od infarkta uslovljenim prekomernim bavljenjem bodibildingom i sportom.Znači,sa ovim pada svaka dalja rsprava o trošenju pušača iz sredstava soijalne zaštite,o čemu je ovde bilo reči.Troše pušači, ali mnog na žalost troše i drugi.
    Tradicija Srbiej,pre svega Beograda su Beogradske kafane i boemski život.Tako je Tin Ujević prešao da živi u beograd zbog Tri LIsta Duvana,Skadarlije,Orača,Manježa. Isto važi za Miroslava Krležu,Mešu Selimovića.I svi u tom boemskom životu vide lepotu Beograda.Međutim,mnoge od voih kafana srušiše bez ikakve potrebe,da bi na istom mestu nikle Piza-Hat,Patio-Pica itd.E,ambijent u starim srpskim kafaname je obavezno uz guste oblake duvanskog dima i tu leži sva romantika koja je opevana u kafanskim pesmama,ali i literarnoj pozijie.
    A to da neko pije i poliva po vama piće je banalizacija.One će popiti svoje piće,a zatim će vam onako iz zezanja sručiti metak u potiljak,ili ciglu u glavu.A čak je meni tužnije posmatrati te jdnike koji piju i ničim me ne tangiraju.Lično bi istrpeo i dam e oliju ivom nekoliko uta,ako bi to pomoglo njihovom izlečenju,jer se ipak držim određđenneljubavi prem svojim bližnjima,a takvim smatramsve pripadnike sovje nacije.
    Inače mene od irisa brlje užasno boli glava i postaje mi muka,ali ipak nikada mi nije paolo na pamet da nekom kažem da kod mene u kući ne pije.Jednostavno bih izbegao druženje,ako mi toliko smeta,ali ni po koju cenu ne bih zahtevao da ne piju.Svako bira svoje društvo i prihvata ga onakvog kakvo je.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  3. #63

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Hašiš je narkotik na bazi klik i izaziva i halucinacije...veoma zlurado poređenje sa tvoje strane,bar se nisam nadao takvoj budalaštini sa iste

    Naravno, poshto je sedenje u przzogrncima u anonimnosti nicka, kvalifikacija koja daje za pravo da odredish shta je budalashtina, onda zaista primam tvoje primedbe k znanju.

    Kenjanje po svemu i svakome, shlepanje uz ovog i onog narochito kada sam ne mozzesh da sklopish koherentnu misao, a shto je sluchaj gotovo u svakom tvom postu - u fazonu - jeste Yosso sad smo im objasnili u tom tvom postu pa mozzemo da krenemo dalje Kad bi bezobrazluk bio kvalifikacija, ti bi imao sve diplome, priznajem.

    Hrabri destruktivac i provokator, bez dlake na jeziku...aham

    Otkrio si razliku izmedju nikotina i thc-a? Bravo! Sad mi reci zashto bih tvoju narkomaniju podredio nekoj drugoj?


    Nego prostitutke nemaju pravo na bolji život?Manje su vredne od psa lutalice npr...a to šta će tebi tvoja ćerka da kaže,umnogome zavisi od toga kako ćeš je ti spremiti za život,mada nije presudno

    Niko nije rekao da su prostitutke manje vredne Tako da to poredjenje mozz da zaboravish. Da jesu ti bi se vech pobrinuo da ih pobijesh. Ali, poshto su ti korisne, onda treba legalizovati. Kada me budesh video da kazzem da ih treba prebijati po ulicama, i da nemaju prava da izadju na videlo, a da ih pri tome neko ne prebije, onda mozz da prichash shta hochesh.

    Sa druge strane, podrzzavam tvoju cherku u svakoj nameri A na kraju krajeva, ako je ok, i ako smatrash da to treba podrzzati i legalizovati zashto bi je i uchio da to nije u redu? Shta nije u redu u svemu tome? POstoje patrljci morala u ovom drushtvu koji kazzu - nije u redu prodavati neshto svoje najintimnije za pare, ali koga to briga kad eto amerika i engleska nisu zemlja proleterska...

    Dobra strana legalizacije prostitucije bi bila naravno sredjivanje trenutnog stanja, zapravo kontrola zdravstvenog stanja zaposlenica i kontrola uslova rada, plachanje poreza zarad omoguchavanja nekakvih prava itd itd, zashtita njihovih ljudskih prava koliko toliko, jer ovako teshko da mogu da nadju zashtitu od izrabljivacha.

    Ali, kazzem, biti prostitutka je jedno, a biti gej drugo, mada ne verujem da che ti to uchi pod shubaru. Jer prodavati telo za pare, podjednako je nemoralno i za zzenu i za mushkarca, nebitno kome ga prodaju. To je prodavanje dostojanstva zarad para, bilo zbog bede bilo zbog potrebe zaeto nekim luksuzom koji eto ne mozze da si priushti nekim drugim talentom.




    Još nešto:Manje bi je voleo da se bavi prostitucijom,ali da ti kaže da je gay,to je opušteno?
    Ih ovi pušači,pederomrsci,kako oni diskriminišu ljude,pa to je čudo jedno
    Kao shto rekoh, nemash ni kulturu razgovora, o chemu onda prichamo, za shta si ti kompetentan, i zashto bi iko cenio tvoje misljenje?

    Što se tiče daljeg dela posta,šta reći...rizika su svi svesni,pa ko voli...
    *samo nemoj da mi kažeš još kako je pasivno pušenje dovelo do njegovog stanja...

    Kazzem, samo ti duvani u blizini svojih blizznjih, pa sumiraj zakljuchke.

  4. #64

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Samosvesni treba da budemo,ali nemojmo ići u glupost pozivanjem na zapad kad ti je realna prosečna zarada u Srbiji oko 12000,ako ne i manje...znači svest mora da postoji,ali nemojmo to zloupotrebljavati i pričati kako narod nema svest o ekologiji npr,a standard mu nikakav...
    Svaki pusac ce imati objasnjenja, da zapali bas tamo gde je zapalio i da ima objasnjenje zasto nece ostaviti cigare.

    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  5. #65

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Занимљива је тема може ли се контролисати продаја алкохола и цигарета малолетницима, пушење на јавним местима... сад у недељу сам обишао пет кафића у ширем рејону стадиона Карађорђе, и неће нико да ти сипа пиво на главу да се посадиш, можеш конобарици да понудиш орални секс, све џаба. А били смо поприлично пунолетни сви. Неће па неће, 50.000 казна каже, контролишу, строги су... и мош се *ебат. Ал опет нећеш добити пиво.
    Све се може кад се хоће...
    Иначе, тему сте затрпали невиђено, мрзи ме да читам, јел може неко да ми напише краћи резиме?
    За землю родную не на жизнь а на смерть
    Воевал с врагами Володимир князь
    Многая лета
    Многая лета
    Многая лета
    Русской земле

  6. #66

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Prvi put kada budem shvatio ama bar i jednu sitnisucu koja mi smeta,odmah ću ostaviti cigarete.Ovako su mi one najverniji prijatelji,najlepši užitak u životu,najlepši miris na svetu,najlepši osećaj,cigareta uz prvu jutarnju kaficu.
    Kad bih znali kako je lepo,verujem da bi se pre odlučili na takvih godinu dana života, nego na zajedljivo soljenje tuđe pameti,džangrizanja i fobičnosti.
    Da nisam pušač,istog trenutka bih otišao u prodavnicu i kupio Marlboro.Život ne može da čeka i prolazi,a svaki dan bez cigarete je za mene uludo propušten.
    Meni deluje pozitivno na sve,pa čak mislim i da imi pročišćava pluća.Pušim 4 pakle dnevno,a žap mi je što ne stižem i više.
    Toplo Vam preoručujem,ne slušajte lažne dušebrižnike i probajte.Niste ništa lepše u životu osetili.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  7. #67

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Naravno, poshto je sedenje u przzogrncima u anonimnosti nicka, kvalifikacija koja daje za pravo da odredish shta je budalashtina, onda zaista primam tvoje primedbe k znanju.
    A tebe svi koji čitaju poznaju...mhm,ubeđen sam
    Nego šta je to što tebi daje za pravo da odrediš šta je šta i po čemu su tvoje norme ispravne?

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kenjanje po svemu i svakome, shlepanje uz ovog i onog narochito kada sam ne mozzesh da sklopish koherentnu misao, a shto je sluchaj gotovo u svakom tvom postu - u fazonu - jeste Yosso sad smo im objasnili u tom tvom postu pa mozzemo da krenemo dalje Kad bi bezobrazluk bio kvalifikacija, ti bi imao sve diplome, priznajem.
    To što sam citirao yosu je moja stvar,nisam se krio iza njega,već je zadnji deo posta ukazivao upravo na takvu rečenicu...sad što je tema upravo da se donese zakon,koji najverovatnije smeta i yosi kao nepušaču,i isto tako je verovatno da rečenica koju je on napisao trebala da ima drugačiju poentu od one koju dobija posle mog posta to je druga stvar...ali opet,samo on može da kaže šta je mislio njome link

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Hrabri destruktivac i provokator, bez dlake na jeziku...aham
    Ne vidim kakva je hrabrost potrebna za pisanje po forumu,ali dobro,tripuj i da si supermen što se mene tiče,tvoj problem
    Vidiš,najbolji deo ove zabave je što vi svi ste tvrdo ubeđeni da vas čitaju milioni i da formirate jedan deo javnog mnjenja ovim putem(kao što mi je biter u jednoj diskusiji napisao ''...a mnogi nas čitaju...''),na kraju krajeva slučajno sam i dopao na ovaj forum,pravila ne kršim,mada opet,ako bi(bez H) se slagao sa tobom u svemu i bio ''tolerantan'',verovatno bi bio primer za ne znam šta...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Otkrio si razliku izmedju nikotina i thc-a? Bravo! Sad mi reci zashto bih tvoju narkomaniju podredio nekoj drugoj?
    Moguće zato što pušač kad ispali cigaretu ne halucinira(ma koliko preterao)
    Možda zato što pod uticajem cigarete ne gubim motoriku,nisam biohazard na drumu npr(uopšteno svi pušači)
    Mogao bi da kucam do ujutro,samo što pod neke ''šubare'' to ne bi moglo da uđe...lov na veštice je zanimljiva stvar...



    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku

    Niko nije rekao da su prostitutke manje vredne Tako da to poredjenje mozz da zaboravish. Da jesu ti bi se vech pobrinuo da ih pobijesh. Ali, poshto su ti korisne, onda treba legalizovati. Kada me budesh video da kazzem da ih treba prebijati po ulicama, i da nemaju prava da izadju na videlo, a da ih pri tome neko ne prebije, onda mozz da prichash shta hochesh.
    Koji je tvoj tačni argument na ovo pitanje?Inače u to kome je šta potrebno ne ulazim jer ne znam van foruma ništa o nikom...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Sa druge strane, podrzzavam tvoju cherku u svakoj nameri A na kraju krajeva, ako je ok, i ako smatrash da to treba podrzzati i legalizovati zashto bi je i uchio da to nije u redu? Shta nije u redu u svemu tome? POstoje patrljci morala u ovom drushtvu koji kazzu - nije u redu prodavati neshto svoje najintimnije za pare, ali koga to briga kad eto amerika i engleska nisu zemlja proleterska...
    Samo svoju možeš da podržiš,budući da ako se vratiš pa pročitaš šta sam iskucao shvatićeš da ja tvoju u nikakvoj nameri nisam podržao...oftamologa valja posetiti povremeno,ako ništa drugo...na kraju krajeva ti si je spomenuo,nisam ja...

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Dobra strana legalizacije prostitucije bi bila naravno sredjivanje trenutnog stanja, zapravo kontrola zdravstvenog stanja zaposlenica i kontrola uslova rada, plachanje poreza zarad omoguchavanja nekakvih prava itd itd, zashtita njihovih ljudskih prava koliko toliko, jer ovako teshko da mogu da nadju zashtitu od izrabljivacha.
    A protiv si zato što:

    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Ali, kazzem, biti prostitutka je jedno, a biti gej drugo, mada ne verujem da che ti to uchi pod shubaru. Jer prodavati telo za pare, podjednako je nemoralno i za zzenu i za mushkarca, nebitno kome ga prodaju. To je prodavanje dostojanstva zarad para, bilo zbog bede bilo zbog potrebe zaeto nekim luksuzom koji eto ne mozze da si priushti nekim drugim talentom.
    Ljudi rade i mnogo gore i nemoralnije stvari,pa opet nikom ništa...
    Uostalom ko si ti da kažeš da je to nemoralno prodavanje dostojanstva,''...to je tako uvreženo u narodu vidiš...'' neko bio rekao




    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kao shto rekoh, nemash ni kulturu razgovora, o chemu onda prichamo, za shta si ti kompetentan, i zashto bi iko cenio tvoje misljenje?
    JK u bigbrotheru je bila zanimljiva prvi dan...I'm a superstar...



    Citat HLEBmaster kaže: Pogledaj poruku
    Kazzem, samo ti duvani u blizini svojih blizznjih, pa sumiraj zakljuchke.
    Ne kažeš 'lebe,kucaš

    E sad,zbog dece se svi vređaju,uostalom nikoga u ničemu nisam podržao,a još nešto bi ti posavetovao-ubuduće nemoj više da spominješ osobe koje su real da se ne bi nalazio uvređen zbog toga,ako ih i spominješ napiši ne znam ko da je u pitanju i svaka sličnost sa stvarnim likovima i događajima je ''slučajna''...

    I još nešto,ovde kompetetnosti neke preterane ne postoje,budući da je ovde bitna kucana reč...i svako svakome treba da ''veruje'' na reč...
    Poruku je izmenio Uprolazu, 19.04.2009 u 23:19

  8. #68

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    @Digi-Grobar;512900
    Dobro, bre, pretera ga. Ok, pušač si i uživaš u tome. I ja sam. Ali nisu mi vrane popile još mozak da bih to nekom preporučila. Čak i u doba kada se generacija prvi put susretala sa cigaretom nisam nikog nutkala. Čak, iako bi zatražili od mene, odgovarala sam ih.
    Stav koji iznosiš mogu poimati samo kao inaćenje. A pušačima inat poput tvog neće pomoći da se izbore za manje diskriminišući zakon.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  9. #69

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Svaki pusac ce imati objasnjenja, da zapali bas tamo gde je zapalio i da ima objasnjenje zasto nece ostaviti cigare.

    Isto kao što će i svaki nepušač da nađe razlog zašto baš tu nije trebao da zapali,i naravno napašće odma pušača da ga ovaj truje,pa makar pored njih bila lomača napravljena od plastičnih flaša...ej,pa cigareta je to...

    Inače to što si ti citirao je primer za efikasnije rešenje zagađenja nego da u Srbiji niko više nikada ne zapali cigaretu...na dim si kukao,izduvne gasove...

  10. #70

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    @Digi-Grobar;512900
    Dobro, bre, pretera ga. Ok, pušač si i uživaš u tome. I ja sam. Ali nisu mi vrane popile još mozak da bih to nekom preporučila. Čak i u doba kada se generacija prvi put susretala sa cigaretom nisam nikog nutkala. Čak, iako bi zatražili od mene, odgovarala sam ih.
    Stav koji iznosiš mogu poimati samo kao inaćenje. A pušačima inat poput tvog neće pomoći da se izbore za manje diskriminišući zakon.
    Ni ja nisam nikog nutkao,a sam sam prpušio tek sa 17 odina.Do tada po nekad iz zabave,ali me se stvarno miris dima uvek sviđao i ovo je moj iskren stav.Priznajem da mi je muka od ustajalih ikavaca u pepeljari.
    A mislim da je štetnost individualna,pošto se ne iznosi nikad generalno,već statističkim podacima.Kada odem na komtrolu za neko lekarsko uverenje,doktori me uvek teraju po dva puta n a rengen jer ne mogu da veruju sa tolikom količinom nikotina,da imam tako čista pluća.Jednom davno mi je lekar u vojsci rekao da je to zbog verovatno jakog kašljanja,koji je kod mene redovan,a to je jedan vid čišćena pluća.
    Zaista ne znam šta me dalje očekuje,ali je za sada tako.
    A nastupam podjednako agresivno,kao i oni koji se obrušavaju na cigarete.Prvi sam protiv tog oblika reklame,ali i sa jedne,i sa druge strane.
    DUvan je industrijska biljka,koja se već vekovima koristi za užžitke te vrste i zaista me vređa nastup,da neko tu moju naviku kometariše kao da sam jednostavno tortu nafilovao fekalijom i jedem sa apetitom.
    Kako ti se takvae vrste preterivanja ne čine čudnim i izveštačenim,fašisoidnim
    Leteo sa za Moskvu u avgustu 2001 godine i normalno zapalio cigaretu uz kaficu kao i svi drugi.
    Kad sam se vraćao posle osam dana,donet je zakon o zabrani.Ja nisam znao i nas nekolicina posezusmo za cigaretama,a stjuardese i neki nepušači su reagovali kao da smo izvadilii polen organe iz gaća.Po sistemu,u ludnicu,kako u avionu da se puši jeste li vi normalni i slično.E,da li je takav odnos normalan.
    Zamisli da u obližnjoj prodavnici kupuješ hlebma da od prenekoliko dana prestali da ga tamo nabavljaju.Ti dođeš i tražiš hleb,koji si kupovala godinama na tom mestu,a oni hoće da te zbog toga pošalju na F-odelenje.Kako je moguće da tražiš hleb u radnji koja ga je prodavala 50 godina,ali je prestala pre 3 dana.E baš tako sam se tada osećao.A i još uvek reagujem an takve odnose prema pušačima.
    Fina i kulturna opomena mi ne smeta i uvek bi je ispoštovao,ali pokrvaren osmeh na licu kao nema više,meni govori da je u pitanju ljubomora,što ja u tome uživam,a eto osoba ima fobije i boji se za svoj ajdni i paćenički život pa je to gricka inutra.
    Ironija povijesne zbilje
    Neka Umre Svako Ko Mrzi Partizan

  11. #71

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Uprolazu kaže: Pogledaj poruku
    Inače to što si ti citirao je primer za efikasnije rešenje zagađenja nego da u Srbiji niko više nikada ne zapali cigaretu...na dim si kukao,izduvne gasove...
    Kukao? Onaj koji je protiv da mu dime pod nos, kuka, a onaj koji oce da zapali zapravo se bori za svoje stavove? Pravi gospodin nece zapaliti tamo gde ne treba a onaj koji ce se buniti i po svaku cenu ``mora`` zapaliti se zapravo folira. Da, biti bundzija je tradicija, ali izuzetno smanjuje produktivnost jednog naroda, te je losa osobina. Nadji sebi konstruktivno resenje, pusi tamo gde mozes a ne na svakom mestu!

    To sto se stalno hvatas za moja neka citiranja u stilu: ``citirao si...`` trebalo bi da zapravo ima ulogu da pokaze da si vredniji od mene u nekim karakteristikama?
    Da si savrseniji? Precenjivanje sebe je prvi korak zalaska na tanak led i vrlo je opasna pojava. Ne brini, ima i biter neke vredne osobine, koje ti nemas!
    Gospodine, vase dete se plazi na mene!

  12. #72

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    A mislim da je štetnost individualna,pošto se ne iznosi nikad generalno,već statističkim podacima.
    Ok, pretpostavimo da je to tačno. Znači, ti pušiš i tebi duvan ne šteti. Ali, tom i takvom dimu izlažeš i svoju okolinu. Možemo li i tu govoriti o individualnosti i štetnosti?
    Mi idemo iz krajnosti u krajnost. Pušači poput tebe će zagovarati dozvoljeno pušenje ama baš svuda, nepušači apsolutnu zabranu.
    Zašto je problem odvojiti pušački i nepušački deo? Ako sam u nepušačkom, naravno da neću vaditi cigarete. Ako je nepušač dobrovoljno u delu namenjenom pušačima, neka se ne buni da ga oni truju.
    Citat Digi-Grobar kaže: Pogledaj poruku
    Fina i kulturna opomena mi ne smeta i uvek bi je ispoštovao,ali pokrvaren osmeh na licu kao nema više,meni govori da je u pitanju ljubomora,što ja u tome uživam,a eto osoba ima fobije i boji se za svoj ajdni i paćenički život pa je to gricka inutra.
    Ma, daj, kakav ti je to odnos prema onima koji se bore protiv duvanskog dima u svom okruženju? Dakle, svi su oni fobični, jadni, zavidni, ....
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  13. #73

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    ...jbt...u sta je prerasla ova tema...
    ...moj kum ne pusi...kad dodjem kod njega,idem u dvoriste...kad sam kod njega u kolima,ne pusim...kad sedimo u kafani i on je pored mene...ja purnjam,njemu ne smeta...jednostavno...uzajamno postovanje i razumevanje...
    ...hell ain't a bad place to be......

  14. #74

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat Angus kaže: Pogledaj poruku
    ...jbt...u sta je prerasla ova tema...
    ...moj kum ne pusi...kad dodjem kod njega,idem u dvoriste...kad sam kod njega u kolima,ne pusim...kad sedimo u kafani i on je pored mene...ja purnjam,njemu ne smeta...jednostavno...uzajamno postovanje i razumevanje...
    Pričaj mi o tome
    Samo,ima nas raznih

  15. #75

    Odgovor: I pusaci su ljudi!

    Citat biterlemon kaže: Pogledaj poruku
    Kukao? Onaj koji je protiv da mu dime pod nos, kuka, a onaj koji oce da zapali zapravo se bori za svoje stavove? Pravi gospodin nece zapaliti tamo gde ne treba a onaj koji ce se buniti i po svaku cenu ``mora`` zapaliti se zapravo folira. Da, biti bundzija je tradicija, ali izuzetno smanjuje produktivnost jednog naroda, te je losa osobina. Nadji sebi konstruktivno resenje, pusi tamo gde mozes a ne na svakom mestu!

    To sto se stalno hvatas za moja neka citiranja u stilu: ``citirao si...`` trebalo bi da zapravo ima ulogu da pokaze da si vredniji od mene u nekim karakteristikama?
    Da si savrseniji? Precenjivanje sebe je prvi korak zalaska na tanak led i vrlo je opasna pojava. Ne brini, ima i biter neke vredne osobine, koje ti nemas!

    Izvini ovaj,ali nijednom nisam rekao da nemaš neke vredne osobine,a što se tiče savršenstva,daleko sam od njega i nemam nameru da mu prilazim previše blizu da ne postanem robot...

    Nego što se citiranja tvojih postova tiče,moram budući da i ti radiš isto

Strana 5 od 14 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Zasto ljudi ogovaraju...?
    Autor dankaBg u forumu Filozofija
    Odgovora: 26
    Poslednja poruka: 19.02.2015, 10:22
  2. Poslovni ljudi
    Autor Najgora u forumu Humor i zabava
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 09.12.2010, 11:10
  3. 100 ljudi ....
    Autor joksi u forumu Belosvetske zanimljivosti
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 30.08.2010, 18:26
  4. Nasi ljudi u dijaspori
    Autor irnik u forumu Dijaspora
    Odgovora: 42
    Poslednja poruka: 30.01.2010, 07:31
  5. 7 najnesrecnijih ljudi na svetu!
    Autor Morpheus u forumu Spomenar
    Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 06.11.2008, 21:18

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •