Računari će čitati misli?
Prikaz rezultata 1 do 12 od ukupno 12
  1. #1

    Računari će čitati misli?

    Podignuta obrva, upitan pogled ili kimanje samo su neki izrazi lica kojima će se računari uskoro služiti za čitanje misli.
    Na "emocionalno svjesnom" računaru upravo rade britanski i američki naučnici koji vjeruju da će uređaj moći čitati pojedinčeve misli analizom kombinacije izraza lica koji odražavaju skrivene osjećaje.
    "Stvorili smo sistem koji omogućuje identifikovanje širokog spektra mentalnih stanja pukim snimanjem kamerom", kaže profesor Peter Robinson sa univerziteta u Cambridgeu.
    On i kolege vjeruju da će račuarski programi za čitanje misli pomoći ljudima u raznim aspektima života, od poboljšanja vozačkih vještina do stvaranja oglasa po mjeri pojedinčeva raspoloženja.
    "Zamislite računar koji može izabrati pravi emocionalni trenutak u kojem vam se nešto može prodati, zamislite budućnost u kojoj će nam mobilni telefoni, auta i internet stranice čitati misli i reagovati na naše raspoloženje", dodao je.
    Poruku je izmenio irnik, 30.06.2006 u 15:51
    "Ability is what you're capable of doing. Motivation determines what you do. Attitude determines how well you do it." Lou Holts
      Vrh

  2. #2

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    E, volim ja sve te haj tek fazone... sve to stoji... al' ne znam kako će mi neka sprava pročita misli koje ni ja ne umem da pročitam
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid

      Vrh

  3. #3

    11 Odgovor: Računari će čitati misli?

    u tehnoloskom pogledu zaista impresivno. a sa druge strane to mi izgleda malo jezivo. ne znam zasto, ali podsjetilo me je na orwelovu 1984-tu (moze biti da me drma paranoja)
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  4. #4

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    Citat SQUAW kaže:
    E, volim ja sve te haj tek fazone... sve to stoji... al' ne znam kako će mi neka sprava pročita misli koje ni ja ne umem da pročitam
    Ma, ja vec stvaram sliku tebe kako si se zablejala u monitor... i kako se posle par sekundi na njemu ispisuje: "Alo, bre, mentolu!"


    Misliiim... to citanje misli mi je nekako previse SF
    Gather ye rosebuds while ye may...
      Vrh

  5. #5

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    Ovo kliktanje po monitoru na racunaru i surfovanje vam je bilo SF pre 20 godina. Pa sad vi vidite.
      Vrh

  6. #6

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    Citat nattydread kaže:
    u tehnoloskom pogledu zaista impresivno. a sa druge strane to mi izgleda malo jezivo. ne znam zasto, ali podsjetilo me je na orwelovu 1984-tu (moze biti da me drma paranoja)
    -Ako se dodje do masine, hipoteticki, jelte, koja moze da cita misli? Kraj! Jer kad nauci da cita, nije daleko ni da pise! Jelte?
      Vrh

  7. #7

    11 Odgovor: Računari će čitati misli?

    Citat valter kaže:
    -Ako se dodje do masine, hipoteticki, jelte, koja moze da cita misli? Kraj! Jer kad nauci da cita, nije daleko ni da pise! Jelte?
    mene je straaah!!!!!!!!!
    nattydread is coming to dinner
      Vrh

  8. #8

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    -"Mene, nikad nece uhvatiti!"
      Vrh

  9. #9

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    Hmmm .. pa za pochetak bi mogli da naprave rachunar koji radi bez problema...

    .. Mislim da im ne treba velika nauka da naprave comp koji moze da skonta shta mislim kad ga zabodem pesnajom po monitoru..

    Ma u sushtini ono shto ume josh uvek da me iziritira u vezi sa compom a to je glupi net. Provajderi ADSLa i nisu toliko krivi koliko je losha telefonska veza, tj koliko Telekom ne radi svoj posao.

    Ali to je za neku drugu temu.
      Vrh

  10. #10

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    Dr. James Garvin
    NASA Chief Scientist
    "You have seen nothing yet, because it`s only got get better, and that zone that gap between science fiction and science fact is just going to come together..."
      Vrh

  11. #11

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    Malo uzasava..... pa...pa....paranoja.........
    ipak mislim da se sa svim tim preteruje, sta meni ima neka masina da cita misli ......... pa necu ja bas uvek da mislim i ja hocu da sam nekad na rezervi
    Possibility of dream come true makes life worth living.....
      Vrh

  12. #12

    Odgovor: Računari će čitati misli?

    jel neko od vas procitao prvi post?
    nece ona direktno vashe misli da chita ... nego po vashim manirima i pokretima ce zakljucivati vashe "moguce" misli ...
      Vrh

Slične teme

  1. Misli poznatih...
    Autor SQUAW u forumu Filozofija
    Odgovora: 2545
    Poslednja poruka: 07.08.2018, 15:32
  2. Sito za misli
    Autor starsica u forumu Pričaonica
    Odgovora: 338
    Poslednja poruka: 09.09.2017, 11:49
  3. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24
  4. Ima neko ko misli na mene!
    Autor memento u forumu Ljubav
    Odgovora: 45
    Poslednja poruka: 13.06.2011, 16:35
  5. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •