Ima dana, kao sto je ovaj, kad mi se jednostavno misli tolikom brzinom roje po glavi da ne mogu da se saberem i razmisljam trezveno. U takvim momentima obicno stavim misli na papir.. ali, zelim da svoje misli podelim sa vama Dakle, neka ovo bude tema za takve dane, kad vam je rec kist a ekran platno, kad ne znate gde biste tacno ostavili svoja razmisljanja, kad to nije za temu Kako se osecate ili Koja vam se misao roji po glavi.. ovo je tema za dane kad mislite da pucate po savovima, kad trazite a ne pronalazite..
Neka ovo ne bude tema da pisete kako se osecate u jednoj recenici, za to teme imamo, vise cak.. ovo je tema kad nema adekvatne teme, kad imas vise od jedne recenice da podelis.

Kad se osetite kao da vam zaista treba sito za misli..

Besna sam izletela iz kuce i u silnom besu nisam skontala da sam izasla samo u majci na kratke rukave, bez potkosulje i u jakni.. Otisla sam na Tisu, sela na beton, pustila kosu i dopustila jakom vetru da me siba po licu, mrseci mi kosu, lupajuci mi kosom samare.. doduse, ja sam bila zagledana u reku pred sobom, kako besni pod snaznim naletima vetra.. gledam kako se talasa reka, kako urla, savija se, uvija, nestaje val pa se ponovo pojavljuje, veci, jaci.. i misli mi se gube. Gledam njenu snagu, moc, kako sam ja slaba, mala, ma mizerna naspram nje.. vitla pogledom po banatskoj strani, gledam u sumu, ali pogled mi ubrzo padne pod moje noge.. ugledam recnu penu i setim se kako ide originalna "Mala sirena". Pena koju vidimo su ustvari sirene koje su prodale dusu za noge, za ljubav.. za ljubav koja im nije uzvracena.. i svaka sirena kojoj nije uzvracena ljubav, postaje pena, vecno ziva da pati za onim sto je imala, a izgubila.. pa mislim, sta ako je to bila sirena zaista? Sta ako sam upravo gledala u nesto sto je nekada bilo zivo, volelo, patilo, kao ja bas tada.. mozda je umela da peva kao Arijel.. mozda..
Nisam ustala pola sata, dok mi usne nisu popucale, a vec sam postala svesna koliko drhtim i da me glava boli.. tesko ej kad nesto mnogo zelis, a nigde nema mira, utehe, kod nikoga ne nalazis ono sto je potrebno da se smiris..



Sito je vase..