Ostaćemo prijatelji - Strana 4
Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 46 do 60 od ukupno 61
  1. #46

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Da..mislim da je moguće . Samo...sam ipak pristalica da za to moraju oboje da budu iskusni, iskreni i pravi ljudi.
    Znate...zabluda je da par koji je nekada delio život i ljubav nema mnogo "konekcija" koje su ih i držale zajedno. Treba umeti pobediti sujete, glupiranje sa ponosom i "šta će drugi misliti" . Ako ste dovoljno "izrodi", umećete jedno u drugom da nađete ono što je univerzalno i trajno.
    "Nije nam išlo" ...ok je. Ali..to ne znači da jedno drugo "ne osećate", ne poznajete i ne želite dobro. Ako ste iskreno voleli...onda ćete shvatiti da te kvalitete i tu osobu ipak želite pored sebe...možda u drugom statusu...ali pored sebe. Vreme pokaže od čega ste napravljeni...i verujte da se tako može doći do najboljih prijatelja koje ikada možete steći.
    Stvar je u tome..da ranije umete da stavite ad akta...i pokažete na druge načine koliko vam je stalo do drugoga. Nije baš priča za svakoga....treba izdržati mnogo.
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #47

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Bili u Ljubavi,a prijatelji ostali...Hehehehe...
    To ne postoji,to je neizvodljivo..."Prijatelji" ostaju,samo oni koji se nechem nadaju...Sad,to je vec individualno...
    Kako mozhe da ti bude prijatelj neko,ko te poznaje od-do?Naravno,nikako...
    Sad mi mozhemo da se teshimo i izmishljamo kako je to moguce,ali razmisli dobro...
    A to nije ni korisno...Jer oni koji se "druzhe",sa bivshim ljubavima,samo sebe zavaravaju i ne dozvoljavaju sebi,da "ochiste" svoje srce i svoj um,a samim tim nisu spremni za nove veze...
    A druga stvar je ta,shto niko nece shvatiti ozbiljno osobu koja se "druzhi" sa bivshim ljubavima,a samim tim,takva osoba gubi sve shanse da nadje novu,mozhda Pravu Ljubav...
    Za`ebane su to stvari,veruj mi na rech...Nije korisno,a nije ni moguce...Jer to nije Prijateljstvo,niti mozhe da bude...Eto...
    Me Bring Da Enlightenment...

  3. #48

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Kad pročitam sva ova mišljenja, uključujući i prvo na osnovu koga je tema započeta ne mogu da kažem da se ne slažem sa nekim.Prosto,zavisi kako ko gleda i doživljava prijateljstvo u vezi, a posle i van nje.

    Ne mogu da kažem da sam sa svim svojim partnerima bila prijatelj jer pod prijateljstvom podrazumevam medjusobno razumevanje,podršku,iskrenost.Neke veze bile su sve ,samo ne prijateljstvo.Moja najveća ljubav je postala i ostala prijateljstvo.To je ono kad želite nekom dobro i samo dobro ma u kom svojstvu da je pored vas i kad shvatite da je taj odnos dvosmeran.

    Opet,sa druge strane pitam se koliko su ta prijateljstva održiva.Ok je je i neosporivo da želim toj osobi dobro i da i on želi meni ,ali zar tu onda nisu upletene i neke emocije? I zar mogu da se izoluju neke privlačnosti koje su postojale na partnerskoj relaciji?

    E ovako-prijateljstvo je posle ljubavi moguće ,ali samo u teoriji i dok vas dele ulice,gradovi i drumovi a pokatkad i razne vode.Kad se desi neko ostajanje nasamo,pa se to druženje ponavlja iz dana u dan...priča o prijateljstvu ne pije vodu,a ako još pride postoje i repići emocija..onda nastavak znate i sami.


    Ah da,zaboravila sam ..moguće je i pod uslovom da bivši partneri imaju nove uspešne veze.

  4. #49

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Dok ne prodje neko vreme od raskida i dok se strasti ne smire, ne mozes se ni zanositi nekom pricom o prijateljstvu. Ali kad prodje neko vreme, ako su oboje civilizovani, ne bi trebalo da glume budale i prave se da se ne poznaju. Ali ima ljudi koji to rade i, pored najbolje volje, nikad to bas nisam kapirala.

    Ljudi se razlikuju.


    Moj prvi momak me i na svoju svadbu zvao kad se zenio. Ali je zato ovaj jedan s kojim sam provela sest, a raskinula pre deset godina udzbenicki primer papucara i ne javlja mi se na ulici jer mu zena brani
    Gather ye rosebuds while ye may...

  5. #50

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat Meggy kaže: Pogledaj poruku
    ...udzbenicki primer papucara i ne javlja mi se na ulici jer mu zena brani
    Ovo mi je poznato...smesno .Znaci ipak od prijateljstva nema nista.Ako se bivsi parovi sretnu sasvim je normalno,ako su civilizovani i ako je ta veza prekinuta na neki uslovno receno normalan nacin,da se pozdravi i sl.Svako dalje produbljivanje,dopisivanje,zivkanje telefonom i sl,kao sto neko gore rece,znaci da ipak jedna ili obe strane nesto ocekuju.E sad,ako je jedno od to dvoje u novoj vezi,pa kako se oseca taj partner kad zna da mu se dragi/a tako prisno oslanja na bivsu ljubav?!..malo cudno.Ja bih bila ,ajde da ne kazem povredjena,ali bar onih 1% ne bi mi bilo svejedno.Izuzetak su osobe koje vezu deca i koje bi trebale da imaju neki dalji normalan kontakt i podrsku..mada ni to nije neko pravilo...neko ni zbog tih razloga ne kontaktira
    Oni koji me srecu,misle da ja to putujem.A ne putujem ja...to beskraj po meni hoda...

  6. #51

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    postoji i dan danas ta cudna veza medju nama
    on je otisao preko,ja sam rodila dete s drugim muskarcem
    izmedju nas su hiljade kilometara,razliciti zivoti,gomila drugih stvari,i ta neka devojka,koja zivi s njim i koja izgleda vrlo prijatno i ljupko
    u pocetku,posle svakog tel.razgovora ja sam bivala danima uznemirena
    bez razloga
    pise mi mejlove
    pisem mejlove
    nikad intimne,ne pominjemo nista sto je bilo nekad
    on je taj koji insistira na vidjenjima kad dolazi u Beograd
    ja obicno izmislim gomilu razloga iz kojih ne mogu ,on ih pobije
    sretnemo se,odemo na rucak
    kao pricamo,pazeci na reci...ja ne razumem.....
    ja jedva cekam da odem kuci
    u povratku placem
    on o dalje pise mejlove
    vidim da mu je potrebno da na neki nacin ostanem deo njegovog zivota
    ne znam zasto
    on je takodje deo mog zivota,kao priraslica je,ne mogu da ga amputiram
    i tako to traje,evo ,bogami,vec dvanaest godina.....od kako nismo zajedno
    ko dva ludjaka.....
    ovako je bilo
    sad sam priraslicu amputirala
    hasta la vista bejbe

    Ploviti se mora i bez broda ..

  7. #52

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Uvek sam mislila da mogu.

    Ali, onaj koji mi je bio najveći i najbliskiji prijatelj i kome sam dala najviše sebe - morali smo da se amputiramo. Na izvesno vreme (što baš i nije mali period), dok ne naučimo da možemo i jedno bez drugog. I dok ne naučimo da možemo i sa drugima.

    Sad možemo ponovo. Potpuno iskreno. Sa puno razumevanja. Ali, umereno, nikako intenzivno, da možemo da ostavimo prostora za naše nove živote.
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  8. #53

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Citat GuardianAngel kaže: Pogledaj poruku
    Mozhe, ali samo u sluchaju da se ljubav obostrano ugasila, ili josh uvek obostrano tinja.... U sluchaju da jedna strana nastavlja da voli, dok druga vishe ne gaji takve osecaje, prijateljstvo i odrzhavanje kontakata koje ono iziskuje predstavljalo bi muchenje za josh uvek zaljubljenu stranu.
    Ko je toliko jak, da gleda voljenu osobu u naruchju druge? A da nije mazohista? Ili Superman
    E sad, pitanje je i shta se smatra pod "prijateljstvom"?
    To je istina.
    Ukoliko veza dođe do faze kada nešto mora da se menja u smislu - ili brak ili razlaz a oba partnera se zajednički dogovore oko rešenja, onda je moguće i ljudi zaista mogu biti najbolji prijatelji. Ako se nekad i pojavi iskra strasti, mogu joj se i prepustiti bez bojazni da će to ugroziti prijateljstvo jer je sve stvar dogovora dvoje ljudi koji osećaju isto.
    Drago mi je što sam umela da sačuvam neke ljude koji su mi u određenom periodu bili više od prijatelja. I sve je ostalo isto, osim što više nismo par, nismo ljubavnici, nema ludila, ali ima ljubavi, poverenja, osećaja sigurnosti u njegovom zagrljaju i sreće kad osetim njegov parfem pre nego što ga ugledam. Menjaju se ljudi u našim životima, a on je moj najbolji prijatelj, sa ili bez beneficija i to je konstanta.
    Never lie to someone that trusts you. Never trust someone that lied to you.

  9. #54

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    ...zdravo...zdravo...nista vise niti ista manje...dovoljno je......
    ...hell ain't a bad place to be......

  10. #55

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Zavisi poslije cega, i zavisi s kim. Neki ljudi ne znaju pustiti, preci na drugi level...pate sebe, pate mene. Ne moramo ici s kafe na kafu, dovoljan je povremen, iskren kontakt, spominjati proslost u lijepom...moci se osloniti jedno na drugo, potraziti/dati iskren savjet...joj, a takvih ljudi u mom zivotu je tako malo. Eeh..
    Pa čemu onda osmeh što sam ja ničija
    kad je to, zapravo, najgore što može da ti se desi?

  11. #56

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    sa prvom iskrenom ljubavlju / joj sto davno bese /sam ostao iskren prijatelj i danas .
    zavrsi mi uvek neki pravni poslic , gleda u moje dete ko bozanstvo , njena majka jos
    uvek place kada se sretnemo . tako je ispalo , svesna je da nismo imali srece i bili
    smo suvise mladi . valjda zato sto je bilo pravo , ostali smo dobri prijatelji ...to je
    jedino objasnjenje .


    .... ostalo smutjkaj pa prospi ... njente , nista , nada ... nije bilo to sto treba da biDne




    ps / procentualno hladne glavudze gledajuci to je porazavajuce , hhhehheeeee
    worst day of fishing is better than excellent day at work

  12. #57

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Kad se okrenem,ja sam ošla,nema me....
    nemam potrebu da održavam bilo kakve druge odnose sa bivšom ljubavi.
    Što reče Agnus ,zdravo....zdravo....sasvim je dovoljno.
    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  13. #58

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Fraza "Ostacemo prijatelji" meni je oduvek zvucala kao osiguranje protiv mrznje.
    Ne mrzim nikoga od bivsih. Ne zato sto sam posebno cedna, nego iskljucivo zato sto je ostala neka nispunjena ljubav sa moje strane ili gola ravnodusnost.
    Niko mi nije prijatelj - mada i to zavisi od definicije pojma "prijateljstvo" - svi su podvedeni pod druge kategorije.
    Moje ljubavi nikada nisu bazirale na prijateljstvu, prema tome, i posle ljubavi je ostalo svasta, samo ne prijateljskih emocija.
    ...
    Never confuse movement with action.

  14. #59

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    Ma to ne postoji...moze samo neka vrsta postovanja doticnih, ipak su bili zajedno...ali i to zavisi...
    U jednom trenutku u životu shvatiš kome je stalo, kome nikad nije bilo, kome više nije, i kome će uvek biti. Zato se ne zamaraj ljudima iz prošlosti, postoji razlog zašto nisu došli u tvoju budućnost.

  15. #60

    Odgovor: Ostaćemo prijatelji

    u mom slucaju nikako, ali gledam ovo maldje mi dete....to kod nje funkcionise...frendovi su ihaaaaa....sa svakim je ostala u lepim odnosima...
    sunce ti , ista otac ...filozof do kraja

Strana 4 od 5 PrvaPrva ... 2345 PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Njegovi prijatelji..
    Autor little fairy u forumu Ženski kafić
    Odgovora: 23
    Poslednja poruka: 06.02.2015, 16:19
  2. Ko ne izabere lekara ostaće bez zdravstvenog osiguranja
    Autor makilli u forumu Društvo oko nas
    Odgovora: 17
    Poslednja poruka: 27.04.2012, 09:52
  3. Brak i prijatelji...
    Autor makilli u forumu Porodica
    Odgovora: 15
    Poslednja poruka: 21.05.2011, 16:23
  4. Prijatelji stari gde ste?
    Autor Mish u forumu Pričaonica
    Odgovora: 32
    Poslednja poruka: 12.04.2010, 14:15
  5. Svinje su prijatelji
    Autor ZOE u forumu Životinjsko carstvo
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 31.08.2009, 03:56

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •