Sito za misli - Strana 18
Strana 18 od 23 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja
Prikaz rezultata 256 do 270 od ukupno 339
  1. #256

    Odgovor: Sito za misli

    Počeo me užasno nervirati očigledan paradox današnjice:
    - Nikada znanje nije bilo dostupnije, maltene je potreban minimum truda da se dođe do validne informacije, ali...sve je više nepismenih! Pošto je u 90% slučajeva znanje u pisanom obliku jedina prepreka da se ostane čoban i neznalica je čisto tehničke prirode - slabo se vlada osnovama pismenosti!
    Isuse, ranije generacije su savlađivale more prepreka da bi dolazili u školu i naučili što više, a sada se svakodnevno susrećem sa izuzetno glupim osobama koje su takve jer su se provukli u prvih 2-3 razreda osnovne. Vrhunac dometa im je da jedva sriču najobičniji SMS.
    E do moga...sve pred očima a mnogi slepci!
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  2. #257

    Odgovor: Sito za misli

    ..samo da se nadovezem jednim zapazanjem..i strasno se uvrede ako ih ispravis..to je kao nevazno..

  3. #258

    Odgovor: Sito za misli

    I ja ću da se nadovežem.

    Citat Sivi kaže: Pogledaj poruku
    Počeo me užasno nervirati očigledan paradox današnjice:
    - Nikada znanje nije bilo dostupnije, maltene je potreban minimum truda da se dođe do validne informacije, ali...sve je više nepismenih! ...
    Na žalost, na istom mestu i neznanje nikada nije bilo dostupnije. A za razlikovanje žita od kukolja ipak treba i određena količina inteligencije. Samim čitanjem ne mora se postići mnogo.


    Volim prijateljski da karam, bez obaveze da mi se uzvrati. © Maski

  4. #259

    Odgovor: Sito za misli

    Ajd da se i ja zapljunem na znanje - neznanje.

    Kao prvo, sležem se sa Sivim, Adrijanom i ostalima. Ali, malo bih varirao i tek ponešto dodao.

    Trebamo voditi računa da se termini znanje i neznanje u kolokvijalnom životu shvataju ne samo kao količina podataka i činjenica uskladištenih u čovekovoj memoriji već dosta šire. Tu mislim na čovekovu sposobnost razlikovanja dobra od zla, što ne mora uvek nužno da bude vezano za samu količinu podataka koje posedujemo, kao i za veštine i radnje koje smo stekli iskustvom. Što nam je rezoluciona moć u razlikovanju dobra i zla veća sve smo bliže samom vrhu znanja koje se zove mudrost, a da čovek stekne uslove za to mora biti socijalizivan i emocionalno inteligentan, dok je samo obrazovanje tek na trećem mestu. Dakle, diploma i završen fakultet ne moraju da znače i da je neko znalac i obratno, što opet ne znači da obrazovani ljudi nisu mudri, a neškolovani da su mudraci. Verujem da se raumemo, jer pod mudrušću isključivo podrazumevam što veću uspešnost u baratanju vrednosnim sudovima, a ne specijalizovanim znanjima.
    Opet sam ti u kafani, mene bez nje ništa nema
    Tu su moje lude noći, nikad nisam u samoći,
    Hej kafano, moja rano...
    Samo na www.VojvodinaCafe.rs - Muška kafana,
    Bircuz koji radi 25 sati dnevno!

  5. #260

    Odgovor: Sito za misli

    Citat AdrijanKronauer kaže: Pogledaj poruku
    I ja ću da se nadovežem.

    Na žalost, na istom mestu i neznanje nikada nije bilo dostupnije. A za razlikovanje žita od kukolja ipak treba i određena količina inteligencije. Samim čitanjem ne mora se postići mnogo.

    Odlična opaska kolega ! U ova vremena je omogućeno da svako postavi "znanje" na Youtube (često sam umirao od smeha gledajući savete idiota epskih razmera) ili da na nekoliko stručnih foruma prosipa gluposti ne shvatajući da se nalazi među ljudima koji decenijama zasluženo jedu hleb esnafski. Pa zar je tolika sramota pitati kada je jasno da nešto ne znaju?
    Nego...moja opaska se odnosila i na mnoge gotovane koji bi (sem što dobiju pravi savet, pravu sugestiju i čak sve rečeno k'o malom detetu) na poklon i gotovu štampanu pločicu!?!.
    Jbt..u životu nisam ni jedan sklop uradio na pločici koju je neko drugi nacrtao, mnogo sam bio zahvalan na IDEJI kako nešto napraviti. Što rekla moja pokojna baba:
    - Da nećeš i da ti sažvaćem...da se ne mučiš ?
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  6. #261

    Odgovor: Sito za misli

    Nikad nisam mogla sa papučama, sa slabićima, sa beskičmenjacima, sa njanjavcima. To se odnosi na svako područje života, ne samo na veze. Prijatelji, momci, prolazni drugari i drugarice. Možda će glupo da zvuči, ali ja sam na slabost alergična. Tipa, ženske suze ili muško njavrkanje kad ga riba ostavi. Dostojanstvo, ljudi, ste čuli za njega?

    Ja sam se upustila u čitavu priču jer je bio drugačiji. Sa obe noge na zemlji, zanimljiv i pametan.
    Onda je počeo da me zove "ljubavi".
    Onda je krenulo gugutanje, Božemesačuvajisakloni, i tokom seksa.
    Onda je počeo da mi tepa preterano.
    Onda je počeo da me nervira. Počelo je da me nervira i njegovo disanje pa sam mu rekla da diše malo tiše. Počeo je da me nervira način na koji me gleda tokom odnosa. Počelo je da me nervira što se sa toliko godina ponaša prema meni kao da mi je 12.
    Pitao me je da li ga volim.

    Rešenje za mene je imao samo jedan do sada. Meni jednostavno ne treba dati da divljam i da bude kako ja hoću Što reče moja mama, kratak povodac i taj će da te ženi.
    Volim kad je muško-muško. Lupi šakom o sto, podvikni, ne daj mi da ti se popnem na glavu jer hoću. Ne radi se o tome da treba da znam gde mi je mesto, ni slučajno, samo da malo sirovine u muškarcu nije loše.

    Ne shvatite pogrešno, ja volim nežnosti. Mnogo ih volim. Volim držanje za ruke, volim mazuljanje u krevetu, volim čak i tepanja. Izgleda da ih samo ne volim od njega.
    Krek, krek.. Ne gudra

  7. #262

    Odgovor: Sito za misli

    Na jučerašnji dan, pre 23g, sam postao otac, a samo nekoliko sati kasnije moj deda je preminuo. Danas sam obišao večna boravišta mojih predaka što je neka moja interna tradicija više od 2 decenije. I...opet se u meni pokrenulo jedno večno pitanje.
    Naime, jedan mali spomenik između mojeg dede i babe je spomenik mom mlađem ujaku koji je živeo samo 10 dana. Po rođenju je bio stariji od mene nepunu deceniju. U maminoj porodici se o tome dugo ćutalo i ja nikada nisam imao smelosti upitati ih o tome. Šta znam...valjda je to spadalo u stavku "kostura iz ormana" koje, bar tako kažu, svaka porodica ima. Naime, taj ujak je rođen pošto se moj stariji ujak vratio iz vojske, skoro 22 godine razlike. Geni porodice su iskonski, zdravi i vitalni i po njima je ujak imao velike šanse da poživi. Interna priča, koju sam čuo od nekoliko savremenika i bliskih rođaka je bila...da su baki zabranili da ga doji (stariji ujak i jedna tetka).
    Danas...sam obišao baš tog, starijeg ujaka, koji je skoro na samrti. Nema ga pola, nema ni 40 kg a...nema nikakve bolesti. Prosto...kao da je uvenuo, predao se, čak nema snage ni da ustane ili se pomeri u postelji..Oduvek je bio bakin miljenik, razmažen, svojeglav i nikome nije bilo lako sa njim. Tri sestre, sve mlađe od njega, su bile maltene sluge u kući dok se nisu poudale i otišle. Ipak, on je ostao veliki brat kome sve treba ugoditi.
    Bio je vinovnik mnogih porodičnih raskola, a sada je ostao sam na imanju, ima potrebnu negu iako je skoro svakog odbacio. Ujna je tu, jedna tetka ga obilazi, sinovi se smenjuju u dežurstvu..mi sa strane navrnemo par puta nedeljno ili po potrebi.
    Nisam danas mogao a da se ne zapitam...da li on to plaća ceh za sve što je uradio? Bolesti nema...ali najverovatnije ni nade da će preteći više od nekoliko dana. Pokušao sam da ga ohrabrim da jede, ojača, iskoristi sunčane dane da se revitalizuje, da se bori!!!! Ali..kao da sve to nije ni doprlo do njega..
    I ne seća se više ko je pored njega, mene je danas pomešao sa rođakom.
    I kako onda da ga upitam ono što me već 2-3 decenije muči:
    - Da li sam ja dobio ime po tom mlađem ujaku??
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  8. #263

    Odgovor: Sito za misli

    ... pre neki dan gledam ljude... ovdašnje... mis'iiim, sada ovdašnje... oni, nekad ovdašnji su mi sada ondašnji... ma, komplikujem...
    ... gleadm im oči... samo su umorne... bacim pogled na ruke... ruke su jake, stasiti pa se setim ondašnjih a i sebe po malo...
    ... gledao sam im oči i ruke a i ogledalo sam imao... setih se praznih pogleda i slabih ruku... 'lebti'bem, i jam poč'o ličit' na nji' pa sam otiš'o gde su ljudi pozitivni... valj pljunit' u šake, drmnut' po koju a zemlja će te negradit'...
    ... ni'e sve u lovi, ima nešto i u zlatu...

  9. #264

    Odgovor: Sito za misli

    VoliJo bi da neko izmisli DDT protiv idiota?

  10. #265

    Odgovor: Sito za misli

    LM...naši klinci osvoje Svetsko prvenstvo u fudbalu (za vršnjake) i...ni reči na forumu o tome!?!
    Na Evropskom prvenstvu naši sportisti osvojiše pregršt medalja boreći se srcem za svoju zemlju...i niko ni da pomene?
    V. Britanija, po nalogu prekobaraca, poteže neku bezveznu rezoluciju samo da bi opet ovu mučnu Srbiju žigosala i...na forumu nema reakcija?
    Sećanja i komemoracije na žrtve Jadovna, gde je preko 42 000 ljudi pobacano u jame Velebita od aprila do avgusta 1941g samo zato što su Srbi, Jevreji ili Romi, opet pokazalo pravo lice "komšija"...a na forumu muk?
    Ipak bilo je dovoljno da se pojavi, tj. vrati i aktivira, osoba sa nikom vrhovnog rimskog boga i kreće "vašar" na temama Religije . Maltene "Kakav je Bog" ispade u crnogorskom maniru "..viđu mene" !
    Ne..."čovek nije ni za šta zaslužan, pa samim tim ni odgovoran", "ja sam rođen u toj horoskopskoj kombinaciji..kojoj je nemoguće predočiti da greši u bilo čemu", "greške ne postoje, one su samo reč koja predstavlja ljudsko nepoznavanje stvarnosti u kojoj ne postoje greške" .."sve što kaže je jedina moguća verzija" i sl..!
    Nešto mislim...da slaba aktivnost foruma upravo i proizlazi iz rastuće opsesije sobom (na Fejzbuku, Tviteru i sl..) jer forum je mesto međusobne komunikacije a nabrojane društvene mreže su samo bilbord za reklamiranje sebe, bez ikakve potrebe da išta pametno se kaže. Često je dovoljno samo postaviti 5 triliona slika a "merilo" je samo jedno, kliktanje.
    E do moga !
    Lav je možda kralj životinja ali nikada vuka nećeš videti da igra u cirkusu .

  11. #266

    Odgovor: Sito za misli

    OK
    Svaka im čast.

    GB... ne b' se ja zajebav'o š njima al', ko im štrika creva.

    Jama... strašno i neće se zaboraviti.

    Eto, s' vid'o, čim smo se okrenuli Bogu, bacio je oko na nas.

    Nego, sindrom zlatne ribice, odavno drma Srbiju. Genetski nosimo sećanja na Kosovo polje, I i II sveCki rat, raznorazne kumove a to što su nas političari sistemaCki i temeljno penisovali, svi' ovi' godina a mi i dalje nji' toliko volEmo da ne možemo čerez nji'. ni'e mi jasno al' nema veze.

    Nek' su deca prvaci sveta a dalje, najbitnije od svega je, koga je maznula Ferari i Ajfonka.

    Veselo, samo veselo.

  12. #267

    Odgovor: Sito za misli

    Drago mi je kada neko podboči prsom čelo. Meni moj pomaže a nekom ni Ajnštajnov prst ne bi pomog'o.

  13. #268

    Odgovor: Sito za misli

    Kada vidim kako prolaze naši zahtevi za izručenja po poternicama, dodje mi da zažalim za vremenima kada je to UDBA rešavala.

  14. #269

    Odgovor: Sito za misli

    Mozda bi neko i otvorio,pa da procaskamo o bodljikavim zicama,ogradama,rezolucijama..al,sta ako nije dovoljno intelektualno misljenje,stav za pojedine?Nije na -nivou-,pa bude ispljuvan,proglasen moronom,guskom,falsifikatorom..neka,to ce valjda neko drugi..
    p.s...na nekim drugim mestima,gde se vodi racuna da diskusije ima,gde svako moze da iznese svoje misljenje,ma kako razlicito bilo,postoje modovi,admini,koji ne dozvoljavaju takav spam,takvo etiketiranje..ovde,koliko vidim,to je vrhunac polemisanja..
    Poruku je izmenio davorjanka, 26.06.2015 u 17:25

  15. #270

    Odgovor: Sito za misli

    Hm?
    Mako me ovo prethodno bacilo u razmišljanje a uz History & National geographic chanel, dolazim do zaključka da su žice i ograde neophodne, jerBo se zna zbog čega se postavlja. Ovu što je u planu za izgradnju, postavio bih mnogo južnije al' to je samo i samo, moje mišljenje. S druge strane, kada malko prstočelim, korov trebe suzbiti čim se pojavi pa je ograđivanje nepotrebno. Ne govorim ja o plemenitoj sorti koja želi da izađe van ograde, zbog korova, nego o samom korovu. Valjalo bi udružit' snage i suzbiti korov al' do daske pa ograde neće biti ni potrebne.

    Elem, nešto sm pročit'o ovi' dana:
    Ide par hrišćana po ID i nalete na teroriste.
    - Ko si, šta si-
    Pitaju teroristi.
    - Musliman-
    Kaže muž.
    Pregledaju ga, obrezan i kažu mi da izdeklemue nešto iz Kurana.
    Muž, počne naširoko i nadugačko da recituje i puste ih teroristi da prođu.
    Kaže žena mužu:
    - Nisam znala da znaš Kuran. -
    Kaže joj muž:
    -Pa i ne znam al' ne znaju ni oni.-

Strana 18 od 23 PrvaPrva ... 81617181920 ... PoslednjaPoslednja

Slične teme

  1. Misli poznatih...
    Autor SQUAW u forumu Filozofija
    Odgovora: 2545
    Poslednja poruka: 07.08.2018, 15:32
  2. Čitači tuđih misli
    Autor ANIBAS u forumu Psihologija
    Odgovora: 9
    Poslednja poruka: 15.06.2013, 23:24
  3. Misli mene gone, sve do vasione...
    Autor Aca1983 u forumu Spomenar
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 23.05.2007, 21:46
  4. Misli poznatih...o psima
    Autor silvia u forumu Kućni ljubimci
    Odgovora: 4
    Poslednja poruka: 31.03.2007, 01:25
  5. Računari će čitati misli?
    Autor irnik u forumu Spomenar
    Odgovora: 11
    Poslednja poruka: 01.08.2006, 07:25

Tagovi za ovu temu

Vaš status

  • Ne možete pokrenuti novu temu.
  • Ne možete poslati odgovor.
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoje poruke
  •