Usedelice - Strana 2
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Prikaz rezultata 16 do 24 od ukupno 24

Tema: Usedelice

  1. #16

    Usedelice

    Postoji ta briga nacije oko devojaka. Negde do 21. godine života je briga "da se ne uda premlada", od 21. do 25. godine ukoliko je devojka solo je briga "udavača, a vidi je, sama, neće od biranja imati vajde", a ukoliko ima momka pak "jel valjan, da se ne zaleti, pa brzo postane raspuštaljka". Već posle 25. godine postaje matora devojka, pa usedelica, pa potom baba devojka.
    Od svih navedenih naziva, alergična sam jedino na raspuštaljke i oči vadim kad čujem da je neka tako okarakterisana samo zato što je razvedena.
    Lično me ne pogađa ta svačija briga oko mog života, pa tako ni etikete koje mi tu i tamo prilepljuju. Prihvatam je uz smešak i rečenicu "Ta, ja sam matora devojka. I šta da vam kažem - prođe mi mladost, a nauka ništa ne učini. Eto, još uvek čekam da mi se svekrva nerotkinja izleči." Najpre dobijem sažaljiv pogled, potom sledi dramska pauza (dužina iste zavisi od sposobnosti sagovornika da shvati šta sam izgovorila), a potom najčešće dobijem besno "Jel ti to mene zajebavaš?" Ma, ne, čini vam se. Dakako, najdraži likovi za divan su mi oni koji posle takvog mog odgovora nađu načina da diskretno upozore moju majku da nešto baš i nije ok sa njenom ćerkom.
    Pošto su već svi vukli paralele između žena i muškaraca, ja priznajem da sam čula i za termin "mator momak". Obično su ga dodeljivali vremešnim muškarcima koji i dalje žive sa majkama. Matori momci su najčešće igrom nesrećne sudbine i krivicom posesivne majke to što jesu. Drugi solo igrači su i sa 60 momci (singl ili razvedeni, ali uvek momci).
    ... Ko nije drvo razumeo prvo, pa tek onda sadio, taj nije ništa uradio... I, shvatiće, kad-tad, da ne zna šta je hlad....

  2. #17

    Odgovor: Usedelice

    E,pa lepo...Usedelice...Treba reci ono najvaznije,da je brak ''neprirodna institucija'',(neko vazan,seo i dogovorio se), nastala kao odgovor na promiskuitetno ponasanje ljudi , negde u dalekoj proslosti,po nekim shvatanjima,a,utoliko neprirodno sto je coveku ipak u jednoj takvoj zajednici uskraceno pravo, da bude svoj ,(nekad delimicno,a nekad bogami i potpuno.)...(mada u domenu jednog drustvenog uredjenja sasvim prirodan odnos zblizavanja partnera...)
    Zenama se oduvek gledalo sve crnje,pa tako i njen status (udate,slobodne...kao jedan od najvaznijih...ili kao jedna od dominantnijih maski...jer su se mnoge udavale radi sveta,a ne radi sebe.,a,to naravno,datira iz proslosti...) i taj trn u oku od koga se unapred pravio balvan, uglavnom zbog vezivanja njenog za materinstvo, i sve u vezi toga ,jer ona je ta koja,na kraju ...daruje zivot...

    O danasnjem vremenu,na pocetku XXI veka,bezglavoj jurnjavi za ''svim blagodetima'' savremenog zivota i u vezi sa tim odnosima medju ljudima i nacinima kako ko zivi i sa kim,da li je u ovakvoj ili onakvoj vezi,braku,ili je pak usamljen..mislim da je degutatno uopste pricati s obzirom na nametanje novih vrednosti i normi svojstvenih odredjenim specificnostima koje se izmedju ostalog odnose i na status devojaka,.zena u nekim godinama..(a one su danas skoro ne vazne...i plus jos niko nikoga ne trpi...pa tako cesto i zene same sebe.a,kamoli drugoga..jer je olabavila ta stega ''obaveznosti''sklapanja braka..pa je ''singl'' varijanta bas cool......)

    A,ja sam zapravo htela ovo da napisem..i interesantno je...

    U stara vremena,zene su bile nagonjene na brak nepodnosljivim uslovima zivota za usedelicu.Usedelica je morala da sedi kod kuce u materijalnoj zavisnosti prvo od oca,a posle jednog od brace,ne bas odusevljeno.Ona nije imala zanimanje svoje,ni slobodu da se zabavi izvan zastitnih zidova porodicne zgrade.Niti je imala prilike ni sklonosti za sex. pustolovine ,o kojima je ona sama bila duboko ubedjena da su odvratnost ako se cine izvan braka.Ako je uprkos svima strazarima izgubila cerdnost, prevarom nekog lukavog zavodnika,njen polozaj je bio krajnje zalostan.

    Opisan je sasvim tacno u Vekfildskom svesteniku:
    Jedini izlaz da pokrije svoj greh,da sakrije sramotu ispred ociju ljudi,da svog ljubavnika nagna na kajanje,da se zagrcne od suza...jeste -da umre...

    Ljubav je najvaznija kapisla u celoj stvari...ali nazalost mnogo vekova unazad ,ona je stavljana u drugi plan......

    Postoje osobe koje godinama, mogu ziveti od toplih,ljubavi obdarenih ociju, koje nude nezaboravan ,ocaravajuci pogled ,a ona ce ga nositi i u fizickoj osami ,sa osetom kompletnog celovitog dusevno-duhovnog bica ...

    Za razliku od svojih drugarica,koje su okruzene muzevima i prijateljima , sa kojima mnoge od njih , nemaju ama bas nicega zajednickog,a taj izraz lica koje kopni i vene , ispricace sve i kako je to stalno '' biti u guzvi ,a,vecito sam... i naravno emocionalno razveden odavno...
    Poruku je izmenio dankaBg, 17.03.2010 u 00:36 Razlog: slovne greske...
    nista nema tako ostar vid kao ljubav

  3. #18

    Odgovor: Usedelice

    - postoji mnoooogo razloga zašto muškarac nije oženjen,a žena udata ... zato ovdje pa i bilo gdje treba izbjegavati pogrdne nazive.
    za mene je to sve jednostavno sudbina.

  4. #19

    Odgovor: Usedelice

    Usedelica je svaka ona koja ima više od 25 godina i nije se udala
    A, ako pije (pa i ako zapali ponekad), ta se nikada neće ni udati
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  5. #20

    Odgovor: Usedelice

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Usedelica je svaka ona koja ima više od 25 godina i nije se udala
    A, ako pije (pa i ako zapali ponekad), ta se nikada neće ni udati
    jesje

    a onaj ko je neozenjen i u sezdesetpetoj je jos uvek momak
    i tacka

    a a ko i popije neku - to je u redu,zbog cirkulacije...
    Ploviti se mora i bez broda ..

  6. #21

  7. #22

    Odgovor: Usedelice

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku
    Usedelica je svaka ona koja ima više od 25 godina i nije se udala
    A, ako pije (pa i ako zapali ponekad), ta se nikada neće ni udati
    jesje

    a onaj ko je neozenjen i u sezdesetpetoj je jos uvek momak
    i tacka

    Bez starca nema udarca

    Prosto već danima ne mogu da verujem da je neko ozbiljno doživeo taj gore post

    Citat believer kaže: Pogledaj poruku
    a a ko i popije neku - to je u redu,zbog cirkulacije...
    Može i za žgaravicu
    Najgora je uš što iz opanka iziđe.

  8. #23

    Odgovor: Usedelice

    Citat Bazilej kaže: Pogledaj poruku





    Prosto već danima ne mogu da verujem da je neko ozbiljno doživeo taj gore post
    kUj je sVatio ozbiljno?!?!?!
    Ploviti se mora i bez broda ..

  9. #24

    Odgovor: Usedelice

    Citat Mish kaže: Pogledaj poruku
    "Ta, ja sam matora devojka. I šta da vam kažem - prođe mi mladost, a nauka ništa ne učini. Eto, još uvek čekam da mi se svekrva nerotkinja izleči."
    Meni je strogo zabranjeno da stavljam te u pesmu...

    Bane Krstić


Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •