Skuteri
Prikaz rezultata 1 do 15 od ukupno 15

Tema: Skuteri

  1. #1

    Skuteri

    Šta mislite o malim gradskim zujalicama? Da li posedujete skuter? Koji? Ko vam je omiljeni proizvođač ili model?
    VojvodinaCafe - prvi, pravi i jedini vojvođanski portal. Online since 2006.
    Vojvodina nije geografski pojam, Vojvodina je način života.
    Uputstvo | Pretraga | Pravilnik | Kontakt | Like us | Follow us
    Hvala Ti na svemu!

  2. #2

    Odgovor: Skuteri

    Poslednje dve nedelje jako razmisljam da kupim neki skutercic. E sad 1000 eura nemam odmah da platim pa sam onda malo prosetala vise po gradu i nasla sam najjeftinije skutercice u gradu. To su ujedno i jako popularni skutercici u poslednje vreme kod nas. U pitanju je marka Sprint - kineska marka. Najjeftiniji je Sprint Basic kosta 560 eura sto je zaista jeftino. Naravno ne ocekujem ludilo neko od ove zujalice ali ocekujem da ide i da moze da posluzi. Kolko para tolko muzike. I zaista sam se nameracila da ga kupim. Javicu vam ako ga capim...

  3. #3

    Odgovor: Skuteri

    Mrzim te zujalice. Ne vidim ih, ne čujem ih, samo mi se pojave iz mrtvog ugla. Ni brisače da stignem da uključim. A još gore od skutera su oni na struju. Tek se ti ne čuju. Samo ispadnu kada kreneš da se prestrojavaš.

    Ali dobro, za gužvu u gradu idealni. Ne plaćaš parking, svuda se provučeš, kontam da su sjajni.

    Inače, goldi, znaš da ima ona varijanta onih poštanskih skutera sa korpom za 150 evra? Ako ti već nije bitno kako izgleda, uzmeš to. Jes ružan, ali bar nije kinez i košta bedno.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  4. #4

    Odgovor: Skuteri

    Ne volim dvotočkaše uopšte, Al' uopšte!

    Voze ih uglavnom napaljeni klinci koji se frajerišu, voze rizično, ne nose kacige, provlače se između kola na semaforu...

    Prošle nedelje mi se desilo da mi jedan klinac na skuteru umalo nije pao pod točkove - zaneo se, počeo da gubi ravnotežu prešao na moju stranu puta, ja bež udesno i po kočnici, ali na sreću nije pao i uspeo je da se održi na motoru. Da nije... imao bi ga na duši - i ovako mi je trebalo dosta vremena da se povratim.

    Jel vidite koliko ima saobraćajki u kojima su učesnici ovi sa skutera? Posledice su fatalne - mali kamenčić, neravnina, rupa... i izgubi se kontrola, a pad sa motora je stravičan - nekad je bolje poginuti nego ostati invalid.
    Dobro, ove zujalice nepostižu neke velike brzine - do 50 km/h, ali ovi NEkinezi sa 50 kubika ladno idu i preko 80, a to je već brzo i opasno...

    Zato goldengirl, ako si se baš zagrejala za skuter obavezno nosi kacigu i nejurcaj, ko na vreme krene uvek stiže...

    Odgovor mog automehaničara na pitanje šta misli o skuterima: - 'Sin (12-13 godina ima dečko) mi je tražio da mu kupim skuter, ja neću ni u pismu, odmah bi mu uz skuter kupio i kovčeg.' Ovo mi se baš urezalo.
    _____________

    "Ne pada sneg da pomori svet, već da svaka zverka ostavi svoj trag."
    (Beli je svakako naj.... )

  5. #5

    Odgovor: Skuteri

    Prednosti skutera: lako se provuces kroz guzvu, mala potrosnja, parkiras gde hoces, za ove do 50ccm ti ne treba A kategorija, jeftina registracija i odrzavanje.

    Mane skutera: vrlo cesto mali tockovi zbog cega su nestabilni, lako proklizavaju, padnes kad uletis u rupu, mnogo su neupravljiviji od motocikala, i moze da ih vozi ko hoce, samo mu treba PSP... EDIT: Zaboravih ono najvaznije-gotovo nevidljivi vozacima automobila, skuterasi svakodnevno stradaju (istina i svojom, ali vrlo cesto i tudjom greskom).

    A to sto se provlace izmedju automobila... Pa zbog toga ih ljudi i kupuju... Nece sigurno stati na kraj kolone i cekati zeleno svetlo...
    Poruku je izmenio Duh, 19.07.2007 u 00:23
    "Ride. Because children need heroes."

  6. #6

    Odgovor: Skuteri

    Skuteri su odlicni,obozavam ih i volela bi da imam jedan .Ovi Sprint Basic nisu losi,slatki su.Ma nije tolko izgled ni bitan,bitno je da se kotrlja,da moze da ti posluzi da obavis sta trebas,da se provozas,rashladis posebno kad su dani ovako pakleno vruci.E sad kad bi bilo novaca,jel ja bi uzela Yamaha Aerox,ima samo 50 cc sto je meni sasvim dovoljno i plus ispod sedista mesta za jednu kacigu i jos ponesto.Skuter kosta 2500 e odprilike,cena je uzas ali morate priznati da je lep.

    Kunic,a kakvi su to postanski skuteri za 150e?
    Volim je od štala do neba, od blata do pšenice, toplu od ciganskih gudala i blagdanskih očenaša, vršidbenu i zadušničku, smeđu kao devojačke pletenice, tu zemlju čardaša, čaša i bezemljaša ...tu Vojvodinu bogomojačku, i bezbožničku, i ivnsku, belju od jaganjaca, crnju od paljevina, tu Vojvodinu svetonikoljsku, velikogospojinsku...

  7. #7

    Odgovor: Skuteri

    Citat Kunic kaže: Pogledaj poruku
    Inače, goldi, znaš da ima ona varijanta onih poštanskih skutera sa korpom za 150 evra? Ako ti već nije bitno kako izgleda, uzmeš to. Jes ružan, ali bar nije kinez i košta bedno.
    Da kakvi su? Lepo te Silvia pitala. A ne verujem da su bolji od kineza, sta fali ovom Sprint Basic-u? Ima cak i na rate da se uzme. A lep je i ide 50 na sat, meni dosta.

    Citat DarkRed kaže: Pogledaj poruku
    Zato goldengirl, ako si se baš zagrejala za skuter obavezno nosi kacigu i nejurcaj, ko na vreme krene uvek stiže...
    Naravno da cu pazljivo da vozim. Kad sam u autu isto mi idu na zivce ti dvotockasi sto se pojave niotkud. Ali ako postanem ja taj dvotockas, definitivno cu biti i bolji vozac kasnije jer cu ravnopravno gledati i dvotockase, kao sto i treba.

  8. #8

    Odgovor: Skuteri

    Citat silvia kaže: Pogledaj poruku
    Kunic,a kakvi su to postanski skuteri za 150e?
    Citat goldie kaže: Pogledaj poruku
    Da kakvi su?
    Ružni!

    Pa skuter ko skuter, samo ima korpu, koja se doduše može odvaliti (ne može se skinuti) i onda bude malo

    Provozajte se do kanalske i sa leve strane tu negde oko pruge (ako dolazite iz pravca keja) ih ima mnogoooo u dvorištu.
    Neki ljudi samo zinu, pa zagade okolinu...


    Nisam paranoičan, ali to ne znači da me neko ne progoni!

  9. #9

    Odgovor: Skuteri

    Citat Duh kaže:
    Prednosti skutera: lako se provuces kroz guzvu, mala potrosnja, parkiras gde hoces, za ove do 50ccm ti ne treba A kategorija, jeftina registracija i odrzavanje.
    Upravo zbog te gužve u mom gradu i parkiranja, bata hteo da kupi jedan da imamo svi da prdimo po gradu, ali to priča već godinama, a nikako da realizuje, valjda ipak više vole da se voze kolima.

    A da su nestabilni i da proklizavaju sestra mi jedva ostala živa pre nekih 10 godina. Nije bilo kod nas, ona živi u Italiji, dobri putevi, odličan vozač i sve po redu, a nesreće ne biraju samo loše vozače ili one bez iskustva, kao ni samo one na skuterima, ali su mnogo često učesnici u istim.

    Ja nešto nisam zagrejana za skutere, od tih dvotočkaša meni je interesantan samo Harley , ali da sa njima možeš završiti dosta posla u današnje vreme, mnogo brže nego sa kolima kad se sve okolnosti uzmu u obzir, istina je.
    Gaa wiin daa-aangoshkigaazo ahaw enaabiyaan gaa-inaabid


  10. #10

    Odgovor: Skuteri

    strasna stvar, pogotovo za grad!

    ako vam neko ponudi sprint skuter, bezite od njega, pokvario se a nisam ga vozio nedelju dana, mali savet
    znas kako se ljubim


  11. #11

    Odgovor: Skuteri

    vi nistenormalni.......ovaj skuter imam 5 godina a vozim ga od drugog razreda......pao sam samo 1......a jurim kao nenormalan......izgraviran mi je na 70 a teca mi je dodao jos 25ccm tako da ima 75ccm.............pokusavam da predjem sedamdeset.....ali sam uspeo da stignem samo do 65km/h...............verujte moze on i brze......planiram da ga jos doradjujem.....ima da bude masina i po...........a sto se kvarenja tice pokvario mi se jednom ove godine jer mu nisam kontrolisao ulje.....ostao je bez ulja i sve mu zaribalo.....

  12. #12

    Odgovor: Skuteri

    Da budem iskren i nisam bas neki miljenk skutera, vise preferiram malo vece i mocnije dvotockase, ali moram priznati da su idealni za gradsku voznju kao i to da su vrlo prakticni.

  13. #13

    Odgovor: Skuteri

    Ne ne ne ne NE VOLEM

    Ni da vidim,a jos manje imam zelju da vozim

    Cetiri tocka su ipak cetiri, sigurnost i krov,a ko je kakav vozac to je vec za drugu temu
    Lako cu,ako je do mene.........

  14. #14

    Odgovor: Skuteri

    Od skutera mi se veoma dopada marka -Peugeot ,kvalitetan i lep motorić...i skup
    Od modela ajd' da izdvojim recimo ovaj; -Speedfight 3
    mada su i drugi njihovi modeli,veoma interesantni...
    Vozim od svoje 15 god. motor...imala sam onaj Rog-ov
    maslinasto zeleni...pa sam jurcala po gradu bez potvrde.
    Tata mi je bio sudija za prekršaje,pa mi se moglo...

    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

  15. #15

    Odgovor: Skuteri

    Sad pronađoh sličicu ovog,koji je malo stabilniji od ostalih...Malaguti
    odličan izbor...al' cena žešća,oko 3/4000 eura nov.

    Da me kojim slučajem nema,trebalo bi me izmisliti

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •